Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Erre mit mondott volna az xvm? Kikaptunk, igaz szoros csataban de nalunk az 1. szakaszt peldaul kek vagy unicum (nem tudom pontosan de 58-60% WR-esek) jatekosok alkottak, az ellenfelnel meg alig volt par jatekos akik elertek volna az 50% win rate-et.

Ez az 53TP viszont nagyon tetszik! Egy IS-3-szeru tank, jobb agyuval es jobb gun deppel. A pancelja is mintha tobbet pattintana. Valaha az IS-3 volt a kedvenc 8-as heavy-m de most ugy nez ki van egy tronkovetelo. :)

(#51902) #21346560


#21346560
törölt tag

:DD

(#51903) Dobi 562 válasza #21346560 (#51902) üzenetére


Dobi 562
addikt

Kivettem tankrewards-bol mert a 3-bol ez volt az egyetlen ajandek ami meg nincs meg, de szerintem nem fogok vele jatszani sohasem. :D

(#51904) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Az xvm.....

(#51905) #21346560 válasza Dobi 562 (#51903) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem meg volt anno, de valami hihetetlen fos! :DDD

Most a SU-100Y-t vettem ki, hátha adja a KV-2 feelinget! ;]

[ Szerkesztve ]

(#51906) ooloo válasza #21346560 (#51905) üzenetére


ooloo
őstag

"Most a SU-100Y-t vettem ki, hátha adja a KV-2 feelinget! "

Mi az hogy ... nagyon is !! :C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51907) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A tier III-at gyorsan megunhatta emberunk es ugy gondolta vesz par 8-as tankot, hogy a "nagyok" kozott jatszhasson. Es az MM mivel nem tesz kulonbseget a jatekosok kozott berakja ot top tanknak.

Total otlettelenul boklaszott a bazis korul, kulonbozo sziklak kozott kempelgetett. 1 sebzo lovese azert volt neki, gondolom letorolte veritekezo homlokat es jol eso tudattal nyomott ra a csata gombra, "ezt a csatat is lehoztam". :C

[ Szerkesztve ]

(#51908) benvolio


benvolio
őstag

Az angol TD-k közül érdemes a Challenger-t megvenni és játszadozni vele egy kicsit vagy átugrani és a Charioteer-t megvenni? (A "töredékek"-ből meglenne)
Üdv!

(#51909) Dobi 562 válasza benvolio (#51908) üzenetére


Dobi 562
addikt

En imadom a Challanger-t, lehet vele medesen jatszani. Szoval flexibilis a forgo torony miatt es eleg mozgekony is.

(#51910) benvolio válasza Dobi 562 (#51909) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi, akkor nem ugrom át, hátha bejön nekem is.

(#51911) #21346560


#21346560
törölt tag

Tegnap 5/5 volt. Ma "elfelejtettem játszani" napom van! :DDD

(#51912) Dobi 562 válasza #21346560 (#51911) üzenetére


Dobi 562
addikt

Felesleges ilyen kis mintakat vizsgalni statisztika szemponjabol.

A tegnapi 5 csatas 100%-os gyozelmi aranyod sem a valos tudasod tukrozi, a mai 20%-os sem.

Ha az elozo 1000 csatadat vizsgaljuk, ott minden rendben van. A tablazatba amit a Sarkany linkelt, szepen beilleszkedik a te teljesitmenyed is.

:)

(#51913) ooloo válasza Dobi 562 (#51912) üzenetére


ooloo
őstag

Az egész nem szól másról , minthogy ma elveszi a HP-m ( mindeközben katasztrofális szóráskép , minimálisra lecsökkent páncélátütési érték ) , hogy egy másik játékosnak adja . Majd másnap elveszi mástól a HP-t ( akinek szintén pocsék szórásképe van ebben a periódusban , ami karöltve jár a minimális páncélátütési értékekkel ) , hogy nekem adja . Ez ám a játék ... :C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51914) SoulReaver válasza ooloo (#51913) üzenetére


SoulReaver
veterán

De hogy lehetne igazságos ez a játék? Komolyan nem tudom... Sehogy nem jó :D

(#51915) Dobi 562 válasza ooloo (#51913) üzenetére


Dobi 562
addikt

En ezeket nem tapasztalom szerencsere, biztos masik jatekkal jatszunk. :C

(#51916) ooloo válasza SoulReaver (#51914) üzenetére


ooloo
őstag

Ha igazságos lenne és nem lenne "szóráskép" és a páncélátütési érték is állandó lenne , akkor már régen elnéptelenedett volna a tankos játéktér .

Dobi 562 : Mit nem tapasztalsz ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51917) Dobi 562 válasza ooloo (#51916) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ha jol ertelmeztem az elozo hozzaszolasodat akkor azt irtad, hogy naponta valtozik ki milyen RNG-t kap, egyik nap pozitiv iranyba van elferditve, masik nap negativ iranyba.

Erre reagaltam, hogy velem ez nem tortenik meg. Van, hogy valamelyik csataban ugy jon ki, hogy minden betalal es atut, van hogy semmi de altalaban ritka az ilyen es nem napi szinten valtozik.

(#51918) ooloo válasza Dobi 562 (#51917) üzenetére


ooloo
őstag

Ja... azt hittem , hogy neked mindig pontos a csöved és mindenkit pattintasz . ;]
Sajnos nekem úgy jön ki , hogy nagyjából 15-20 csata igen gyenge , amit 15-20 combosabb eredményeket hozó csata követ . Nálam ciklikusan történik mindez .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51919) Dobi 562 válasza ooloo (#51918) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem lehet hogy mentalisan elfaradsz 15-20 csata utan? En altalaban 1,5-2 orat birok egyhuzamban kockulni utana csinalnom kell valami mast mert csokken a koncentracios kepessegem es elkezdek rosszul jatszani.

[ Szerkesztve ]

(#51920) kchryss válasza ooloo (#51918) üzenetére


kchryss
addikt

Ha ilyen jól kiszámítható akkor tök jó neked, elég csak a 20 combosabb csatában játszanod a többiben meg csak berakod a tankot afk-ba amíg mással foglalkozol, így mindig jó csatáid lesznek. ;]

(#51921) ooloo válasza Dobi 562 (#51919) üzenetére


ooloo
őstag

Én sem egyben tolom le ... hétvégén egész napra oszlik el . Ha fáradt is az ember , azt észreveszi , hogy mikor hülyül meg az irányzék ... ;]

kchryss : Soha nem tennék ilyet. :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51922) e-newsee válasza kchryss (#51920) üzenetére


e-newsee
addikt

Vettem egy csizmát, de majd csak a jövő héten kezdem el hordani, mert azt mondta az eladó, hogy az első héten még szorítani fog kicsit. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51923) e-newsee válasza Gyuri27 (#51891) üzenetére


e-newsee
addikt

A vérbeli sniper T34-ről meg ne is beszéljünk. :U
A Tiger még "védhető" (lenne), ha nem onnan akarná beütni az egy tierrel nagyobb troll med 430-at. (vagy az IS-3A-t...) :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51924) e-newsee válasza ooloo (#51900) üzenetére


e-newsee
addikt

Hát igen... sajnos. Bár ne magadból indulj ki, mert te egy elég jó játékos vagy ezekhez képest. Bár, ha megszorozzuk 3-mal, akkor is túl kevés az a 80-90 csata egy 9->10 szintlépéshez. Az lenne a reális csataszám kb. neked, vagy Dobinak boosterekkel együtt. Akkor azut mondom, kellene egy kis időt eltölteni T9-ben, és talán ráérezne az adott tankra a játékos. Egy kicsit...

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51925) ooloo válasza e-newsee (#51924) üzenetére


ooloo
őstag

Vicc az egész . És az is , hogy a Lengyel vonalon a X-es előtti tankok tudtak pattintani , a X-es már nem . Holott a játékosállomány ugyan az . Azt sem lehet mondani , hogy a X-es szinten a profik vannak . A csapat zömét ( kb 80%) a narancs játékosok teszik ki . Igaz , hogy ezek egy jelentős része 40k-50k + játékos . A TP60 esetében hiába a nagy alfa sebzés ha az átütést lecsökkenti 200mm alá . Arról már nem is beszélek , hogy a csapaton nehéz tankjai elindulnak a közepeseinkkel . Hiába vagy top tier ha egyedül vagy ... 1-2 lövés aztán ledarálnak . Biztos a sors rendelte így , de szinte mindig így van . Természetesen az ellen szinte mindig nagy erőkkel támad azon az oldalon , ahol egymagam vagy jobb esetben másodmagammal veszem fel a harcot .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51926) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Itt egy videó[link]
Két artytól bekapott lövés van rajta. Nem gondoltam volna hogy ott betudnak lőni.
Forgattam a kamerát keresve a rést ahol bejutott a lövedék de én nem láttam. Lehet hogy bugosak ott a pályaelemek? Lehet a videót beküldöm a wg supportnak is. Ha van időtük lessetek rá légyszi.

(#51927) Dobi 562 válasza lnk (#51926) üzenetére


Dobi 562
addikt

Erdekes! Szerintem ezt rakd be az ON topikban, ott tobben latjak. En szemely szerint nem nagyon arty-zok, nem tudok ebben segiteni.

(#51928) e-newsee válasza lnk (#51926) üzenetére


e-newsee
addikt

Épület alatt elég nehéz megállapítani, de ha elég laposan lő az arty, akkor be lehet oda pottyantani. Egy Battle hits mod sokat segítene. Ha eltalált a lövés (nem melletted robbant), akkor mutatja a becsapódás helyét és irányát, akkor ki lehetne filózni, hogy hol esett be a malac.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51929) lnk válasza e-newsee (#51928) üzenetére


lnk
aktív tag

Ha felrakom a modot utólag a replay megnézése után is mutatni fogja a találatot? Az első találat előtt nem volt sérülés a motor tér felett találat után pedig már volt ebből gondolom hogy telibe vert. Visszanéztem ultra grafikán is a két jelenetet de egyszerűen magát az arty lövedéket nem látom csupán magát a robbanást. Ráírtam a srácra hogy legyen kedves küldje el a meccsről a replay fájlt ha megvan neki. Csak annyit irt sry no enlis. Nem szoktam ilyeneken fenn akadni sőt nem is nagyon találkoztam még ilyennel. Support lezárta a ticketet és átirányított a bug report fórumra hogy odaírjak.

(#51930) e-newsee válasza lnk (#51929) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha jól tudom, valahogy képes rá, de én még nem jöttem rá, hogyan. Amúgy az ő szemszögéből nézve csak annyit segítene, hogy látnád, hogyan lőtt. De a mod miatt tök mindegy, az mutatja az adott tankot, és a találatot. Ha eltalálta a tankot, akkor az irányt is (asszem HE-nél is így van), ha mellette robbant, akkor úgy mutatja, mintha "felülről esett volna le" a lövedék.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51931) kchryss válasza lnk (#51929) üzenetére


kchryss
addikt

Be kell menni gyakorlóba kenyérpirítóval, az tud felfelé lőni és megnézni vele hogy átmegy-e a plafonon a lövedék. Nekem úgy tűnik, hogy nincs lemodellezve a ház, csak vizuálisan van ott.

[toaster gun elevation]

Battle hits modot ha felrakod, van egy settings része, ott bebipálod, hogy replay-ekben is működjön, megnézed a replay-t aztán elindítod normálisan a játékot és a garázsban a modnál már ott lesz a listában a replay csata is.

(#51932) e-newsee válasza kchryss (#51931) üzenetére


e-newsee
addikt

Na ez az a replayes módszer, ami nálam nem működött eddig sohasem. De majd megpróbálom újra, hátha azóta fejlődtem.:D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51933) kchryss válasza e-newsee (#51932) üzenetére


kchryss
addikt

Ha csak a battlehits mod kell valakinek, akkor itt van amit angolosítottam az eredeti verzióról: [link]
A mods/1.8.0.2 mappába kell másolni a zip tartalmát

Replay beállítás pedig itt:


(#51934) notika77 válasza kchryss (#51931) üzenetére


notika77
senior tag

Én a videón azt látom, hogy az emeleten robbant és a splasht nem fogta fel a födém. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#51935) lnk válasza kchryss (#51931) üzenetére


lnk
aktív tag

(#51936) lnk válasza lnk (#51935) üzenetére


lnk
aktív tag

Bocs elrontottam a szerkesztést. Bementünk gyakorlóba és kiderült hogy belehet oda lőni. Meglátszik nemvagyok nagy artys nem tudtam erről. Köszönöm mindenkinek a segítséget ma is tanultam valamit. Ha lesz alkalom hogy artyval ezen a pályán leszek legalább tudni fogom hogy betudok oda lőni. Bár amilyen ritkán artyzok lehet addigra ez a pálya már nem lesz játékban :)

(#51937) peterson79 válasza Dobi 562 (#51894) üzenetére


peterson79
őstag

Az ami Ranked alatt nagyjából működik, elért szint szerint besorolt játék. Ez mindkét félnek jobb lenne, mert a profi föleg profi ellen, a kezdő föleg kezdő ellen játszana.
Talán egyszer Random alatt is lesz hasonló. Persze akkor derül ki az is, hogy így mennyire jó a játék, de szerintem ha ez müködik bizonyos időszakokban, akkor mehet állandóan is...

(#51938) peterson79 válasza Dobi 562 (#51919) üzenetére


peterson79
őstag

Az a helyzet, hogy mindenkinek (is) igaza van. Van olyan, hogy 1-2 csatánként vált az RNG és van, hogy 1-2 naponta.
A probléma ott van, hogy az emberi elme máshogy dolgozza és raktározza el a jó és a rossz emlékeket;)

(#51939) e-newsee válasza peterson79 (#51938) üzenetére


e-newsee
addikt

Az nem probléma, ez a túlélésünk motorja. Legalábbis evolúciós szempontból. A rossz dolgokra jobban emlékszünk, hogy legközelebb hamarabb felismerjük, és így esetleg el tudjuk kerülni a hasonló helyzeteket. Csak ugye ezen 10.000 évvel ezelőtt még az életünk múlott, most meg kb semmi. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51940) peterson79 válasza e-newsee (#51939) üzenetére


peterson79
őstag

Az evolúció során is úgy működött, hogy aki gyorsan tanult az túlélt, aki nem, az meg meghalt :) nos itt a virtuális térben ez is máshogy van..

(#51941) ughhh


ughhh
senior tag

Master of orion elindul de nincs menü, csak a bolygó háttér.
Valaki esetleg tud megoldást?

(#51942) ooloo válasza peterson79 (#51940) üzenetére


ooloo
őstag

Az evolúciót és a tankos játékot párhuzamba állítani kicsit meredek .... ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51943) Dobi 562 válasza ooloo (#51942) üzenetére


Dobi 562
addikt

Igen, itt nem mukodik az evolucio. 30k-100k csatas jatekosok tekergetik top tier heavy tankkal a tornyot egy haz mogott, mikozben a kisebb tankokat agyonverik az ellenfel top tankjai.

En csak arra lennek kivancsi ilyenkor mit gondol/erez az a jatekos aki iranyitja azt a tankot. Illetve mi lehet neki az elkepzelese, hogy kene megnyerni a csatat...

Patch-napokon valamiert hatvanyozottabban tobb az ilyen jatekos. Valamiert ugy erzik ma nagyon jo otlet belepni a csataba egy jo kis heavy-vel es vegigbujkalni az egrszet. :D

(#51944) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#51943) üzenetére


Dobi 562
addikt

Itt is vannak a toronyforgatok. 3-bol 2 top tank nem mert harcba bocsatkozni az ellenfellel...

Komolyan! Ilyenkor mi jatszodik le a jatekosban mikozben korulotte daraljak a csapatot, o meg bujik a szikla mogott es forgatja a tornyot? Nem tudom elkepzelni...

Nyomtam is egy alt+f4-et csata utan, mara ennyi eleg volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51945) peterson79 válasza ooloo (#51942) üzenetére


peterson79
őstag

Annyit tudnék felhozni párhuzamnak, hogy minden egyed fejlődik, saját életciklusán belül is. Magyarul mindenkinek megvan az esélye, hogy legalább egy hangyányit megtanulja mit és hogyan kell kezelni, a tankot, a löveget és a satöbbit. De, mint látjuk nagyon sok egyed megreked az egyedfejlődés azon szakaszán ami a leges-legelején van és hiába tol bele sok ezer órát, nem képes egy amőba szintjénél komolyabb tevékenységet elvégezni...de a tankosjáték.exe ikont azt megtalálja..sajnos

(#51946) ooloo válasza peterson79 (#51945) üzenetére


ooloo
őstag

Gondolod , hogy az intelligenciának nagy szerepe van ebben a játékban ? Egy közepes intelligencia bőven elegendő ehhez a játékhoz . A többi a reflexen és a motoros képességeken múlik .

Ki tudja ... lehet , hogy egy nézelődő játékos kenterbe verne matekból . Nem tudhatod , hogy ki van a "vonal" másik végén . És a wot-os tudás nem egy mérce .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51947) peterson79 válasza ooloo (#51946) üzenetére


peterson79
őstag

Szerintem Te most totál félreérted amit írok. Nem a való életben lévő evolúcióra gondolok és hogy aki intelligensebb, okosabb,ügyesebb az fog jól játszani a wot-ban - bár elég sok köze van hozzá - csupán azt próbáltam volna érzékeltetni, hogy rohadtul nem vagyunk egyformák és rohadtul nem tanulnak az emberek a hibáikból.
Valahogy le tud játszani 100.000 játékot úgy, hogy egy fikarcnyit sem javul a játéka. Nekem ez magas, mert ahogy írod, még az izmok is megjegyzik, hogy mit kell csinálni egy idő után. A sok gyakorlásnak látszodnia kellene...de valahogy nem. Magyarán abszolút nem tanul, nem fejlődik, megállt az amőba szintjén.
Nem nagyon értem ezt, de nem is akarom már megérteni, öreg vagyok már, hogy ilyenek foglalkoztassanak. Csak játszok, hogy kikapcsolódjak és ha már nem megy akkor kilépek, ennyi. Nincs világmegváltás:)

(#51948) Dobi 562 válasza ooloo (#51946) üzenetére


Dobi 562
addikt

Pont, hogy az intelligencian mulik ki mennyire sikeres a jatekban. A reflexeknek nincs tul nagy szerepe, maximum abban, hogy eltalald a 90km/h-val cikazo EBR-eket (bar ez is inkabb csak tapaszatalat kerdese).

Itt a helyzetfelismero kepesseg ami leginkabb szamit, meg hogy milyen donteseket hoz a jatekos egy adott szituacioban.

A WG is ugy reklamozta a WoT-ot, hogy a gondolkodas fontosabb mint a jo reflexek.

World Of Tanks - Stop Getting Owned by Kids

Ezert erthetetlen szamomra, hogy 30-100k csatas jatekos top tankkent nem mert csinalni semmit 2 szinttel alacsonyabb tankok ellen... Toronyforgatas fedezekbe, majd repazas 5 tanktol. Es nem veszi el a kedvet, nyom ra megint a csata gombra... :C

(#51949) e-newsee válasza peterson79 (#51945) üzenetére


e-newsee
addikt

Én az ilyen amőbákat hívom egységsugarú játékosoknak.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51950) szallasi007 válasza Dobi 562 (#51948) üzenetére


szallasi007
őstag

Talán ide kapcsolódik talán nem, de ez a remek történet ugrott be nekem.
Ezer évvel ezelőtt voltam klánban. Az egyik pali valami milliárdos biznisz ura volt. Elmondása alapján ő havi 300k-t tolt a játékba. Ez akkortájt volt mikor még fizetni kellett a goldért keményen, ha jól emlékszem havi 10k goldot lőtt el.
Első cw, lövi az IS-7 oldalát BC-vel és nem sebződik, ordít mint a fába szorult féreg hogy mit csal már megint ez a játék.
A vezír közölte vele, hogy el nem tudja képzelni, hogy lehet Mr. Kőgazdagbutafaszvagyoknak 2k a recent wn8 értéke ha azt sem tudja hogy a gold lőszerrel nem kell az IS-7 láncát lőni tán mert tök fölösleges. Esetleg menjen a seggébe és lőjje le. A válasz: neki egy senkiházi tróger fizikai melós ne mondja meg, hogy kell játszani. Ha ő el tud vezetni egy x milliárdos céget akkor csak ért a játékhoz is. Hát rajta ment el a kör, azt hiszem a csata után baszták ki a csapatból.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.