Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) retesz147 válasza Kocsó (#550) üzenetére


retesz147
addikt

Azt megköszönnénk, lenne még egy összahsonlítás a 2S és 3S között.

Xiaomi 13 eu dev...

(#552) Plazmacucci válasza retesz147 (#551) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jah :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#553) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek nekem nem megy. RoidMi3 + MI3 telefon, a zenét gyönyörűen jó minőségben átviszi, de a telefonálást abszolút nem. FW-t frissítettem, próbálgattam a telefonon a hívásnál állítgatni, hogy hova küldje a hangot, de nem megy, valami ötlet? :R

(#554) Plazmacucci: Zseniális ötlet :D

[ Szerkesztve ]

(#554) Plazmacucci válasza KaiotEch (#553) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Átveszem olcsón :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#555) tlala válasza KaiotEch (#553) üzenetére


tlala
addikt

Mert a 3S nem tud telefon kihangosítást, ezért nem lenne értelme csak az egyik irányú hangot átvinni.
De a 2S is használhatatlan volt a valóságban mint telefon kihangosító.

(#556) KaiotEch válasza tlala (#555) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:F Minden istenítette kb, hogy milyen fasza.

(#557) retesz147 válasza KaiotEch (#556) üzenetére


retesz147
addikt

Szerintem valamit félreérthettél.

A 3-asra szerintem itt soha senki nem mondta, hogy jó telefonálásra. A leírásban sem szerepel mikrofon. A 3 nem tud működni telefon (hívás) kihangosítóként, a mikrofon hiánya miatt. Transmitternek az egyik, hanem a legjobb eszköz és az a jó benne, hogy minden szivargyújtó foglalattal kompatibilis, hátránya a mikrofon hiánya.

A 2-es bevállt eszköz, transzmitternek tökéletes, van mikrofonja, ami a sok hsz-ből kiderül, hogy szintén használhatatlan, mert valőszínűleg kicsi az érzékensége. 1-1 tulaj azt mondja nála jó a mikrofon funkció is, valszeg közel van a szivargyújtó a fejükhöz/szájukhoz. Viszont "nagy hátránya", hogy nem minden foglalattal kompatibilis, esetleg kis mókolás után használható, de kihangosítóként ez sem tökéletes.

Ha érdekel elvileg van olyan eszköz, ami mindkét funkciót jól tudja (transmitter és kihangosítás). Sajnos nem tapasztalat, csak ajánlás útján hallottam.

Xiaomi 13 eu dev...

(#558) KaiotEch válasza retesz147 (#557) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hmm. Pont a mobilkihangosításra vettem. Nekem nem kell, hogy a mikrofon ezen a cuccon legyen, az mehet a telefonról, csak a hangot tolja ki a hangrendszerre.

(#559) retesz147 válasza KaiotEch (#558) üzenetére


retesz147
addikt

aham....ebben sajnos nem tudok segíteni, ez már telefon/program lehetőség/beállításokban kell valahogy lemeccselni (sztem nem egyszerű, ha egyáltalán lehet)...

Xiaomi 13 eu dev...

(#560) tlala válasza KaiotEch (#558) üzenetére


tlala
addikt

Azért nem működhet az, amit írsz, mert a telefon rendszere is csak azt ismeri, hogy "a telefonálást is átadni vagy nem".
Vagyis nincs olyan, hogy a hangszóró hangját át tudja adni, de a telefon mikrofonját használja - ezt a Roidmi 2-es sem tudja.

(#561) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na megjött a 3S. Az alap frekvencián csak zaj volt, valamivel lejjebb találtam egyet, ahol nincs. Viszont a jel nem elég tiszta, pedig az antennám az első szélvédő felett van (2005 Mondeo). Ha hozzáérek a Roidimihez, és én játszom az antennát, kristálytisztán szól. Gondolom ezzel nagyon semmit sem lehet kezdeni :((

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#562) Vigyorka válasza Plazmacucci (#561) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Másik csatornát keress.. (Ha megírod a lakhelyed ahol használod.. lehet, hogy tudnak ajánlani!) :)

Vigyorka

(#563) Plazmacucci válasza Vigyorka (#562) üzenetére


Plazmacucci
félisten

BP és környéke ahol dolgozom. Most 94.valamire van tekerve. Nem lehet, hogy pl az első szélvédő fűtőszálai is árnyékolhatnak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#564) AtiSnatch válasza Plazmacucci (#563) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Én Kispesten a 104.4-en használom, igaz ez 2s, de nem recseg. Mondjuk azt is olvastam már valahol, hogy a 3 gyengébb lett :U

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#565) Plazmacucci válasza AtiSnatch (#564) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem recseg csak gyenge a jel. Az érintésemmel is felerősödik...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#566) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

2S-m és 3S-m is van... :)
Szerintem egy formák. Talán a 3S valamivel szimpatikusabb.
A 2S "recsegett", de a telefon hangerejének a lejjebb állítása megoldotta (Toyota Aygo-val)
A 3S-t használom - szuper... :C :C :C

Vigyorka

(#567) mikrofon válasza Plazmacucci (#563) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem 97 jó volt a teljes Budai oldalon. Amikor használtam nem mentem Pestre, mert éppen nem volt dolgom odaát. Gyanítom gyártási hiba. Esetleg ha bátor kísérletező vagy, próbáld szétszedni, és megnézni nincs-e kontakt hiba, szakadás. Gondolom van valami antenna szerűség belül.. nálam több autóban jól működött. Többek között egy Ford Mondeo-ban is.
Vagy rendelj egy másikat 15€-ert. De előtte próbáld ki másik autóban is. Az is lehet hogy a test az antenna. Azzal meg nálad valami probléma van... Vagy csak túl le vagy árnyékolva belül... Pl a fűtőszállal fűthető első szélvédő tud ilyet okozni...

[ Szerkesztve ]

(#568) Plazmacucci válasza mikrofon (#567) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kipróbálom másik kocsiban :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#569) Freddycom válasza Plazmacucci (#561) üzenetére


Freddycom
őstag

Sziasztok

Nálam olyan probléma jelentkezik, mint mikor megy a rádió önmagában, és gyengül az adott állomás frekvenciája, hatszor pittyen a rádió (ez idő alatt nem megy a zene), majd mintha mi sem történt volna, folytatja. Na ugyanezt produkálja a 3S is, kb fél percenként. Ennek is gyenge lenne a jele vagy mi a tök? 2004-es Honda Civic.

[ Szerkesztve ]

(#570) mikrofon válasza Plazmacucci (#568) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha a másik autóval is rossz, akkor csinálj egy rövid videót. Hogy csak akkor megy ha megfogod. Töltsd fel valahová és a linket küldd el az eBay-is eladónak és szerintem küldenek egy másikat. Természetesen írj egy kis rövid szöveget is, hogy másik autóban is próbáltad, stb...

(#571) AtiSnatch válasza Freddycom (#569) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Vagy csak alacsony az akksid feszültsége. Az appban ki tudod kapcsolni a jelzést. De ez csak egy tipp :)

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#572) retesz147 válasza Freddycom (#569) üzenetére


retesz147
addikt

Nekem Alfa gyári rádión, ha be volt kapcsolva a TA, akkor a rádió 30mpként pittyent. Kikapcsoltam és AF-et is, azóta nem pittyeg.

Xiaomi 13 eu dev...

(#573) Freddycom válasza retesz147 (#572) üzenetére


Freddycom
őstag

Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy mi az a TA és az AF. :D

@AtiSnatch: Megpróbálom ezt is, köszi szépen.

(#574) retesz147 válasza Freddycom (#573) üzenetére


retesz147
addikt

TP is traffic programme, TA is traffic announcement and AF is alternative frequency.
A TP közlekedési program, a TA közlekedési hírek, és az AF alternatív frekvencia.

Xiaomi 13 eu dev...

(#575) Freddycom válasza retesz147 (#574) üzenetére


Freddycom
őstag

Na ennek is utánanézek az autó könyvében, h h is kell, hátha ez lesz a megoldás. Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#576) retesz147 válasza Freddycom (#575) üzenetére


retesz147
addikt

Álltalában van a rádión AF/TA vagy AF/TP gomb, és a kijelzőn is meg szokott jelenni.

Persze gyártmányfüggő...

Csak egy tipp, nem tudom hogy ez lehet e a gond.

Xiaomi 13 eu dev...

(#577) Freddycom válasza retesz147 (#576) üzenetére


Freddycom
őstag

TA gomb van a rádión, a könyvében meg említésre kerül a TP-alarm, meglátjuk mit sikerül alkotni vele délután. Köszi még egyszer.

(#578) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

97-es frekin tényleg elég jól átmegy a jel, de a hang minőség elég trágya. Most másik telefonnal fogom megpróbálni. Eddig Huawei P9P volt rákötve. Ahogy olvastam valakinek iPhonnal volt a legjobb. Eddig csalódás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#579) tlala válasza Plazmacucci (#578) üzenetére


tlala
addikt

A hangminőséget az is befolyásolja, ha nem elég érzékeny a rádiód.
Érdemes lenne kipróbálni, hogy pl. egy nem használt USB-s kábel (pl. valami régi töltőkábel) végéről levágni a dugót, a + végét mehosszabbítani, és ezáltal egy antennát csinálni belőle a kocsi belső terében. Még jobb, ha elvezeted a rádiód mögé, és pár menetet rátekersz az antennakábelre, minél közelebb a készülékhez.
Jó rádióval, jó FM átvitellel szépen szól a Roidmi, ugyanúgy vagy még szebben zenél telefonról, mint a rádió rész.

(#580) Plazmacucci válasza tlala (#579) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OKés, köszi a tippet. Az igaz, hogy a 2005-ös fejegység elég trágya önmagában is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#581) guftabi96


guftabi96
addikt

Ma megjött a 3S-em
Békéscsabán és környékén milyen frekvencián érdemes használni? Ritkám szól csak tisztán, az alap sistergés sokszor elég hangos, Békéscsaba belvárosában pedig csak a recsegés hallatszódik.
Csak az alap frekvencián próbáltam eddig.
(Peugeot 206)

#KeepFightingMichael

(#582) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Budapest - belváros pesti részén 98.7-n szuper. (ajánlották még a 98.9 és 106.7-t)
Toyota Aygo - 3S-el. :)

Vigyorka

(#583) Freddycom válasza guftabi96 (#581) üzenetére


Freddycom
őstag

Én 87.5-ön használom, egyelőre kristálytiszta. Nem tudom mi oldotta meg az én problémám, mert kikapcsoltam a TA-t, illetve ami a CD lejátszótól balra van L/M/U gomb, megnyomtam egyszer és a rövid tesztidőszak alatt nem pittyegett. Nem tudom mi az a gomb amúgy :D

(#584) kovjoe válasza guftabi96 (#581) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nekem 107.7-en üzemel itt helyben is a 2s már egy fél éve, de Keszthely oda-vissza is működött ez a frekvencia.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#585) Plazmacucci válasza Vigyorka (#582) üzenetére


Plazmacucci
félisten

98.7 tényleg jó. Köszönöm!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#586) Vigyorka válasza Plazmacucci (#585) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ma egész nap élvezkedtem vele... :Y
Szívesen :) :) !

Vigyorka

(#587) lacam


lacam
aktív tag

Alig várom a jövőhavi fizumat, berendelek én is ebay-ről egy ilyet...talán a 3S lesz a jó.

Addig meg olvasom a kommenteket, pozitív/negatív kritikákat.

Köszi hogy megosztjátok őket.

[ Szerkesztve ]

(#588) Balinov


Balinov
félisten

3s-ről, mint töltő fejről milyen tapasztalatok vannak? Egy QC3.0-s u11et kéne töltenie a kocsiban. Van jóságos blitzwolf, dehát szivargyújtó meg csak egy van ugye az avensisben..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#589) tlala válasza Balinov (#588) üzenetére


tlala
addikt

A 3S gyorstöltést nem tud.
Ha egyszerre akarod mindkettőt használni, szivargyújtó elosztó a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#590) Balinov válasza tlala (#589) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi szépen az infót, látod, ennek nem is gondoltam utánanézni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#591) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

Megérkeztek a kütyük (2S és 3)
Első tapasztalat: 2S nem jó az Audi A3-ba :(
Nem baj, beszer. áron átadom, akit érdekel írjon üzit!
A 3 már passzol de még nem volt időm összehangolni a telefonnal.
Így arról majd később írnék :U

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#592) drogery


drogery
tag

Sziasztok, olyan talalkoztatok mar, h ha megy a kutyu akkor semmilyen fm radiot nem tudok fogni, csak sistergest hallok, ha kihuzom akkor jo minden. 3s es Mazda mx5.

(#593) retesz147 válasza drogery (#592) üzenetére


retesz147
addikt

Mx 5-ben a motor hangját kell hallgatni és csapatni. Dobd ki a rádiót a fenébe, felesleges súly :))
Persze viccelek (irigykedek).

Nálam megy többi csatorna szépen, nem kell kihúznom.

Xiaomi 13 eu dev...

(#594) drogery válasza retesz147 (#593) üzenetére


drogery
tag

Zenere megyek :P

A radiohoz eleg kozel van a szivargyujto, lehet a kabel szigetelesek sem a legjobbak mar..
Valahogy kibirom azert igy is :DDD

(#595) Kocsó válasza Kocsó (#591) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

A 2S-t elvitték. Remélhetőleg az új gazdája tudja majd használni! :K

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#596) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Üdv!

Múlthéten vettem egy 2S-t, Opel Corsa C-ben (2002-es évjárat) lötyög a szivargyújtóban de szigszalaggal körbetekertem párszor, így már jó. :)) Pesten még nem próbáltam, Kunszentmiklósról Taksonyig tökéletes volt 92.4-en aztán már csak töltöttem a telefont és a rádió szólt.
Iphone 7-et 60%-ról 90%-ra töltötte kb fél óra alatt, közben ment a zene a Spotify-on és ment a navigáció is(Waze). Teljesen meg vagyok vele elégedve, egyáltalán nem forrósodott fel, és gyorsan is tölt. A héten még kipróbálom Budapesten is, remélem nem lesz gond vele :)

(#597) EG0


EG0
aktív tag

Az international version (BFQ04RM) Roidmi 3S most €9.58 a Banggood-nál.
Megrendelve. :-)

(#598) sztyep


sztyep
csendes tag

Sziasztok,
beszereztem egy Roidmi 3s-t, és teljesen jól működik. Egy dolgot szeretnék beállítani még: ki szeretném kapcsolni a zene automatikus halkítását navigáció közben. A Waze app-ban beállítottam, hogy a hangját ne küldje ki az autó hangszórójára, hanem az maradjon a telefonon, de így is, amikor a Waze megszólal a zene lehalkul. A Roidmi app-ban nem találtam oylan opciót, ahol a halkítást ki lehetne kapcsolni. Tudtok valami megoldást?

(#599) Pulfix


Pulfix
csendes tag

Ez most itt 8,99$
Iphone7-hez jó lehet? Van aki ilyet használ?
https://m.gearbest.com/car-charger/pp_642449.html

(#600) retesz147 válasza Pulfix (#599) üzenetére


retesz147
addikt

Link gomb használata javasolt...

Iphone se-vel jó, így valszeg 7-el is jó lesz. Roidmi progit kell feltelepíteni és BT-t bekapcsolni...

Xiaomi 13 eu dev...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.