Paranoid-sorozat @ C3C0
A pozsonyi illetőségű programozó munkája is nagyon régre nyúlik vissza, hiszen olyan GB ROM-okat mutatott be már nagyon hamar, amelyek sokak számára a kedvenc kategóriába tartoztak hossz időn keresztül.
Emlékezzünk csak vissza a Swedish Snow-ra, vagy a Mokee, illetve a SKatie nevekre. Régi Skate tulajdonosok számára bizonyára sokat mondanak ezek a nevek.
De C3C0 nem csak ezekért fontos, hanem azért is, mert többek között tilal ROM-jaihoz is használható kerneleket készített, melyek sok mindenben jobbak, optimalizáltabbak, mint az eredetileg a rendszerben levők: S-series kernel.
Emellett folyamatos trend immáron, hogy tilal után ő veszi át az aktuális ROM további munkálatait. De mégsem ugyanarról a rendszerről van szó, hiszen sok mindent hozzátesz, amely növeli a használhatóságot.
Így született meg a Paranoid-sorozat, melynek első szereplője a ParanoidAndroid CM9 Tablet UI. 2012. július - ismerős a dátum. Igen, ekkor állt le tilal a CFX fejlesztésével, és kis idő múlva már jött is a kibővített változat C3C0-tól.
Miért különleges ez a változat? Miben más, mint a CFX? A választ a nevében kell keresnünk, hiszen ez sok mindent elárul. Tablet UI - azaz olyan ROM, amelynél a felhasználó választhatja ki, hogy a telefonokhoz, vagy a táblagépekhez készített felhasználói felületet részesíti-e előnyben, és hogy melyiket használja. Hab a tortán, hogy ezek mellett a felbontás is változtatható anélkül, hogy külső program segítségét hívnánk.
Ha a CFX-nél arról kell beszélnünk, hogy ma már kevésbé használható és vállalható, akkor ez nem mondható el erről a kiadásról.
A legutolsó PA 2012. december 15-én jelent meg, melyben minden működik úgy, ahogyan annak kell (kivéve ugye...)!
2013. jól kezdődött a Skate tulajdonosok számára, hiszen kiadásra került a ParanoidJelly első kiadása, vagyis az Android 4.1.2. Jelly Bean - hybrid UI. A neve alapján joggal várhatjuk, hogy azt kapjuk, mint a PA esetében. Meg is kapjuk, csak jóval frissebb rendszer karöltésével. Teljes körű testre szabhatóság és immáron a Project Butter stabilan és hibátlanul működő verziója növeli a felhasználó komfortérzetét.
Paranoid Settings - állítsunk a kinézeten
A január 25-én kiadott verziót használtam hosszú ideig teljes megelégedettséggel. Hibával még nem találkoztam, újraindulás még nem volt, és FC-be sem futottam bele. Többen is teljes hibamentességről számolnak be, nincs is mit ragozni: szuper kis rendszer ez.
Akinek fontos a megbízhatóság, a teljes körű testre szabhatóság, annak ajánlott kedvenc Androidunk ezen verziója.
Szerk.: azóta a legfrissebb variáns a március 19-én kiadott verzió (2.80), melyben daemond-nak hála benne van a rádió, egyébként kisebb rácfelvarrások és a szokásos repo-sync jellemzi a changelog-ot.
Legfontosabb dolog a számunkra a frissesség? Ha igen, és nem csak reggelente, hanem a telefonunkon is, akkor tekintsünk rá a ParanoidJelly 2. Android 4.2.2.-re.
Február 16-án jött ki a legutóbbi frissítés, de még mindig érezni, hogy nem az igazi. Ebben már vannak hibák, amelyek egy idő után arra sarkallják az embert, hogy lépjen egyet vissza, ha nem akar nagyon sok érdekes percet magának. Itt még bizony jócskán belefuthatunk FC-be.
Kezdődik az érdekesség azzal, hogy ha először elindul a rendszer, nem akarja behozni a launchert, így van egy háttérképünk dock, widgetek és minden más nélkül. A Home (házikó) gomb megnyomása után ugyan helyreáll minden, csak mégis érdekes. Aztán érdekes csíkozódás jelenik meg több esetben a képernyőn, amelyek mellett ismét nem lehet elmenni szó nélkül. Nem csoda, hogy kezdetleges még, hiszen az első kiadása január 31-én jelent meg.
Érdekessége ennek a ROM-nak, hogy ez már nem tilal után, hanem mellett készül, csak más a felhasználási terület, mint ahogy mások az igények is. Ebben az esetben is nehézkes az indulás, így pálcát nem törhetünk felette. Meglátjuk, mi kerekedik ki belőle.
Szerk.: március 29-én adta ki C3C0 a legfrissebb kiadást, melyben szintén szerepel a rádió és a szokásos repo-sync mellett finomhangolásokkal találkozunk a changelog-ban.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!