Hirdetés

Maxell BT03 bemutató

Először is egy kis történelmi áttekintés annak érdekében, hogy lássuk, milyen feltételeknek kellett teljesülniük a megjelenéstől kezdve ahhoz, hogy a Bluetooth speakerekig eljuthassunk.

A Bluetooth technológiát 1999-ben az Ericsson fejlesztette ki. A cél az volt, hogy kis távolságokon belül el lehessen hagyni a vezetékeket, mely főként a sokszor már túlzsúfolt irodák kábelrengetegének kiiktatását, új hardverek rendszerbe kapcsolását segítette elő.

Az Ericsson ingyen bocsátotta több cég rendelkezésére a technológiát annak érdekében, hogy szabványként elterjedhessen.

Kezdetben - a 2,4 GHz-es frekvenciasávban működő -, átlagosan 10 méteres hatótávolságot biztosító és viszonylag kis sebességű Bluetooth 1.0 szabvány olyan eszközök számára tette lehetővé a csatlakozást, melyek nem igényeltek nagy sávszélességet (pl. mobil, PDA, nyomtató).
Később azonban nyilvánvalóvá vált, hogy a Bluetooth felhasználási lehetősége sokkal széleskörűbb is lehet, mint azt eleinte gondolták a fejlesztők.

Fotóstáska rendelés esete az Edigitalban

Miután megvettem az E-PL3 típusú MILC gépemet néznem kellett hozzá egy táskát. Mindig megszoktam nézni az Edigital kínálatát is, mert viszonylag nagy olcsó és egy fokkal egyszerűbb mint internetről rendelni.

Ez a megállapítás az általam kinézett tatyóra pláne igaz volt, mert szinte mindenhol 6190 Ft-os áron adták, így gondoltam megspórolom a szállítási díjat. Raktáron természetesen nem volt nekik, mert miért is lenne. (Mostanában megfigyeltem, hogy egyre kevesebb cuccuk van raktáron, vagy talán csak én nem vagyok elég populáris.)

A kinézett darab Vanguard Pampas II 13 névre keresztelt kis táska volt, aminek a rendelés előtt utána is néztem. Találtam egy magyar nyelvű tesztet is, ahol nagyon szépen leírta a blogger milyen rekeszei vannak, mi fér el benne stb.

Bátran adtam hát le a rendelést, és beállítottam, hogy a szegedi boltba érkezzen meg az árú. Először kaptam egy emailt miszerint a termék státusza 'beszerzés alatt', aztán nemsoká kaptam egy másik emailt miszerint "A megrendelt termékek közül egy vagy több nem az Ön által megjelölt üzletünkben található, a termékek átmozgatásáig szíves türelmét és megértését kérjük!" Ezt furcsának találtam mert a korábban az elérhetőségi táblázat azt jelezte semelyik boltjukban sincs raktáron.

Galaxy S4 - A csillagok háborúja

Bemutató, méretek, formavilág

Sajnálatos dolog történt, amikor megláttam 17-én ForRedGlory több oldalas cikkét az S4-ről. Mivel nagyon sok munkát beleöltem, úgy határoztam, ennek ellenére megjelentetem saját cikkemet, mert bár sok ponton hasonló a tartalma - tekintve, hogy én is a legnagyobb angol forrásokból táplálkozom -, de talán kicsit más szemszögből közelítem meg a témát, és talán tudok némi újdonsággal szolgálni én magam is. Miután felocsúdtam a csalódásból, megráztam magam, megújítottam a teljes képi anyagomat és kiszedtem a funkciók leírását mert az csak a sokadik ismétlés lenne. Íme tehát az én véleményem a Samsung Galaxy S4-ről és a piac jelen állásáról.

Helyi idő szerint csütörtökön éjfélkor a Samsung bemutatta az utóbbi idő legjobban várt telefonját, a Galaxy S4-et. Ennek helyszínéül a New York-i Times Square-t választotta.

USB 3.0 Pendrive mustra - 2013

Bevezető

A pendrive-ok megjelenése

A pendrive-ok az ezredforduló idején bukkantak fel; Az első Flash drive-val a ’ThumbDrive’-val egy szingapúri társaság, a Trek Technology jött ki 2000-ben, a következő évben pedig az IBM is megcsinálta saját modelljét, a DiskOnKey-t.
Kapacitásuk akkor még mindössze pár megabájt volt, de mostanra már léteznek több száz gigás darabok is.

Ezek az USB tárolók hamar beépültek a köztudatba, mindenki számára alapvető eszközzé váltak. Ennél fogva számtalan cég kezdte el ontani őket különböző méretben, színben, formában.

Hogy milyen szempontok alapján választ magának pendrive-ot az utca embere? Általában az alapján, hogy mekkora a tárolókapacitás, mekkora az eszköz kiterjedése vagy esetleg ránézésre mennyire bírja a hordozgatásból származó igénybevételt.

DiskOnKey - Az IBM által kiadott 8 MB-os pendrive

ASRock - XFast USB teszt

A gépemben egy ASRock 970 Extreme 4 alaplap szolgálja ki a komponenseket, és bár ez a konfig már november óta megvan most először gondoltam kipróbálom az XFast szolgáltatást mely gyorsabb USB-s átviteli sebességet kínál.

Ha telepítjük a programot egy ablakot kapunk melyben a pendrive adatai jelennek meg. Ugyanitt pipálhatjuk be, hogy 'normal' vagy 'turbo' módban szeretnénk-e használni azt.

Először statikus teszteken vizsgáltam meg, milyen értékeket kapok normal illetve turbo módban. A Kingston Elite 3.0-val indítottam a tesztet 3.0-ás portban mérve. Itt nem tapasztaltam sebesség különbséget, azután viszont megmértem a 2.0 portban is.