Driver
A Sensei nem féltucat extra gombbal vagy trükkös világítással próbálja megnyerni a vásárlókat. A hardver mellett a driveres szolgáltatásokra helyezték a legnagyobb hangsúlyt. Első beüzemeléskor rögtön egy figyelmeztetés fogadott, mivel új firmware található, amelyet ajánlatos lenne telepíteni. Ennek megtörténte után a Steelseries Engine 3 alól juthatunk le az egér funkcióinak beállításaihoz.
A beállítások inkább az optika tekintetében szerteágazóak. A felbontáson kívül – amely alapvetően meghatározza az egér használhatóságát – testre szabhatjuk a pozitív és negatív egérgyorsítást. Ezen az opción én meglepődtem, hiszen a jó egér 1:1 arányban konvertálja a kezünk elmozdulását a kurzor elmozdulásává. Magam részéről semmi értelmét nem látom ennek a beállításnak, a legtöbben úgyis azonnal ki fogják kapcsolni mindkét beállítást.
Sokkal hasznosabb a Lift Distance és az Angle Snapping opció. Előbbivel azt szabhatjuk testre, hogy milyen magasra kelljen emelni az egeret ahhoz, hogy az optika kikapcsoljon. Utóbbi pedig egy kis rásegítés, amiben a driver próbálja kitalálni, hogy mi most épp egyenesen vagy valamilyen ívben próbáljuk mozgatni az egeret és erre a mozgásra segít rá. Alapesetben nem tűnik butaságnak, de jobb kikapcsolva hagyni, mert a legtöbb esetben csak bezavar.
Emellett az energiagazdálkodást optimalizálhatjuk kedvünk szerint. A Smart módot első körben érdemes kikapcsolni, mivel nem kívánatos, hogy az egér mozgást/fogást nem érzékelve kikapcsolja az optikát, amely értékes századmásodperceket adhat hozzá a reakcióidőnkhöz.
A világítás is kikapcsolható, de lévén, hogy LED-ekről van szó, nem feltétlenül szükséges, fogyasztásuk szinte elhanyagolható. Köztes opcióként beállítható, hogy csak akkor világítsanak, ha épp nem fogjuk az egeret. A frissítési ráta is szabályozható, de mivel kifogástalanul működik 1000 Hz-es frissítésen is, nem érdemes alacsonyabbra állítani. Ezen beállításoknak a függvényében lesz félig vagy teljesen tele az akkumulátorkímélést jelző, elem formájú csík.
Természetesen nem maradhatott el a macro editor sem, azonban se nem több, és nem is sokkal kevesebb, mint a többi gyártó megoldása. Annyi kifogást emelhetnék ellene, hogy az időszalagos megoldás jobban vizualizálja, hogy egy-egy billentyűlenyomás vagy szünet mennyi ideig tart.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!