Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Lemon válasza Akkus (#13000) üzenetére


Lemon
csendes tag

Csodálkoznék, ha 4 TB lenne a maximum amit a Vista kezelni tud. De ez csak feltételezés.

Ez a nick (Lemon) a kérésemre törölve lett, miután új nevet választottam (€uro).

(#13002) tope


tope
addikt

Vasárnap újra feltettem a Vistát, de a SATA vinyós problémám megmaradt (alapból nem látja, csak ha hardverváltozást indítok (BIOS sem látja) XP-nél nem volt ilyen bajom)
Egyébként ha nem lesz semmi gigszer, marad.

(#13003) methyl


methyl
tag

Helá

Kicsi, de számomra új, bár nem túl nagy , de idegesítő problémába ütköztem a Vista (SP1) 64bit-es verziójának a használatánál.
ATI ccc 8.3 driver fenn van. De filmezésnél ha TV-re átlököm a képet, filmnézés közben állandóan lekapcsolja a TV-n is a képet, <szerintem az energia gazdálkodási beállítások szerint.>
Ezt nem értem, mert XP-n automatikusan értelmezte ha teljesképernyős video-t rakok át TV-re akkor ott nem kapcsolja le a képet a TV-ről.
Nem tudjátok miért lehet ez hogy fullscreen videozás alatt is bekapcsol az energia-gazdálkodási képernyőkikapcsolás?
Már próbáltam BSPlayer-rel is, NeroShowTime-al, és JetAudio-val is a lejátszást.

van vmi ötletetek?, légyszi segítsetek... :F

''Nem én vottam''

(#13004) Core2duo6600 válasza Thrawn (#12933) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Letölteni még le lehet neki, lehet a vistát kód nélkül is telepíteni, 30 azaz 3*30 napig használhatja ..
Ez még nem warezkodás

(#12928) skecher89
A vista korongon az összes változat rajta van
Nekem olyan korongom van, amin mind a 64, mind a 32 bites ből az összes rajta van

(#12951) viktor82
Keress rá egy torrent oldalon, nem írok be torrent oldal cimet, max ennyit, hogy :
[link]
Innen el tudsz indulni

(#12963) V.Stryker
Control panel / poweroptionsnál az akctiv sémát kiválsztod és az alatt nézelődj

(#12955) raziel01
Nincs mivel még nem jelent mega hivatlaos magyar sp

(#13000) Akkus
Bios frissitve ? sp1 fent van ?
HDD vezérlő drivere fent van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13005) lepence


lepence
tag

Hello!
Kis segitség kellene:
Miért van az hogy Windows Mail-ben spamok mind a beérkezett levelek, mind a levélszemét mappában megjelennek?
Értelemszerüen csak a levélszemét mappában kellenének.

30 341 3606

(#13006) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az RSS minialkalmazást kiraktam az asztalomra, és teljesen jól működik de én szeretném átméretezni, mert nagyon kicsi és legalább a hír címét szeretném tudni elolvasni benne.

Szóval hol tudnám beállítani, hogy nagyobb legyen a mérete?????? :U :U :U

(= Zala =)

(#13007) Barthezz2 válasza Zalaymate (#13006) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

húzd le az oldalsávról...bár igy sem állítható a mérete, de szélesebb lesz

Everybody lies.

(#13008) thaler2


thaler2
senior tag

Megoldható vmware alatt, hogy az alap Vista op.rendszer, és a virtuális Win Server 2003 kommunikáljon? Mert így nem kéne Vista alatt futtatnom virtuálisan feleslegesen még1 vistát ... erőforrás szempontból nem utolsó dolog.

(#13009) raziel01 válasza Morden24 (#12996) üzenetére


raziel01
veterán

Köszi, arra gondoltam.

(#13010) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, megvolt a VGA-csere, a 7800GTX helyett egy 8800GT dorombol már a gépemben!
És a Vista aktiválva maradt. Elég volt egy újraindítás, és sztranzsé. :DDD

Korábban egy egyszerű driver-frissítésnél is újraaktiválást kért, szóval azért csak javítottak valamit időközben a dolgokon. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13011) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

JÓ estét mindenkinek.

Kéne egy kis segítség, ismét. :(( Szóval, az én gépemen Vista van, a párom notiján, ami egy routeren keresztűl kapcsolódna hozzám, pedig XP Sp2-vel. A probléma az, hogy hiába van az Ő gépén beállítva,hogy MSHOME-ra csatlakozna, a vistában a Workstation-t meg hiába módodítottam MSHOME-ra, ne látom a gépét. Tanácsot tudtok adni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13012) Morden24 válasza V.Stryker (#13011) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szia!

Network discovery és File sharing be van kapcsolva?

Sectumsempra - For Enemies

(#13013) Thrawn


Thrawn
félisten

10 frissítés érkezett (Office-al együtt).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13014) #67688960 válasza V.Stryker (#13011) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az xp-t kell átírni Workgroup-ra, upnp on, asszem, vistán a hálózatfelderítés be, és beállítás privátra, meg persze a file megyosztás on mindkettőn.
Ha nagyon nem megy, megnézhetem hogy pontosan hogy van nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#13015) Core2duo6600 válasza #67688960 (#13014) üzenetére


Core2duo6600
veterán

mind a 2 nek illik egy munkacsoportban lennie, mindegy melyiket állítod a másikhoz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13016) Core2duo6600 válasza lepence (#13005) üzenetére


Core2duo6600
veterán

BE kéne állítanod a progit szvsz
tool / junk e-mail options
alatt
nálam low on van, és külön teszi

(#13008) thaler2
Megoldható, a proginál be kell állítani, hogy hogyan kezelje a hálózatot
ha a virtuálisról eléred a netet, ha routeren vagy, akkor be van már állítva

virtuál pc alapból ilyen, azzal szvsz jobban jársz ha ms oes t teszel rá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13017) tgulyas válasza Morden24 (#12952) üzenetére


tgulyas
senior tag

Igen nem lehet eltávolitani a programok törléseében normálmod ban.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#13018) harry3


harry3
őstag

Sziasztok.Sikerult egy Vistat feltenni. Ultimate, buheralt februarig frissitesekkel es SP1~el. Gyors rendesen megy vajon ha a rendeset probalom meg februari frissitesekkel es SP1~el az menne?

(#13019) Bundás22


Bundás22
őstag

fönt van az XP32bit, fönt van a Vista 64 bit

nem értem miért nem képes behozni a boot képernyőt h az XP-t is tudjam használni ha akarom :W , eddig működött :W
pedig újraraktam az XP-t akkor csak az XP bootolt
vista telepítőlemez--->repair---->startup recovery, akkor meg csak a vista bootol nincs lehetőség pedig eddig volt :W

ezt olvastam és megpróbáltam de nem :( lehet azért nem müxik az easybcd mert 64bites vistám van? 5let?

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#13020) CSorBA válasza Bundás22 (#13019) üzenetére


CSorBA
őstag

EasyBCD Ezt felrakod Vistára, és beállítod mellé az xp-t. Nem nehéz, de ha nem menne, akkor írj... :R

(#13021) Uracs


Uracs
csendes tag

Sziasztok!

Volt fent a gépemen, egy Vista Business 32 bites rendszer. Vettem a gépembe 4 Giga RAM - ot, és ugye a 32 bites rendszer fizikailag nem tudja mind a 4 Giga memóriát megcímezni...

Így felraktam egy 64 bites Vista business - t. De érdekes módon az se látja a teljes 4 Giga memóriát, csak a 3 - at belőle, mint a 32 bites Vista...

Van valakinek valami ötlete?

(#13022) _ak_ válasza Uracs (#13021) üzenetére


_ak_
addikt

Ha asus lapod van, akkor a biosban keress egy olyat, h memory remap és azt állítsd, a "másik értékre". :)

-----

Megszenvedtem ezzel a msvcp60.dll-el. nem tudom mi lehetett a probléma, valószínű vmi összeakadt és egymást húzták le. Sikerült annyira felidegesíteni magam, h rámentem a system restorra (igazából jó tapasztalatom nincs vele, ezért is kezdek el inkább más megoldást keresni..), egész egyszerűen visszanyomtam a rendszerem az előző napi mentésre, eredmény: bő 2szer lassabb a boot, KMPlayer vagy elindul gond nélkül, vagy vagy crash mert nem talál RPC servert ( :F vagy legalábbis vmi hasonló, az RPC az tuti, én speciel életembe először hallok róla), vagy elindul és befagy, a bezárásra 316 hibaüzenettel válaszol, érdekes, h mikor ezt eléri, akkor kapok még 1 crash reportot és bezárul a kmp meg a hibaüzenetek. +1-2 bsod. Szóval uilyeek miatt, csak akkor használom a system restort, amikor nagyon fontos. Ghostoláshoz sajnos lusta vagyok, de kövre kipróbálom a vista "ghostját". Azóta reinstalláltam a vga dirvert + a visual c++-t (2008assat tettem fel 32 és 64bit), azóta különösebb problémába nem ütköztem, leszámítva a boot időt, amit nem tok vissza szorítani. :/

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#13023) Uracs válasza _ak_ (#13022) üzenetére


Uracs
csendes tag

Aham ez lehet a baj, mert amúgy minden kritériumot kimerítek:

[link]

(#13024) harry3


harry3
őstag

(#13025) Thrawn válasza harry3 (#13024) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem érteni kérdés :F
Miért ne menne?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13026) harry3 válasza Thrawn (#13025) üzenetére


harry3
őstag

Mert az eredeti lassú volt rajta, letöltöttem egy olyan, amiből egy csomó minden ki van szedve, februárig van benne frissítés és SP1,és nagyon gyors.Most van egy ugyan ilyen(februárig frissítésekkel és SP1), de abból nincs kiszedve semmi, és hogy vajon menne-e?

(#13027) Thrawn válasza harry3 (#13026) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem menne.
(nem szeretem a buherált Win-t...)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13028) harry3 válasza Thrawn (#13027) üzenetére


harry3
őstag

Szerintem a nem integrált azért nem ment, mert kellettek volna a frissítések...Akkor megpróbálom, amúgy amikor rákattintassz egy ikonra 1x utána az asztalra az ikon körül vannak pontok, olyan mint az XP kijelölésnél?

(#13029) Thrawn válasza harry3 (#13028) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam nincsenek utána pontok.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13030) harry3 válasza Thrawn (#13029) üzenetére


harry3
őstag

Köszi, akkor ez is buhera.

(#13031) AMD Power


AMD Power
titán

Most tölt nekem a le a gép egy 12db frissítést ami 226.6 MB. :U :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13032) O.G


O.G
csendes tag

üdv!
Probléma a következő:
Internet elolsztás, XPs gépre volt reggelve eddig, kábel modemből be a routerbe és onnan be a
routerbe. Asztali gépen van net a Vista meg se nyikkan.
Megvan a clone mac address és beírtam oda az asztali gép MAC címét és most megy a net a routeren keresztül az asztali cuccon.
A probléma ott kezdődik hogy a laptop nem akarja felismerni a hálózatot "unidentified network" és ezáltal nincs network sem. Vajos van e valamilyen security setting amit benéztem?(én telefonon assistáltam ehhez szal nincs túl sok infóm róla) Ötletek?

Ryzen 7 2700x+2080TI+MSI Carbon lap+16GB ram/ Fanatec ClubSportWheel & F1 kormány

(#13033) Thrawn válasza AMD Power (#13031) üzenetére


Thrawn
félisten

Mik azok?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13034) AMD Power válasza Thrawn (#13033) üzenetére


AMD Power
titán

Nem tudom. Most értek le.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13035) Thrawn válasza AMD Power (#13034) üzenetére


Thrawn
félisten

Utólag is meg lehet majd nézni. Beírod ide? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13036) AMD Power válasza Thrawn (#13035) üzenetére


AMD Power
titán

2007 Office Service Pack1.

Pl. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13037) Thrawn válasza AMD Power (#13036) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak most jött le neked? Nálam dec 15-kor kúszott fel a gépre :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13038) AMD Power válasza Thrawn (#13037) üzenetére


AMD Power
titán

Van itt most Biztonsági frissítés is bőven.

Nem rég raktam fel az Office-t.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13039) apro


apro
senior tag

hali
csak érdekesség ként 8.db biztonsági frissítést töltött le a Vista a mai nap(200804.09. -ei dátum)
hali

(#13040) AMD Power válasza apro (#13039) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is azok jöttek le. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13041) tope válasza apro (#13039) üzenetére


tope
addikt

Nekem is KB905866, KB948881, KB938371, KB941693, KB948590, KB890830, KB945553, KB947864

(#13042) nukewar


nukewar
tag

Kérdésem lenne!
Feltelepítettem a Vistát. Nagyon szép, mindenki heppi, meg hasonlók.
Ráeresztettem egy frissítést, utána kikapcsoltam pár szolgáltatást, hogy ne kerregjen folyamatosan a vinyó:
- windows search (indexelő)
- előtöltő (superfetch)
- windows update
- windows updater
- a defregmentálót kitöröltem az ütemezőből
Ezek azok a komponensek, amik általában zizegtetik a vinyót.
Természetesen a védelem más alternatíváit választottam a beépített tűzfal helyett, és van aktív vírusfigyelés. Meg persze pár dolog, ami a telepítés során felkerült.
A feladatkezelőben a folyamatoknál, az összes folyamat memória foglalása talán meghaladja így a ~300megát.
Szimpla használat során (ez a mai nap történt), a memória foglaltsága késő délutánra meghaladta a 80%-ot, mindezt 2GB memória mellett. Ezt úgy produkálta, hogy semmilyen ablakos alkalmazás nem futott éppen akkor.
Amiket használtam: Word, Firwfox, Notepad++, Putty, Totalcommander, WMP.

Kérdésem a következő:
Mi a búbánatos francnyavaja ette meg a memóriát?!?!?!?

(#13043) Bali27 válasza nukewar (#13042) üzenetére


Bali27
addikt

Üdvözlünk a Vista csodálatos világába...: :))
Ezt még Bill se tudná neked megmondani..
Talán én:D Nem tudom, de a superfetchet irtad.. A prefetchet nem... Olvastam külföldi oldalakon hogy a registrybe ha a prefetchet kikapcsolod, azaz0 értéket adsz neki, a superfetchnek 2t, azaz csak programokhoz, akkor 1 hét alatt beáll és nagyon hatékony lesz..
Nekem Prefetch 1 superfetch 2....Sztem a Prefetch értéke neked 3.. Amikor 3 ason volt akkor nekem is kurva sok memóriát zabált..
Amugy a magyar hivatalos updates sp1röl valki tud valamit?

[ Szerkesztve ]

(#13044) Thrawn válasza Bali27 (#13043) üzenetére


Thrawn
félisten

Jön.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13045) Bali27 válasza Thrawn (#13044) üzenetére


Bali27
addikt

német fordításban...: jaaa gut... spricc..:))

(#13046) Vistaboy válasza nukewar (#13042) üzenetére


Vistaboy
veterán

Érdekes, nekem semmi ilyesmi nincsen letiltva, ma egész nap ment a gép, játékot és programokat is futtattam, mégis a 2GB RAM-ból 1GB-ot foglal a betárazott RAM mennyisége, 1GB szabad. :P

Amúgy azért van a RAM, hogy az oprendszer használja,nem? ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13047) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv

Tudnátok vmi jó ftp progit ajánlani vista alá? FlashFXP behányt nálam vista alatt. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13048) nukewar válasza Vistaboy (#13046) üzenetére


nukewar
tag

Szerintem még az az 1 gb is sok. A memória meg azért van, hogy az alkalmazásoknak jusson belőle. (a vistának meg hájas a segge)

(#13049) Bali27 válasza Vistaboy (#13046) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem x64 Home Basic van... ÉS 4 giga ram.. 30% át használja, ugy hogy a fele cucos le van tiltva.. Tényleg nem értem h mi a rák foglal ennyit.. MOndjuk ha jol menne nem is érdekelne...Remélem az sp1 el stabilabb, és programbaráibb lesz valamivel... :B

(#13050) Thrawn válasza V.Stryker (#13047) üzenetére


Thrawn
félisten

FileZilla.

Aki arról ábrándozik, hogy az SP1-el csodák fognak történni, az nagyon el van tévedve...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.