Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Motaba78 válasza derossi (#16598) üzenetére


Motaba78
őstag

bocsi, hogy szólok, de ez a VISTA forum szerintem elnézted a forumot.
:F

(#16602) ^Clown válasza ZéZé@PH (#16600) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hmm, ebben van valami :) Köszönöm szépen!

(#16603) derossi válasza Motaba78 (#16601) üzenetére


derossi
aktív tag

és szerinted hova irjak okoska?I XP alatt rendben települt,de Vistán egyenlőre nem megy.Tud valaki megoldást a Portable játékokra??? :F

[ Szerkesztve ]

(#16604) kavicssli válasza kavicssli (#16597) üzenetére


kavicssli
addikt

erre valaki? :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#16605) Morden24 válasza kavicssli (#16604) üzenetére


Morden24
nagyúr

NOD32 újratelepítés. Azaz nézd meg nélküle, utána ha úgy jó, akkor rakd újra.

derossi: Szar a program. (Mellesleg DX9 fent van?)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16606) Mr.Grincs válasza Morden24 (#16369) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Megetetem, az biztos, de igaz hogy én tuning nélkül nyomatnám majd a 4db 1GB KINGAMX 800ast. Nem akarom hogy kipurcanjon meg megfagyjon, arra nmekem nincs időm, hogy ilyenekkel pöcsöljek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#16607) Syl válasza derossi (#16603) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon egyszerű: meg kell vásárolni! :C

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16608) localhost válasza n6705 (#16588) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Engedi.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16609) derossi válasza Morden24 (#16605) üzenetére


derossi
aktív tag

Fent van Dx9 ,fifa 08 is fent van.A program nem szar,mert XP-n simán feltelepült. :(((

(#16610) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Az miért van hogy a 106 GB-os partíciómból nem enged 5 GB-ot levenni, mert szerinte kevés a hely? Közben 72 GB helyem van pedig rajta....Nem értem. Sőt, már 100 MB-ra is ugynaezt írja ki!

(#16611) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Csákó!

Szeretném nézni az EB-t a telesport.hu-n és valamilyen plugin kéne, de nem tudom hogy milyen, Le akar tölteni valamit, de x86os a cucc, én meg x64es Vistát használok. Rákrestem neten, és találtam is ilyen WMplayer ápdét, a neve Windows6.0-KB931621-x64.msu de amikort el akarom indítani, azt írja ki, hogy az ádét nem ehhez a rendszerhez való. Megpróbáltam x86ost is detto, és mindegyik Vistához való. Valakinek működik ez? Milyen plágin kell hozzá?

na csak operával nem megy, ie7-tel megy..miért nem megy oprerával?

[ Szerkesztve ]

(#16612) Morden24 válasza derossi (#16609) üzenetére


Morden24
nagyúr

És? Attól még nem lehet szar?
Nekem sem működik pl. a Gothic3 Vista alatt. Mivel szar. XP alatt ment.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16613) Воланд válasza Morden24 (#16576) üzenetére


Воланд
titán

Megvan a probléma! A fene sem gondolta volna, hogy ezt csinálja a vista. Szóval a vista nem a c-ről bootol, hanem egy másik meghajtón (ha van) telepítéskor létrehoz egy boot nevü könyvtárat plusz egy bootsect.bak kiterjesztésü fájlt. Itt tárol sok érdekes dolgot, köztük a memória beállításokat is. Máshol azt írták, hogy a vista érzékeny a memória tuningra és pont ezt csinálja, amit fenntebb leírtam. Ilyenkor ezeket a fájlokat ki kell törölni (nem tudom, hogy miért nem törli format c-nél?). Én most nem töröltem, hanem lehúztam a satas vinyot amin ezek a fájlok voltak, 4gb ram be, format c:, install vista, sata visszadug és működik! Azota már többször űjraindítottam, és most lekopogom, de még mindig műkődik, úgy, hogy a satas vinyon még mindig ott a könyvtár a hibás beállításokkal, viszont a bootsect.bak fájl nincs. Majd megprobálom kiirtani, de lehet, hogy inkább hagyom, ha így is jó. Bár ha leközelebb ilyen előfordul akkor az egész vinyot formáznom kell, mert most meg van osztva egy 160-as és az egyik felén van a vista, a másikon meg a boot fájlok. Remélem erről a windows 7-nél leszoknak, mert én ennek nem látom az értelmét. Mégvalami! Attól függetlenül, hogy több meghajtó van a gépen, mint jelen esetben is 3 és ha valamelyik tartalmazza ezeket a hibás értékeket egy format c-nél nem fog másik meghajtón létrehozni új boot könyvtárat!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16614) derossi válasza Morden24 (#16612) üzenetére


derossi
aktív tag

Érdekes lenne,mert a mai játékok szerintem 90%-a kompatibilis a Vistával.Fifa 08 is az ,rá van irva a dobozára,akkor az Euro2008 miért ne lenne az?De holnap elmegyek boltba,és megnézem. :Y

(#16615) C.Brigante


C.Brigante
veterán

hali, holnap csaerélek procit E6400---->Q6600 a kérdésem az lenne, hw cseréről lévén szó, vista alatt kell valamire figyelni vagy egyész egyszerűen proci ki, másik be és nem történt semmi extra? (én így gondolom csak erősítsen meg benne vki) köszi

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16616) Thrawn válasza Morden24 (#16612) üzenetére


Thrawn
félisten

Rendszergazdaként telepítve/indítva sem? Esetleg még megspékelve XP kompatibilitási móddal? Van a játékhoz patch ami a Vista-n futást megoldja?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16617) Morden24 válasza Thrawn (#16616) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rendszergazda telepítés megvolt már vele, XP kompatibilitás detto, Vista patch nuku, csak hogy jófejek legyenek. A játék maga amúgy megy, csak éppen random kifagyásokkal/akadásokkal/leállásokkal (memóriakezelésre tippeltek az okosok, G3 amúgy is hepciás volt erre alapban, Vista alatt meg úgy látszik végképp felfordult; szerencsétlen program amúgy is jó gyenge lábakon állt stabilitásilag/teljesítményileg - kicsit felidézte bennem az Origin Ultima IX-ét :U ) . Neten is olvastam már erről, egyszerűen nem jó. Már beletörődtem, és eladtam egy haveromnak :)

C.Brigante: Ahogy mondod, régi proci ki, másik proci be. Meg sem fog kottyanni neki, Vista elég szívós jószág ilyen téren. Nálam lapcserét is gond nélkül vette.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16618) mokus1


mokus1
addikt

mivelhjuzzam a VGA-t Vista alatt :F

(#16619) Thrawn válasza mokus1 (#16618) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl.: Atitool, Ati Tray Tools, Rivatuner...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16620) mokus1 válasza Thrawn (#16619) üzenetére


mokus1
addikt

1-2 nem jó az UAC miatt nem tudom feltenni rendesen mert nincs aláirva:S
Kikapcsoltam és ugyse megy.Rivatuner jó csak nem tudom mivel tesztelni :(

(#16621) bloodpopcorn


bloodpopcorn
csendes tag

Sziasztok,

deviantart-rol lehuztam egy Windows Vistas Visual Stylet. Hogyan lehet ezt feltelepiteni ?

Kicsomi utan ilyen fajlokat kapok:

YukiZakura_Segoe UI.msstyles.mui
shellstyle.dll.mui
shellstyle.dll
YukiZakura_Segoe UI

[ Szerkesztve ]

(#16622) Thrawn válasza mokus1 (#16620) üzenetére


Thrawn
félisten

Én Atitool-t használok, rendszergazdaként kell telepíteni és futtatni. Minden bootkor letiltja a Vista, de az csak 3 kattintás.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16623) mokus1 válasza Thrawn (#16622) üzenetére


mokus1
addikt

köszi megprobálom ugy.Megakarom huzni de egyszerűen ezért nem fogok egy XP-t feldobni.

(#16624) mokus1 válasza Thrawn (#16622) üzenetére


mokus1
addikt

feltettem igy de nem ismeri fel az orajeleket.egy X1950XTX-ről van szó.

(#16625) Thrawn válasza mokus1 (#16624) üzenetére


Thrawn
félisten

Melyiket használod? Én a 0.27-et (beta).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16626) mokus1 válasza Thrawn (#16625) üzenetére


mokus1
addikt

felteszem azt 0.26ost tettem fel elméletileg vista kompatibilis.

(#16627) Thrawn válasza mokus1 (#16626) üzenetére


Thrawn
félisten

A telepítőt mindenképpen rendszergazdaként futtasd!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16628) mokus1 válasza Thrawn (#16627) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi most fut szépen :R
Esetleg nem tudsz valami oldalt ahol ehhez a karihoz vannak BIosok??

(#16629) Thrawn válasza mokus1 (#16628) üzenetére


Thrawn
félisten

De: Link :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16630) mokus1 válasza Thrawn (#16629) üzenetére


mokus1
addikt

köszi.atitoolba h tudom beállitani hogy 3D feszt kapjon? :B

(#16631) C.Brigante válasza Morden24 (#16617) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi a választ!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16632) Thrawn válasza mokus1 (#16630) üzenetére


Thrawn
félisten

Ebben nem tudok segíteni, nem volt ilyen kártyám. Kérdezd meg a topikjában valaki biztos tudja :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16633) C.Brigante válasza kavicssli (#16604) üzenetére


C.Brigante
veterán

ha rám hallgatsz letakarítod a hülye nodot és felpattintod az avast-ot, hidd el, jobb mint a Nod és gond sincs vele, már 2 éve ezt használom, a leghatékonyabb és könnyedén használható progi (nem mellékes, hogy nem foglal le annyi memóriát mint más írtók)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16634) mokus1


mokus1
addikt

VAlami történt ujra akartam tenni a 3Dmarkot de nem engedi mert irásvédett és kézzel se tudom simán letörölni mert nem gördül le a törlés opció(jobb gombnál)C:/APPS-ra hivatkozik.Mit kéne csinálnom?
THRAWN:köszi a segitségeket :R

(#16635) GD válasza blaces (#16006) üzenetére


GD
őstag

off.. valami hót régi hsz-re válaszoltam, elcsúsztam időben pöppet

[ Szerkesztve ]

(#16636) Xirtam


Xirtam
veterán

Hali, a problémám a következő!

" A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt
A(z) atikmdag képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. "

na ez mia tetű??? Játszok és kidobja ez a nevetség X idő után már nagyona bögyömben van! :W :W

(#16637) Core2duo6600 válasza mdk01 (#16593) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A filmekre az ac3 filtert tedd fel.
Így az 5.1 es filmeknek legalább normális lesz a hangja.
A sima stereo zenénél mivelnaz jobb és bal csatornával rendelkezik, így nem törvényszerű, hogy szoljon minden hangfal.

http://haali.cs.msu.ru/mkv/
ffdshow filter, nálam 1738_20080101
Mediacontrol 4.5

Vagy ezen progik felrakássa, vagy a media centerben 5.1 re beállítva a hangzást, de megoldották a problémát.
Kodecpackot nem használok.

(#16597) kavicssli
Milyen portot adtál meg neki ?

(#16613) woland_y2k
Hogy honnan bootol nálam, azt nem tudom, amikor telepítettem akkor csak az a winyo volt benne, amire feltettem
Bootsect bak nálam is van a C: on

(#16615) C.Brigante
Ha a lapod támogatja 4 magost, akkor semmi gond nem lesz, ha kell hozzá biost frissíteni, akkor a mostani cpu val tedd meg, természetesen tuning nélkül.

(#16636) Xirtam
Valami a vga -dal vagy annak driverével nem okés

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16638) Thrawn válasza Xirtam (#16636) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem melegszik túl az a kártya? :U
szerk: Lehet elfogy a táp? :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16639) mokus1 válasza Thrawn (#16638) üzenetére


mokus1
addikt

Valami olyasm probléma lehet neki nekem is csinál ilyet ha tulhajtom és már nem birja.

(#16640) Core2duo6600 válasza Thrawn (#16638) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha a táp elfogyna szvsz lekapcsolna .
De atulmelegedés az reális lehet, akár más alkatrészek esetében hisz a vga a gépünkben radiátorként mukodik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16641) mokus1 válasza Core2duo6600 (#16640) üzenetére


mokus1
addikt

De nem a táp fogy el hanem lehet h nem irtha h tuningolta.Esetleg uj driver-t is feltehet.

(#16642) Xirtam válasza Thrawn (#16638) üzenetére


Xirtam
veterán

XP alatt nem csinálja! :U Nem melegszik túl azt néztem!

(#16643) Xirtam válasza Xirtam (#16642) üzenetére


Xirtam
veterán

Mellesleg tuingolva van de xp alatt mint már mondtam úgyan ezzel a driverrel csak xp supportossal enm csinálja!

(#16644) Thrawn válasza Xirtam (#16643) üzenetére


Thrawn
félisten

A Vista érzékenyebb a tuningra, egy kicsit vegyél belőle vissza.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16645) mokus1 válasza Xirtam (#16643) üzenetére


mokus1
addikt

vista érzékenyebb a tuningra :K
gyorsabb vagy :B

[ Szerkesztve ]

(#16646) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Hülyeséget kérdezek, de honnan tudja valaki, hogy neki a 64bit-es vagy a 32 bit.-es vista kell?

Live poor, die ritch.

(#16647) Morden24 válasza gyáliSanyi (#16646) üzenetére


Morden24
nagyúr

A lelke mélyén érzi ;)

Egyébként onnan, hogy megnézi, a processzora támogat-e 64bit-es utasításkészletet, aztán elgondolkodik, hogy akar-e mostanság 4 vagy annál több gigaramot használni, mert a 32bit-es csak 4Gb-ig lát memóriát, és abban minden benne van (tehát pl. VGA ram is).

Ha a fenti két kérdésre igenlő a válasz, akkor megnézi, hogy minden cuccához van-e 64-es driver, minden szoftvere támogatja-e a rendszert, és ha ezek is pozitívak, akkor eldönti, hogy kell-e neki, mert egyelőre nemigen van olyan dolog (a RAM mennyiségen kívül), ami kötelezővé tenné a 64 bitet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16648) mokus1 válasza gyáliSanyi (#16646) üzenetére


mokus1
addikt

egyszerű
ha sok ramod van 2< akkor kötelező a 64bit de persze a proceszornak is támogatnia kell szinte mindegyik tudja de 64bit-es rendszer bizonyos alkalmazásokban gyorsabb szóval megéri azt feltenni mert tudja ugyanazt mint a 32bit de 64bit-en is tud dolgozni. :) ez nagyon jól meg lett oldva a vista-ba nem ugy mint az XP-be.
Már megint lassú vagyok :O

[ Szerkesztve ]

(#16649) Xirtam válasza Thrawn (#16644) üzenetére


Xirtam
veterán

Köszönöm, a gyors válaszotokat megprobálom így! :K

[ Szerkesztve ]

(#16650) Xirtam válasza Thrawn (#16644) üzenetére


Xirtam
veterán

Jóétvágyat az ebédhez! :R :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.