Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31651) RAiN91 válasza mira72 (#31641) üzenetére


RAiN91
őstag

És akkor a hivatalos froyokban, amikben ugye van A2SD (ha jól tudom), ott hogyan oldják meg? Mert szerintem átlag user ráköti USB-re a telót, és így szedi le/rakja fel a fájlokat, nem szedi ki az SD-t és rakja át kártyaolvasóba.

[ Szerkesztve ]

(#31652) ux1 válasza vargalex (#31642) üzenetére


ux1
addikt

Igen! A Splash.IMG az valóban a Splash képet tartalmazza, ami a splash partícióra megy fel. :D Bármily meglepő is :D
Egyébként meg akkor nem tudnának arra hivatkozni, hogy a "zöld droid"-nál áll a teló :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31653) gakoska


gakoska
tag

Üdv!

Saccco, melyik Transproxy-t tetted fel? Én a 308b-t, amivel nem enged csinálni semmit. Minden beállítási mező inaktív, akkor is, ha csatlakozva vagyok a proxys hálózathoz, meg akkor is, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#31654) Mephistoone


Mephistoone
senior tag

Mi van mán? Szerda van... bocs nem tudtam kihagyni

(#31655) mira72 válasza RAiN91 (#31651) üzenetére


mira72
őstag

nem tudom hogyan oldják meg. de nekem azóta hogy nem teszem usb-n a gépre nincs baj.
meg lehet oldani wifi-vel is, van rá app.., csak nekem más a routerem meg az asztalim kimenő ip.je és így nem egy hálózat :)

ugye ha futó alkalmazás van rá is kérdez h biztosan akarod.. ?

ha valaki tud okosabbat, én is szívesen hallgatom....

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#31656) Saccco válasza gakoska (#31653) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt tettem fel.
Előbb mindent beállítottam aztán enable mellé pipa. Amikor be van kapcsolva akkor nem lehet állítani.
Root is kell ám hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31657) Dani82 válasza madgie (#31627) üzenetére


Dani82
senior tag

nekem nem sikerült ...

felmasoltam az image mappat a memory card gyokerbe (memorycard\image)
majd kikapcsoltam a telefont es a volume up es bekapcsolora nem tortenik semmi, bekapcsol a telefon es kesz.

(#31658) RAiN91 válasza mira72 (#31655) üzenetére


RAiN91
őstag

hmm a wifi-s dologra akkor rákeresek :)

(#31659) Farkaspók válasza Saccco (#31632) üzenetére


Farkaspók
tag

Értem. Akkor ezek szerint ajánlott a backup visszaállítása?

(#31660) mira72 válasza RAiN91 (#31658) üzenetére


mira72
őstag

dropbox is wifin megy nekem :)
az a wifis megosztás meg volt már valamikor téma itt..

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#31661) gakoska válasza Saccco (#31656) üzenetére


gakoska
tag

Természetesen rootolt a teló, kelzsoca R11 van rajta, és restart után működik is :) Nagyszerű.

(#31662) anglergab válasza ux1 (#31652) üzenetére


anglergab
addikt

Nem tudod, hogyan lehet img fájlokat (pl. splash.img, system.img, data.img) "szétszedni", kicsomagolni a tartalmát?

Ezt már többször megkérdeztem itt, és még senki sem válaszolt.
Ha valakinek van ötlete, az válaszoljon. :)

Hallottam, hogy a boot.img-t lehetséges szétszedni (abban van a kernel és a firmware egy része). Na de hogyan? :)

[ Szerkesztve ]

(#31663) kelzsoca válasza Dani82 (#31657) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk ne nyomd be egyszerre a hangerő le és hangerő fel gombot, nézd meg ha a hangerő fel gombnak csak a felső részét nyomod meg mindjárt sikerül.

(#31662) anglergab

Nem tudod, hogyan lehet img fájlokat (pl. splash.img, system.img, data.img) "szétszedni", kicsomagolni a tartalmát?

Én tudom hogy lehet szétszedni, de mit akarsz velük csinálni?

Ezt már többször megkérdeztem itt, és még senki sem válaszolt..

Csodálkozol? :)

(#31664) madgie

Ne becsülj le senkit, csak figyelj, olvass és szórakozz :) ;]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#31664) madgie válasza kelzsoca (#31663) üzenetére


madgie
titán

Ekkora ordas user errort el sem bírok képzelni, de úgy látom, ti már tapasztaltabbak vagytok ebben :DDD

(#31665) Roxaz


Roxaz
tag

Hali,

Eljutottam végre oda, hogy elindítsam és szerkesszem droidos oldalunkat.
Főként tabletekkel és kiegészítőivel foglalkozom, de teret szeretnék adni az itthon elérhető telóknak, így a pengének is.

Ezért...

Kedves blogtársak, két kérdésem lenne:
1.) Munkátokat (főzött rom, stb.) felhasználhatom e az oldalon,
2.) Forrásként megjelölhetem e a nicketeket.

Köszi!

IT-Droid / Teclast P76Ti ICS 4.0 / Ainol Novo 7 Paladin ICS 4.0 / Ployer momo9 2.3.4

(#31666) vargalex válasza ux1 (#31652) üzenetére


vargalex
félisten

De ahogy írtam, pont a splash.img nincs a csudazip2-ben.

Alex

(#31667) kelzsoca válasza vargalex (#31666) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha ennyire zavar másold vissza a csodazipből :)

(#31665) Roxaz

Részemről ámen, teljesen mind1 hogy 15 vagy 16 oldalon vannak kint a romok/leírások :)

(#31668) ux1

Inkább módosítsd a szöveget: küldtem privit-re :K

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#31668) ux1 válasza anglergab (#31662) üzenetére


ux1
addikt

Mondjuk így:

#!/bin/sh
mkdir system
sudo mount -t cramfs -o loop system.img system
tar cvzf system.tgz system
sudo umount system
tar xzvf system.tgz

:)

(#31666) vargalex

Csak azt nem értem, minek kellene azt mindig felülírni....
Már néhányszor leírtam mit kell tenni ha a splash-t módosítani akarod. Ha meg a gyári kell..
csodazip vagy fastboot-{xxxxx(.exe)} flash splash splash.img

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31669) Sheepczx válasza madgie (#31615) üzenetére


Sheepczx
tag

nem pucolnám ingyen más mocskát de igazán benne lehetne a telefon árában. mindig üres zsebben van, csak "tiszta" helyre jön velem, de mégis eszik rendesen.

(#31670) Roxaz válasza kelzsoca (#31667) üzenetére


Roxaz
tag

:) Kösz, csak inkább megkérdem.
Spec én inkább a készítésével foglalkozom, bár pengére még nem dobtam össze publikusan semmit. Vannak lelkesebbek itt nálam.

IT-Droid / Teclast P76Ti ICS 4.0 / Ainol Novo 7 Paladin ICS 4.0 / Ployer momo9 2.3.4

(#31671) anglergab válasza kelzsoca (#31663) üzenetére


anglergab
addikt

Egyszerűen érdekel, kíváncsi vagyok rá, semmi különöset nem akarok csinálni vele.
Egyébként vannak Android emulátor lemezképeim, és szívesen belenéznék azokba.

Tudom, hogy kényes téma. Bármilyen hihetetlenül hangzik, engemet érdekel, hogyan tárolják az img a rendszer egyes részeit, van sok img fájlom, szeretnék belenézni azokba, fájlokat kiszedni. Privát üzenetben megírhatod a módszert, ha akarod.

ux1, köszi. Kelzsoca: nem értem, miért gondolod úgy, hogy nem kellene ilyen leírásoknak/módszereknek a fórumban szerepelnie. 1. látható, hogy linuxos a leírt módszer (az "aktatáskás fórumozók" (akik nem olvassák el rendesen a leírásokat, és 99%-ban user error, mert úgy esnek neki a telefonnak, mint ...) nem igazán használnak sztem Linuxot
2. nem lehet vele elrontani semmit szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#31672) kelzsoca válasza anglergab (#31671) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem kényes téma, de nem azoknak való akik már megakadnak egy egyszerű 4 lépéses recovery telepítésben is, vagy azt hiszik a Linux az a szomszéd kutyája :)

Egyébként jópáran vannak itt a topicban is akik pontosan ismerik/használják/módosítják akár mélyebb szinten is az Androidot, de nem véletlenül nem mondják/segítenek/adnak közzé információkat.
Illetve ha segítenek is azt érthető formában teszik közzé :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#31673) vargalex válasza kelzsoca (#31667) üzenetére


vargalex
félisten

Annyira nem zavar, csak azt gondoltam, hogy a csudazip2 a csudazip-ből készült (ugyanis abban benne van). :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#31674) Indiant válasza vargalex (#31673) üzenetére


Indiant
addikt

Boldog névnapot!

(#31675) ux1 válasza anglergab (#31671) üzenetére


ux1
addikt

Azért nem árt googlizni se, mert a ZTE pl. unyaffs-t vagy mi a l*s*art használ. Tehát az FS más. Már nem tudom ez 'mellik scriptemben van :)

Nem a téma kényes amúgy, hanem az emberi hülyeség.... Vannak itt olyanok, akik nem olvasnak, nem gugliznak, csak durr bele. Aztán persze más a hibás a saját hülyeségéért. A csudazip is a legegyszerűbb megoldás lenne, de mégis vannak olyanok akik képtelenek megcsinálni. Nem mondom, hogy én Android guru vagyok 12 hete ismertem meg az első androidos telefont egy V845 képében, de Linux az viszont van mindenhol... még a routeremen is :) és ezek a "beágyazott" rendszerek, szinte ugyanúgy müxenek. max nem cramfs hanem yaffs squashfs rootfs az image-ük :D

Jó lenne egy profibb topic is:D De nem lehet kiszűrni a lámákat xD

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31676) sto1911 válasza anglergab (#31662) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt mar tobbszor megkerdezted, es 1x mar valaszoltam ra, csak nem lattad/le...ad ;]
Itt egy link. Ennel erszletesebbet nem hiszem, hogy talalsz. Engedd meg, hogy megjegyezzem, a fenti link egy haromszavas google kereses elso talalata.

Itt egy masik.

[ Szerkesztve ]

(#31677) dragon1993


dragon1993
őstag

Hy itt mindenki mindent multiuploadra pakol.
Miért nem dropbox-ra , van android kliense is ?
Itt egy rövid ismertető róla [Link]

(#31678) gakoska válasza Saccco (#31656) üzenetére


gakoska
tag

Böngészés, Skype, többi app, minden megy a Transproxyval, kivéve az MSN Talk Pro 2.40.2-t, aminek saját proxykezelője van. Na az a két beállítás (proxy típusa, címe) szintén inaktív, mégegy restartot adtam neki, de hiába. Valakinek tapasztalat ezzel?
(Esetleg hasonlóan jó MSN klienst tudtok javasolni?)

(#31679) kkriszx


kkriszx
csendes tag

üdv!

r11 hun-t használok, minden ok csak kéne még a gtalk, van hozzá update zip amiben benne van pl az is. Nekem semmi más nem kéne csak a Talk.apk telepítése (már ha az az). Ha kiszedem csak simán a zipből a /app/ fájlokat akkor fog működi a felrakása recoveryből? nem kell a meta-infhez is nyúlni?

vaagy próbáltam bemásolni kézzel mivel már rootolt, csak a su ne mükszik a próbált explorerrel.. mindegy de így is lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#31680) Archy07


Archy07
csendes tag

Hello Mindenki! Nem tudom volt e már ilyenről szó, elolvastam jó pár oldalt de nem találtam! Viszont az összeset(közel 40 000 :S) nem is szeretném!!

Olyan problémába ütköztem h: elöször csak 1-2 dolognál csinálta, viszont most már randomra akárminél --> gondol egyet a teló, és akármire nyomok elsötétedik a kijelző, és csak úgy lehet visszahozni h nyomogatom a visszagombot h lépjen ki abból amiben épp vagyok, aztán bill. zár be, majd bill. zár ki(és van amikor ezt többször egymás után el kell játszanom), és csak akkor kapcsol vissza a kijelző!! :S
Nyomtam már olyat is h gyári beállítások viszaállítása, mem.kártya format, és semmi.....azóta is olyan. Egyébként hétfőn jött meg a telefon, és kb fél napig semmi baja nem volt!!

Esetleg vmi javaslat, vki találkozott már ilyen problémával?? Vagy hardveres probléma lehet és sürgősen cseréltessem ki a telót??

Válaszokat előre is köszönöm!! Üdv

(#31681) szhunor


szhunor
tag

Üdv !

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki valamit arról, hogy mikor lesz Android 2.2 frissítés rá ?
Köszönöm !

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#31682) pista59 válasza szhunor (#31681) üzenetére


pista59
senior tag

Szerdán :W

A győztes féreg irtó baktérium

(#31683) Saccco válasza Farkaspók (#31659) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha csak átméretezni akartál akkor nyugodtan visszateheted a backupod. Annyi változik csak hogy több helyed lesz. :)

(#31662) anglergab:
Látom közben kaptál választ, de valóban válaszoltak már előbb is a kérdésedre.
A kulcsszó googleben unyaffs. :)

(#31666) vargalex:
Nem értem miért bánt a splash.img hiánya... Ha nincs akkor nem írja felül ennyi történik. :)

(#31678) gakoska:
Nekem a lényeg megy vele. -> Market, Böngésző mást nem nagyon teszteltem. :DDD

(#31681) szhunor:
Valóban szerdán.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31684) ux1 válasza szhunor (#31681) üzenetére


ux1
addikt

Szerdán vagy Csütörtökön.... :D

tegyük 'má be ezt is az 1.hsz-ba :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31685) angyall válasza szhunor (#31681) üzenetére


angyall
tag

Szerda van, elvileg bármelyik pill. jöhet! :D

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#31686) dragon1993 válasza kkriszx (#31679) üzenetére


dragon1993
őstag

Nyisd meg winrar-al (nyisd ne tömörisd ki) és töröld ki belöle azokat amik nem kellenek ha jól emlékszem /system/app/ mappában találhatóak az apk-k.

Shunot
Szerdán :) viccen kívül passz.

(#31687) nemkovacs válasza szhunor (#31681) üzenetére


nemkovacs
tag

"Egy évtized telt el azóta, hogy John Connornak (kelzsoca) sikerült meg-akadályoznia az apokalipszis eljövetelét, az Ítélet Napjának bekövetkeztét - a napot, amikor a Csodazip csúcsfejlesztésű gépei öntudatra ébredtek, és a világ elpusztítására törtek. Ám a végzetes nap, 2011. január 5. katasztrófa nélkül múlt el. Connor ma 22 éves, és sikerült tökéletesen köddé válnia - nincs otthona, se hitelkártyája, se telefonja, se munkahelye. Nincs semmi, ami a létezését bizonyítaná, lehetetlen a nyomára bukkanni. Mindaddig, amíg egy napon…

A jövő árnyaiból előbukkan a T-X (Kristianna Loken alias syl5), a Csodazip eddigi legtökéletesebb cyborg gyilkológépe, akit azzal a feladattal küldtek vissza az időben, hogy fejezze be elődje, a T-1000 félbehagyott munkáját. Amilyen gyönyörű emberi álcája, annyira könyörtelen, és sokkal erősebb, veszélyesebb, pusztítóbb, mint bármelyik korábbi Terminátor. Ezúttal nem Connor az egyetlen név Csodazip feketelistáján - a gyanútlan állatorvos, Kate Brewster (Saccco) is bepillantást nyerhet a múltjában és jelenében gyökerező sötét jövőbe… amit csak akkor ér meg, ha sikerül megmenekülnie a gyilkos T-X elől. Amikor Connor és Brewster rádöbben, hogy az Ítélet Napja feltartóztathatatlanul közeledik - mindössze három óra választja el őket a világvégétől -, egyetlen reményük marad a túlélésre: egy Terminátor (Arnold Schwarzenegger alias nemkovacs), Connor egykori könyörtelen támadója. Csak együtt van esélyük legyőzni a T-X-et, és megakadályozni az Ítélet Napjának - SZERDA - eljövetelét."

[ Szerkesztve ]

(#31688) anglergab válasza sto1911 (#31676) üzenetére


anglergab
addikt

sto1911: köszi a választ, sajnos korábban nem láttam meg a válaszodat.
Kerestem google-ban, de vannak gyártó specifikus megoldások: nehéz megtalálni, hogy a ZTE milyen fájlrendszereket/formátumokat használ, meg vannak még további részletek, amikben az egyes Android telefonok eltéréseket mutat(hat)nak.

ux1: én az Androidot pontosan egy hónapja ismertem meg. :)
A Linuxot már régóta (~4 év) ismerem/használom (használtam embedded Linux rendszert is). Próbáltam is alkalmazni a tudásomat az Android rendszerekhez (elsősorban a shellhez), lásd a logout blogomban a személyes hozzászólást. :)

De van egy kérdésem is :) : egy PC internetkapcsolatát hogyan tudom használni a telefonon? (USB-kapcsolaton). Sokszor jól jönne (ahol nincs wifi), és marketből szeretnék letölteni app-okat, nem a saját PC-men. A fordított megoldást ismerem (a telefonét a PC-n).

Saccco: ha a csodazipben/csudazipben nincs benne egy img fájl, akkor azt figyelmen kívül hagyja (nem csinál semmit a telefonon lévő recovery-vel, ha kiszedem az image mappából a megfelelő img fájlt)?

[ Szerkesztve ]

(#31689) ux1 válasza nemkovacs (#31687) üzenetére


ux1
addikt

:C :C :C :DD A gyógyszer.... :))

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31690) mira72 válasza szhunor (#31681) üzenetére


mira72
őstag

zsír :W
xanaxot valakinek? :)

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#31691) sto1911 válasza anglergab (#31688) üzenetére


sto1911
veterán

Jaja, tudom, hogy vannak kulonbsegek, asszem a ZTE unyaffs-t hasznal. De mivel nem akarod felflashelni telora, a kibontasnal ugyis kiderul ha nem stimmel :DDD

(#31692) ux1 válasza anglergab (#31688) üzenetére


ux1
addikt

USB-n még nem tudod használni... Nekem is jól jönne :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31693) Saccco válasza anglergab (#31688) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen, ami nincs azt figyelmen kívül hagyja. :DD

A lényeg, hogy nem áll meg miatta. Max ha pont a system.img hiányzik akkor úgy jár az ember, hogy a zöld robinál elakad. Lásd U-zip. ;] :P

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31694) Nohab61


Nohab61
aktív tag

Nem láttam , hogy lett volna :) SZERDA: MCR r12

(#31695) Saccco válasza Nohab61 (#31694) üzenetére


Saccco
nagyúr

Na ugye,hogyittisvanaszerdairom.

(#31696) anglergab:
Ha nem akarod, hogy megálljon a zöldségnél és úgyis complete restore-t akarsz akkor érdemesebb lenne a csodazipből átrakni a hiányzó fájlokat, azzal biztosan megy és nem kell kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31696) anglergab válasza Saccco (#31693) üzenetére


anglergab
addikt

Saccco: ok, és ha berakom az image mappába a clockwork-ös system.img-emet, akkor azt szépen flasheli, és nem fog kimerevedni a boot a zöld robotnál? Persze a boot után (ha igaz, amit írtam) szűz lenne a rendszer, ezért újraindítanám recovery-be, és felraknám a data.img-t is (vagy inkább -- biztos, ami biztos alapon -- complete backup).

Ez így működik?

Mert, ha igen, az azért lenne jó nekem, mert csudazip2 után nem kéne a hátlapot leszednem akksi ki-be-s újraindítás miatt :D

2. kérdésem: r12-t a modacoról valaki le tudja tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#31697) nemkovacs válasza ux1 (#31689) üzenetére


nemkovacs
tag

erre a válaszra nem számított biztosan :D

(#31694) Nohab61

ajajj, hát bekövetkezett..

[ Szerkesztve ]

(#31698) Saccco


Saccco
nagyúr

Az r12 miatt akkor asszem kicsit tolódik az első hsz frissítés. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31699) ux1 válasza anglergab (#31696) üzenetére


ux1
addikt

A csudazip2-őt 1x csinálja meg ez ember az életben... Amennyit itt görcsölünk a problémán 20 telót fel lehet fleshelni google-fiók beállítással együtt :D
MCRr12-ből a kiírás szerint nemsoká lesz prebake is. Gyk.: letölthető

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#31700) anglergab válasza Saccco (#31695) üzenetére


anglergab
addikt

Saccco: a csudazip2-t szeretném alkalmazni, így nem jó ötlet az eredeti csodazipes img-ket (akár ideiglenesen) felrakatni vele, mivel a T-s system.img biztos nagyobb, mint 128 MB, így nem férne bele a lecsökkentett méretű system-be. :)

Mindenesetre épp a zöld robot megjelenése mutatja, hogy az image mappából hiányzó splash-hoz nem nyúl a TPT. Ennek ellenére azért kérdeztem meg, mert nem voltam biztos, hogy minden partíció ugyanolyan "elbánásban" részesül a TPT által.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.