CPU tesztek
A CPU teszteknél a G1610-et megfuttattam 2.4GHz-en, a gyári 2.6GHz-en, valamint single és dual channel memória mellett is. Nem számítottam nagy eltérésre a régi és az új Celeron között.
Hirdetés
Az AIDA64 eredmények közé felvettem az A6-5400K több eredményét is. A többi grafikonra már csak az alap és a 4.5GHz órajeles eredmények kerültek fel. Azonos órajelen a G1610 gyorsabb, mint Sandy alapú elődje. A memória eredményeken jól látható a gyorsabb (1066 helyett 1333MHz) memória hatása. A CPU tesztek is gyorsultak a Queen kivételével. Az FPU részleg viszont nem gyorsult, csak az órajel emelésével.
A superPI is nagyjából az előző eredményt tükrözi. Azonos órajelen minimális a gyorsulás. Természetesen ez nem jelent sokat, mert ez a teszt régi és elavult, de régebbi kódok futtatásának a sebességét jól tükrözi. Persze az is igaz, hogy egy régi programnak bőven elég bármilyen mai CPU.
Cinebenchben az eredmények már nagyobb eltérést mutatnak azonos órajelen, de ez is csak 5-6%. A 200MHz órajel különbséggel erre rádupláz a G1610. Az A6 tuningolva érdekes módon single thread mérésekben az élre tud állni, de ez a hatalmas órajel előnye miatt elvárható. Az AMD multi eredményei már kevésbé fényesek.
A Winrar sem lett sokkal gyorsabb az új processzorral, ha visszafogtam a G530 órajelére. Akkor sem sokkal gyorsabb a G1610, ha 2.6GHz-en futhat. Az A6 még egy számban győzni tudott, igaz itt is csak tuningolva.
Az Excel eredmények érdekesen alakultak. Egy másodperces eltérések vannak a különböző beállítások között. Ez szépen mutatja az Ivy előnyét. Az AMD APU a magas órajelének hála ismét első helyre állhatott.
Picasaban kicsit nagyobb az eltérés, mint eddig, a 2.4GHz-en futó G530 és G1610 között. Érdekes, hogy a single channel memória mennyire csökkenti a sebességet. Az A6 keretezi az eredményeket, tuning nélkül az utolsó, tuningolva a legjobb.
WinFF-nél még jobban kijön az Ivy Bridge előnye. Rajt-cél győzelmet arat a G530 felett és nem csak orrhosszal nyer. Az 5400K egy modulja itt kevés a boldogsághoz, még tuningolva is.
A CPU teszteket összefoglalva azt mondhatom, hogy a G1610 azonos órajelen minimálisan gyorsult az előző szériához képest. Ez átlagban kerek 5%-ot jelent, ami nem sok. Órajel emeléssel együtt (200MHz = 8.3%) már 11.6% az előnye, amit ember legyen a talpán, aki megérez. Bár ez a megállapítás sem teljesen pontos, mert a WinFF megtáltosodott eredménye már érezhető, de máshol átlagember nem mondja meg a különbséget.
Ha azt nézem, hogy mennyibe kerül, akkor nincs is ezzel gond, ugyanis nem kell többet fizetni, mégis nagyobb a CPU teljesítmény. Az A6 eredményei tuning nélkül gyengék, csak meghúzva az órajelet versenyképes a kis Celeronokkal, de egy azonos árú Intel már simán elverné.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!