Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!


Szóval azért szeretném megoldani a dolgot mert eljutottam arra az elmebeteg színtre hogy ''zavar'' a 2.5-ös hdd rezonanciája.Namost van 1.8-as hdd is aminél azt hiszem nem lesz semmilyen gondom:)
Viszont azt szeretném megkérdezni van e átalakító hozzá?(tudom hogy lassú,azt hiszem 4200RPM)de ez nem zavar.


Köszönettel.
Ui:nem is a rezonancia a baj ,hanem hogy időnként 2kattog,(gondolom rendezgeti a fejeket)Meg elég lenne egy 20Gigás,tehát a méret sem gond.


[Szerkesztve]

(#2) biker


biker
nagyúr

eleve hogy van 2.5-ös ''normál asztali gép''-ben? :)

amugy átalakítóval igen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) gorlin válasza biker (#2) üzenetére


gorlin
őstag

:)
Igen, értem a célzást.De a halk gép alap pillére a hdd.Ha az nincs lehet akármilyen passzív tápod,leszabályzott ventillátorod.
És van valami támpont ahonnan kiindúlhatok hogy milyen átalakítót kell keresni,hol lehet kapni,stb?
Meg még egy kérdés:Ha valaki látott már ilyen hdd-t(mert én még sajnos nem:) ) szóval milyen hangos,gondolom tényleg nincs semmi hangja

(#4) Male


Male
nagyúr

Ha csak a rezonancia zavar, akkor miért nem alkalmazol valami gumis rögzítést?

(#5) gorlin válasza Male (#4) üzenetére


gorlin
őstag

Már megtörtént,egyszerűen beletettem a kivehető fém flopy tartóba és letettem a gép aljára(amin hangszigetelő szivacs van) Így most nagyon korrekt.Ha ilyen marad nem is kell 1.8as .Csak pl multkor egy Western Digital-al próbálkoztam és az egy meghatározott időnként elkezdett ''kattogni''aztán megint egy kis szünet és katt.Remélem ez nem kezdi el(2.5 Toschiba 16M)
Szóval nem tudja valaki hol lehet venni ilyen winchestert?Mert nem találtam sehol csak USB storage kivitelben.Meg a legfontosabb az átalakító.

(#6) X-COM válasza gorlin (#5) üzenetére


X-COM
nagyúr

van belőle zif meg ide csatolós, az ide csatolósnak ugyanolyan az interfésze, mint a 2,5''-esnek.

árlistán nem láttam, rendelésre szerintem bárhol beszereznek, én nemrég vettem 40GB C4K40-t, br. 40-ért

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) Efbialy válasza gorlin (#5) üzenetére


Efbialy
tag

Szerintem ez már egy kicsit beteges:(:(:(

(#8) gorlin válasza Efbialy (#7) üzenetére


gorlin
őstag

Nem beteges!Ez kikérem magamnak:)
Ez az én hobbym.Most ott vagyok hogy nem hallom a gépem Terheletlenül normálisak a hőfokok.Terhelve kezdődnek a bajok felkúszik minden.Szóval ez a következő cél.Meg ugye a hdd kérdést kellene megoldanom.
De mégegyszer mondom egy pillanatra állíts le minden ventillátort és hallani fogd a hdd brummogását,erős zaját.

(#9) gorlin válasza X-COM (#6) üzenetére


gorlin
őstag

:) Végre valaki akinek van!
Te mire használod(gondolom nem asztali gépbe)?Milyen a hangja?Miközben dolgozik,van e idegesítő hangú fejpozicionálás?
És megkérdezhetem hol vetted?Google-ba nem találtam.


Köszönettel.

(#10) X-COM válasza gorlin (#9) üzenetére


X-COM
nagyúr

én zenelejátszóba vettem, mert megdeglett a régi. Szóval a hangjáról,rezonanciájáról sokat nemtok nyilatkozni, mindenesetre a fejpozicionálással járó kerregés/kotyogás ennél is jelentkezik.

vidéken vettem, szal ezzel szerintem nem lennél kisegítve :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#11) gorlin válasza X-COM (#10) üzenetére


gorlin
őstag

Én is vidéki vagyok,és bárhova elvonatozok:)
Úgyhogy ha nem titkos megköszönném.
Ui:És mennyire ''kotyog''

[Szerkesztve]

(#12) X-COM válasza gorlin (#11) üzenetére


X-COM
nagyúr

Mosonmagyaróváron vettem a Récia PC-nél, de ők is csak rendelésre hozták, szerintem így bárhol bevállalják, esetleg egy kicsit meg kell rugdalni őket, mint ahogy nekem is kellett.

engem spec. nem zavar, de azért kihallatszik bekapcsolásnál, menet közben bevallom sosem figyeltem, majd holnap megpróbálok rámásolni valamit.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#13) gorlin válasza X-COM (#12) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm!
Azért érdekelne a dolog,hogy milyen a hangja.Megköszönném azt az infot is.



Üdv

(#14) biker


biker
nagyúr

ha ránézel a konfigomra, láthatod, hogy én is a csend híve vagyok.

azonban egyet sajnos tudnod kell, minden hdd ''kattog''

kb 2fokonként muszáj újrakalibrálni, ezt a thermal recalibration műveletet pedig hallod, mert ez egy fej ki-be mozgatással jár, mint régen a parkolás.
ezt szinte lehetetlen kikerülni.

kivéve ha nagyon stabil hőfokon járna.

amugy nekem 4200-as seagate momentus (8M) van, gyak semmi hangja, csak néha a klutty, meg időnként egy kisebb cirip, de nem hallatszik a pörgése

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) gorlin válasza biker (#14) üzenetére


gorlin
őstag

Igen akartam mondani!Azért az a mac mini sem egy ordítós fajta:D
Én is majdnem ilyet vettem.Ezt a klutty dolgot tökéletesen megfogalmaztad.
Tényleg van ilyen ''klutty'' hangja.Örülök hogy nem csak az enyém csinálja.
Illetve a Wd Skorpió sokkal gyakrabban mint a toschiba(viszont a toschiba hangosabb:( )
Szerintem az 1.8as Hdd talán megoldja a dolgot,nem lehet olyan hangos.
Nem?

(#16) biker válasza gorlin (#15) üzenetére


biker
nagyúr

nem hangos, ellnben lassú...
szerintem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) gorlin válasza biker (#16) üzenetére


gorlin
őstag

Az sajnos lehet.

(#18) X-COM


X-COM
nagyúr

annyival nem lassabb, a c4k40 seek-jei nem sokkal rosszabbak, mint egy 4k40, az átvitel meg megegyezik.

viszont kétlem, hogy halkabb lenne

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#19) bundas


bundas
csendes tag

Miért hívod a toshibát rendszeresen toschibának?
Vaterán is láttam pár párszor, meg is lepődtem hogy nem bírják lemásolni a cucc feliratát sem.

(#20) Male válasza bundas (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Gonoszkodás ON

A legjobb, amikor valaki úgy javít ki egy helyesírási hibát, hogy közben saját maga is elír valamit... (már helyett pár-t írtál)

Gonoszkodás OFF

(#21) raszputyin válasza bundas (#19) üzenetére


raszputyin
senior tag

[ultra-gonosz üzemmód]
Miután ez távol-keleti (nem latinbetűs) név, az akadémiai szabályok szerint a helyes magyar írásmód: Tosiba, sőt: Szamszung, Hitacsi, horribile dictu: Fudzsicu! :D
Persze mindenki az angol átírást használja, mert minden más sok bonyodalomhoz vezetne. De semmivel sem helyesebb magyar szövegben az angol átírás, mint a német.
[/ultra]

(#22) bundas


bundas
csendes tag

Akkor a mai gonoszkodás is megvolt ;]

Ontopic: miért nem használsz valami flash tárolót? Esetleg átteszed a vinyót a másik szobába, és nálad csak egy thin client van. Az tuti hangmentes.

(#23) gorlin válasza bundas (#19) üzenetére


gorlin
őstag

:)
Köszönöm,jogos.Bár az is elgondolkodtató amit az előbb az Akadémiai szabályokról írtak!
(Szamszung)
Más:
A flash drive is kicsi(2Giga).Ramdrive-on gondolkodtam,de mondjuk 4 giga kevés lenne a Windowsnak.Meg azért nekem is.

(#24) bundas


bundas
csendes tag

Egyébként ha jól tudom, ezeknek a vinyóknak (legalábbis néhányuknak) CF csatlakozója van, az pedig közvetlenül rádugható az IDE csatira (egy átalakítóval)
Ilyet olcsón pl a www.wlan-ok.hu nál vehetsz, az ára 2500 Ft körül lehet.

A másik megoldás az USB-s meghajtó használata lehet, a mostani alaplapok tudnak róla bootolni. Bár szerintem dög lassú lesz.

(#25) L3zl13 válasza raszputyin (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ez a szabály itt nem érvényes mert a cégek maguk is használják az angol nyelvű átiratot. Sőt feltehetőleg logóként vagy hasonlóként be is vannak így jegyezve. És szerintem ők maguk csak az angol nyelvű átiratot (Japánoknál gondolom romaji.) használják. Innentől pedig a magyar helyesírásukat szerintem már ebből, az általuk használt latin betűs változatból kellene eredeztetni.

Mindez azonban csak logika. A pontos akadémiai szabályokkal nem vagyok tisztában.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) raszputyin válasza L3zl13 (#25) üzenetére


raszputyin
senior tag

Szőrszálhasogatás: sztem attól függ a helyes írásmód, hogy melyik vállakozásról van szó.
Pl. az, hogy Samsung Magyarország, vagy Samsung UK Ltd. (nemtom, van-e ilyen, a hasamra ütöttem), tekinthető helyesnek, mert így vannak bejegyezve a cégbíróságon. Ha viszont azt mondom, hogy van egy Szanszung képernyőm, akkor a koreai anyaválalatra gondolok, amit viszont koreai betűből közvetlenül magyarra kell átültetni. Én így gondolom, lehet, hogy tévedek.
Szerintem kellemesebb a magyar átírás, mert nem fogja el az embert az inger, hogy a magánhangzókat is angolosan olvassa ki (pl. u-t fonetikus ^-nak). Ízlés kérdése, praktikus szempontból persze az angol átírás az előny.
Bocs, hogy ennyi off voltam :)

(#27) L3zl13 válasza raszputyin (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Samsung képernyődre rá van írva latin betűkkel a név. Innentől fogva nem csak az európai leányvállallatról van szó, hanem a márkánévnek ez a hivatalos latin írásmódja. Szvsz ezért nem vonatkozik rá az említett akadémiai szabáy.

Aki hülye, haljon meg!

(#28) gorlin


gorlin
őstag

Ez a téma amit feszegettek,rendkívüli módon ide tartozik:D
Nem tudok helyesen írni,oké.De nekem ide ne rángassa már valaki a Magyar helyesírás szabályai című könyv szerzőjét!

(#29) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Csekkold meg ezt is ha apénznemszámít.
Bővebben: link
Teljesen zárt HDD ház, és még a vinyó sem sül meg benne. Nézd meg a tesztet, és vedd hozzá azt is, hogy az ott tesztel vinyó még nem is folyadékcsapágyas motorral van szerelve szerintem.

(#30) gorlin válasza Re-Tech (#29) üzenetére


gorlin
őstag

KÖSZÖNÖM!!!!És mégegyszer KÖSZÖNÖM!!!!
Ez talán még egy Hitachi Desktar-al(SATA) is elboldogul.:)
Nagyon komoly.Sajnos a rezonanciát nem hallhattuk mert nem volt házba szerelve de így is fantasztikus.Azt hiszem megvan a nyertes.
Azt nem tudod véletlenül hol fosztogatják? :)

(#31) Re-Tech válasza gorlin (#30) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Csekkold meg ezt a tesztet is: Bővebben: link
Itt meg is kapod, de én szóltam, hogy nem lesz olcsó :)
Bővebben: link
Nézz körül jobban, ha ennyit áldozol rá, lehet, hogy máshol megkapod valamennyivel olcsóbban is. G0Ogle a te barátod is :)

(#32) erdoke válasza Re-Tech (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanabban a tesztben a GlacialTech IceCrown jobbnak tűnik passzívan, és a felénél is olcsóbb...

A legjobb aláírás a héten

(#33) Re-Tech válasza erdoke (#32) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Az biztos, csak a srácnak nem arra kell elsősorban, hogy hűtsön, hanem teljesen el szeretné némítani a gépét. Így már más a sorrend ;)

(#34) Muton


Muton
addikt

hi! csöppet OFF, de nem találtam jobb helyet neki hirtelen :U
tulajdonképpen tár-vinyónak én egy 2'5-ös seagatet (momentus.1 7200, 100G, 8MB, sATA) szeretnék beszerezni, mivel a 7/24 miatt számít az alacsony fogyaszása és a kevesebb leadott hő, viszont nem tudom, hogy 2'5 ös vinyókon a sATA csatlakozó milyen :( sima 7 eres, mint a 3'5-ösöknél? vagy lehet szaladgálni vmi átalkító után?
ja, és a tápkábelje is érdekelne egy ilyen kicsi vinónak :))
thx!
ON

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#35) gorlin válasza Muton (#34) üzenetére


gorlin
őstag

Kétezik 2.5 ös SATA?Miket meg nem tudok:)
(Eddig tényleg nem hallottam róla,de ha van akkor az nagyon jó lenne)

[Szerkesztve]

(#36) Muton válasza gorlin (#35) üzenetére


Muton
addikt

ja, és ahogy a teszteket olvastam ez a seagate leköröz jópár 3.5-ös 7200&8MB-ost és a hitachi 2.5-ös 7200esénél is gyorsabb:D gyors, halk, csendes, keveset fogyaszt, nem lehet kepni és drága :DD
csatlakozókról tud vki vmit?
ui:azért erőltetném a sATA-ásat, mert az NCQ miatt sztem gyorsabb lesz a pATA-s verziónál

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#37) gorlin válasza Muton (#36) üzenetére


gorlin
őstag

Most haragszom!:)
megint rákattantam valamire:D
Mert ha tényleg van ilyen sata és nem olyan hangos akkor jó dolog lehet.
Egyedül az nem tetszik hogy ha jól láttam 100Gigát írtál.Ez azért árban kemény lesz.Szerintem 50-60Körül fog mozogni.

[Szerkesztve]

(#38) Muton válasza gorlin (#37) üzenetére


Muton
addikt

NE ESS PÁNIKBA! :DD
ha jól emlékszem lesz(van) 40 és 60 gigás a 100as mellett, mind 7200&8mega és ua a remek elérési időt produkálják (plusz írás, olvasás, stb.)
ja, én is 60 körülre teszem, vagy még több, de nekem sajna kell ennyi, mert kicsi a hurci-vinyóm (80) így adott esetben ezt is bevetném (akár egy usb v. fw portos tokba rakva)
bár félő h a 7200 végett nem lenne elég neki egy usb-s fesz. :O
szerintem nézz körül a seagate honlapján, ott találsz 5400eseket is (ha rákadsz vmi értelmes fénképre a 2.5ös sATA portokról, akkor írj please) manapság 2.5-ben a seagate a leggyorsabb (talán a legjobb), de a hitachi is nagyon ott van. jelenleg sztem a többi felejtős

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39) gorlin válasza Muton (#38) üzenetére


gorlin
őstag

Én most vettem egy Toshiba(jól írtam:)?)16Megás 40Gigás 2.5-ös Hdd-t.
Elég korrekt.Csak sajnos nem egy SATA

(#40) westlake válasza Muton (#38) üzenetére


westlake
félisten

lehet le vagyok maradva, de toshiba vinyobol mar 60gb-osbol sem volt 7200-es.
egyszeruen nem tudtak megvalositani az mechanika kis merete miatt

Play nice!

(#41) gorlin válasza westlake (#40) üzenetére


gorlin
őstag

Szóval Toshibából tényleg nem találtam 7200-est.Viszont a Hitachinak van.Állítólag a SATA interfésszel készűlt modelt Juliustól gyártják.





[Szerkesztve]

(#42) Muton válasza gorlin (#41) üzenetére


Muton
addikt

akkor nálunk talán fogják forgalmazni 2008-ban :O
mire megvehetem már elavul :(((
de a kérdés mig midíg nyitott:
ha szerez is az ember egyett akkor milyen kábeleket használ a bekötéséhez?
gondolom nem molex és sima sATA (de jó lenne, ha mégis :) )
vki please okítson már e téren :)) (2.5ös sATA-s vinyóhoz milyen kábelek kellenek)
ui: szerintem a seagate lövi:D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#43) gorlin válasza Muton (#42) üzenetére


gorlin
őstag

Hello

100% hogy ''sima'' sata.Mivel nincs feltűntetve hogy más lenne,illetve nem is lehet

(#44) Muton válasza gorlin (#43) üzenetére


Muton
addikt

ez mennyire biztos? mondjuk a sima sATA reális, de a tápkábel gomdom még mindig megvan :DD
íme egy link, sajnos rajtam nem segített:
http://www.tomshardware.com/storage/20050822/momentus-02.html
mond vkinek vmit? mi az a hosszabb és rövidebb rész?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45) gorlin válasza Muton (#44) üzenetére


gorlin
őstag

Szerintem egyértelmű.
A rövideb a sata kábel a hoszabb a normál táp kábel (szerintem)
Csak azért ilyen furcsa mert fejtetőre van állítva.Illetve ne felejtsd el hogy ezek nagyon kicsik és azért teríti be a hátulját mert a HDD relatív kicsi(Szerintem)

(#46) Muton válasza gorlin (#45) üzenetére


Muton
addikt

most h közel hjoltam a monitoromhoz, feltűnt h a 'középső kicsi' (ami valszeg tényleg sima sATA)mellett balra van egy molexre hasonlíó port.csak azt nem tudom eldönteni h az vagy csak olyan, de kisebb.a vinyód, amit nemrég vettél miről kapja a tápot? esetleg nem floppy-s port? na ez jól elmondtam :) mert ahogy nézem egy 3.5-ösön, ott a molex közel kétszerese a sata-nak

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47) gorlin válasza Muton (#46) üzenetére


gorlin
őstag

Kell egy Ide kábel átalakító nincs külön tápcsatlakozó.Az átalakítóbol kijön egy molex csatoló (5V)abba azt kell rákötni a tápra

(#48) Muton válasza gorlin (#47) üzenetére


Muton
addikt

tényleg!:R pata-nal más egy picit:C
és szerinted az a pici 4 tűs scatlakozó micsoda? az mit alig látni (a középsőtől balra)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49) gorlin válasza Muton (#48) üzenetére


gorlin
őstag

Azok a jumperek(mert itt is van ilyen)

(#50) Muton válasza gorlin (#49) üzenetére


Muton
addikt

még több:R, mint múltkor
tényleg el kell kezdenem gondolkozni:D
csak így hirtelen a sata-k p2p kapcsolata villant be, ahol elvileg nem kell jumper, mert nincs hierarchia
jó szöveg, mi?:DDD:DD:D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.