Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:24

LOGOUT.hu

The Xbox 360 Store Will Close July 2024,
But You Can Keep Playing Your Favorite Games
2024. július 29-én bezár az Xbox 360 Store (marketplace.xbox.com)
A már megvásárolt tartalmak természetesen utána is elérhetőek lesznek a konzolokon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) MeroM válasza l.skywalker (#56250) üzenetére


MeroM
senior tag

Böngészőből hogy tudom letölteni?

(#56252) l.skywalker válasza MeroM (#56251) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ha be van állítva automatikusan tölti. De pont ez itt a kérdés hogy ezekkel is működik-e

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56253) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Még egy ingyenes 360 BC játék, ami eddig is ingyenes volt de csak az US régióban:

Aegis Wing

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56254) icemad válasza l.skywalker (#56253) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem sikerült mindet "megvenni" telefonon, chrome böngészővel. Vásárlás után feldobta a lehetőséget, hogy melyik xboxra akarom telepíteni. Az xbox one miatt nekem több országban is van megadva cím és érvényes fizetési mód. Talán ez is számít jelen esetben.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#56255) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Valalki tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan tudnék valami alternatív hangforrást csatlakoztatni a konzolhoz. Monitoron használom amin nicns hangszóró. Van valami módja ,hogy egy Jack-es vagy USB-s fejhallgatót tudjak rajta használni?

Előre köszi a segítséget

(#56256) MasterMark válasza csumpa93 (#56255) üzenetére


MasterMark
titán

Melyik típus?

Régebbinél van külön audio adapter, vagy a gyári kábelnek leveszed a borítását akkor bemegy a HDMI mellé és tudod használni a hangcsatlakozókat rajta.

Az újon meg már jack van alapból.

Switch Tax

(#56257) l.skywalker válasza csumpa93 (#56255) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Konzol hátuljában van egy csatlakozó. Én azzal oldottam meg.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56258) csumpa93 válasza MasterMark (#56256) üzenetére


csumpa93
tag

Bocsi azt nem írtam, Slim gépről van szó

(#56259) csumpa93 válasza l.skywalker (#56257) üzenetére


csumpa93
tag

Az optikaira gondolsz? Van esetleg valami átalakító, hogy USB-s fejessel használjam?

(#56260) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda


This Week’s Deals With Gold And Spotlight Sale

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56261) l.skywalker válasza csumpa93 (#56259) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Olyan nincs. A Slim gépet nem ismerem

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56262) foxesh


foxesh
csendes tag

Van egy Jasper v2 (Kronos) alaplapos Elitem, mennyire fontos újrapasztázni? Egy óránál többet nem nagyon szoktam használni, ebben a melegben meg legtöbbször be se kapcsolom. Nem nagyon merek hozzáfogni ilyenhez magamtól, környéken meg nincs senki aki megcsinálná.

A másik kérdésem pedig hogy a GPU felőli ventilátor mintha lassabb lenne mint a CPU felőli, meg melegebb levegőt is fúj ki (úgy tudom ez normális). Gondolom nem így vannak kitalálva, érdemes megcserélni őket vagy újat venni?

(#56263) BPisti


BPisti
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, adott egy xbox 360 e konzol, amiben kiment a dvd meghajtó. Nézegettem, de nem nagyon találtam itthon meghajtót bele, csak az ebay-ről tudnék rendelni. Típusa: DG-16D5S Ilyet találtam is, viszont azoknak a firmware verziója 1175 ami a gépben volt az 1532. Ha megveszem azt a romot alacsonyabb fw verzióval, akkor fog működni? Ill. van e valamilyen módszer update-elni 1532-re? Rákerestem de csak azt hozta fel hogyan tudom flash-elni a meghajtót :-\
Előre is köszi a válaszokat.. :)

(#56264) x360elite válasza BPisti (#56263) üzenetére


x360elite
őstag

Sajnos 360 meghajtót nem olyan egyszerű cserélni, nem úgy működik mint PC-ben, hogy kiveszem - beteszem és annyi volt. Van egy kulcsfájl a meghajtóban, ami ahhoz kell, hogy az adott alaplappal működjön, ha ezt nem olvasod ki a régi meghajtóból (vagy a géped alaplapjából) és töltöd rá az újra, akkor hiába teszed bele az újat a gépbe, nem fog 360 lemezeket futtatni, csak DVD filmeket és zenéket.

Amúgy az fw verzió mindegy, ha a boxnak nem tetszik, akkor úgyis felajánlja a frissítést, amint bekapcsolod, ami fontos, hogy típus és altípus azonos olvasó legyen, de ha elfogadsz egy tanácsot.... Jobban jársz, ha szervizbe viszed. Esélyes, hogy 3-4000-el drágábbra jön ki így, de az ő bajuk és idejük megoldani.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56265) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda


UPDATED: This Week’s Deals With Gold And Spotlight Sale Plus Ultimate Game Sale

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56266) diablo1984


diablo1984
veterán

Szisztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha veshek egy xbox one-t, akkor arra a digitális játékaimat ami xbox one kompatibilis, azt valahogy fel tudom rakni a one-ra? És valahogy a 360asról le lehet a fiókomat úgy választani, hogy a rá telepítetf játékok használhatóak maradjanak?

Szokott még kedvezményes előfizu lenni olyan párszázas?

(#56267) x360elite válasza diablo1984 (#56266) üzenetére


x360elite
őstag

Semmi extrát nem kell tenned. Megveszed a one-t és letöltöd rá a profilod e-mail cím és jelszó megadásával. A one-on is használható korábban megvett 360-as játékaid ott fognak világítani a "My Games & Apps--->Full library--->All Owned Games" könyvtárban.

Ha azt akarod, hogy a 360-on lévő játékaid más fiókjával is működjenek, akkor csak a profilod töröld, a játékokat ne, ezzel kb. kész is. Mindez akkor ennyire egyszerű, ha a jelenleg használt 360-ad azonos azzal a géppel, amin létrehoztad a profilod. Ha ez nem ugyanaz a konzol, akkor a profilod törlése előtt kell csinálnod egy "licence transfer"-t, amit a Settings--->Account menüpont alatt találsz.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56268) diablo1984 válasza x360elite (#56267) üzenetére


diablo1984
veterán

Köszi!
Első xboxom, első reg-em. :)

(#56269) szemy94 válasza x360elite (#56267) üzenetére


szemy94
senior tag

Hello, nekem is lenne egy kérdés, vagyis inkább megerősítés, ha jól értelmezem amit írtál. Én sógoromnak adnám oda a 360-at, ha törlöm a box-ról a profilomat, neki csinálunk mondjuk egy offline profilt, az enyémet törlöm róla, akkor tud játszani a digitálisan vásárolt játékokkal biztosan? Ha esetleg online profilt csinál akkor is? (Nekem van egy One, de pl a 360-as Fifa 18 nem megy a One-on, neki viszont jó lenne)

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#56270) x360elite válasza szemy94 (#56269) üzenetére


x360elite
őstag

Amíg az adott profil alá megvásárolt játékok azon a gépen vannak amin az említett profil licence-e, addig bárki játszhat a gépen lévő játékokkal.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56271) szemy94 válasza x360elite (#56270) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha One-on is ugyanazt a profilt használom nem gond? Ha törlöm a 360-ról a profilt, de a játékot nem, akkor mi lesz?

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#56272) x360elite válasza szemy94 (#56271) üzenetére


x360elite
őstag

"Ha One-on is ugyanazt a profilt használom nem gond?"
Nem gond.

"Ha törlöm a 360-ról a profilt, de a játékot nem, akkor mi lesz?"
Nem lesz semmi, másik profillal ugyanúgy működni fognak.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56273) szemy94 válasza x360elite (#56272) üzenetére


szemy94
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#56274) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Az új Windows 10 frissítés után nem lehet feltelepíteni az xbox 360 wireless receiver-ér.
Vkinek vmi ötlet?

(#56275) x360elite válasza droti25 (#56274) üzenetére


x360elite
őstag

Start--->Gépház--->Frissítés és biztonság. Erre bejön a Windows Update lap, a tetején lesz a frissítési előzmények, ezt indítsd el. a legutóbbi pár telepített frissítést fogod látni. Kattints az ennek tetején lévő frissítések eltávolítására, a megjelenő ablakban kattints kétszer az eltávolítani kívánt frissítésre, azután a megerősítéskérésre nyomj igent.

Másik lehetőség, hogy megvárod a következő frissítést, amiben esélyes, hogy kijavítják ezt a hibát.

Esetleg szoftverbázis, vagy hasonló oldalról töltsd le az xbox 360 receiver driver 2.1-et és próbáld meg manuálisan telepíteni, de ez utóbbihoz ne fűzz nagy reményeket.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56276) envagyok


envagyok
veterán

Szereztem egy hdmi-s 360-at 250gb hdd-vel sok játékkal.
Pár játék nem indul, valami régió probléma miatt.
Pedig azok is made in eu-sok, és pal.
Itt pl a bal 3db megy az utolsó 2 nem:

Mi lehet a gond?

(#56277) x360elite válasza envagyok (#56276) üzenetére


x360elite
őstag

Pontosan milyen hibát ír a gép? Írd le.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56278) droti25 válasza x360elite (#56275) üzenetére


droti25
őstag

Találtam megoldást youtubon időközben.
Köszönöm azért!!

(#56279) envagyok válasza droti25 (#56278) üzenetére


envagyok
veterán

Publikus?

(#56280) envagyok válasza x360elite (#56277) üzenetére


envagyok
veterán

(#56281) x360elite válasza envagyok (#56280) üzenetére


x360elite
őstag

Nos, ez lehet pár dolog....

1; A lemezeid PAL kiadások, de a konzolod NTSC.
2; A konzolod PAL, a lemezek NTSC-k (van pár játék, ami region free és ezért működik bármely régiójú konzolon, ez lehet magyarázat arra, hogy pár darab megy, pár pedig nem. Ez az 1-es pontra is igaz, csak fordítva)
3; Frissítés letöltése szükséges a játékhoz, de más régióra van állítva a géped, mint a játék. (ritka hiba, de pl. a Green Lantern-nél konkrétan ezt a hibát okozza)
4; Rommá vannak polírozva a lemezek és a drive nem tudja olvasni a 0-dik szektort.

Nem akarok könyvet írni, egyelőre ezeket ellenőrizd. Illetve nézd meg a lemezeket is, mert bár a játékaid borítója PAL, de ettől még simán lehet bennük NTSC lemez.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56282) envagyok válasza x360elite (#56281) üzenetére


envagyok
veterán

A lemez mind PAL, nem látszik rajtuk pllírozás, kevés hajszálkarc van, de szerintem nem vészes kategória.
A boxon hol lehet megnézni, milyen változat?
Angol-magyarország, angol-németországgal próbálkoztam eddig initial setupban.
Nem tudom számít-e, de fiók nélkül próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#56283) x360elite válasza envagyok (#56282) üzenetére


x360elite
őstag

Úgy tudod ellenőrizni, hogy compsite kábellel kötöd rá a TV-re a box-ot, majd a menüben megkeresed a settings--->system--->display lehetőséget. Ha ott az szerepel, hogy PAL50 és PAL60, akkor PAL géped van, ha NTSC50 stb...., akkor NTSC a gép.

Az most hirtelen nem ugrik be, hogy van-e egyszerűbb/gyorsabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56284) envagyok válasza x360elite (#56283) üzenetére


envagyok
veterán

Settings-system-console settings-display
Ott csak screen format (normal/widescreen) black level és screen saver lehetőség van.

(#56285) x360elite válasza envagyok (#56284) üzenetére


x360elite
őstag

Az baj, nem ugrik be, hogy hol máshol tudnád megnézni...

Viszont találtam egy bejegyzést egy ugyanilyen (nem megy a játék, pedig PAL) problémáról, ami megválaszolja, miért nem működik az a pár játékod. Nagy eséllyel régió lock-os, így hiába PAL, nem fog működni magyar konzolon...

Bemásolom neked a lényeget, de ITT megtalálod a teljes levelezést is.

Xbox AmbassadorReplied on April 15, 2014
It´s the game.
Some games are region locked thats all.
US and europe consoles can all read PAL but if a game is region locked it will not work.
So if the game is only for New Zealand but your console is not it will not read it.
It has nothing to do with PAL.
Sometimes it has to do with the language sometimes it´s just a choice for the publisher to put a region lock on it.
There is nothing you can do about it.
It is known that Fifa is region locked.

[ Szerkesztve ]

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56286) envagyok válasza x360elite (#56285) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem német lehet az xbox, bár az se biztos.
A lemezek is németek nagyrészt, 1-2 magyar is van köztük.
Ami játékokat kiválogattam, azok közül 16 megy, 8 nem.

(#56287) x360elite válasza envagyok (#56286) üzenetére


x360elite
őstag

Ebben az esetben szinte biztos, hogy az a 8 lemez, ami nem megy, régió lock-os. Ha így van, annak nincs megoldása, azon a box-on soha nem fognak futni.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56288) Attti73 válasza Attti73 (#56242) üzenetére


Attti73
tag

Az sajnos kiderült, hogy nem a HDD a ludas. Ha valakinek esetleg van más ötlete akkor szívesen venném. Mikor bekapcsolom a konzolt, csak a zöld led vilgít, de semmi nem történik. Ha nagy nehezen mégis beindul, akkor gyorsan történik minden. Felpörög a venti, és bootol gyorsan.

(#56289) x360elite válasza Attti73 (#56288) üzenetére


x360elite
őstag

Ha jól emlékszem, akkor javasoltuk neked, hogy vidd szervizbe.... Ez azóta sem változott, azonban még egy dolog lehet (elég ritka eset, de előfordulhat).... A TV-d HDMI port-ja sza*akodik, esetleg maga a HDMI kábel ment tönkre. Próbáld ki másik kábellel, illetve másik HDMI csatlakozóba dugd be a TV-be. Ha ez sem segít, akkor már csak a sokat emlegetett szerviz tudja megoldani a gondod. Egyéb otthoni megoldás nem létezik a zöld led hibára.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56290) Attti73 válasza x360elite (#56289) üzenetére


Attti73
tag

Ez már megtörtént. :-( Köszi

(#56291) x360elite válasza Attti73 (#56290) üzenetére


x360elite
őstag

Ez esetben csak szerviz tud segíteni.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56292) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

FYI

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56293) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok olyan problémám volna Xbox 360 Slimemmel, hogy hangok amik játékon belül mögülem jönnek elég torzak (mintha rádióból jönne a hang). Próbáltam már mindent mókolni a rendszerbeállításoknál a hanggal de eddig semmire nem jutottam. Próbáltam más hdmi kábelt, más foglalatot a TV-n de semmi változás. Call Of Duty 3 nál vettem észre a problémát, de kíváncsiságból kipróbáltam a Wolfensteint (2009) is és annál is ugyanez a probléma áll fent. Szemből jövő lövések kristály tiszták de ha csapattárs beszél mögülem vagy ellenség lő mintha a rádióból hallanám halkan. (megjegyezném, hogy ugyanezen a TV-n használom az Xbox One-t is és azon nincs probléma, Cod Warzone-ban nézegettem)
Ötleteket várnék mi a megoldás, köszönöm előre a segítségeteket! :U

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#56294) MasterMark válasza Guitar14 (#56293) üzenetére


MasterMark
titán

Ha az xboxon jól van beállítva, akkor a TV-n lesz valami rosszul.

Biztos jól van az xboxon?

Switch Tax

(#56295) Guitar14 válasza MasterMark (#56294) üzenetére


Guitar14
senior tag

Xboxon már szerintem mindent próbáltam, tv-n is mindent. Rádugtam most a TV jack-jére egy hangszórót azon meg ha mögöttem valaki beszél akkor nem is hallom, mintha nem beszélne, szinte lenémítja a mögöttem hallható hangokat. De csak az az érdekes számomra hogy One-on meg minden jó.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#56296) x360elite válasza Guitar14 (#56295) üzenetére


x360elite
őstag

Kezdjük a legfontosabbal... Xbox one-on azért jó, mert a TV és one tudnak kommunikálni egymással, a TV és a 360 már nem annyira, ezért ezeknek külön meg kell mondanod a jó beállításokat. Tehát az, hogy one-on miért jó minden, tisztázva.

Már csak azt kellene elárulnod, hogyan van beállítva a 360 és ehhez képest a TV-n a hang, mert ezen információk nélkül csak találgatni tudunk, mi lehet a gond. Halkan jegyzem meg, hogy nem kizárt az sem, hogy az xbox 360-ad HDMI chip-je kakilta össze magát. Persze a beállításaid pontos leírása nélkül ez is csak találgatás.

Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

(#56297) MasterMark válasza Guitar14 (#56295) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos, hogy valami nincs jól beállítva és olyasmi gond van, hogy térhanzásra van állítva amikor a tévé sztereó.

A One lehet jó, mert általában a TV külön bemeneteihez külön beállítás tartozik.

Switch Tax

(#56298) Guitar14 válasza MasterMark (#56297) üzenetére


Guitar14
senior tag

Mindjárt leírok minden technikai részletet csak feldobom gyorsan a One-ra a Cod3-mat mivel backward-ba viszi a One és megnézem ott jelentkezik-e a hiba mert akkor tuti a tv-vel van valami.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#56299) Guitar14 válasza MasterMark (#56297) üzenetére


Guitar14
senior tag

Xbox One-on minden hang rendben átjött a CoD 3-ban tehát Xbox-Tv hangolás lesz szerintem.
Tehát az alanyok:
-Xbox 360 Slim (Call of Duty 3)
-Philips 32pfl7665h/12
TV nem egy mai de anno még csúcskategóriás volt. Azon már minden beállítást próbáltam játékok közben és semmi.
Xboxon ez van jelenleg:
Display:
HDTV - 1080p
Reference Lev. - Standard
HDMI Color Sp. - Auto
Display Discovery - Disabled (Enabled-en volt de azon se volt jó)
3D TV - Disabled
TV Size - 32"
Audio:
Digital Output - Digital Stereo (5.1 és WMA Pro se volt jó)
Sound Effects - Enabled
Ratings Collection - On

Csináltam videót is ahol talán visszaadja mit is hallok.
Szemből a beszéd-gránát basszusos, hangos, tiszta
Hátból pedig rádió szerű bugyuta hang.
[link]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#56300) MasterMark válasza Guitar14 (#56299) üzenetére


MasterMark
titán

Ez tippre a tévén valami térhatás effekt.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.