Hirdetés

MSI RTX 2060 Super Ventus OC

Bevezetés

Ez egy rövid, felületes teszt lesz, így aki nagyon mély elemzést vár, az a végére hiányérzettől fog szenvedni. Eredetileg nem is akartam megírni, vagy meglépni ezt, de aki hasonló generáció váltás előtt állna, annak segíthet eldönteni, hogy belevágjon-e, vagy sem.

Én magam sokáig őrlődtem, hogy RTX 2060-at vegyek, vagy RTX 2070-et. A probléma az árazással volt, mert nálam a 150.000 Ft a lélektani határ, amit legfeljebb hajlandó vagyok kiadni egy új videokártyáért. Márpedig a 2070 inkább a 200.000 jó magyar forintot karcolgatta és bizony fentről. Az RTX 2060 pedig bár barátibb címkét kapott, de pont az RTX (DXR?) képességeiben szenvedett nagy megkötéseket, így bár erősebb, mint a 1060, de nem tudtam mégsem rászánni magam a vásárlásra, kivártam...

Szerencsére hallottam a hírét, hogy az nVidia berkein belül lesz némi változás a palettát illetően, hiszen az AMD végre valahára felébred téli álmából, hogy olcsó és nagy teljesítményű VGA-val hintse meg a piacot. Ez pedig nevek átírására és funkciók bővítésére kényszerítette a konkurenciát.

MSi RTX 2060 Super Ventus OC

Videókártya csere utáni rövid teszt

Mivel Július 17-e óta nem jelent meg az írásom a címlapra, ezért pár részletet "megszellőztetek" ilyen formában. Aki erre vetődne, érdeklődne a téma iránt annak szolgálhat némi információval.

Lássuk hát!

------------------------------------------------------------------

Tesztmasina:
CPU: Ryzen 7 2700x (3,9 GHz)
RAM: 16 GB DDR4 2300 MHz
SSD: 256 GB NVME drive

Az ellenfél pedig egy Asus ROG Strix GTX 1060 OC kártya volt.

A "teljesítmény" mező a GTX kártyához viszonyított többletet hivatott jelezni.

Jól látható, hogy a mesterséges környezetben végzett tesztek eredménye egy majdnem dupla erős VGA. Ám mint tapasztaltam volt, a szintetikus tesztek gyakran nem tükrözik a valóságot.

Mass Effect: Andromeda - Trial első benyomások

Igyekszem a történetre vonatkozó spoilerek nélkül írni. Ahol nem tudom elkerülni ott majd jelzem.

Tudom hogy az efféle gondolatok inkább a fórumra valók, de mégis ide írom. Hogy miért? Mert szeretnék magamnak is egy jegyzetet hagyni hogy amikor / ha végig játszom majd a teljes verziót akkor az milyen szájízt hagy maga után a tiralhoz képest aminek még friss az élménye bennem. Tekintve hogy alig 1 órája fejeztem be az ízelítőt úgy 7 óra játék után, leírnám a vele való találkozásomat.

Kontra:

Nos a neten ugyebár meme -é változott a játék, hiszen sokaknak csalódást keltett a játék motor váltása. No nem a látványra panaszkodnak a legtöbben, mert az méltó egy 2017-es játékhoz, hanem inkább az animációra, mimikára és a szövegre. Azok akik panaszosak joggal vártak valami hatalmas durranást ami méltó azt előző három részhez.... leszámítva a harmadik rész végét, mert az egyértelműen a ME rajongók arcon-csapása volt... amit a Bioware nem feltétlen teljesített.

Corsair Flash Voyager GTX 256 GB bemutató

Bevezető

Aki került már olyan helyzetbe, hogy kettőnél több számítógépet is kell használnia, egymástól távol lévő helyeken, az biztosan ismeri a nyomasztó érzést, hogy előbb utóbb nem lesz meg az a bizonyos fájl / adat valahol, amire éppen ott lenne szüksége.

Így emberünk vásárol egy külső merevlemezt és azt hurcolja magával, egészen addig, amíg egyszer kicsit erősebben nem ütődik neki valaminek, vagy kocsiból kiszállva el nem kapja egy jó nyári zápor. Ilyenkor az adatok mennek a levesbe, jön minden istenek és istennők felemlegetése, majd veszett böngészés, hogy mitévők legyünk.

Az esőről pedig eszünkbe jutnak a felhő megoldások, de az is, hogy pár helyen nincs, vagy csak korlátozott az internet hozzáférés... tehát emberünk vásárol magának egy strapabíró borítású külső SSD-t.

Ez a tíz-tizenöt centiméteres USB 3.0 kábelen fityegő adattároló már jobb, hiszen nem kell aggódni az odaütődés miatt és a leírás szerint cseppálló a borítása... de jön a feketeleves! Emberünk munkakörében változás áll be és nem lenne kényelmetlen néha egy saját belakott rendszert használni, licence-es programokkal és minden adattal.