Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vista alatt hol tallom az IP cím állítást XP-nél valahol a kapcsolatoknál volt.

(#17002) GeryPc


GeryPc
senior tag

Láttam már írtatok sokan utorrent problémával kapcsolatban de olyat nme találtam hírtelen ami nekem kéne szal vista ultimate-em van 1.7.7 utorrnetel megy a torrent fel le töltés viszont piros felkiáltó jel mindig ott figyel hogy a router vagy a tűzfal bekavar és a fel letöltésem sem igazán az a sebesség ami xp-nél volt,namost a win tűzfalnál engedélyezve van viszont ennél a win defendernél azt írja ki hogy az utorrent nem engedélyzett ha jól emlékszem,mit tudok tenni hogy végre zöldbe menjen át ez a szar jel és normálisan tudjak tölteni :F

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17003) Djuree válasza GeryPc (#17002) üzenetére


Djuree
félisten

tedd vissza az ikszpéjt :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17004) GeryPc válasza Djuree (#17003) üzenetére


GeryPc
senior tag

ezen már elgondolkodtam,de az xp lassabb mint a vista igaz kevesebb volt a gondolm vele mint a vistaval :((

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17005) Core2duo6600 válasza GeryPc (#17002) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha belemész oda, hogy sebességkalauz, nyitott port ellenörzése ott mit ír ki, mert az a lényeg.
Semmi gond nincs a defenderrel, nálam nem próblémázik.

Milyen vista telepítőről tetted fel, mert ha kokányolt buzerált az lehet ok arra, hogy nem vagy elégedett vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17006) #67688960 válasza GeryPc (#17002) üzenetére


#67688960
törölt tag

használj bit torrentet(magyarul is tud)

[ Szerkesztve ]

(#17007) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok
Xp alól telepítve a 64.bites Vistát http://kepfeltoltes.hu/080615/R_gz_t_s-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ezt látom.Miért?

[ Szerkesztve ]

(#17008) GeryPc válasza Core2duo6600 (#17005) üzenetére


GeryPc
senior tag

Error! Port 17150 does not appear to be open.

:U

vistat nem én raktam fel erre a gépre már rajta volt és lusta voltam újra felrakni meg végülis ezen kívül más problémám nem volt vele :K

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17009) Vistaboy válasza Menotti (#17007) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem 32-bites XP alól telepíted a 64-bites Vistát.
De ha nem, akkor is a megoldás: Boot-oljál be a DVD-ről, és úgy telepítsed.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17010) Core2duo6600 válasza Menotti (#17007) üzenetére


Core2duo6600
veterán

cask upgrade verzióval lehet így frissiteni tudtommal
bootolj be szépen a korongról, és rendesen telepitsed

Használsz routert ?
Így van beállítva a win tuzfala ?
Lehet érdemes lenne magasabb portzsámokon próbálkozni . . .

Itt is be van állítva ?
Windows Firewall with Advanced Security
Mind a tcp, mind az udp portokra vonatkoztatva be kell állítani, ha magától nem tanulná meg..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17011) ALI_G


ALI_G
veterán

van az asztalomon egy képfájl, jpg. Nem tudom kitörölni, valahogy 0 byte-tal jött létre, de mutat előnézetet meg minden.
Azt írja törlésnél, hogy az elem már nem található a C:\... helyen, ellenőrízzem a helyét és próbáljam meg újra. Hát valóban nincs sehol, még kerestem is rá.
Jobb klikkel nem engedi rendszergazdaként a műveletet végrehajtani... :F

(#17012) hossszú


hossszú
őstag

Valahogy ki lehet játszani a 64bites Vistat, hogy ne csak digitálisan aláírt illesztőprogramokat lehessen használni?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17013) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!
Xp után most újra Vistát használok és mindem bootoláskor felteszi ezt a kérdést:
[link]
[link]
Pedig formáztam és töröltem is a particiót?

Mi lehet a megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#17014) Glave


Glave
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem valakitől akinek magyar Vista Ultimate-je van.
Elállítgattam a Windows Szolgáltatásokat és már nemtudom ,hogy melyik volt alapból be- és melyik kikapcsolva. Vezérlőpult-Windows Szolgáltatások be- és kikapcsolása alatt érhető el ez a menü ,ha valaki aki ezeket alapon hagyta és le tudná screenshotolni az tökéletes lenne :) Előre is köszönöm! :U

Glave

(#17015) Vistaboy válasza Glave (#17014) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tessék. Ezeken nem változtattam.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17016) GeryPc válasza Core2duo6600 (#17010) üzenetére


GeryPc
senior tag

Használsz routert ? igen
Így van beállítva a win tuzfala ? ezzel még nem próbálkoztam vagyis nme tudom hol kellLehet érdemes lenne magasabb portzsámokon próbálkozni . . . megtörtént

Itt is be van állítva ? képet amit linkeltél ott megadtam a router ip számát és a maszkot
Windows Firewall with Advanced Security
Mind a tcp, mind az udp portokra vonatkoztatva be kell állítani, ha magától nem tanulná meg.. itt is be lett állítva mind az udp mind a tcp eddig ezek nem segítettek :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17017) leviske


leviske
veterán

SP1-es Vistát azta se látott senki Magyarországon? :F Már lassan 2 hónapja megjelent. :(((

Vásárolt már valaki külföldről Vistát, aki tudna segíteni, hogy honnan érdemes vásárolni és milyen tapasztalatokat szerzett ezzel a vásárlási móddal? Ugy érzem jobban járnék egy Windows-tól megrendelt dobozos Ultimate-el, mint hogy itt várjak ugyan ennyiért az OEM-re... :(

Előre is kösz a segítséget! :R

(#17018) Core2duo6600 válasza GeryPc (#17016) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Routerpen a port meg van nyitva ill. at van írányítva az adott gépre ?
rendszerint virtual szervernél
Linksys WRT54GC -ben
Applications & Gaming >> Port Range Forwarding
nál

(#16987) pinnacle
ASFTools is szépen megcsinálja

(#17017) leviske
Itt esetleg a buy ra menve ?

http://www.microsoft.com/en/us/default.aspx

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17019) matekas


matekas
tag

Ja , és még egy kérdés. A bazi nagy ikonokat hogy kell átállítani normál méretűre ? Mert sok helyen keresgéltem de nem találtam. :(

(#17020) GeryPc válasza Core2duo6600 (#17018) üzenetére


GeryPc
senior tag

nálam sztem ez lesz az
NAT Setting - Port Trigger
Port Trigger function allows you to open certain TCP or UDP ports to communicate with the computers connected to ASUS Wireless Router. This is done by defining trigger ports and incoming ports. When the trigger port is detected, the inbound packets to the specified incoming port numbers are redirected to your computer.

Trigger Port Protocol Incoming Port Protocol Description
......... udp/tcp ............. udp/tcp .............

ezt kéne kitölteni,csak a trigger porthoz mit kéne írnom incoming porthoz gondolom az utorrent portját írom

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17021) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hogyan lehet kicserélni egy fájl ikonját? :F
Úgy értem, hogy már régen áttársítottam az .MKV kiterjesztésű fájlokat a Media Player Classic-hoz, de még mindig az az otromba sima Media Playeres ikonja van. :((
Tudom, nem eget rengető probléma, de idegesít...

És valaki elárulná, hogy miért nyafog állandóan a jogtiszta NOD32-őm vírusra, amikor fel akarom rakni a Daemon Tools Lite-ot, ami ingyenes, a hivatalos oldalról szedtem le? :F :((

Wááá... Ha holnap nem kellene menni melóba, nem történnének ezek a dolgok. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17022) Djuree válasza Vistaboy (#17021) üzenetére


Djuree
félisten

nod32-őt használsz? öreg hiba...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17023) Vistaboy válasza Djuree (#17022) üzenetére


Vistaboy
veterán

Miért? Mit javasolsz helyette? :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17024) Djuree válasza Vistaboy (#17023) üzenetére


Djuree
félisten

végülis ha neked bevált akkor használd. nekem, meg pár haveromnak nagyon rosszak a tapasztalataim vele kapcsolatban. most kasperskyt használunk, tökéletes :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17025) Vistaboy válasza Djuree (#17024) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát én nyitott vagyok a jó kritikákra, bízok a többség véleményében. Eddig nem igazán volt gondom a NOD32-ővel, csak most, az új 3.0-as verzió hülyéskedik. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17026) #67688960 válasza leviske (#17017) üzenetére


#67688960
törölt tag

gépboltban láttam oem-et

(#17027) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Merre találom a TC/IP beállítást (Xp alatt kb így hívták) ahol az ip fix-re be tudom állítani meg az átjárókat?

(#17028) Core2duo6600 válasza #67688960 (#17026) üzenetére


Core2duo6600
veterán

pont ugyanott ahol xp ben
lan kapcsolaton jobb klikk, properties
majd értelemszeruen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17029) Core2duo6600 válasza GeryPc (#17020) üzenetére


Core2duo6600
veterán

trigerhez ugyanazt
kuldhetnél képernyőképet a router idevonatkozó oldalaíról
Akkor könnyebb lenne
Vagy egy helyet, ahol végig lehet online zongorázni, hogy mi is van bene

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17030) tothm


tothm
őstag

Mennyit foglal az alap vista?

(#17031) netmesterke válasza tothm (#17030) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Vista Home Basic asszem 5,5-6 GB volt, a Home Premium meg 7-7,5 között. Miért kérded?:D

MOD: matekas, ment egy privi:D

[ Szerkesztve ]

(#17032) tothm válasza netmesterke (#17031) üzenetére


tothm
őstag

:D Hogy eee-re rámenne-e!

(#17033) netmesterke válasza tothm (#17032) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Arra minek Vista?? Most komolyan....900 MHz-es CPU-t nyúznál Vistával?:D Tök felesleges....

(#17034) tothm válasza netmesterke (#17033) üzenetére


tothm
őstag

Tudom, de a vista, az vista! :D Tényleg akkor itt is megkérdezem:): Nemtud esetleg valaki olcsón, használt eee pc-t? :R :R :R Máté

(#17035) tupacamaru válasza tothm (#17034) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jól meg gondoltad?... :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17036) ronaldo


ronaldo
őstag

Ismertek valami olyan progit Vista alá ami mutatja tray-ben a proci aktuális frekvenciáját? Nem RMClockra gondoltam, valami egyszerű alkalmazásra, ami indul magától rendszerinításkor.

(#17037) tothm válasza tupacamaru (#17035) üzenetére


tothm
őstag

Aha,hidd el: MEGÉRI!!!!! :R :R :R (De már nagyon kéne)

(#17038) netmesterke válasza tothm (#17037) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szerintem meg nem. Itthoni asztali gépemre nem mertem felrakni a Vistát, pedig jóval combosabb sztem mint az eee (Celeron 2400 MHz-512MB DDR II Ram, 80GB Sata vinyó).
Az eee-nek amugy se látom értelmét a HP 2133 mellett....

(#17039) tothm válasza netmesterke (#17038) üzenetére


tothm
őstag

Ok, de a hp mennyi? :F

(#17040) GeryPc válasza Core2duo6600 (#17029) üzenetére


GeryPc
senior tag

mostmár ide is beírtam hogy engedélyezze a portot de még mindig semmi,na mind1 majd csinálok egy screenshotot hátha tudsz még vmi okosat mondani mit nem csináltam jól :U

egy másik kérdés a vista alapjáraton mennyi memoriát eszik? normális ha a memoria 40%-át hazsnálja alapból úgy hogy semmi extra program nincs megnyitva?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#17041) Syl válasza netmesterke (#17038) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell betojni ettől a vista sebességtől! Ha van elég ram, bármilyen gépen elmegy! A laptopom 95%-ban energiatakarékos üzemmódban megy (800 MHz!) és nem érzem lassúnak. (Munkahelyemen XP, P4 3GHz)
Most raktam össze InDesignban egy 4 oldalas A3-as újságot (nem szórakozásból) és jól vizsgázott, mind a gép, mind az oprendszer.

A MacBook Air mellett én sem az EEE-nek sem a HP2133-nak nem látom értelmét :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17042) Djuree


Djuree
félisten

na feltoltam a pistát.
azt vettem észre hogy a pendrive kezelés még mindig olyan szar mint 1 éve.
rádugtam a pendrivot és vártam vagy 5 percet mire illesztőprogit talált hozzá. nah gondoltam nem baj csak 1x kellett megvárnom, de a fenét mindig kell várni vagy 5 percet mire felismeri. ez miért van? xp-nél egyből felismerte mindig.
van erre megoldás?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17043) adalbert1


adalbert1
veterán

Ismét érdekes problémába ütköztem:

A media player stream egyik böngésző alatt se megy (se ie, se opera, se ff).
Pl. nézném a telesport.hu-n a meccsek közvetítését, és mindhárom böngésző befagy...
Valakinek van valami ötlete?

(#17044) Morden24 válasza Djuree (#17042) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, milyen pendrive-od lehet, de nálam heti szinten szoktak megfordulni kisebbek-nagyobbak, ilyenek-olyanok, és a várakozási idő még sosem volt kb. 10 másodpercnél több. Megjegyzem, egy éve is gyorsan felismerte.
Csak egy darab pendrive-al csinálja, vagy válogatás nélkül minddel?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17045) Djuree válasza Morden24 (#17044) üzenetére


Djuree
félisten

mindjárt kipróbálom másikkal is. akkor ezexerint nálam van valami gebasz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17046) Morden24 válasza Djuree (#17045) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem igen, én ezt senkinél nem tapasztaltam még.

Sectumsempra - For Enemies

(#17047) Syl válasza Morden24 (#17046) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam is azonnal felismer mindent, pen drive-ot, usb vinyót, telefont.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17048) mandras81


mandras81
senior tag

Az tényleg lehetséges, hogy a Vista x64 egyáltalán nem komálja a tuningot????

Le kellett vennem minden alapra, mert folyamatosan vagy kék halál, vagy játék közbeni fagyás, vagy idle fagyás jelentkezett...

Van esetleg a tuningmentességre orvosság? :F

(#17049) Core2duo6600 válasza netmesterke (#17033) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Arra esetleg a vista starter próbáld meg, de az meg az xp től alig más
Én 1 1600 as celka noteszre is xp ét tettem.
Felesleges lett volna rá a vista
mennyi ram van a gépedben, mert ha nincs 2 gb akkor hanyagold a vistat
Ha mégsem így teszel akkor még véletlenül se szidd hogy ilyen szar vagy olyan szar....!!!!

(#17040) dárenbézer
Teljes egészében normális, ne foglalkozz vele, hogy mennyi a szabad, mert cashel bele
ha van 2 gb akkor no para ma még

(#17048) mandras81
Lhetséges ne felejstuk el, hogy a hw eket, a normál, tuning nélküli sebességre tervezték ott stabilak, én nem látom értelmát a tuningnak, mert nem jelentős a gyorsulás.
Ha nagyobb tempo kell, tegyél erősebb CPU t bele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#17050) honyike


honyike
aktív tag

Hali! Tudom, hogy elnyűtt kérdés, de nincs túl sok kedvem végigolvasni 17050 hozzászólást!

Hogy tudom kikapcsolni azt, hogy mindig rákérdezzen a programok futtatása előtt, hogy azt akarom-e csinálni!?

Köszi: Gábor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.