Hirdetés

Cyber-shot telefonok áttekintése

Elérkezettnek láttam az időt arra, hogy a japán-svéd gyártó kifejezetten fényképezésre szánt telefonjaiból is készítsek egy kis áttekintést. . A Cyber-shot név sokak számára ismerősen csenghet, hiszen az egyik anyacég, a SONY fényképezőgép márkája. Így tehát már mindenkinek érthető a névválasztás. A széria jelenleg 12 tagot számol (a K790i-t is beleértve). A cikket nem véletlenül február 28.-ra időzítettem, hiszen pontosan 3 éve jelent meg az első Cyber-shot telefon...

2006. február 28. Történelmi nap a Sony Ericsson történelmében: bemutatták az első kifejezetten fotózásra kialakított mobiltelefon párost, a K800i-t, és a K790i-t (kettőjük között mindössze annyi a különbség, hogy a K790i nem 3G képes). Az első Cyber-mobil 3,2 megapixel felbontású érzékelőt kapott, amihez 16× digitális zoom és automatikus fókuszálás is tartozott, aminek léte nélkül nem lehetne Best Pic™, ami kilenc képet rögzít gyorsan egymás után (közben folyamatosan fókuszál), majd ezek után kiválaszthatjuk azt, ami a legjobban tetszik nekünk. Továbbá az egész kameramodult egy aktív lencsevédő védi a fizikai behatásoktól (ezt azóta csak a Cyber-shot telefonok kapják meg). Ha leszáll az éjszaka, akkor van Xenon technológiával készült vaku is –amit még sosem láthattunk telefonban ezelőtt-. A képek visszanézése is új élmény volt az „Idővonal” nézettel, aminek kezelése először bonyolult lehet, de segít rendszerezni az elkészült képeket.
Az elkészült képek egyszerűen fantasztikusak. A színek élénkek, az élesség tökéletes, zaj alig van, az éjszakai felvételek pedig lenyűgözőek. Tesztképek lent:

WALKMAN telefonok áttekintése (2.rész)

Itt a WALKMAN telefonok áttekintésének második része.

2006. május 18. A W850ivel egy napon került bemutatásra az első sportos Walkman, a kinyitható W710i. Persze a sportosság nem jelent egyet az ütésállósággal, tehát ne dobáljuk ha nem muszáj. A telefon legújabb funkciója, a Fitness, ami rögzíti napi sportteljesítményét. Futáskor méri a sebességet és a megtett távolságot, sétáláskor pedig a megtett lépéseket. A helyes testsúly megtartásához, még egy kalóriaszámlálót is tartalmaz. A hazai fitness-guruknak ideális telefon. Továbbá 2Mpixeles kamerát, 2×zoommal; hatalmas,kétszínű külső kijelzőt; Bluetooth A2DP és EDGE technológiát és egy speciális fülre akasztható fülhallgatót kapott.

2007. január 8. Bemutatták a Walkman telefonok legalsó szegmensébe kerülő W200i-t. Bár létjogosultságát sokan megkérdőjelezték, de azért érdemes pár dolgot megemlíteni. Belső memóriája 27MB,de M2es kártyákkal bővíthetjük; VGA felbontású kamerát és RDS képes FM rádiót is kapott. A legnagyobb hátránya az hogy már nem ''agybabedugós'' fülhallgatót adtak hozzá, hanem egy sima ''Bass Reflex''es felső részt kapott, de maga a haedset még így is két részből áll.

2007. február 6. Bejelentésre került a W610i, amit tekinthetünk a W810i utódjának is.
A teló mindössze 14 mm vastagságú és 2Mpixeles kamerát kapott autófókusszal(!).
A zenei részéről a 2.0ás Walkman lejátszó és RDS funkcióval ellátott rádió gondoskodik,
ami egy új szolgáltatással, a TrackID-vel egészül ki. Ez arra jó, hogy ha rádiózás közben egy általunk nem ismert zenét hallunk, és nem tudjuk az előadó, vagy éppen a szám címét, akkor fel kell vennünk egy darabot belőle és elküldeni a Gracenote szerverére. A szerver a dallamrészlet alapján beazonosítja az előadót, a szám címét és megküldi ezen adatokat nekünk! Sőt még magyar előadókat is ismer a szerver, tehát tényleg hasznos szolgáltatás. Adatátviteli része egészen jó: EDGE, Bluetooth 2.0 A2DP-vel, és infravörös adatkapcsolattal kommunikálhatunk a nagyvilággal.

2007. február 6. Sok találgatás és kémfotó után megérkezett a Sony Ericsson első penge telefonja, a W880i. A 9,4 mm vastagságú telefont rengeteg kritika érte a gombsora miatt, hiszen nagyon kicsik a billentyűk, és a nyomáspont sincs mindig a helyén. A kijelzője 320×240 pixeles, 262K színt vonultat fel, egész szép minőségben. Belső memóriája M2es kártyákkal bővíthető kikapcsolás nélkül. A minőségi alapanyagokból készült telefon 3G képes és előlapi kamerát is kapott. A hátlapon egy 2Mpixeles, fixfókuszos kamera figyel, ami mellett egy nagyon apró méretű és nem túl jó minőségű hangszóró kapott helyet. És még egy nagy mínusz: a rádió nem sima, vezetékes antennás, hanem HTML alapú, tehát ha rádiózni szeretnénk, akkor fizessünk az adatkapcsoltért.

[kép]

2007. március 15. A svéd-japán gyártó a CeBIT-en mutatta be a legújabb 3G képes W660i névre hallgató modelljét.
Az alapötlet a W610i volt, mivel ebben már 3G van, így valamit ki kellett spórolni belőle, ez pedig az autófókusz volt, mivel van. A készülék így is csak 14,5mm vastag, 2.0ás Walkman szoftvert, A2DP-t, RDS képes rádiót is pakoltak bele, de az EDGE sajnos már lemaradt.

2007. március 26. Megérkezett a második elcsúsztatható Walkman modell, ezúttal a fiatalabb korosztály számára, W580i néven.
Legújabb, szórakoztató funkciója a ''Shake and Play'', amivel a telefon rázogatásával lehet váltani a zeneszámok között. Gyakorlati haszna nem sok, de jópofa.
A fiatalos funkciókat tovább gyarapítja a telefon két oldalán megbújó színes LED csíkok, amik őrült színekben és ritmusban is képesek pulzálni. Fényképezni a tökéletes védelemben lévő 2 Megapixeles kamerával tudunk, Belső memóriája csak 12MB, de a csomagban találunk egy fél gigásat is, tehát nincs nagy gond! Adatátvitelből erős közepes: GPRS, EDGE és Bluetooth 2.0 (A2DP-vel) szerepel az adatlapon.

2007. június 14. Ez volt a gyártó nagy bejelentéseinek a napja. Csupa nagyszerű telefont mutatott be, köztük az első HSDPA adatátvitellel bíró Walkman mobilt, a W910i-t akit mindenki csak Shinobu-nak hív. Az elcsúsztatható kivitelű telefon mindössze 12mm vastagságú, 86 gramm tömegű és 40MB belső memóriát tartalmaz. További újítás az immáron 3.0ás Walkman lejátszó, amit -hála a telefonban elhelyezett giroszkópoknak- egy 90°-os döntéssel azonnal vízszintesbe hozhatunk. Kijelzője 320×240 képpontos és 2,4 inch átlójú. Továbbá ebben a modellben (és a K850iben) mutatkozik be a legújabb kezelőfelület, ahol már mindárom (a navigyűrű közepét is beleértve) főgomb külön funkciót kap, visszakerülnek a hívás kezdeményező és azt bontó gombok is, eltűnt a vissza gomb, de ezt a a jobb oldali softgomb fogja helyettesíteni. A hátlapon ''csak'' egy 2 MPixes, fixfókuszos kamera üldögél egymagában.

2007. június 14. A W910i-vel egy napon mutatták be a zenei modellek legújabb királyát, a W960i-t. A W950i utója sokkal kezelhetőbb, immáron benyomható gombokkal, és gigantikus méretű, 8GB(!) nagyságú memóriával rendelkezik. A Symbian UIQ kezelőfelületű modellben igaz HSDPA nincs, de WLAN igen. A hátlapon 3,2 Megapixeles kamera van, amibe már autófókusz is került. A mindössze 16mm vastagságú telefon kezeli a kézírásfelismerést is, és az előlapra érintésérzékeny médiavezérlő gombokat raktak, van Bluetooth 2.0 (A2DP-vel), RDS képes FM rádió és RSS hírolvasó is.

[kép]

Remélem a gyártó majd szorgoskodni fog jövőre vagy esetleg még idén is, és lehet ennek az összehasonlításnak 3.része is.
Mindenesetre annyit el kell mondani, hogy a Sony Ericsson ezzel a WALKMAN szériával tényleg magasra tette a mércét a többi gyártónak. Sok próbálkozás született innen is, onnan is, de még egyiknek se sikerült ledönteni a trónról egyik Walkman telefont se.

Újabb kétarcú mobil, de ezúttal a WND Telecomtól

Egy alig ismert Koreai gyártó rukkolt elő egy újabb érdekesnek mondható mobillal.
A Samsung F300/F500-al megkezdett ''kétoldalas'' divatot követi.
Ennek gyakorlati haszna tulajdonképpen nincs. Mindkét oldala ugyanúgy néz ki.
Sőt mindkét oldalán is ugyanazok a gombok, továbbá itt lehet betenni a SIM kártyákat(!) is.
Mindössze annyi a különbség hogy az egyiken, fekete, a másikon ezüst színű a borítás.
A gyártó szerint ezzel könnyen elkülöníthetjük a munkát és a magánéletet.
Érdekesség, hogy a készülék két SIM kártyát is tud kezelni.
Továbbá hat órányi beszélgetési, és több, mint hat napnyi készenlétet ígér.
A mobil típusa egyébként Wind DUO 2000, ami hallatán egy TV-s Teleshop
termékre is gondolhatnak egyesek.

[kép]
Nincs sok fantázia a tervezésben

Specifikálók
-Három frekvenciás (GSM 900/1800/1900 Mhz)
-97×48×17 mm méretű és 100 gramm tömegű
-65 536 színű, 128×160 pixeles, 1,5 inch méretű OLED kijelző mindkét oldalon.
-Beépített, LI-polymer, 1660 mAh kapacítású akkumulátor
-GPRS adatátvitel, 2.0ás WAP böngésző
-Java MIDP 2.0, MP3 lejátszás 320kbps-ig
-USB és Bluetooth 1.2

A Wind DUO 2000 csodálatos honlapja: [link]

Új Sony MP3, ATRAC3 nélkül!

A Sony bemutatta legújabb MP3 lejátszóját, amihez végre nem kell használni a Sonic Stage programot. Mint szinte minden lejátszóból, ebből is négy félét adtak ki. Van 1és 2GBos, rádióval és rádió nélkül.
Lejátszás szempontjából már nem kezeli az ATRAC3 formátumú tömörítést.
Az egyszerűbb átvitel érdekében, ''Drag and Drop'' eljárást használ, így bármilyen szoftver nélkül pakolhatunk zenéket a masinára.

[kép]

Lejátszónkat már diktafonként is használhatjuk, mivel már erre is képes.
Nagyteljesítményű akkumulátorát USB Porton keresztül tölthetjük.
Kijelzője 3 soros, színes LCD megjelenítő.
Ebben a modellben is helyet kapott a ''kereső'', amivel Album, Előadó, Zeneszám szerint.
A 30 grammos lejátszóban 6 féle hangszín kapott helyet, de sajátot is szerkeszthetünk.
Az NWD-B103-2/F modell hamarosan megjelenik az üzletekben is.

Sony NW-E002 Alapmodell tuti külsővel (Javítva!)

Jelen teszt alanya nem mai csirke.
Viszont ha nem lennének ''noname'' modellek - amik bár nem olyan jó minőségben, mégis többet tudnak - akár tömegmodell is lehetne ez a modell.
Jelenlegi ára kb.12ezer forint körül van, fényes lila színű dobozban érkezett, tartozékok között egy alap fülhallgatót (MDR-E808), CD-t a szinkronizáláshoz elengedhetetlen Sonic Stage szoftvert, valamint egy halom papírt találunk (na ez se nevezném környezetvédelemnek) ja és egyik se tartalmaz magyar nyelvet.


[kép]


Maga a lejátszó egyébként nagyon stílusos, ízléses, és szép. Különösen a fekete verzió.
Mérete egy rúzshoz, öngyújtóhoz, vagy rágóhoz hasonlítható. Az előlapon, alaphelyzetben csak a Play/Stop/OK gomb, és a MENU/MAPPA gomb van, valamint egy SONY felirat. Jobb oldalon, semmi sincs, baloldalon a léptető gomb található.
A hátlapon a HOLD retesz, hangerőszabályzók, egy tűvel benyomható RESET gomb, valamint egy süllyesztett WALKMAN logo. Felül a 3,5ös Jack aljzat.


[kép]


Az előlap egyébként egy ujjlenyomatgyűjtő, tükröződő burkolatot kapott, ami napsütésben abszolút nem látható. Akármilyen trükköt próbáltam, akkor se láttam semmit.


[kép]


A kijelző egysoros kétszínű OLED. A menü egyébként látványos, úsztatott animációt használ.
A lejátszás történhet Album/Előadó szerint, de tölthetünk fel listát is. Továbbá van visszaszámláló is, ami futáskor jól jöhet, ha időre dolgozunk. A Kijelző módot is váltogathatjuk, lehet BASIC (amikor csak a szám címét írja ki), PROPERTY (Bitsűrűség,Sorszám,EQ mód), CLOCK(idő és dátum felváltva jelenik meg), WIND-BELL (amikor egy stilizált szélharang szerű bigyó mozog).


[kép]


Az Equalizer őszintén szólva harmatgyenge. Összesen 3(!) félét választhatunk: Heavy,Pop, Jazz. Nagyon hiányoltam a Rock-ot. Beállíthatunk egyet magunk is, (tegyük meg mindenképp!)
Ha feltöltöttük kedvenc zenénket a kezelhetőség szempontjából katasztrofális Sonic Stage programmal már semmi akadálya a zenehallgatásnak. Kellemetlen hogy miután levesszük a gépről, automatikusan visszaugrik Album szerinti lejátszásra. A papírforma szerint 3perc töltéssel, 3 órán át zenélhetünk. Ebből a szempontból nagyon jó a kicsike. Mivel a kijelző energia fogyasztása szinte 0, így nagyon sokáig húzza.
Tény és való, hogy nem csak a lejátszón múlik hogy milyen a hangminőség.
Az alap fülhallgatóval is nagyon szépen szól, de egy rendes(zárt, pl. MDR-EX71) fülhallgatóval még szebb mélyeket és magasakat csikarhatunk ki a kicsiből.
Mindent összevetve, nagyon jól összerakott MP3 lejátszót hoztak össze SONYék. Bár már megjelent az NW- E013 modell, hasonló árral, színes kijelzővel, de akinek mindez nem fontos, még mindig beruházhat egy NW-E002re!
U.i.: Az NW-E002F már rádiót is tartalmaz!
A Termék honlapja: [link]