Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Pixel vagy Xperia teljesen kiesik az érdeklődésből? Fura.

(#2) szs85


szs85
tag

Ez engem nagyon érdekel, érdekelt volna, szívesen olvastam volna még termék/árkategorianként egy statot.
Nagyon kíváncsi lettem volna hogy egy adott cikk olvasottsága és az eladási statisztika között (vagy árukeresős népszerűség/véleményszámok között) van-e együttmozgás.
Vagy hogy milyen többéves termékeket vettek elő leginkább idén az olvasók.
Részemről van érdeklődés és potenciál ebben a témában. De akár egy youtube videóban is kivesézheted, ha belefér. 1 nézőtök biztos van 🙂.
Köszi a cikket.

(#3) Bog válasza Crafter32 (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát pedig. A Pixel 6 tesztje több mint egy év alatt nem tudott annyit összegereblyézni, mint a Nothing Phone pár hónap alatt. Az Xperia cuccok dettó.

(Azt is látni kell, hogy az olvasók több mint fele a Google-ből esik be direktben egy adott termék tesztjére rákeresve, nem a törzsolvasói bázis alakítja a számokat.)

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Érdekes, hogy az első oldal az egyik legolvasottabb, mikor ott csak képek vannak a termékről meg pár rövid leírás és technikai adat. Mikor csak a spec érdekel, akkor gsmarena. Mikor minden akkor MA, de akkor az összes lapot is elolvasom, azaz nem mert a konklúzió után is van még egy oldal, de az sosem érdekel :)

(#5) MarciKING24


MarciKING24
tag

Köszönjük szépen az éves munkátokat, a sok fáradozást, hogy legyen nekünk mit nézni/olvasni/hallgatni!

Kellemes ünnepeket az egész stábnak és jó pihenést!

Marci

UI: még mindig nem tudom Alicewake miért nem ír már teszteket :D

Straight outta Compton

(#6) Crafter32 válasza Bog (#3) üzenetére


Crafter32
őstag

Köszönöm a választ.

Én ezt nagyon sajnálom. Tudom a Sony eleve ritka madár a szolgáltatóknál és Google Pixel sincs jelenleg sehol, hogy az emberek többsége hitelre meg tudja venni vmi előfizetésben, de nagyszerű alternatíva lehet Samsung mellett. Így gondolom azt sem tudják létezik, ezért Googleban sem keresik.
Ez az olvasottság téma jól jellemzi Magyarországon a telefonok eladásait is szerintem.

(#7) Alaaf Pi válasza INGJOKE (#4) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Mivel az elsö oldalra dob azonnal, ha a kamera érdekel, akkor is. Azt "mindenki" megnyitja. Ha nem tetszik neki, mert pl. túl nagy, azt is ott tudja leszürni azonnal, és lép is tovább.

(#8) Fancy-boy válasza MarciKING24 (#5) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"még mindig nem tudom Alicewake miért nem ír már teszteket"

Így gyakorlatilag meg is szűnt a nyomógombos mobilok tesztelése az oldalon.

(#9) INGJOKE válasza Alaaf Pi (#7) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez igaz erre nem gondoltam :)

(#10) moma


moma
őstag

Köszi a teszteket! Ha mobilt kell venni ide jövök, megnézem mik a tetszettek/ajánlottak épp és választok, eddig nem volt telóm amivel nem voltam elégedett, szóval úgy tűnik valamit jól csináltok :R

we all deserve a bit of luck.

(#11) joey04 válasza szs85 (#2) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) bali válasza Crafter32 (#1) üzenetére


bali
tag

Kutya nem veszi őket, nem kell rajta csodálkozni.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#13) Crafter32 válasza bali (#12) üzenetére


Crafter32
őstag

Pedig a legjobb telefonok között is ott vannak 5 IV, Pixel7 az év végi ajánlott telefoknál szinte az összes csatornán.

(#14) sfdrakex válasza Crafter32 (#13) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pixel hivatalosan nincs MO-n, és gond van a VoLTE-vel és az 5G-vel is nálunk. A Sonyk pedig mindig is különcök voltak. Kicsit egyedi, árban prémium, de tudásban mindig valahogy van valami ami kifogásolható.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15) bali válasza Crafter32 (#13) üzenetére


bali
tag

Nem a csatornákat kell nézni, hanem az eladási mutatókat. Az első 10-es listában sincsenek, globálisan sem fogynak. A Sony-k mindig is túlárazottak voltak és pluszt nem nagyon adnak a készülékeikhez. Helyette kapsz egy ormótlan 21:9-es kijelzőt, fókuszálni nem tudó kamerát, melegedés, gyér szoftvertámogatás, stb. Nem lenne gond, ha szoftveresen rendben lennének a telefonjaik, de sajnos nem így van. Lehet ezt magyarázni, hogy ilyen, meg olyan jó, de az eladási mutatók nem hazudnak már évek óta...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#16) janeszgol válasza INGJOKE (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Az elso oldalon van sokszor a kulso/kijelzo is.
Plusz a humoros bevezetoket mindenki szereti.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) thomas92


thomas92
aktív tag

Annak örülök, hogy a Zenfone 9 is elég olvasott lett, mert az Asus megérdemli, hogy kicsit felkapottabb márka legyen. Az elmúlt években egész jó telókat rak össze, a Zenfone 9 az egyik favoritom idén.

A bevezetőket én is szeretem olvasni, sokszor van egy kis áttekintés a márkával kapcsolatban, mi vele a helyzet a piacon, vagy egy-egy szériának az előző évi modelljének az eredménye stb. és ahhoz képest mi a tesztelők és a piac elvárása az új készüléktől. Számomra ezek mindig érdekes infók. :)

(#18) Hallosz válasza sfdrakex (#14) üzenetére


Hallosz
senior tag

A Pixelnél nem gond van az itthoni 5G-vel, a wi-fi és a VoLTE hívással, hanem konkréten nincs, Mo-n nem aktív, használhatatlan. :R

Mert lakni, muszáj.

(#19) sfdrakex válasza Hallosz (#18) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telekomnál megy, nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20) k-adi válasza sfdrakex (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, telekomon van voLTE meg 4G is

szomorú amúgy hogy Mo.n nincs hivatalos forgalmazása, mert jó telók
ha bevennék a szolgáltatók a kínálatukba, eléggé tarolna szerintem... és akkor menne az 5G is, meg a többieknél is, a pannon, telener, vagy yetti és vodánál

[ Szerkesztve ]

(#21) TomPack


TomPack
őstag

Nagyon sok régi tesztnél nem elérhetőek a telefonról készült képek. Ennek mi az oka?

(#22) doooo válasza MarciKING24 (#5) üzenetére


doooo
veterán

"UI: még mindig nem tudom Alicewake miért nem ír már teszteket :D"

Valószínűleg nem is tartozik ránk az ok. Viszont tény, hogy nagyon hiányoznak a tesztjei. Mármint objektív, szakmai szempontból is.

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza doooo (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is hianyerzetem van. Szerettem a humorat, a bonyolult mondatait. Szerintem jol ir.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Hallosz válasza sfdrakex (#19) üzenetére


Hallosz
senior tag

Az Alzában vettem egy Pixel hetest, Telekom kártyával használtam. Az írta ki
- a preferált hálózat 5G Ezt a III. ker. Kolozsi térnél, amiból kivettem a kártyát az 5G mutatott, a pixel preferálta, de csak 4G-t mutatott.
- VoLTE a készülék kiírta, hogy tudja, azt gondoltam így is van, a telefonos partnerek pedig sorra megkérdezték, hogy "miért gyengébb a hangminőség mint néhány napja?"
- Wifi hívás ugyan ez. Számomra ez itthon ez maximum egy tartalék telefon.

Azonban betyár gyors, pazar kamera és KB ennyi. (a méret és kinézet megítélése egyéni ízlés)

Mert lakni, muszáj.

(#25) Cecevok válasza Hallosz (#24) üzenetére


Cecevok
tag

Évek óta tetszenek a Pixelek, de pont az ilyen dolgok miatt nem merek váltani rájuk...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#26) k-adi válasza Hallosz (#24) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem pont ellenkező tapasztalataim vannak, a decemberi update után sokkal tisztábbak a hívások... lehet az új clear call feature miatt

(#27) Crafter32


Crafter32
őstag

Pixel: Az 5G nem érdekelne, de jó hanghívás az kell. 5G tudom, hogy nincs de a rossz hangról most olvasok először. A Pixel 7 a partneronál 240ezer ami egy top telefonért jó ár, de arra meg sok, hogy kockáztasson az ember. Most akkor mi az igazság?

(#28) pdr755


pdr755
tag

Szerintem a pixel esetében mint írták legalább annyival esik latba a hivatalos forgalmazás hiánya, és még inkább az 5G/VoLTE támogatás hiánya. Én ugyan toszom le hogy meg lehet e venni 0%-os hitelre (főként hogy nem az iphone 14 pro max árában van), de a szolgáltatói támogatás annál (VoLTE, 5G) inkább.
Mondjuk ha a támogatottsága meglenne annyira mint mondjuk egy motorolának (ami legalább a telekom hálózatán úgy működik ahogy kell) én simán vettem volna külföldről is (gsm kopasznál akkor vásárlok ha piros hó esik különös képpen az ezen hulladék kategórián belül is kétes hírű cégeknél)
Sonyra szót sem érdemes vesztegetni, rétegtermék rétegfunkciókkal, a tudásához képest viszont röhejes árszinten.
Arra jó hogy demonstrálja a reddit és más hasonló helyeken a saját liebling, 0.1% által fontosnak tartott rétegfunkciója iránt őrjöngő nerd-ek számára, hogy egy rétegkészüléket nyereségesen előállítani khm... pénzbe kerül.
Egy, a sonyk által tartalmazottnál is még inkább rétegfunkciókat (pl. qwerty billentyűzet) előtérbe helyező (nem lowbudget kickstarteres, kínai visszamaradt alkatrészekből összelegózott) telefon a sonyk árszintjének kb a 3x-osába kerülne. Minimum.

(#29) LurkerSheik válasza Bog (#3) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ez viszont a keresőtök miatt is lehet.
Régebben rém rosszul működött a keresőmező, főleg az m. mobiloldal, teljesen átszoktam és minden mást is így keresek.
PH! Törzsolvasó vagyok de egy egy tesztre rákeresve is inkább beírom googlebe ‘teszt a52s mobil aréna’, mint itt írjam be a fenti mezőbe vagy ha más pl videos teszt is érdekelhet akkor simán ‘teszt a52s’.
Talán 1-2 kattintással, érintéssel rövidebb is így ha a főképernyőről indulunk pl telón.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.