Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Mr.Grincs válasza csigi (#15523) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nekem az abit alaplapon csinált ilyet anno de ott szoftveres ütközés volt amikor elindítottam a számára nem stimmelő játékot vagy progit és akkor ki kapcsolt a gép....Orvosolni nem tudtam csak úgy ha lapot cseréltem. De a te hibádra biztos van valami megoldás..

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15552) Bali27 válasza modflow (#15549) üzenetére


Bali27
addikt

Creativék direkt nem csináltak rendesdrivert vista alá.. Egy Deniel K nevü uriember viszontmegcsinálta.. Inne le is töltheted..
[link]

(#15553) VladimirR válasza Syl (#15546) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megkerdeznem, mennyi memoriad van az indesign es a photoshop melle? mert az, hogy ezek felzabalnak uresen 1-1 giga memoriat, sehol nem a vista hibaja
egyebkent a memoriaban a cache felszabaditasa kb semmibe nem telik, nem kell hozza porgetni a vinyot - ami miatt nalad megis ezt teszi, az az, hogy egy nagyobb kep megnyitasahoz a photoshop van olyan kedves es lefoglal maganak meg egy giga ram-ot, s ennek felszabaditasara ezt-azt (egyeb programjaidat) ki kell dobni a swap-be, illetve az frissen lefoglalt memoriat valamivel tele is kell irnia

a szabad memoria meg csak ne legyen szabad (rosszul latod az egeszet, a szabad memoria, mint irtam, pocseklas), inkabb az adobe tanuljon meg normalis memoriahasznalatu programot irni

[ Szerkesztve ]

(#15554) csigi válasza Mr.Grincs (#15551) üzenetére


csigi
addikt

Nekünk itt a windows indításakor telik el sok idő, mikor végre elindul, már megy minden hibátlanul... :U
Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#15555) NFree válasza VladimirR (#15545) üzenetére


NFree
addikt

Köszönöm a válaszokat :R Bash :R VladimirR :R
Kérdésem a következő lenne egy usb kulcs (readyboost) segítene valamellyest a problémán és ha igen mijet vegyen az ember?
köszi csövi :R :R :R

vga

(#15556) csigi válasza NFree (#15555) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Én nemrég tettem bele a 2GB mellé egy 1GB-os Kingston -t. Kifejezetten a Ready Boost-hoz árulják, tudja is szépen. Hát.... biztos ki lehetne mérni valamit, de szemre, érzésre, mintha ott sem lenne.
Nekem ennyi a tapasztalatom. :U

nofene

(#15557) Core2duo6600 válasza NFree (#15555) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Előpre nem lehet megmondani
A Corsair voyager rekről lehetett jókat olvasni
itt ph n vannak tesztek a pendrive okról
Minél gyorsabb legyen !!
Minél nagyobb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15558) Core2duo6600 válasza csigi (#15547) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a mobil usb én csatlakozik a gépbe ?
Mert ha igen boot idejére huzd ki, lehet, hogy akar csatlakozni, de mivel még nincs beírva neki a kód, nem tud ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15559) modflow válasza Bali27 (#15552) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, kipróbálom!

TV Tunerre valaki?

(#15560) csigi válasza Core2duo6600 (#15558) üzenetére


csigi
addikt

Igen a mobiltelefon USB-n keresztül csatlakozik a gépre. De az mindig ki van húzva, csak ha netre megyek, akkor dugom be.

nofene

(#15561) #65675776 válasza modflow (#15559) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézd meg az Eszközkezelőben a Device ID-jét. (Eszközön jobbgomb -> Properties (Tulajdonságok) -> Details (Részletek tán) -> Hardware IDs) Ez alapján elméletileg meg lehet határozni mi is pontosan.

Core2duo6600: Tévedés, támogatja a sw-es kártyákat is. Az MC-nek kellene alapértelmezésben hw kártya, de az sw-esek használatára is rávehető.

[ Szerkesztve ]

(#15562) Core2duo6600 válasza modflow (#15559) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a vista csak hw encoderes karikat támogat

Akkor már jobb ha olyat veszel, ami MCE minősítésű

(#15560) csigi
Akkor lehet, hogy azért vár, mert keresi
Bár nem nagyon van 5letem, hogy miért várakozik a géped

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15563) csigi válasza Core2duo6600 (#15562) üzenetére


csigi
addikt

Azt nem tartom valószinűnek, hogy egy nem csatlakoztatott USB eszközt keressen a Vista fél percen át, leállítva minden mást. Ennyiből a pendrive -om is kereshetné...
De a hálózati dolgok nekem is gyanúsak, szerintem is ott lesz a kutya elesve. Azt a TCP/IP6 kikapcsolást még kipróbálom.

nofene

(#15564) modflow válasza Core2duo6600 (#15562) üzenetére


modflow
veterán

Azt se tudom, mi az az MCE! :D

Az Audigy Driver meg felment, teszt alatt szól a mély is, de mp3, film alatt nem.

És nem találom benne azt a beállítást, hogy belőhessem a középpontomtól az egyes hangszórók távolságát, mert ugye nem négyszög alapú a szoba, és egyik közelebb van mint a másik, így meg szar hallgatni.

(#15565) Romeo23 válasza csigi (#15563) üzenetére


Romeo23
tag

De akkor most neked csatlakozós interneted van, dinamikus IP címmel?

Project Torque nickem: PeArp80

(#15566) csigi válasza Romeo23 (#15565) üzenetére


csigi
addikt

Mobiltelefonba épített USB-s modemmel vagyok a neten, ha az csatlakozós. Igen dinamikus IP-vel.
De pl. kollégámnak nincs ilyen mobil netkapcsolata, mégis ugyanúgy áll és vár a Vistája, mint nekem... Ő néha sima PCI-os betárcsázós modemmel nyomja.

Szóval bootnál nincs semmilyen hálózatom, de lehet éppen ez a gond. :U

nofene

(#15567) Core2duo6600 válasza modflow (#15564) üzenetére


Core2duo6600
veterán

MCE = Windows Media Center

Vista premium - ultimate ben benne van

a mély hangra
Tedd fel az ac3 filtert
pár oldallal ezelött linkeltem, hogy hogyan kell beállítani
Hangszorok távolságát szerintem nem tudod beállítani a gépen
Bár lehet, hogy az ac3 filterben van ilyen lehetőség én nem kerestem.
Directshow filtert is feltettem
A driverben beállítottam a bass menegmentet, értékét alapon hagytam, amióta betettem a tv karit (MCE ) ott beállítottam 5.1 nek van mély hagom a sub ból mp3 film zene alatt is
Tv nézés alatt nincs, ill valószínú csak akkor, ha valóban olyan frekin jön, mert néha igen mélyet hallani.

Ezelött úgy csináltam hogy az 5.1 esnek a stereo bemenetét bedugtam a gép elején lévő zöld dugóba és akkor úgy hallgattam zenét

Most az elnémult, nem tudom, hogy miért semmit nem csináltam
Xp én szól
Vista szerint nincs bedugva , pedig be van

(#15566) csigi
Network és sharing centerben hogy vannak beállítva a dolgok ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15568) csigi válasza Core2duo6600 (#15567) üzenetére


csigi
addikt

Network és sharing centerben hogy vannak beállítva a dolgok ?

Nem vagyok nagy bubus a témában, szóval nem is igazán piszkáltam ott bele semmibe. Alapból ott van a őőő... talán helyi kapcsolat (vagy hogyishívják), ami a hálókártyám, de nincs bedugva csati oda sem. És ha bioszból vagy win alól letiltom a hálókártyám, akkor sem javul meg a Vista indítása.

nofene

(#15569) Barthezz2 válasza modflow (#15564) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Már egyszer írtam, hogy probáld az xp-s driverrel, nekem is azzal megy a tunerom. Tv nézö prognak meg pl powercinema 5. Nekem bevált.

Everybody lies.

(#15570) #65675776 válasza Barthezz2 (#15569) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak éppen állítani nem lehet benne semmit...

(#15571) Barthezz2 válasza #65675776 (#15570) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az igaz, de megy aeroval, van txt(eredetileg a kártyám progja nem is támogatta) és tv nézésre, felvételre jó, sőt, még szüneteltetni is lehet az adást..
Mit akarnál még állítani?
De amúgy csak egy pl volt, nem kötelezö senkinek semmi..

Everybody lies.

(#15572) #65675776 válasza Barthezz2 (#15571) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl "kicsit" részleteseben beállítani a felvételt.

(#15573) Syl válasza VladimirR (#15553) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen érdekes, hogy bármilyen problémát felvetnek ezen a fórumon, kiderül az egész világ hibás csak az MS nem. Nem vagyok MS ellenző, de elvakult hívő sem. És igenis, kikapcsolt prefetch mellett sokkal simábban működik a gépem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15574) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Csak azért irok ide mert a The all seeing eye nak 2005 be kifujt a topicja..
Gondolom van pár Gamer itt is..
Egyszerüen amikor elinditom az installt nem megy fel(Nem tölti le amit kell, Kiválasztom hogy Europe, és utánna kampó), csak kirja hogy késöbb próbálkozzak. Már 2 napja van az a késöbb és nem megy fel.. Megszünt, vagy nem tudjátok hogy mi lehet vele?

(#15575) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, most szándékozom vistat venni, de nem tudom milyen kell nekem... a home premiumot néztem ki, de valahol azt olvastam (http://www.msw.hu/hirek/192/windows+vista+kiadasok+kozotti+kulonbsegek.html) h a home-ok nem támogatnak duo procikat... Ez ugye 2 procira utal 1 alaplapon, és nem a c2d technológiára? Mivel e8400am van, vicces lenne...

(#15576) Barthezz2 válasza Madwe (#15575) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Há ugyan nem olvastam sehol ilyet, de kizárt hogy a vista ne kezelje a többmagos processzorokat..ha belegondolsz már az xp is..

Everybody lies.

(#15577) Bali27 válasza Madwe (#15575) üzenetére


Bali27
addikt

Sztem jobban jársz ha kivárod a WIN sevent.. Én semmi előnyét nem találtam a Vistának az Xp vel szemben..

(#15578) Madwe válasza Bali27 (#15577) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak nekem 64 bites rendszer kell (most mind1 h miért, kell és kész) éshát akkor már inkább vista 64 mint xp64, ami xar imho

(#15579) Bali27 válasza Madwe (#15578) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. Nekem is Vista 64 van.. Home Basic. Meg vagyok vele elégedve.. Igaz hogy az Avira és az Avast virusirtó megy rajta rendesen, és a Comodo Firewallt használom..+Opera..
Mondjuk én azért vettem mert kiadbványszerkesztés(PS , Indesign) kell a ram.. Közbe meg kiderült h ezeket a programokat 32 bitesre irták meg, és hiába tud 8 gigát kezelni az OP és most 4 giga van benne, a PS hamegszakadok akkor is csak max 2 gigát kezel..
Bár a Adobe CS4et megcsinálják 64bitesre.. Csak kérdés mikro jön ki.. Lehet lesz már WIN seven is..

(#15580) Madwe válasza Bali27 (#15579) üzenetére


Madwe
nagyúr

És neked rendesen megy a c2d-d ugye? Mert most indulok vistat venni, de az oldal megrémisztett 1 picit ezzel a sorral:2: Duo-processor támogatás: Nem elérhető a Home Basic és Home Premium verziókban.

(#15581) Bali27 válasza Madwe (#15580) üzenetére


Bali27
addikt

Hol iták ezt a marhaságot? C2D 6750em van, azaz 2.66 os.. Tökéletesen müködik.. Minden játék megy rendesen.. Assiassian Creedtöl kezdve a Red Orchestrán át a COD2 és Cod4 ig minden ment eddig..
Ja és OEM a vistám.. Tudtam szerválni eggyet:D

[ Szerkesztve ]

(#15582) Kiskutya válasza Madwe (#15580) üzenetére


Kiskutya
veterán

ez erdekes lenne ha igaz lenne amigy nekem e4500 procim van es nalam is tokeletes minden!

hmm...

(#15583) Skyer


Skyer
senior tag

Ennyit a Vistárol és a DX10 el ellátott Vistára szánt Notebookról..Beleértve az összes mobil VGA-t. Túrhatod a netet évekig, húzhatod az opot újra 100x én már a hajam tépem, de egy olyan kurva drivert sem találok ami alatt a nagyobb VGA-t igénylő játékok még alacsony felbontásba (1024x768) se akadna holott az FPS még max felbontásba és max grafikával se megy 24fps alá. Ami tudtommal folyamatos. Ellentétbe minden program 3x annyit adatot döngöl a ramba (pl MOH Airborn xp-n: 220mb, Vista 670mb :O ). Mind2 oprendszeren ugyanugy akadozik a grafika, ezekkel a beállításokkal és csak moddingolt drivert lehet XP re felrakni. Vistához legalább kaptam driver lemezt csakhogy az azon lévő Ati Hd2600 hoz való driver szar mivel a Dx10 es alkalmazásokat pl Assassins Creed ami 1440x900 3/4 es beállításba Vistán 25fps el fut dx9 be ezen a gépen az dx10be csak egy fehér paca és minden átlátszó. Mintha nem tudná a texturákat betölteni. Fogalmam sincs mit kurtak el de hogy drivert nem tudnak gyártani ehhez a szájba..... notihoz az már nagyon szégyen. Komolyan nem is értem MIÉRT NEM?

És itt a feketeleves: Ezt ma produkáltam de egyre többet látom:

Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: MOHA.exe
Alkalmazásverzió: 1.0.1030.0
Alkalmazás időbélyegzője: 46c2c5c0
Hiba – modul neve: MOHA.exe
Hiba – modul verziója: 1.0.1030.0
Hiba – modul időbélyegzője: 46c2c5c0
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 00006259
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: c4b3
További információk 2: c67b87bab8bb5bf11e6604f8354749e1
További információk 3: db30
További információk 4: df0aa232f11d8209f3d837a38f069e61

Mielőtt a Vista újratevését ajánlanátok a napom 99% a op rendszer telepítéssel telik és Driverek tesztelésével mert nem találom azt a drivert amivel jól működne minden se XP re se Vistára. Legiszivesebben visszakövetelném a pénzemet, mert a gép ugyan stabil és szép de performanceba és userbarátba sehol nincs. Az Asus honlapján meg őskövületes driverek vannak VISTÁHOZ!!!!!!!! , Xp-hez...hova gondolom magam. Érthető hogy egy DX10 et támogató VGA-hoz nem kell XP driver de akkor a Vistásat mértnem fejlesztik és frissítik?Érdekes hozzáállás. Ugyanakkor a legujabb Dx9 van fenn és semmi változás. Probáltam már a 8.4,8.3,7.11, drivereket és ezek moddingolt változatait de semmi. Mind XP re mind Vistára. Valaki Help me ha tud!Mellesleg azt se vágom hogy a gép miért csak 800mhz nek látja a gépem CPUját (pl Assassins Creed minimum requirement) holott kétmagos AMD ről van szó.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#15584) #65675776 válasza Madwe (#15580) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szarul van megfogalmazva. A duo processzor jelen esetben két processzorfoglalatot jelent, azt tényleg nem támogatnak a Home verziók. Egy foglalatban viszont lehet akár 32 mag is, akkor is támogatja.

Skyer: Az energiagazdálkodás miatt 800MHz. Dolgoztasd meg a gépet, akkor felmegy a névleges órajelre.

[ Szerkesztve ]

(#15585) netmesterke válasza Skyer (#15583) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Nemtom neked miért nem mennek a dolgok, de nekem minden illesztőprogi megfelelt eddig. Bnőm gépében is Ati hd2600 van, és neki teljesen jól elment pl az NFS Carbon (1024x786 ban minden fullon) pedig neki is Vistája van (Businnes). Az én noteszemen Home Premium van, és az eddigi játékok mind jól mentek (bár az x200m-es vga igen korlátozza a felrakható játékok körét:D).....Nem lehet hogy rád allergiás a Vista? :DD

(#15586) Skyer válasza netmesterke (#15585) üzenetére


Skyer
senior tag

CSá :D A facom tudja de látom megjöttél :) Lényeg hogy most átraktam teljesítménycentrikusra, hátha ez változtat valamit bár sztem semmit. Nah most nemtudom mivan ilyenkor...kitépem a hajam!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#15587) vallas válasza Skyer (#15583) üzenetére


vallas
senior tag

google: dh modtool-t próbáltad már?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#15588) Barthezz2 válasza Skyer (#15586) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha jól láttom nincs fent az sp1, ha azt feldobod nem lesz jobb?

Everybody lies.

(#15589) _ak_


_ak_
addikt

Vista alá tudtok még mondani vmi jó uninstaller progit a total uninstall és a your uninstall-on kívül?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15590) Skyer válasza Barthezz2 (#15588) üzenetére


Skyer
senior tag

_Ak_: Probáld ki az Absolute unistallert is.

Barthezz2: Még nincs fenn az SP1 de szerintem az sem javítana a dolgon semmit. Most egy moddingolt 8.4 es VGA driver van fenn plusz az extrái like as: hydravision, meg valami Xcode...nemtudom.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#15591) _ak_ válasza Skyer (#15590) üzenetére


_ak_
addikt

The 64-bit versions of Windows XP/Vista are not supported. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#15592) Madwe


Madwe
nagyúr

Na ennyi a 64bit b+... Friss vista 64bit naon szép, csillog villog, jujj de jó meg minden és mindenki mondja h manapság már szinte mindenre van 64 bites program. hmm mondom király. Nade nálunk wireless net megy (biztos kibaxott ritkaságba megy ám ez igy 2008 elején...) éshát van hozzá a gépemben adapter. Ami az istennek se megy fel semmilyen driverrel a 64 bites verzióra... No mondom min1, kifogtam 1 szart (linksys 1ébként) nézzünk körül neten melyek azok amik támogatják... Gép szétszerel, router közelébe visz, összedug. Gúgli csekkol... Jahogy kb. 2-3 olyan adapter van, mo-n nem is kapható... jahogyjahogy... akkor maradjon a vezeték? Kicsit felbaxta az agyam bocsi... a lényeg:tudtok ajánlani olyan wireless adaptert amihez vista 64bites program is van és kapható itthon? link esetleg pls...

(#15593) Morden24 válasza _ak_ (#15591) üzenetére


Morden24
nagyúr

jv16 Power Tools nálam régen bevált ilyesmire, igaz, az új, Vistás verzióját nem próbáltam, és nem is ingyenes, de esetleg egy kukkantást megér.

Sectumsempra - For Enemies

(#15594) Skyer válasza _ak_ (#15591) üzenetére


Skyer
senior tag

Esetleg megnézheted még : Advanced WindowsCare Personalt is hátha.Ashampoo-t is nézzél sztem annak biztos van ilyen programja. Okos kis cég az, én pl a Wordját meg Excelét használom, sokal kisebb mint az MS változat és ugyanazt tudja majdnem.

http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/home_2.htm

Ha esetleg nem boldogulnál itt és csak demot találsz akkor írj privit és küldök (nemideillő csúnya oldal) linket ahol turkálhatsz.96% ba nincs rajta vírus :DDD

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#15595) Core2duo6600 válasza Skyer (#15583) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem egyszerűen arróél van szó,. hogy a notebook nem játékra való, ott van benne, hogy mobil, és ráadásul radeon, telán az nvidia jobban áll a riverekkel.

(#15592) Madwe

Linksys Compact Whireless G USB Adapter

Ez nekem tökéletesen megy x64 es vistan
Amikor betettem, akkor a netről magától lekaoparta a drivert, és feltette.
AZ utp ét használom amúgy, ezt a linksys routerhez adták
Mert kitben vettem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15596) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Az miért lehet, hogy ha elindítok egy programot, kb 5 perc után indul el.
Most jött elő a hiba, gondolom valami fogja. Nem szeretnék win reinstall-t ezért kellene valami jóó ötlet..
vírust néztem, az nincs

(#15597) Core2duo6600 válasza MIFtIli (#15596) üzenetére


Core2duo6600
veterán

nem lhewt, hogy az antivir ellenörzi a filokat amiket behozna ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#15598) MIFtIli válasza Core2duo6600 (#15597) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

megnéztem, de nem.
A media player például elindul, majd rögtön kifagy. Azaz nem válaszol.

(#15599) Bali27 válasza Core2duo6600 (#15567) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudom.. Modflow.. Én felraktam a Vista X64 Home Basicot, felraktam azt a drivert amit neked is linkeltem, meg Atim van stb stb.. Szal rfelraktam mindent.. És megy mint az ágybaszarás..:)
Photoshop Indesignealatt mikor nagyob képet (0.5 -1.5 GB) nyitok meg nem darál a winyo(igaz 4 giga ramom van)
Genius5.1 van.. Mély , magas minden tökéletesen szépen szól, Van EAX, megminden.- Szóval nem tudom mi a baj nálad..

(#15600) Bali27 válasza MIFtIli (#15598) üzenetére


Bali27
addikt

Mediaplayert bün használni.. Egfy fos.
KMplayer.. és ráadásul free is.. Ha ez nem jó akkor semmi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.