Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Talpak update:
Lecsereltem a gyari talpakat utangyarott, 1 mm-es hyperglade-re.

A kozepsoket kihagytam, csak az also felsot hagytam fent. A stabilitasa maradt, viszont a csuszas jobb lett. Az utolag feltett kozepsok kidudorodtak a vastagsag miatt es "ingott" az eger.

[ Szerkesztve ]

(#2) Evil Snowman válasza Kasya (#1) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi a tesztet. :R

Ezért a mondatért mit fogsz kapni a Dota playerektől. :DDD "Ez a nyomulás nem véletlen, hisz a játékpiacon jelenleg az egyik legnagyobb táborral rendelkező játéktípus a MOBA, azon belül is a League of Legends (továbbiakban LoL)."

[ Szerkesztve ]

(#3) Kasya válasza Evil Snowman (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erdekes dolog ez..
A legjobban fizetett gamerek meg mindig a DOTA-nal vannak, viszont Twich nezoket tekintve a LoL vezet.

Na meg hamarosan jon a HotS > LoL, DOTA harc is :DDD

(#4) Evil Snowman válasza Kasya (#3) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

HotS-ra kiváncsi leszek, jöhetne már nagyon, bárszerintem maradok, majd a LoL vonalon, elég sok időt, meg pénzmagot feccöltem bele. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) kissz84


kissz84
tag

Remek kis teszt jó volt olvasni sokan nem is tudják hogy micsoda kis apró dolgokon múlhat egy játékban való javulás ügyesség egy jó egérrel.
;)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#6) Kansas


Kansas
addikt

Azért azt megmondhatná valaki, egész pontosan mi értelme van az aranyozott csatlakozónak digitális átvitel(USB, HDMI, DP) esetén? Már azon túl, hogy (mű)májer...
Illetve nem is, már megmondták:semmi.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#7) Kasya válasza Kansas (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy egernel ezeknek nem latom valos ertelmet a gyakorlatban. Viszont egy kategoriaban, bizonyos ar mellett a konkurenciahoz kepest mar vevocsalogato lehet. Minimalis plusz rakoltessel a ceg akar tobb eladott peldanyt realizalhat es erosebb marketinget csaphat ra.

(#8) kemotox válasza Kansas (#6) üzenetére


kemotox
addikt

Annyi értelme van, hogy az arany tartóssabb, kevésbé korrodálódik. Ennyi. Nem kell beleképzelni semmi misztikus dolgot.
"Digitális átvitel" meg... egyeseket és nullákat nem tudsz átvinni, max hozzájuk tartozó feszültségszinteket, ami meg analóg.

(#9) Dominó85


Dominó85
veterán

Tetszik az egész széria, de sajnos agyon van árazva. G602 - 50k? Nevetséges. :U

* Péter - 06302461862 *

(#10) kovy79 válasza Dominó85 (#9) üzenetére


kovy79
őstag

Melyik G602-re gondolsz?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11) kemotox válasza kovy79 (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Gondolom az ár miatt kérdezed, 50 ezres G602-t én sem találtam. Lehet ő párban venné, hogy mindkét kezére legyen egy-egy egér :D

(#12) Dominó85 válasza kovy79 (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Régi linket néztem, de a 21k is sok érte. :R

* Péter - 06302461862 *

(#13) macman507


macman507
aktív tag

A régi szép idők, mikor még kb 15 ezerért már nagyon jó egeret lehetett kapni :)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#14) kemotox válasza macman507 (#13) üzenetére


kemotox
addikt

Most is lehet, sőt a cikkben szereplő egér is kijön annyiból, szóval nem igazán értem ezt mire írtad.

(#15) kovy79 válasza Dominó85 (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Én a német ebay-en néztem, ott 49€. :)

Kasya, A G700-hoz viszonyítva mi a rövid véleményed?

(#14) kemotox, fenti oldalon pl G700S van ~50€-ért, ami a tudásához mérten szerintem kifejezetten korrekt ár.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16) Dominó85 válasza kovy79 (#15) üzenetére


Dominó85
veterán

Privátban nagyon szépen megköszönnék egy linket, ha ebben a posta ára is benne van. :K
Sajnos a Logitech G9-em görgője (más nem) de kezd huncutkodni már... :(((

* Péter - 06302461862 *

(#17) kovy79 válasza Dominó85 (#16) üzenetére


kovy79
őstag

Elküldtem, de javítom magam, mert a forgalmazói, új ár kb + 10-15€. :)
Mod: nekem a posta egyszerűbb, mivel Németországban élek. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#18) Kasya válasza kovy79 (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

G700-hoz kepest mindenkepp konnyebb, kisebb. Bar annak is imadtam a "klikk"-jet, ennek meg konnyedebb. A gorgoje masszivabb. A g700 kifixalva se volt ennyire karakteres.
A formaja utan ez mindenkepp laposnak es vekonyabbnak tunik. Kozelebb kell fogni (nagy kezem van), a G700-at kozepen, hatul fogtam. Ezt elol kell. Erre az oldalso "pupok" is ravezetnek...ezert is kellett megszoknom ezt a tartast.

Az erzekeloje szerintem jobb. Legalabbis konnyedebb a reakcio. Ennek ellenere a jatekbeli preciziom nagyon keveset javult. Inkabb azert javult, mert konnyebb az eger... Rajzolni meg nem rajzolok egerrel ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) kovy79 válasza Kasya (#18) üzenetére


kovy79
őstag

:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20) Dominó85 válasza kovy79 (#17) üzenetére


Dominó85
veterán

Danke schön. Küldtem választ, de itt is megkérdezem:

Melyikkel járnék jobban (főleg fps gammáknál), G602 vagy G700?

* Péter - 06302461862 *

(#21) Dominó85 válasza Dominó85 (#20) üzenetére


Dominó85
veterán

No egy G500S egeret sikerült 9,5k-ért kinéznem, de sajnos belekötött az E-Bay a címembe és kérte, hogy vegyem fel az eladóval a kapcsolatot... No ezért utálom én az E-Bay-t. :o

* Péter - 06302461862 *

(#22) kovy79 válasza Dominó85 (#20) üzenetére


kovy79
őstag

FPS játékoknál én nagyon szeretem a G700/G700S-t.
Egyébként ment privi. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jól felépített,igényes teszt,köszönjük! :R

(#24) schawo válasza kemotox (#8) üzenetére


schawo
titán

Ez sajnos pont ellenkezőleg igaz. Az aranyozás sokkal kevésbé tartós bevonat, mint a nikkelezés. Az aranyozás a ki-be húzogatástól hajlamos lekopni, és ezzel romlik a korrózióval szembeni ellenállás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) atenza


atenza
senior tag

Mi a helyzet a garanciával? Mert oké hogy olcsóbb ebayről, de hivatalos logitech fórumon azt írták, hogy ebayről vásároltra nincs gari, mert ott személytől veszed, nem pedig üzlettől/forgalmazótól...

(#26) Dominó85 válasza atenza (#25) üzenetére


Dominó85
veterán

A Logitech-et nem érdekli kitől vetted! Megadod nekik a PID vagy széria számot, ami alapján megnézik garis-e még a termék és kész. A Corsair mellett részemről az egyik legajánlottabb márka, ha gariról van szó vagy supportról. :K

Szerk.: végül egy 9,2k-s Logitech G500S lett a befutó. Köszönöm a segítséget az itteni fórumozóktól. Szegény Logitech G9-em lassan tényleg pót egér lesz... A görgő műanyag része mállik és ezért nem érintkezik megfelelően. Egy jó állapotú görgő megmentheti majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#27) atenza válasza Dominó85 (#26) üzenetére


atenza
senior tag

Igen csak a fixit óta kérik a számlát is... Ugyanis a vételtől számítva van 2 év gari, nem pedig a gyártastól (PID stb számoktól)
Szerk: g500s-em van 2 éve. Azt mondjuk nem értem h már novemberben megjelent, és itthon még mindig nem kapni csak logi storeból

[ Szerkesztve ]

(#28) kovy79 válasza atenza (#25) üzenetére


kovy79
őstag

Kiegészíteném azzal, hogy van gari ebay-en vásároltra, de a számlát kérik.
Én is a német ebay-en vettem egy kis "garázscégtől" a G700-at és a tőlük kapott papír elég volt.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) atenza válasza kovy79 (#28) üzenetére


atenza
senior tag

Igen így értettem én is, hogy ha van számla csak akkor van gari de számlát nem nagyon szoktak adni ebayről...

(#30) kovy79 válasza atenza (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Én új cuccokról, céges eladótól eddig mindig kaptam, pedig már bőven túl vagyok az 1000 vásárláson.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#31) atenza


atenza
senior tag

A kérdés akkor az hogy a cikkben linkelt eladó adott-e számlát, mert akkor megéri onnan megvenni. Honnan tudni egyáltalán ebay-en, hogy "céges eladó"? Nyilván ott van az online store-ja de ez még nem jelenti azt hogy hivatalos viszonteladó :S

Szerk: illetve ahogy nézem a linkelt eladó kínai, vagyis ha nem csúszik át a vámon (ekkora értéknél már elvileg kell fizetni pluszba) akkor meg ugyanott van az ára mint a logi storeból...

[ Szerkesztve ]

(#32) kovy79 válasza atenza (#31) üzenetére


kovy79
őstag

Német ebay-en a termékleírás alatt mindig ott vannak a céges adatok (már ha cég az eladó).
Magánszemélyek nem szeretnek a cuccok garijával, visszavételével vesződni, márpedig új terméknél ez tudtommal kötelező, valamint számla adása is. Én, Németországon belül legalábbis kb az összes új terméket így kaptam.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) schawo válasza atenza (#25) üzenetére


schawo
titán

A nagyobb gond inkább az, hogy nem éri meg kintről, Kínából rendelni, pénzügyileg sem. Most épp oltári mázlija volt a cikkírónak, de legközelebb megfogják a vámon, és jóval drágább lesz, mint helyben vásárolva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Kasya válasza atenza (#31) üzenetére


Kasya
nagyúr

A PayPal-es szamlan kivul mast nem kaptam hozza. Oszinten, nem is gondoltam ra. Altalaban olyan elektronikai termeket rendelek ebay-rol, amit magam is tudok helyben javitani, vagy "nem okoz gondot" az elhalalozas. Ha esetleg problemam adodna vele, megirom hogy mi lett a kimenetel.

Mindettol fuggetlenul nem ajanlasnak linkeltem az eladot. A termek bontatlan, eredeti volt. Az egeret szetszedve is az van benne aminek kell. Elvileg 1 ev garanciat is vallal ra, a visszakuldest pedig jelenleg a PayPal fizeti /ha tenyleg minden kotel szakadna es itthon nem tudnam gariztatni, megcsinalni/. Igy elegedett vagyok vele.

(#33) schawo: a rendeles tudatos volt. Nekem ezek a "bubis boritekok" azert atcsusznak mindig /kisebb ertekmegjelolessel feladva/. Persze meg kell jegyeznem, hogy ez sem lehet senkinek se biztos pont.

[ Szerkesztve ]

(#35) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

25 eve talalkoztam eloszor videojatekkal, azota azert sokminden megfordult a kezem alatt. Ebbol kifolyolag a ferritgyuru hianyolasa, a claw-grip es egyeb hangzatos hulyesegek olvasasa mindig megmosolyogtat. Szamomra ez pont olyan, mint a hifi-orultek akik kepesek orakat turni a neten egy jo hangszorokabelert.

Egyebkent a bemutato jo, olvasmanyos. Leszamitva a geek-lozungokat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#36) atenza válasza Kasya (#34) üzenetére


atenza
senior tag

Valószínű azért csúszik át a vámon, mert látják h pc egér, de nem gondolják h az többe kerül 8k-nál (azt hiszem onnantól kell fizetni ), mert 1-2 ezerért már lehet venni... :)

Ennek ellenére viszont lehet h akkor jobban megéri kiadni azt a +3,5k-t és a hivatalos logi store-ból venni, mert ha bármi van akkor nincs vele macera 2 évig. Ha elromlik még lehet h zsír újat is kapsz. (mikrokapcsolót még könnyű cserélni, kábelt már nehezebb, de ha az elektronika romlik el akkor nincs mit tenni :S )

Mondjuk azt nem értem hogy ért ide neked ilyen hamar Kínából. Valamelyik EU-s országban van lerakatuk és onnan jött?

(#37) kovy79 válasza atenza (#36) üzenetére


kovy79
őstag

Nehogy azt hidd, hogy mikrokapcsolót könnyű cserélni, pl G700-ban. Össze vannak forrasztva egy tüskesorral a panelek. A forrszemek kb 0,5mm átmérőjűek, mellettük meg tele apró fóliacsíkkal. A kábelcsere csak egy kis játék hozzá képest.
Én egyébként csak azért írtam a Logitech-nek, hogy néha duplán kattint a bal gomb, erre rögtön küldtek egy újat (G700-nál ugye nem kérnek semmit, mert kábellel és nélküle is működik). :-) Persze kicseréltem (már kétszer) a mikrokapcsolót. Másodjára szép szívás volt...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) atenza válasza kovy79 (#37) üzenetére


atenza
senior tag

G700-ba még nem cseréltem, de sok másikba már igen, ahol nem volt nehéz. De ezért is írtam hogy akkor jobban megéri a biztos gari azt az egér árához képest minimális plusz pénzt.

(#39) netpeti98


netpeti98
addikt

Jó cikk! Tetszik az egér, ha nem számítana a pénz akkor valószínűleg ilyet vennék. :)

Döglött róka: én fiatalabb generáció vagyok, de mégis jobban tetszenek az egyszerű és megbízható dolgok.

A claw-grip az a fogás neve. Bizots találkoztál már vele, még ha nem is tudod a nevét. Elvégre meg kell fogni valahogy azt az egeret. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Döglött Róka válasza netpeti98 (#39) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ismerem a fogalmat, de attol meg viccesnek tartom:) Nem lenezni akarom, csak szamomra komolytalan szorszalhasogatas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) kemotox válasza Döglött Róka (#40) üzenetére


kemotox
addikt

Szóval szerinted az smafu, hogy vannak dolgok amik bizonyos embereknek kényelmes, másoknak meg nem? Szerinted minden ember egyforma? Ruhaméretezés is biztos csak szőrszálhasogatás.

(#42) Kasya válasza atenza (#36) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tracking number alapjan HongKongbol jott egyenesen gyorspostaval.
En meg nem csalodtam Ebayes vasarlasban (vagyis igen, de anyagilag meg nem ert kar). Itt sem felek a garanciaztatastol. Remelem nem fog kelleni, de ha igen, beszamolok a fejlemenyekrol :)

(#43) Dominó85


Dominó85
veterán

Február elején jön majd meg a G500s-em. Van itt esetleg olyan aki ránézne és alkalom adtán javítaná a G9-em? Nagyon a szívemhez nőtt az az egér. Majd 5 évig hű társam volt. :R

* Péter - 06302461862 *

(#44) Döglött Róka válasza kemotox (#41) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mondtam ilyet? Nem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#45) Kansas válasza kemotox (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Feszültségszint-tartományokat(adatátviteli rátától függően), hogy beleférjen némi rárakódott zaj is, plusz számolnak jitterrel, miegymással(7.1.1-től a leírásban)..

Semmi analóg nincs benne... a feszültség vagy az egyik tartományban van, vagy a másikban, nincs köztes állapot, és nem számít, hogy a tartományon belül hol. Amikor annyi zaj rakódik rá, hogy "tartományt is téveszt", az aranyozás nem segít, max a digitális jeltisztító/hibajavító algoritmusok(8.7-nél a fent linkelt doksiban)

Szóval igen, szerintem az aranyozás nettó parasztvakítás, és engem igencsak bosszant, hogy az összes hasonló értékelésben előkerül, mintha lényegi jelentősége lenne - pedig attól a ponttól, hogy bedugod a csatit, még csak esztétikai értéke sincs. :W

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) hufr


hufr
csendes tag

Rendelem ebay-en :D

[ Szerkesztve ]

ø

(#47) hufr


hufr
csendes tag

Tud valaki linket?

ø

(#48) Kasya válasza hufr (#47) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ott a teszt elso oldalan. Az ar linkje.

(#49) hufr


hufr
csendes tag

Ja thx

ø

(#50) Garada


Garada
őstag

Ez a kinézet különösen tetszik brutál az összhang.

(#51) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszönöm a tesztet! :R
Azt nem látom sehol, hogy mi(k) ennek a natív felbontása(i)? Olyan 1000 dpi körül lenne kényelmes nekem.

[ Szerkesztve ]

(#52) Elmör


Elmör
senior tag

Köszönöm a tanulságos olvasmányt!

Az mondjuk érdekelne, hogy a nagyjából 2 éve vett (sorry most látom, hogy lassan inkább 3) egérrel most mi a helyzet, mert én most vettem 1 ilyet és remélem több mint 2 évet ki fog bírni, főleg hogy nem annyira aktívan van használva.

Megírom őszintén, hogy azért választottam ezt a rágcsálót, mert ebben az árfekvésben (13.000Ft) kb. ez volt az egyetlen olyan aminek nincs az oldalán gumis hüvelykujjvédő és a magas dpi-re is szükségem volt. Az már csak hab a tortán, hogy tetszik a kinézete is és semmivel sem kényelmetlenebb, mint az eddigi egereim. Történt ugyanis, hogy volt kb 5 évig egy CM Sentinel egerem ami az első kicsit drágább volt (15K körül vettem úgy emlékszem) aztán 1,5 éve sajnos beadta a kulcsot a kijelzője, a kattintás is akadozott, nagyon meg is kopott, úgyhogy vettem egy Asus Gladius-t, amit most beadtam 1.5 év után gariztatni, mert az a mocsok gumis rész alatti ragasztó elengedte magát, elkezdett folyni és így az egész élvezhetetlen lett, nem akartam megfogni az egeret, mert mindig kicsit trutyis lett tőle az ember, ráadásul 20K-s egérről van szó, eléggé gáz ez az Asusnak szerintem, pedig alaplapom, fülesem, vga-m, stb. volt/van tőlük, de ezek után egeret többet nem. Ami egyedül jobban tetszett benne, hogy a dpi még magasabb volt, tehát kis mozdulattal a monitor egyik sarkából a másikba jutottam, nincs egérpadom és elég kevés helyen tudom mozgatni, ezért kell a nagyobb dpi, sztem meg lehet szokni, igaz én inkább a történet alapú, sandbox játékokkal játszok, ott nem kell a nagy pontosság.

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#53) five.


five.
csendes tag

"A gombokra 20 millió klikket írnak. Ez 10-15 órányi napi játéknak felel meg két éven át a Logitech szerint. Az én tesztjeim szerint egy átlag egyetemista (aki csúszott félévében ráér és kocsmázni nem szeret) napi 10-12 óra LoL mellett is bő 10 évig nyűheti a mikrókapcsolókat."

Nekem ez az egerem, kb 90%-ban irodai munkára, netezésre használtam, összesen napi 14 órát kb, és most, 3 év után halt meg a mikrokapcsolója. Ha lenyomom néha nem veszi be. Ha nyomva tartom, néha magától elengedi a kattintást, néha pedig vissza is adja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.