Hirdetés

Alcor Saga E-book olvasó

Bevezetés / A Doboz Tartalma

A történet régről nyúlik át a jelenbe, lévén egy Kindle 4 olvasóval kezdtem az E-Book olvasó pályafutásomat még pár éve. Ezt rövidesen egy iPad Mini-re cseréltem, mivel igény merült fel egyéb funkciókra is az olvasáson kívül.

Aztán az iPad Mini-m felváltotta a telefon. Ezt egy évig bírtam, hisz a munkám miatt amúgy se jutott sok idő olvasgatni, csak a tömegközlekedésen napi két órát. Sajnos a telefon viszont nem okozott nekem maradéktalan örömöt. Kicsik a betűk, a háttérvilágítás pedig alacsony fény mellett inkább bántja a szemet, gyorsabban fárad. Így ismét az E-Papír irányába fordult az érdeklődésem.

Az Amazonon azonnal az orrom elé tolták a Kindle Paperwhite készüléket, amit nagyjából 47-50 ezer forintért meg is vehettem volna azonnal, de nem vágytam se érintőkijelzőre, se WiFi-re, se semmi másra, mint, hogy USB-n, amit rámásolok E-Book-ot, azt megjelenítse nekem. Így inkább a használt piacra terelődött a figyelmem, azon belül is az egyik ismert aukciós oldalra.

Fényképezés: Telefon, Tablet, Kompakt gép

A mai világban már rengeteg lehetőség adódik hogy fényképeket készítsünk, megörökítve életünk fontosabb pillanatait, a természet szépségét vagy csak valami érdekes dolgot. Ma három olyan készüléket fogok tesztelni ami képes eme nehéz feladat ellátására.

Az első egy mezei mobiltelefon, még csak nem is az aktuális csúcsmodell, a Nokia Lumia 710-es Windows Phone 7.1 operációs-rendszerrel és 5Mpx-es autófókuszos kamerával szerelt telefonja.
A második egy viszonylag modernebb szerkezet az Apple-től. Az iPad Mini is 5Mpx-es autófókuszos iSight kamerával van ellátva. Az előlapi kamera a tesztben nem fog szerepelni.
A harmadik egy Panasonic DMC-FS40-es kompakt fényképezőgép 14Mpx-es, széles-látószögű, F2.5-ös, Leica lencsés gépezet.

Minden gép a következő paraméterekkel lett tesztelve:
- Vaku kikapcsolva
- 5Mpx-es felbontás (a Pana is)
- Automatikus beállítások

A képeken semmilyen utómunkát nem végeztem, azok eredeti minőségükben kerültek feltöltésre

Fényképek egy gyertya fényében

Ezen írásom csupán a saját kíváncsiságom kielégítésére szolgál, de ha esetleg valaki mást is érdekel a felsorolt eszközök teljesítőképessége, olvassa bátran.
Különböző fényképezésre alkalmas eszközök tesztje alacsony fénymennyiségben

Fényforrás:
- Egy darab gyertya egy íróasztalon (1cm átmérő, 4cm magasság, 2,5cm-es lánggal)

Tesztkörnyezet:
- Monitor (kikapcsolva), hangszóró, számítógép, TV, kábelek
- Fenyő lambéria (matt) fa mintájú íróasztal (matt)

Tesztelt eszközök:
- Panasonic DMC-FS40 fényképezőgép (5mpx-re állítva (amúgy 14Mpx lenne), középre fókuszált, minden más automatikus)
- Nokia Lumia 710 okos-telefon (5mpx, automata beállítások)
- iPad Mini (Hátlapi kamera: 5mpx, automata beállítások/Előlapi kamera: 1,2mpx, automata beállítások)
Vaku nélküli használat az esélyegyenlőség nevében

Referenciapontok:
- Egy fadarab, rajta NNG-s szemüvegtörlő kendő (narancssárga) 100 cm-re a gyertyától.
- Számítógépház (fekete), 130cm-re a gyertyától
- Mérőszalag
- Fal a számítógépház mögött, 170cm-re

Egy hobbi író az írásról, másoknak

Az írás mint olyan, eszköz, amivel a gondolatainkat képesek vagyunk maradandó formában, egyszerre akár nagy közönségnek is közölni.
Tesszük úgy, hogy akár évszázadok múltán is megelevenedhet minden, amit akkor, írás közben kigondoltunk. Ez az egyik szépsége a dolognak.

A másik pedig, hogy ha olyat írsz, amit élvezel, akkor önmagadnak is jót teszel a fantáziád megörökítésével. Felszabadítja a lelket, mozgatja az agyat és egyben műveli a nyelvi képességeidet. Ezeknek a képességeknek iskolában dolgozatírásnál, egyetemen ZH-k alkalmával, később pedig a munkád során is nagy hasznát fogod venni. Ha nem megy még a tíz ujjas gépírás, ez is egy módja a fejlesztésének.

A nyelvi képességek művelésével pedig az élő szóban való kommunikációd is fejlődik. Ez megint oda vezethet, hogy egy állásinterjún, vagy munkamegbeszélésen lenyűgözöd a hallgatóságot, ez által az életben is előrébb léphetsz. Mindezt úgy érted el, hogy közben jól szórakozol.
Csodálatos dolog az írás nem?