Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) fero02 válasza Thrawn (#3999) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Mondjuk nekem tök default volt a Vista, semmit nem állítottam rajta, h miből mennyit használjon és társai.

A játék meg sztem csak azért szaggatott, mert már igencsak tele volt szemelte a gép minden lógerral. Na de ez már a múlté.

(#4002) PNP válasza ZéZé@PH (#4000) üzenetére


PNP
őstag

CS3-at használok, de szerintem verziótól függetlenül a memória a kritikus.
Általánosságban kijelenthető hogy a két maghoz jobban passzol a Vista?
Alapállapotban (mondjuk bootolás után, néhány felesleges cuccot kilőve) mennyivel több ramot kér az XP-hez képest?

(#4003) Core2duo6600 válasza PNP (#4002) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy mennyivel többet azt nem tudom, de 2 gb ból, mikor bebootol, tehát amikor bejön a gui, és kiadja a saját mem mérőjét a gadgetek közé, akkor 50 % szabad
aztán ahogy telik az idő a felhasznált mem lemegy 30 % ra is akár, ez azért nem rossz

Másik kérdésre, 2 maghoz jobb - e
Mivel friss fejlesztés és a sok magos CPU k most jönnek ki, ezért jobb mindenképpen
ki kell várni, hogy kiforrjon, és a hardvergyártóük összerakjanak normális drivereket hozzá

Sokan szidják a vistat, hogy kiforratlan meg így meg úgy, de arra nem emlékeznek, hogy az XP is ugyanilyen volt, ha nem még ilyenebb
Az használhatatlan volt amig az sp1 ki nem jött hozzá szerintem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4004) hétalvó válasza TIV (#3995) üzenetére


hétalvó
addikt

Én meg akinek kell a validation problémáját megoldom.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4005) hétalvó


hétalvó
addikt

Aki gépet akar venni Vista-hoz. Annak core2 E2140@2600+4GB RAM+2 Samsung 320/16MB HDD raid performance-ban tudom ajánlani. Nálam végre olyan gyors minden minden az XP alatt volt.
Aki pedig nem szereti a Media Center annak üzenem, hogy nagyon jó csak kell hozzá egy hauppauge PVR150 tuner minimum, MCE távval.

Hibernálás problémával nem találkozott valaki?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4006) LordVader80 válasza TIV (#3992) üzenetére


LordVader80
senior tag

köszi már a múltkor kaptam hozzá segítséget ;)
:R

May The Force Be With You!

(#4007) kali válasza Core2duo6600 (#4003) üzenetére


kali
legenda

szerintem még jobb is a vista, mint az xp volt azonos korában! sőt... :C

(#4008) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali holnap kapom meg a VIsta Ultimated 64bit válozatát,felszeretném telepiteni egy uj winyora van esetleg egy két jó tanács mire kel figyelni?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#4009) erdoke válasza PNP (#3996) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem próbáld ki. Ha van egy 30-40 GB-os szabad partíciód, tedd fel a Vistát, és nézd meg, hogyan szuperál azokkal az alkalmazásokkal, amiket általában használsz. Esetleg kipróbálhatsz frissebb programverziókat is.

A legjobb aláírás a héten

(#4010) kali válasza tgulyas (#4008) üzenetére


kali
legenda

64 bit képes masina, 64 bit képes illesztők, 64 bit képes progik!
ha ezek mind adottak, a többi már rajtad múlik...
amúgy érdemes nagyobb terültet hagyni - már ha darabolod a vinyót - 64 bit esetében, mert több hely kell neki, mint a 32 bit oprendszernek...

(#4011) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Üdv lenne egy hülye kérdésem, kb egy hete hiába csinálok könyvtárakat és nevezem őket akármire, mindig új mappa lesz a neve. Miért :F
Nem állítottam semmit, szervíz pakkokat szokta magától felrakni ; Vista Ultimate 32bit.
bocs ha volt, thx! :B

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#4012) Core2duo6600 válasza hétalvó (#4005) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem nem hajalndó visszajönni sima susbendből sem
betudtam alaplap jibának vagy valamelyik driver gondnak, mert sem az xp sem a vista nem jön vissza stand by ból, asszem a linux sem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4013) hg002


hg002
csendes tag

Üdv!

Szedett már le valaki "gyárilag" telepített Vistát?
Adott egy vaciúj notebook Home Basic Vistával. Le akarom szedni, és XP SP2 menne fel a helyére.
Mehet úgy, hogy bootolás XP install CD-ről, és format C: ?

Köszi előre is!

vanília, tutti frutti, karamell, rumos dió és kávé

(#4014) apro válasza hg002 (#4013) üzenetére


apro
senior tag

hali
igen,ha a butolást cédéröl, és format CD-röl
hali

(#4015) TIV


TIV
tag

Játszik vki Age of Empires 3al Vista alatt? Megy rendesen? Kösziii :R

(#4016) hg002 válasza apro (#4014) üzenetére


hg002
csendes tag

Köszi! :R

vanília, tutti frutti, karamell, rumos dió és kávé

(#4017) ZéZé@PH válasza TIV (#4015) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Microsoft-os game, ha nem menne el is áshatná magát. Szóval megy. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#4018) TIV válasza ZéZé@PH (#4017) üzenetére


TIV
tag

én emlékszem olyanra, hogy nem ment valamilyen windowson...asszem az AoE2 sima vagy vmi kiegészítője talán? na mind1

(#4019) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Üdv mindenkinek!

A minap sikeresen telepítettem az Ultimate verziót, kb. mindent sikerült belőnöm, tetszik, stabil, bár a gépemnél gyengébb konfiggal nemigen érdemes próbálkozni, most kb. minden elfogadhatóan megy.

Azonban fura dolgot tapasztaltam, amit eddig nem láttam: a netem társasház-beli LAN-hálózatos, a társasházig pedig asszem optikai szálon jön a dolog. Full-duplexes 3 Mbit lefelé is, fölfelé is. Ez gyakorlatban ugye úgy 560 kbyte/s egyidejű le-, illetve föltöltési sebességet jelent. Most azonban azt vettem észre, hogy a letöltési sebességem akár az 1,1 mbyte/s-et is elérheti, igaz, ilyenkor a feltöltési sebesség lecsökken nullaközelbe. Kérdésem, hogy szerintetek ez hogyan lehetséges, mikor elvileg 3 Mbit-es a kapcsolatom? XP alatt korábban ilyet nem tapasztaltam.

Get Moded!

(#4020) Core2duo6600 válasza DM-Fan (#4019) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha lassabb lett a neted, mint volt, akkor érdemes megnézni, hogy nem tölt-e valami frissitést
Ha nem, akkor érdemes lenne kipróbálni egy másik lan card drivert
A másik a megadott net sebesség elméleti maximum, én is észrevettem már, hogy van mikor igen lassú pedig 8 mbit/sec es ADSL van, és akár amikor tapasztalom, hogy lassú, van hogy 10 perc mulva már száguld

Továbbá érdemes használni a cfosspeed nevű progit, sokat segít
különösen ha pl torrentezel és közben még mást is akarsz csinálni

Még valami milyen gépen is futtatod ?
Mert ha az a géped van ami konfignál van akkor az az 1 giga ram a vistanak hogy is mondjam éppen csak elég
2 GB vel már nem lenne gond szvsz
De ha ennyire érzékeny vagy a sebességre akkor linuxot a gépre és akkor nem lesz ilyen jellegű gondod

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4021) DM-Fan válasza Core2duo6600 (#4020) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De nem lassabb lett, hanem kétszer olyan gyors, mint ami a max. sávszélem alapján lehetne. 3 mbit/s-nél max. 560 kbyte/s-el tudnék tölteni ugye, aztán most 1100 kbyte/s-el is tudok tartósan. Ez a hálózat full-duplex volta miatt lehetséges? Eddig nem láttam ilyet XP alatt.

Get Moded!

(#4022) kali válasza DM-Fan (#4021) üzenetére


kali
legenda

hát igen, kicsit más a vista esetében a hálózati kapcsolatok kezelése, a sávszélesség elosztása...stb. xp kicsit "egyszerűbb" volt... szerintem ha a szolgáltatód nem korlátozza - szabályozza - az állandó sávszélesség fel / le arányát, akkor a vista a kihasználtságnak megfelelően állítja be az elsődleges sorrendet.

[ Szerkesztve ]

(#4023) Expendable


Expendable
aktív tag

Sziasztok,

Eddig teljesen jó volt a vistám (home premium), de mostanában elkezdte állandóan tekerni a vincsit. Ha megnézem a futó alkalmazásokat nem látok semmit amitől ezt csinálhatná.
Esetleg vkinek ötlete? (most levettem az indexelést, kíváncsi leszek válozik-e).
Köszi.

(#4024) kali válasza Expendable (#4023) üzenetére


kali
legenda

automatikus töredezettségmentesítés :F az ütemezett futtatást kapcsold ki...
(az indexelés kevésbé darálós...)

[ Szerkesztve ]

(#4025) Siriusb válasza Expendable (#4023) üzenetére


Siriusb
veterán

A felügyeleti eszközökben nézd meg a lemez használtságot. Ott meglátod, mi a ludas.

(#4026) Expendable


Expendable
aktív tag

Köszi, de azt már rögtön kikapcsoltam a telepítés után.

(#4027) Expendable válasza Siriusb (#4025) üzenetére


Expendable
aktív tag

Köszi a tippet, nézni fogom.

(#4028) Zjunior


Zjunior
veterán

Segítségeteket szeretném kérni, ugyanis sikerült véletlenül kitörölnöm a LOMTÁRAT! :W
Nem tudom hogyan kell visszarakni az ikon-t az asztalra!
Köszönöm előre is! :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4029) Thrawn válasza Zjunior (#4028) üzenetére


Thrawn
félisten

Kereső :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4030) Zjunior válasza Thrawn (#4029) üzenetére


Zjunior
veterán

:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4031) Core2duo6600 válasza DM-Fan (#4021) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem, akkor örülj neki, én olvastam ezek szerint félre a dolgokat
Vagy a Xp éd haldoklot vagy sávszélességet emelt a szolgáltató
Vagy arról van szó, hogy egyszerűen jobb a Vista mint az Xp
Mondjuk ha nem így lenne az akkor elég nagy baj lenne, én sajnálom azokat is amiket kihagytak belőle
Nem kapott pl teljesen új kernelt a Win 2003 server kerneljét használja, ha jól tudom

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4032) zeix


zeix
senior tag

Hali!

Tegnap végre bekötötték az adsl-t (eddig rádiós netem volt), namost beállítottam a hozzáféréseket működött is kb. 2 percig a net. Újraindítottam és van egy olyan kapcsolatom, hogy nem azonosított hálózat (korlátozott) meg van a t-online ami kapcsolatot jelez csak éppen az IE, Firefox lefagy és be sem tölt semmilyen oldalt. Szóval nincs kapcsolatom.
Hogyan tudom ezt megcsinálni? Ha letiltom a korlátozott kapcsolatot az egész hálókártya tiltásra kerül, törölni nem lehet. Javítás, diagnosztika semmit sem használt.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4033) laragirl83


laragirl83
őstag

Na én meg felteszem újra a kérdést, hátha azóta vki okosabb lett...

Szóval még mindig azzal szívok, hogy ha DVI-to-DVI kábelen keresztül kötöm össze TFT-t a géppel, akkor CSAK VISTA alatt, a zöld progress bar-t még látom, hogy loading windows, de amint jönne az a kis kék VISTA gömb, meg a hangjelzés, akkor már a monitor stand-by módban van, és csak akkor kapok képet ha kihúzom VGA-ból a DVI csatit, majd visszadugom... de ekkor is CSAK 1024*768-ban jelenít meg képet és nem is engedi, hogy ennél feljebb tegyem... megalol... :(
Mint azt is írtam ha DVI-to-VGA adaptert használok akkor jó minden... lehet a felbontást is állítani és a kép sem megy el boot alatt...
5let?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#4034) zeix válasza laragirl83 (#4033) üzenetére


zeix
senior tag

Szerintem a frissítéssel lesz a gondod. A TFT-k nem bírják a magas Hz-et. Próbáld 60Hz-en először, asszem max 70-75Hz-et bírnak.

(#4035) laragirl83 válasza zeix (#4034) üzenetére


laragirl83
őstag

tökéletesen mind1, mit kap Hz-ben.
XP alatt hibátlanul megy 1280*1024, akár 75Hz-en is...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#4036) Core2duo6600 válasza laragirl83 (#4035) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szeirntem a kábellel van a gond, ez nem szoftveres probléma

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4037) Geli


Geli
senior tag

Sziasztok!
Vki pls linkelje be a magyar mui-t. Egyszerűen nem találom, kereső se találja a winupdaten.
kösz

(#4038) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hogy oldottátok meg a kúthang problémát 5.1 alatt?
Már negyedjére kérdem, de még mindig nem kaptam választ.
Marhára zavaró, hogy itt a 90k-s hangrendszer és nem tudok megnézni egy 5.1-es filmet, mert az emberek mintha a kútból beszélnének. Akár dvd-t nézek, akár ac3-as 5.1-es ripet.

(#4039) Thrawn válasza Geli (#4037) üzenetére


Thrawn
félisten

Melyik Vista verziót használod?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4040) Geli válasza Thrawn (#4039) üzenetére


Geli
senior tag

Ultimate.x64

ha minden igaz ehez kijött 24-én a magyar mui :U

[ Szerkesztve ]

(#4041) laragirl83 válasza Core2duo6600 (#4036) üzenetére


laragirl83
őstag

vegyek egy másik DVI kábelt pár ezerért?
Akkor azt mond meg, XP alatt miért nem csinál semmi ilyet?
Itt vmi VISTA+FW+DVI probléma lehet... nem hiszem el, hogy se innen, se hwsw-ről nincs senkinek ilyen jellegű problémája...
A net tele van (nvidia saját support fóruma is) ilyen topikokkal, rengetegen szívnak ezzel és 1xerűen nincs megoldás...
Írtam már nvidiának is 2 bugreportban, de le sem ... khm :((( ***rtak...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#4042) Thrawn válasza Geli (#4040) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Ultimate verzióknál a MUI-knak Updaten keresztül le kell jönnie. Nézted már a rejtett frisítések között? (ha van olyan persze)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4043) Core2duo6600 válasza laragirl83 (#4041) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem, hát, ahol én láttam olyan monit aminek volt DVI je is, mindenhol átalakítóval, használták
Gratula a tuning eredményedhez :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4044) Geli válasza Thrawn (#4042) üzenetére


Geli
senior tag

az hol van? :F

(#4045) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv!

Minden egyes "Removable Disk" csatlakoztatáskor (mobiltelefon, memóriakártyával) Scan-elni akarja a meghajtót az oprendszer (WVU64), Hogyan/hol lehet ezt letiltani?

köszi!

///

(#4046) laragirl83 válasza Core2duo6600 (#4043) üzenetére


laragirl83
őstag

de én nem akarok átalakítót használni, pont ez a lényeg...
És mint mondtam, XP alatt SEM kell átalakító, ott működik rendesen DVI kábel.

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#4047) Frenky87 válasza Geli (#4044) üzenetére


Frenky87
aktív tag

címsor (ha nem rejtetted el, akkor itt kell lennie)

[ Szerkesztve ]

///

(#4048) Thrawn válasza Geli (#4044) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Update ablakban valahol. (Most nem tudom megnézni, XP alatt vagyok)
szerk: meg lassú is

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4049) Geli válasza Frenky87 (#4047) üzenetére


Geli
senior tag

köszi nektek :R

(#4050) laragirl83


laragirl83
őstag

Most még annyit kiderítettem, ami véglegesen megerősíti a retkes-tetves nVIDIA hibát, hogy csökkentett módban hiba nélkül belép VISTA is, DVI kábelen, 1280*1024-ben 75Hz-en... mert ott ugye nem tölti be FW-t......

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.