Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  1/10 fordulatszámon adatmentés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mísz


mísz
csendes tag

Létezik olyan program, amely képes úgy leolvasni egy betegeskedő winchester tartalmát, hogy a motor fordulatszámát a tizedére csökkenti? Ha igen, mi a neve?

A cégünknél nemrég elromlott egy winchester és a számítástechnikusunk elmondása szerint egy ilyen programmal mentette le a tartalmat. Én még ilyenről nem hallottam, de azt hiszem, ellentmond annak, amit eddig a winchesterekről tudok. Ha ugyanis a lemezek fordulatszáma tizedére csökken, nem jön létre az a légpárna, amely létrehozza a lemez felülete és a fej közötti pár mikrométeres távolságot és a fej közvetlenül a lemezen csúszik. Ez sem a fejnek, sem a lemez felületének nem tesz jót. Igaz ugyan, hogy itt már végső mentésről van szó, de mivel a fej jóval szélesebb, mint egy track, akár százszor vagy többször is végigkarcolja a lemezt, mire eljut egy trackhez. A seekelésről már nem is beszélve...

A fentiek miatt kissé szkeptikusal hallgattam a sztechnikusunkat, de teljesen biztosan nem tudom, vajon nem létezik-e tényleg egy ilyen működő program, Szerintetek? Vagy nekem kell újratanulnom azt, amit a winchesterekről tudok?

Az élet kompromisszumok sorozata.

(#2) liksoft válasza mísz (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Annak a programnak a neve és az elérhetősége nekem is kéne. Bár tízegynéhány éve vagyok az adatmentéses szakmában, de ilyenről nem tudok. Lehet, hogy valami nagyon új, és én is tanulhatnék belőle. Megtanultam, hogy elsőre még a képtelent se vessem el mint egy lehetőséget a sok közül. De szerintem itt nem erről lehet szó.

Olyan van, hogy lassú, kímélő üzemmódban, DOS vagy egyéb más operációs rendszer alatt készít mentést az ember. Ekkor egy 20GB-os winyó akár egy hétig is nyögheti az adatokat, mire a folyamat a végére ér. De a légpárnán kívül az összes frekvenciafüggő elemet módosítani kellene. Ezek pedig a sávraállást és az adatok dekódolását végzik. Szóval gigászi feladat. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) mr_ricsi válasza mísz (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a motor fordulatszámát a tizedére csökkenti?''
Ilyen progi nem lehet, mert a vinyó fordulatszámát kvarcos időalapú áramkör szabályozza, amibe annyi beavatkozási lehetőség van szoftveresen, hogy ki lehet kapcsolni a motort.

(És elvileg milyen hiba képzelhető el egyáltalán egy vinyónál, ami lassabb sebességnél lehetővé teszi a mantést?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) mísz


mísz
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Valahogy én is úgy vagyok vele, hogy amiben nem vagyok ezer százalékig biztos, azt nem merem elsőre elvetni, hiszen miért én lennék a legjobban tájékozott a témában? Más kérdés, hogy a sztechnikusunk nem adatmentési szakember és ha liksoft sem hallott ilyenről, akkor az vsz. nincs is.

Az általad említett üzemmód mitől lassú és kímélő? Én csak a HDD Regeneratort ismerem, de az nem olvas, vagyis biztos nem erre gondoltál.

Az élet kompromisszumok sorozata.

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Akkor talán ezt lehetne liksoft topicjéban is folytatni innentől, úgyhogy légyszíves fáradjatok át ide:

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  1/10 fordulatszámon adatmentés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.