Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31451) energy_ válasza barnam_ (#31448) üzenetére


energy_
senior tag

van egy olyan selytésem hogy ezek a csudazippek felejtősek :D müködött már valakinek ?

(#31452) Fail3D! válasza catroot (#31446) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat a bladtol csak akkor akarok megvalni ha lesz majd valami masik olcso es jo telo... de meg honapok ugyhogy addigis legalabb nem 1 utolso keszulek alltal kell megismerkednem az andoriddal:) szeressem ezt a telot en is 2 esest megelt mar es 1 karc van csak oldalt... amugy ebben az volt a legvicesebb berkatam ongyujtomhoz kiakrtam ovatosan venni megne seruljon tole... erre amilyen ovatosan megfotam ahogy kijott a zsebbol lesett a foldre.. 2 mp ledermedes ahogy darabokra esett szet a telo(hatlap, aksi) :)

(#31453) kelzsoca válasza mira72 (#31449) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, nincs itt gond, jókat mosolygok a dolgokon (persze nem mindig, lásd lent) :)
..................

(#31451) energy_

Mégis miről beszélsz? :W

[ Szerkesztve ]

(#31454) #19617792 válasza energy_ (#31451) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csudazip2 nálam működik, felment és restore visszatettem a belakott angol MCR-r11-et és megy szépen.

(#31455) Fail3D! válasza mira72 (#31449) üzenetére


Fail3D!
addikt

edzesben tartjuk:)

(#31456) Fail3D! válasza energy_ (#31451) üzenetére


Fail3D!
addikt

energy megmondanad minek csudazippelsz ha mar tudsz normalisan romot felrkani mostmeg ujitgatsz es keresed a megoldasokat hogy nehezitsd meg az eleted:)

(#31457) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem tudom, hogy pontosan melyik topicban kellene megkérdeznem, de az alap T-s romban (Blade) miért nincs törlőgomb,amikor telefonálás közben számokat írok be például egy önkiszolgálós menüben?
Csak beírni lehet a számokat, a billentyűket eltüntetni, kihangosítani, stb...
Érthető vagyok?

(#31458) barnam_ válasza energy_ (#31451) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elvileg működik. Gyakorlatilag nekem nem jön össze :/

Ha lejött ezt fogom kipróbálni: flb-froyo-blade-r8 (kelzsoca)

(#31460) KOntee


KOntee
csendes tag

Hali!

FroYo_Alpha5_LITE_kelzsoca
nekem ez a rom van fent és olyan problémám lenne hogy a videókat fekete-fehérben játssza csak.
Valaki találkozott már hasonlóval? Mi lehet a hiba?

Előre is köszi.

Üdv.

(#31461) Fail3D! válasza KOntee (#31460) üzenetére


Fail3D!
addikt

az hogy azota mar alpha 6 is volt ami jobb de ajnlom az flb 7-t es akkor mar tenyleg nagyon happy leszel ha azt kiprolbalod...:)

(#31462) energy_ válasza Fail3D! (#31456) üzenetére


energy_
senior tag

nem újitgatok azt se tudom mire jó csak zsinorban ez volt a 10.hsz akinek nem müködött _D

(#31463) Translator válasza barnam_ (#31448) üzenetére


Translator
tag

:: A körmöm meg már leszakad, annyiszor szedtem le azt a rohadt hátlapot :W

Nekem nincs körmöm, egy régi bankkártyával szedem le, sokkal könnyebb.

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#31464) barnam_ válasza api29 (#31459) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem. De következő próbánál fogok.

Translator: most éppen nincs nálam, de kipróbálom majd vele :)
mármint én se növesztem a körmömet, csak azzal szedem le a hátlapot, és már fáj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31465) Fail3D! válasza energy_ (#31462) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm hat sok rom nem mukodne ha ebbol indulnank ki...:)

(#31466) catroot válasza Fail3D! (#31452) üzenetére


catroot
veterán

Én meg este azt álmodtam hogy véletlenül ráléptem és berepedt totál a kijelzője, szal nem csak az üveg, hanem maga a panel is. Lehet sokat olvasom a fórumot! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#31467) KOntee válasza Fail3D! (#31461) üzenetére


KOntee
csendes tag

Köszi. És linket tudnál adni ezekhez?

(#31468) petike.hu válasza energy_ (#31451) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Mint a pinty...

Többieknek is tanács:
El kellene azért legalább 1x lassan értelmezve olvasni a blogban leírtakat, akkor tudnád egyből használni.

Ha csak gyorsan neki akarsz esni a csudazippelésnek a blogban leírt okok egyike miatt ("neked éép pont egy ilyenre van szükséged")

pl nekem ez a lecsípünk kicsi szabad helyet innen (system) átrakjuk ide (data):
EZ A "Csudazip2 avagy recovery telepítés+partíciós tábla átméretezés egyszerűen"

Ez előtt azért odamásoltam egy általam kinézett ROM képfájlának zip-jét a microsd-mre hogy a csudazippek gyaluja után -ti. a particionálás ezen formája bizony eddigi meglévő struktúrák törlését jelenti- legyen majd mit felrakjak a particionálással együtt feltelepült recoverymmel a kártyáról-

Magyarul röviden nagyvonalakban:
1 (power+fel) Microsd-ről csudazip2
Helyzet: telód üres (kb. "Nincs rajta op rendszer") ,partíciók átméretezve, recovery ("kb. boot manager, pár plusz funkcióval") feltéve.

2 (power+le) Recoveryvel ROM zip (kb. "op rendszer") telepítése Microsd-ről (alapból következik, hogy előtte tenni kell egyet ide, hogy legyen mit kiválasztani és telepíteni)

3 élvezkedni az új ROM mal :)

Capisce?

[ Szerkesztve ]

(#31469) d@minator válasza #19617792 (#31341) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi a válaszokat (Aggregátornak is)! Most már értem, hogy a csuda nem csoda. :D A telepítendő ROM pedig firmware vagy op rendszer? és a telefon ROM-ja sem ROM hanem valami Eprom vagy FlashROM aminek kettős feladata van egyrészt az oprendszer tárolása másrészt a oda kerülnek a telepített progik. Ha ezt nézem akkor az ext2 partíció a ROM egyfajta kiterjesztése hiszen a telepített programok száma ezzel növelhető (vagy ahogy kelzsoca mondta, hogy a Froyo-hoz nem is kell ilyen) mivel a programok egy része vagy a programnak egy része ide átkerül. :F

De hogy ne csak (fél) off legyek ma újratettem az R11-et majd utána az R8-at (természetesen formatok meg wipe-ok után). Egyelőre annyi tapasztalatom van, hogy az NFS Shift gyakrabban megakad, mint az R11-en.

(#31471) kelzsoca válasza energy_ (#31462) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak most, csak itt, csak önöknek.....

Letöltöttem az általam megadott linkekről a csudazip2-t és a kelzsoca_r11_hun romot (megaupload-os linkről)

Feltettem a csudazip2-t, majd telepítés után recoveryben formáztam mindent, ezután ráengedtem a telefonra a romot, és azonnal, minden hókusz-pókusz nélkül elsőre elindult.

Ha ezután valaki azt mondja: nem sikerült a leírás és a linken megadott dolgokkal feltennie a romot az nem más mint: USER ERROR

[ Szerkesztve ]

(#31472) petike.hu válasza kelzsoca (#31471) üzenetére


petike.hu
csendes tag

"Imre hagjyad...." ahogy azt Gályvölgyi mondaná :))

(#31473) energy_ válasza kelzsoca (#31471) üzenetére


energy_
senior tag

én elhiszem csak már idegesitett hogy minden 2. hsz "megállt a zölddroidnál" :D

[ Szerkesztve ]

(#31474) vargalex válasza NoMagix (#31457) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Mi értelme is lenne ott a törlő gombnak? A lenyomott billentyűket rögtön küldi, mint minden telefon (nem küld egyetlen telefon sem tömbösítve gomb lenyomásokat, értelme sincs, mert a központ egyesével veszi a gombnyomásokat). A törlést a központ úgysem értelmezi, ott általában van egy vissza az előző menüpontba gomb (pl. *).

Alex

(#31475) Fail3D! válasza kelzsoca (#31471) üzenetére


Fail3D!
addikt

te mar csukott szemmel tudsz telepiteni ahanyszor mar felkelett neked rakni hogy meggyozod oket jo...:D

(#31476) syl5 válasza Austin F. (#31101) üzenetére


syl5
őstag

Engem is az 1-es pont idegesít, de nagyon...
Megoldást nem találtam rá. Akármit csinálok, csakis a boot-olás utáni első wifi-re csatlakozás után végzi normálisan a dolgát a szinkronizáció. Ha másodszorra lépek fel wifire, akkor már akkor se jelzi az e-maileket, ha közben wifin vagyok, és nem is alszik a telefon. Természetesen wifire csatlakozás után sem frissíti a mail-eket, olyan mintha nem is lenne net elérése a telefonnak.
Tököm ki van már vele, hogy állandóan mókolni kell ezzel a ...-al, mert ugye a T-s szoft meg...
Más valaki hasonló probléma? Paul r11.
Esetleg Austin F. leírhatnád, hogy milyen programokat használsz! Lehet valami program okozza a galibát. Bár nem hiszem, mert akkor boot utáni első wifire csatlakozás után/során sem végezné jól a dolgát a szinkronizáció...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#31477) kelzsoca válasza syl5 (#31476) üzenetére


kelzsoca
félisten

Paul r10-es romból nem próbáltad meg kiszedni a gmail.apk-t?

Könnyen lehet hogy maga az alkalmazás bugos. :F

(#31478) Translator válasza barnam_ (#31464) üzenetére


Translator
tag

Aggregátor:

Azért én is keresgéltem egy darabig, hogy mivel érdemes leszedni.

A pénz vastag, a csavarhúzó karcol, a kartonpapír is túl puha, az asszem mekis műanyag kés jó (főleg ha letöröm az utolsó két centit), csak az meg könnyen elveszik, a bankkártya a tuti. :K

kelzsoca:

Azt még mindig nem értem, hogy a mobilban lévő ROM mitől lenne n-szer gyorsabb, mint az SD-kártyás, de hiszek neked. :R

Zozoka73 Class10 eresztéséből egyet én is beszerváltam ;)

[ Szerkesztve ]

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#31479) anglergab


anglergab
addikt

Kelzsoca: a csudazip2-t szeretném feltenni az újrapartícionálás miatt.
Clockwork-kel csinálok full backupot, majd kicserélem az /sdcard/image mappában a boot.img-t a saját backupomra, meg belerakom a system.img backupomat (ami ugye kisebb, mint 128 MB).
Ezután Power+fel, feltelepül.
A kérdéseim:
1. amit eddig itt leírtam, az működik?
2. a feltelepülés után be fog jönni a backupolt rendszerem, vagy megáll a zöld Droidnál, és ki kell vennem az akksit?
3. Ha megállna, el lehet ezt valahogy kerülni? Tehát valahogyan újraindítani TPT után? Vagy csak akksi ki-be módszer működik?

A TPT módszer működése világos számomra, csak azt nem tudom, hogy ki lehet-e bővíteni saját backup img-kel, hogy felrakja nekem, meg ezen túl nem szeretném a hátlapot leszedni :)

[ Szerkesztve ]

(#31480) Zozoka73 válasza Translator (#31478) üzenetére


Zozoka73
tag

Köszi a reklámot, remélem jól szuperál! :R

(#31481) barnam_ válasza energy_ (#31473) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem írom többet hogy "megállt a zölddroidnál" :D
Számtalan sikertelen próbálkozás után visszaraktam az eredeti 2.1-es T szoftvert, a csoda/csuda dolgokat ezentúl hanyagolom :D

(#31482) kelzsoca válasza anglergab (#31479) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezzel csak azt éred el hogy lesz egy szűz rendszered, a teljes visszaállításhoz minden kell a data.img és a többi ami vele kapcsolatos, viszont ezt már látod nem tudom hogy feltenné -e neked a rendszer, egyrészt nem néztem, de nem is hiszem hogy feldobná, hiszen az eredeti csodazipben is csak a boot.img és a system.img van benne, tehát tiszta telepítésről van szó.

Viszont ha megcsinálod a csudazip2-t akkor a lementett rendszered vissza tudod tenni ha az nem nagyobb 128mb-nál. :K

(#31481) Aggregátor

Hamar feladtad de:

Ha holnap segítek akkor sem próbálod meg újra? :)

[ Szerkesztve ]

(#31483) anglergab válasza kelzsoca (#31482) üzenetére


anglergab
addikt

Tényleg, igazad van, elfelejtettem a data partíciót. :)
Tehát ha végez a TPT-vel, akkor utána mi történik? El akar indulni, és megáll a zöld droidnál (mert akkor még nincs system)? Vagy újra kell indítanom? Ha igen, akkor van az akksi ki-be módszeren kívül más megoldás (az újraindításhoz)? :)

(#31484) Fail3D!


Fail3D!
addikt

kezdem ugyerezni hogy nem telot kell valtani hanem tegra 2 es tabletet rendelni kinabol:) es a multimedia megvan oldva...:)

(#31485) barnam_ válasza kelzsoca (#31482) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem adom fel olyan könnyen ;)
Most ott tartok hogy felraktam usb-n keresztül a CWM-t, még nem próbáltam, de gondolom jó, mert újraindult a telefon.
Felmásoltam a mem.karira az R11-t meg az FLB R8-t, valamelyik csak jó lesz.
A telepítést pedig az itt leírtak szerint fogom végezni. Elég a wipe/factory defaults, nem kell wipe cache, és wipe dalvik cache? api29 írta hogy rom telepítés után is kell wipe/factory defaults. Biztos hogy utána is kell? Furcsának találom, mert elvileg az töröl mindent :F

(#31486) Miksz


Miksz
tag

azért ez érdekes, a csudazip-eknél nem lehet egyszerűbben nekilátni rom felrakásnak, elég szájbarágósan le van írva, hogy mire jó, hogy kell használni, mégis sok a kifogás, már meg tudom érteni Mira72-őt, hogy fel megy a pumpája :D ahogy Lenin mondaná olvasni, olvasni olvasni :D ja és nem csak nézni kell hanem látni is :)

ZTE Blade a penge, MyAudio S8 808DCC, Sony Xperia M, Xiaomi Redmi 3S

(#31487) barnam_ válasza barnam_ (#31485) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jelentem hosszú szenvedés után felment az flb-froyo-blade-r8 :C
Most jön a teszt hogy jó is-e :)

(#31488) catroot válasza barnam_ (#31487) üzenetére


catroot
veterán

Na ennek örömére lehet én is rászánom magam! :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#31489) kelzsoca válasza anglergab (#31483) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elindul, és megáll a zöld droidnál.

(#31490) Wolfeee


Wolfeee
tag

hello. Jelenleg Kelzsoca R11 HUN rom fut a telómon. Szeretnék témát rakni rá. A kérdésem az lenne, hogy mit kell nézni mikor keresgetek? Azt, hogy milyen rom az alapja vagy elég ha kelzsaca-ra guglizok?

köszi

(#31491) anglergab válasza kelzsoca (#31489) üzenetére


anglergab
addikt

köszi; egyébként a logout blogodban linkelt [win7]-es driverek nem működnek nálam Win7-en.
Azt írja, hogy nem erre a platformra készült driverek, ezért marad a sárga felkiáltójel az eszközkezelőben. Van olyan Win7-es driver, ami működik? (adb miatt kellene)
Win Update nem talál semmit.

(#31492) Fail3D! válasza Wolfeee (#31490) üzenetére


Fail3D!
addikt

ez nagyon nagy ... a nap bemondasa bar megszavazom a honap beszolasara: kelzsolcara guglizok:DD

(#31493) kelzsoca válasza anglergab (#31491) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az lehetetlen win7 64bit-es driverek azok, próbáld meg manuálisan beadni neki.

Még mielőtt mindenki rámguglizna gyorsan elmondom hogy paul 11 az alapja 8milyen meglepő) a romnak és az ahhoz készült témák másznak fel a telefonra.

(#31494) anglergab

Legelső hozzászólásban megtalálod, és majd akkor én is kiegészítem a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#31494) anglergab válasza kelzsoca (#31493) üzenetére


anglergab
addikt

32 bites Win7-et használok (szerintem a többség ilyet használ, nem 64 biteset).
Akkor ezért nem működik (nekem, és még sokaknak).
32 biteseket hol találhatok?

Köszi, már meg is találtam.
Egyébként pont a driverek hiánya miatt használok 32 bites rendszereket. :D
Fail3D!: számomra még a 32 bites az "alap" :)

[ Szerkesztve ]

(#31495) Wolfeee válasza kelzsoca (#31493) üzenetére


Wolfeee
tag

köszönöm. ígérem nem guglizok rád :D

(#31496) Fail3D! válasza anglergab (#31494) üzenetére


Fail3D!
addikt

lehet en vagyok a maradi de a 64 bit manapsag alap:) max melohelyen vannakmeg 1 magos processzorok:) ill xp hasznal az akinek 1 magos...

(#31497) .DLL válasza kelzsoca (#31482) üzenetére


.DLL
veterán

Én mondjuk nem jöttem nyavajogni, egyrészt nem nagyon érdekel, ha be kell újra állítani a telót, másrészt nekem könnyű, mert kicsik az igényeim, leginkább csak kép/ videónézés, kis netezés, zene, ilyesmi, a nagyja megvan SD kártyán. De a lényeg (leírom, ha már ez a téma)

készítettem backupot az általad kiadott FLB R7 rendszeremről, ami szépen megvan az SD kártyán (elvileg ezt már nem módosítja semmi). Feltoltam a csudazip2-t, majd recovery, wipe-ok, majd sikeresen resztoráltam a lementett rendszert, de elindulni már nem akart. (ilyenkor szaladnak a memberek a fórumra) De ott volt a karin a nyers zip-je is az FLB R7-nek, feltettem úgy mint egy bármilyen új romot, és így már elindult. (Ämerek nem kell beszarni a szűz rendszertől, amíg beállítod addig is elvagy vele + Appmonster - de ez csak magánvélemény csipkés zárójelben)

Tehát a lényeg, hogy valamiért nem tetszett a backup-olt rendszernek, hogy a csudazip2 megkapálta alatta a földet és Restore után nem indult el, új telepítésként viszont nem volt semmi gond, mostmár az R8 a 3. rom a cs.zip2 óta a telefonon (R7, K-R11-H, R8a).

(szegény Aggregátornál nem tudom mi lehet a error, hogy egy szűz rendszer nem képes elindulni, bár láttuk, hogy a wipe-okat néha még mindig kifelejtik...)

(#31487) Aggregátor Éljen!! :C Na végre, gratula! Jó lesz hidd el! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31498) anglergab válasza .DLL (#31497) üzenetére


anglergab
addikt

Akkor ez rejtély egyelőre, hogy mért nem akar egyeseknek elindulni a helyreállított rendszer csudazip2 után. Nem állhat a restore utáni wipe, (dalvik) cache wipe hiánya a háttérben?

Amíg nem derül ki, hogy mi állhat a háttérben (user error (?)), addig én nem alkalmazom a csudazip2-t (nem szeretném újratelepíteni a sok alkalmazást, igaz vannak módszerek ennek automatizálására is, de ha nem muszáj, akkor nem szeretném, ha script csinálná :) )

Fail3D!: az, hogy 1 vagy 2 magos a CPU és, hogy 32 vagy 64 bites az architektúra, független paraméterek. Az igaz ugyan, hogy a 2 magosok kivétel nélkül támogatják az EM64 vagy amd64 64 bites emulációt. Sőt, a kevésbé régi 1 magosok is (mint pl. egyes Celeron M-ek)

[ Szerkesztve ]

(#31499) .DLL válasza anglergab (#31498) üzenetére


.DLL
veterán

Úgy is fogalmaztam, hogy wipe-ok, tehát én wipe-oltam a cache-t és a dalvik-ot is. Oké, a full-gyalulás négy lépéséről ma hallottam először, úgyhogy azt akkor (csütörtök? péntek?) még nem tettem meg, de többi wipe megvolt. De asszem (én kis naiv) hogy amíg a Blade meglesz mostmár hagyom rajta az R8-at, mi lehet ennél jobb? :D

(P.H.)

(#31500) anglergab válasza .DLL (#31499) üzenetére


anglergab
addikt

A "full-gyalulás" alatt a partíciók formázását érted? Mert így belegondolva, az tényleg lehet, hogy segít (ugyanis maradhat a wipe után ez meg az, ami partíciós tábla csere után simán bezavarhat -- tehát elromlik a partíció konzisztenciája, ha nem formázunk (?) :) ).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.