Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31951) anglergab válasza Jamesch (#31950) üzenetére


anglergab
addikt

Az r11hun 2.2-es. Szerinted a 2.1-es apk-k működnek 2.2-n? Szerintem nem.

(#31952) Saccco válasza syl5 (#31949) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen ott van. Azon is gondolkozok, hogy fatra formazom az egesz kartyat, egy proba erejeig legalabb. :)

Jamesh:
Az a baj vele, hogy 2.1re irtak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31953) d@minator válasza Saccco (#31923) üzenetére


d@minator
addikt

33 fps beltérben? Nálam a 20 is ritka. :( (flb R8)

(#31954) #19617792 válasza anglergab (#31951) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hat, tudok harom olyan apk-t ami a gyari 2.1-ben van, de megy minden eddigi 2.2-n: alarmkng.apk, stopwatch.apk, soundrecorder.apk :DDD

Az xt9 sehogy sem megy 2.2-n.

kelzsoca: Ez igaz, valoban.

Mas: Bejon az flb-r8a, kicsit mintha porgosebb is lenne, mint az mcr-r11. :)

[ Szerkesztve ]

(#31955) kelzsoca válasza #19617792 (#31954) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hat, tudok harom olyan apk-t ami a gyari 2.1-ben van, de megy minden eddigi 2.2-n: alarmkng.apk, stopwatch.apk, soundrecorder.apk

Ezek alap programok, a rendszer működését nem befolyásolják, abban aktívan nem vesznek részt.

(#31956) Saccco válasza d@minator (#31953) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet allitgatni a grafikai beallitasokat, reszletesseget. :)

Szerk:
Nagy mozgolodasnal nekem is 15-20 kozott ugral. 13 alatt meg nem lattam. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31957) anglergab


anglergab
addikt

Ha nincs fent a Gallery3D.apk, akkor hogyan tudok saját wallpapert beállítani?
Konkrétan 2.2-es Android emulatorból kiszedtem egy default_wallpaper.jpg-et (kék tó, hegyekkel a háttérben). Viszont az emulátornál sem lehet kiválasztani azt háttérnek, csupán első indításnál az a háttér.

[ Szerkesztve ]

(#31958) Austin F. válasza syl5 (#31476) üzenetére


Austin F.
tag

syl5: "Engem is az 1-es pont idegesít, de nagyon...
Megoldást nem találtam rá. Akármit csinálok, csakis a boot-olás utáni első wifi-re csatlakozás után végzi normálisan a dolgát a szinkronizáció. Ha másodszorra lépek fel wifire, akkor már akkor se jelzi az e-maileket, ha közben wifin vagyok, és nem is alszik a telefon. Természetesen wifire csatlakozás után sem frissíti a mail-eket, olyan mintha nem is lenne net elérése a telefonnak.
Tököm ki van már vele, hogy állandóan mókolni kell ezzel a ...-al, mert ugye a T-s szoft meg...
Más valaki hasonló probléma? Paul r11.
Esetleg Austin F. leírhatnád, hogy milyen programokat használsz! Lehet valami program okozza a galibát. Bár nem hiszem, mert akkor boot utáni első wifire csatlakozás után/során sem végezné jól a dolgát a szinkronizáció..."

Köszönöm a válaszodat!

Érdekes, hogy úgy tűnik, a naptár és a kontaktlista is elég jól szinkronizál (nehogy elkiabáljam), csak a Gmail szarakodik. (Vagy csak annál feltűnő.)

Nekem az eredeti ROM van rajta, és ezek az appok:
- APN on/off Widget
- Fancy Widget
- Lookout
- mVideoPlayer
- Opera Mini
- Photoshop Express
- Sleep
- Tricorder

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#31959) kelzsoca válasza anglergab (#31957) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a kép amit első indításkor látsz a framework-res.apk alapértelmezett háttere, tehát első induláskor az jön be, ha viszont ez a kép nincs berakva a launcher2.apk-ba a megfelelő helyre a megfelelő méretekkel, akkor soha nem fogod tudni azt kiválasztani háttérképnek.

(#31958) Austin F.

Gmail-t letörlöd a telefonról, majd marketről leszeded.

[ Szerkesztve ]

(#31960) Dashes


Dashes
őstag

Froyo ROM FLB r8a LITE

Röviden:
-root
-apps2sd
-vga videófelvétel
-alap android launcher, dialer, boot animáció
-gingerbread billentyűzet
-facebook szinkronizáció
-hwui

Módosítások:
-fényképező hang kikapcsolva
-pár alkalmazás eltávolítva/hozzáadva
-teszt kernel: ppp, rds,swap, ext4, cif, tun, oc támogatás
-672Mhz max. órajel alapból

[ Szerkesztve ]

(#31961) vampire17


vampire17
addikt

Latom jonnek a romok szepen sorban :)

En azert megvarom az FLB R8 magyart :)

Aztan valahogy ra kene heggeszteni az RDS-es radiot...

Azert durva hogy mit ki nem lehet hozni ebbol a blade-bol nem?::D:D

[ Szerkesztve ]

(#31962) anglergab válasza kelzsoca (#31959) üzenetére


anglergab
addikt

Kelzsoca: A framework-res.apk-t rar-ral megnyitom, és kicserélem a default_wallpaper.jpg-t, amire szeretném. Ez működni fog? Vagy alá kell írni?
Esetleg kicserélhetem a framework-res.apk-t az emulátoréra (adb-vel ki tudom szedni, illetve be tudom másolni)?

vampire17: Úgy tűnik, FLB-R8 alatt, megfelelő kernel kiegészítéssel (patch) működik az RDS!.
Itt a fórumon többen linkeltek is olyat, csak azokban defaultból volt Over Clock is, azért nem telepítettem.

Dashes: köszönjük az új lite rom-ot! Egy kérdés: miért van aktiválva defaultból az OC?
(szerintem az FLB-R8 600 MHz-en is gyors rendszer, nem értem, mi az oka az OC-nek) :(

[ Szerkesztve ]

(#31963) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok!

Ha az APNDroidban a 3G/EDGE/GPRS gomb ki van kapcsolva, az 100%-os megoldás arra, hogy a rendszer még véletlenül se tudjon nekem a netre kapcsolódni, és "kellemes számlát" gyártani?

Nincs valamelyik rendszerszintű tiltás, ami mondjuk már azonnal ROM-csere után megoldást nyújt? A T-Mobile-os esetleg van olyan lehetőség, hogy abszolút le legyen tiltva a mobilnet?

Eddig dominóm volt, most váltottam előfizura a Blade miatt, ezért görcsölöm egy kicsit túl a dolgot! :B

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari!

(#31964) vampire17 válasza anglergab (#31962) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja közben olvastam a radios oldalon, hogy folyik az RDS-es "vonal" fejelsztése is. Állítólag elég lassú. Aki eddig próbálta tudna errol nyilatkozni?

Huzott ROM nekem sem kell. Majd a kelzsocas magyarral valahogy osszehozom (vagy varok meg egyket verziot, ha bugos meg az RDS)

[ Szerkesztve ]

(#31965) Dashes válasza anglergab (#31962) üzenetére


Dashes
őstag

Felrakom újra OC nélkül, emelt heap size-zal.

(#31966) .DLL


.DLL
veterán

Létezik olyan program / lehetőség, hogy lehessen szerkeszteni a kijelző tulajdonságait?

Gondolok itt például a világosságra (nem háttérvilágítás! :Đ ), kontraszt, gamma, R,G,B, ilyesmi.

(P.H.)

(#31967) anglergab válasza Dashes (#31965) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi! Az RDS jelenleg megbízhatóan működik, vagy számíthatunk bugokra még?

[ Szerkesztve ]

(#31968) Dashes válasza anglergab (#31967) üzenetére


Dashes
őstag

Igen, több állomást is próbáltam. Mindjárt fent lesz újra, alapból a v0.5.3 lesz benne.

(#31969) Dashes válasza Dashes (#31960) üzenetére


Dashes
őstag

Újra elérhető.
További módosítások:
-600Mhz
-48M heap size
-FmRadio: RDS teszt verzió v0.5.3

(#31970) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

CSak benéztem. RDS? Wazze, ezek a fiúk tényleg kisajtolnak minden morzsát a pengéből, még azt is amit a gyártó letagad :C

https://divecenter.hu

(#31971) andorko válasza anglergab (#31967) üzenetére


andorko
csendes tag

Az RDS kernel driver része szerintem most egész stabilan működik (ha valakit érdekel és ért hozzá nézze át a forráskódját a githubon, az én C és linux kernel tudásom ugyanis nem valami sok). A rádió programban viszont nyugodtan lehet számítani bugokra, az sose árt

(#31972) Glatius válasza bunnyhu (#31970) üzenetére


Glatius
őstag

Ez nem sajtolás, hanem szoftver írás. Az RDS lényege nem az, hogy kiírja az adó nevét (ehhez nem kellene semmi extra), hanem hogy két vevő van a készülékben, egy amit hallgatsz, és egy másik ami folyamatosan szkenneli a sávot, és ha a hallgatott műsort nagyobb nyereséggel tudja venni, akkor átkapcsolja a fő vevőt arra a frekvenciára. Így lehetséges, hogy elmehetsz Záhonyból Sopronba, úgy hogy végig a Süssfelnap rádiót hallgatod, és hozzá se kell nyúlnod az állomáskeresőhöz. Ha a hardver tudja, akkor már csak egy saját rádió .apk kell hozzá.

Na de könyörgöm!!! Mi szükség van erre egy telefonon???

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#31973) V.Stryker válasza Glatius (#31972) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na de könyörgöm!!! Mi szükség van erre egy telefonon??? - Szerintem macsi ha kiírja az adó nevét. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31974) Glatius válasza V.Stryker (#31973) üzenetére


Glatius
őstag

Ahhoz viszont nem kell RDS, elég egy kevés digitális elektronika, és kiolvassa az aktuális adó információit. Mint ahogy a teletextet is elbújtatták a képtartalmak között, és nem kellett hozzá másik VHF tuner, csak fel kellett dolgozni ami bejön.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#31975) V.Stryker válasza Glatius (#31974) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oké, értem én. Én pl tojok rá, hogy hogy valósítja meg, digitális elektronikával vagy RDS_el. :) Ilyen jellegű digitális elektronika nincs benne, RDS viszont van, akkor így kell megoldani oszt csókolom. :)

Persze értem a problémádat. De csak gondolj bele, hogy nem mindenki jár autóval, sokan buszoznak, vonatoznak. Olyankor jól jön. Én is hamarosan megyek hosszabb vonatozásra, hát bosszankodnék, ha 50 kilométerenként elkezdene sercegni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31976) anglergab válasza Glatius (#31974) üzenetére


anglergab
addikt

A csatornanév megjelenítése és az RDS szinonimaként használható (jó közelítéssel ekvivalensek).
RDS támogatás nélkül nincs csatornanév megjelenítés. A csatornanév+egyéb információk kijelzéséhez (dekódolásához) az RDS-t hardveresen támogató FM chip szükséges.

"Ha a hardver tudja, akkor már csak egy saját rádió .apk kell hozzá."
Ez most nem teljesen igaz, ugyanis szükséges még patchelt kernel (~boot.img) is (a firmware miatt).

(#31977) Glatius válasza anglergab (#31976) üzenetére


Glatius
őstag

Nem a telefonról beszéltem, hanem az elvről. Csatorna azonosításhoz nem kell feltétlenül RDS.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#31978) hjanos1 válasza gabi123 (#31963) üzenetére


hjanos1
senior tag

Mobilnet teljes tiltása T-Mobilenál:
A 1430-ra elküldöd a -NETSTART szót smsben (díjmentes)
Elvileg válasz smsben értesítenek, ha megszünt.
FIGYELEM: ilyenkor semmilyen net nincs a telefonon, tehát a 0.facebook.com sem megy.
Újraaktiválás: ugyanez, csak a +NETSTART szót küldöd el.
Egy nap csak egyszer módosulhat a szolgáltatás állapota.

The Factory Must Grow

(#31979) sch_a válasza hjanos1 (#31978) üzenetére


sch_a
addikt

Nekem pl. jól jönne ez a netstart, mert utazgatás közben néha felnéznék facebookra, de hát egyrészt ezzel a telefonnal egyből átirányít a touch.facebook.com-ra, más részt nem hiszem hiszem hogy meg lehetne oldani hogy más addig ne használhassa a netet. Mobilnetért meg nem fogok fizetni, mikor otthon, fősulin, mindenhol van wifi. Úgyhogy szerintem Blade-el eszébe ne jusson senkinek bekapcsolni a netstartot.

Jut eszembe: Létezik hogy csodazip+2.2-vel jelentősen javult az akkumulátor?

[ Szerkesztve ]

(#31980) sto1911 válasza Jamesch (#31950) üzenetére


sto1911
veterán

2.1-et nem pakolunk 2.2-re, mert alatalaban kompatibilitas miatt elszall.

A Copying assets uzenetet az apktool irja, nem tudom a megakadt mit jelent nalad, de az eltarthat nehany masodpercig. Mivel I:-al kezdodik, ezert hanyagolhato, mert csak informacios uzenet. Ha a script elejerol kiveszed a @echo off sort, akkor minden uzenetet megkapsz a kepernyore, esetleg az segithet.

APK telepitesi lehetosegek:
- marketbol
- felmasolod az apk-t a kartyara, ott egy fajlkezelovel megkeresed, katt ra, es mar telepul is
- root explorerrel/adb push-al bemasolod az apk-t a /data/app vagy system/app ala, es vagy mukodik, vagy nem
- adb-vel: adb pm install valami.apk
- scriptemmel (tobb alkalmazashoz)

(#31981) Mephistoone válasza kelzsoca (#31749) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Szia Kelzsoca!
Nekem is tudnál dobni egy powerampos privátot, ha lesz egy kis időd?
Köszi

(#31982) laci.k


laci.k
csendes tag

Sziasztok! Van most vmi működő Win XP driver? Tegnap felraktam Kelzsoca R11-es romját - ezer köszönet érte Mindenkinek, aki közreműködött - és látja ugyan rendszer a telefont, de nem tudom mass storage módba használni. Innen is és modaco-ról is több ajánlott drivert leszedtem, de semmi. Tényleg marad az Ubuntu Live cd "megoldás"?

(#31983) TRob1 válasza hjanos1 (#31978) üzenetére


TRob1
veterán

És olyankor mi van ha azt írják: A Netstart szolgáltatást nem tudtuk kikapcsolni önnek. :F
Lehet az miatt hogy ki van lőve ApnDroiddal, vagy ez ettől független?!?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#31984) mira72 válasza TRob1 (#31983) üzenetére


mira72
őstag

ApnDroidnak sztem ahhoz semmi köze.
Telefonos ügyfélszolgálat mit mondott miért nem kapcsolta ki az automata?

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#31985) ux1 válasza laci.k (#31982) üzenetére


ux1
addikt

Pucold ki azt q*rva usb-t az USBDEVIEW programmal, aztán majd menni fog.... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31986) hedler válasza xdx@ (#31638) üzenetére


hedler
tag

jaja, nagyon simán fut rajta, meg a másik 2 ingyenes talking játék is. Gyereke imádják.

Galaxy Note 2, Nikon D300, sigma 18-35 1,8, sigma 50-500 4/6.3

(#31987) hedler válasza kelzsoca (#31636) üzenetére


hedler
tag

Már nagyon várom, a másik telóra azt tenném fel, így könnyen össze tudom hasonlítani.

Galaxy Note 2, Nikon D300, sigma 18-35 1,8, sigma 50-500 4/6.3

(#31988) Artika válasza TRob1 (#31983) üzenetére


Artika
aktív tag

A hónapban én is generáltam adatforgalmat..... :W
1 MB 175 KB 161 byte =1 247 Ft. (Nettó)

Én így oldottam meg a pengén:

A wifinél beállításoknál:
wifi beállítások-haladó-alvó állapot-soha

Ha kikapcsolod a wifit akkor nem megy fel adatforgalomért.

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#31989) m_peti01


m_peti01
csendes tag

az megoldható vhogy, hogy pl a Generation X green theme-ben a battery ikont kicseréljem circle battery ikonra? qrva jó az a téma, de az akku jelző nem tetszik rajta... :F

szerk

valaki meg tudná mondani h ehhez a témához tartozó alap hátteret /lime karikák/ honnan lehetne külön leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#31990) gordonfreemN válasza hedler (#31987) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hali.
Ha a böngészö azt irja, hogy "az ön böngészöje nem támogatja a java kisalkalmazások futtatását", akkor mit kell feltelepitenem, hogy müködjön?
Elöre is köszi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#31991) ranatonta válasza _X10Dead_ (#31940) üzenetére


ranatonta
csendes tag

A kijelző bal felső sarkában kb 2-2 centis részén 2 szabálytalan formájú paca,
Felrakok egy képet is róla. A képen a két folt csak a helyét mutatja. Igazából csak akkor lehet látni, ha nincs a kijelző bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#31992) laci.k válasza ux1 (#31985) üzenetére


laci.k
csendes tag

Azon már rég túlvagyok :DDD Semmi eredménye. De amúgy is, gyári rommal működött a dolog, csak a 2.2 óta nem akarja az igazságot. Olvastam, másoknak is volt ilyen problémája. Hátlapot meg nem nagyon akarnám pattintgatni napi szinten :DDD

(#31993) ux1 válasza ranatonta (#31991) üzenetére


ux1
addikt

Nem próbáltad letörölni? :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31994) ux1 válasza laci.k (#31992) üzenetére


ux1
addikt

Nos lehet hogy az 1.hsz-ben megadott driver már frissült....

Próbáltad ezzel?

ZTE USB 5.2066.1.7 XP/Vista/Win7 x86/x64

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31995) TRob1 válasza mira72 (#31984) üzenetére


TRob1
veterán

Én is így gondolom. ÜFSZ-el még nem beszéltem, kiváncsi voltam mit mondotok.

(#31988) Artika : Nekem is így van beállítva (soha). Akkor ha ez megvan, meg ApnDroiddal is kilőve a dolog, akkor csak nem generál nekem plusz költségeket?!?

Az a baj, hogy csak tegnap óta használom a pengét, és nagyon nem vagyok tisztában ezekkel az adat küldés/fogadás dolgokkal vele kapcsolatban. (hiába olvastam rengeteg hsz-t, keresést is használva, meg persze az 1. hsz-t is elolvasva)
Az lenne a fontos, hogy Wifi-t tudjon használni, de telefonköltséget ne generáljon pluszba.
Pl: 1.Mi a helyzet a gps-el kapcsolatban? Használ netet vagy nem? (És ha Igo van rajta?)
A Hely és Bizt. nál: Helymegh.: be lehet kapcsolva?
2.Mobilhálózat beállításoknál ki kell lőni mindent? (Data enabled,Adat roaming, ill. hálózati mód csak GSM vagy ez mind1? És a Csak 2G hálót be kell-e kapcsolni?)

Bocsi ha hosszú lett, aki segít annak előre is köszönöm.
(Kelzsoca R11 Hun fut a gépen)

¤ R'n'R ¤

(#31996) sto1911 válasza TRob1 (#31995) üzenetére


sto1911
veterán

APNdroid helyett kezzel atirod az apn-eket, es akkor 100%, hogy az APNDorid nem fogja visszaallitani egy programhiba eseten. Vagy siman kitorlod az osszeset, ha egyaltalan nem kell net.

(#31997) tpeti78 válasza TRob1 (#31995) üzenetére


tpeti78
senior tag

Simán felraksz egy widgetet,és egy tapintásra tiltod az adatforgalmat.Én a ToggleData Widget-et használom.[link]

A gps is,a hárombetűs is megy net nélkül.Igazából ezeknél az adatforgalom csak a gyorsabb helymeghatározásra szolgál indításkor.De ha a widgettel ki van lőve az adat,akkor ez sem generál forgalmat.

De be lehet csak 2G-re is állítani,Mobilhálózati beállítások----GSM-UMTS beállítások-----Csak 2G

Más:Tegnap mikor levettem töltőről a telefont,észrevettem hogy megint nincs hálózat.
(R-11HUN ) Elég sűrűn előfordul,hogy a telefon felébresztve nem mutat térerőt,de tegnap többször ki is írta,hogy nincs hálózat.Más tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#31998) Saccco válasza anglergab (#31957) üzenetére


Saccco
nagyúr

Market -> QuickPic

(#31989) m_peti01:

(#31995) TRob1:
Settings -> Wireless -> Mobile networks -> Data enabled pipa ki

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31999) m_peti01 válasza Saccco (#31998) üzenetére


m_peti01
csendes tag

:) thx :R

esetleg azt nem tudod véletlenül h ki lehet cserélni a témában a battery ikont? ha jó emlékszem éppen a Te blogodban láttam múltkor circle battery ikonokat...

(#32000) Saccco válasza m_peti01 (#31999) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ki lehet, de nem 2 perc. Minden egyes százalék jel merülés+tölés 1-1 ikon. :DDD
A múltkor ráeresztettem az UOT Kitchent de nem bírt vele. :)
Ránézek majd még egyszer.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.