Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Morden24 válasza listvan (#16848) üzenetére


Morden24
nagyúr

Játék szempontjából teljesen, totálisan mindegy, hogy melyik van rajta.
(Megjegyzem, játék + laptop nem éppen a legjobb kombináció, és ez nem is tűnik valami erős darabnak. Ha a játék az elsődleges szempont, akkor alapban nem ajánlanék notebookot. Persze attól is függ, hogy mivel akarsz rajta játszani)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16852) listvan


listvan
csendes tag

És gyakorlatilag mindent felismer a Vista?Nem kell külön megerősíteni dolgokat?Meg amúgyse tudnám mert nincsenek driverek a laptophoz nem gyártottak hozzá!

(#16853) listvan


listvan
csendes tag

Tulajdonképeem nekem csak a Counter lenne fontos hogy fusson !Nem nagyonjátszanék több játékkal!

(#16854) localhost válasza listvan (#16852) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem ülj le és írd össze az összes kérdésedet és szépen tagoltan tedd fel, nem baj, ha sokáig tart, amíg megírod.
Ez így ilyen kérdezz-felelek "CHAT"- stílus.

olvasgatnivaló

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16855) Morden24 válasza listvan (#16852) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó lenne, ha leírnád a laptop pontos típusát. Nem kell "megerősíteni" semmit a Vistához, bár nem teljesen értem, mire gondolsz. Ellenben mondom, régebbi gyártású laptopokat is gyakran kidobnak Vistával, csak azért, mert attól "modernebbnek" tűnik, aztán a kedves júzer bőghet otthon.

Pontosan melyik Asus laposról van szó?

Counterstrike megy.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16856) listvan


listvan
csendes tag

Tulajdonképpem nekem csak a Counter lenne fontos hogy fusson !Nem nagyon játszanék több játékkal!Meg arra is gondoltam hogy 150ezret fizetnék a Laptopért és csak cszek :Sháát nem tudom.Esetleg ha tudnál ajánlani nekem Notebookot akkor légyszíves!155ezer max.

(#16857) listvan válasza Morden24 (#16855) üzenetére


listvan
csendes tag

Processzor: Intel® Core™2 Duo T5250
(1,50 GHz, 2 MB L2 cache, 667 MHz FSB),
Memória: 2G DDR2
Merevlemez: 120 GB
ATI Xpress X1100 128 MB
VRAM grafikai meghajtó
15,4" WXGA Color Shine TFT színes kijelző
DVD Super Multi DL író
WLAN, (integrált) LAN, modem
Magyar nyelvű Windows Vista™
Home Basic operációs rendszer

(#16858) listvan


listvan
csendes tag

Azt tudom hogy Fujitsu-t nem szabad venni!Toshiba,Asus vagy Acer

(#16859) localhost válasza listvan (#16858) üzenetére


localhost
Közösségépítő

#18854 ! [link]

Esetleg itt olvass, vagy kérdezz: Tanácsadó

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16860) Morden24 válasza listvan (#16857) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kicsit nyugi már tényleg, nem kell 50 hozzászólásba beledobálni 2 sornyi infót.

A saját véleményem az erről a gépről, hogy az az X1100-es VGA k*rvára nem játékra lett ám tervezve. Nem mondom, Csézni fogsz majd tudni, de semmi másra ne számíts, főleg FPS-ek területén.

Mellesleg az a 155K igencsak szűk keret, ha játékos lapost akarsz venni.

Sectumsempra - For Enemies

(#16861) concierge válasza Morden24 (#16840) üzenetére


concierge
csendes tag

Nem hiszed el meg az MSI LIVE BIOS UPDATE sem mukodik VISTA alatt . De a VISTA-s telepito CD-n rajta van. hmmmmm :F
Amugy a legfrissebb van fent 1.40

Elegem van ebbol a Phenom-bol. Bar lehet be kellene probalkoznom az ASUS M3A32MVP DELUXE lapjaval talan viritana valamit.

De az mar nonszensz hogy 4db 1GB modullal el sem indul :W

PHENOM X4 9850; MSI K9A2 Platinum 790FX ; 2X2GB OCZ REAPER HPC 1066MHz ; 2xHD3870 OC

(#16862) Morden24 válasza concierge (#16861) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sajna AMD oldalon nem vagyok otthon :B A ramos dolog sajnos ilyen, tényleg van, hogy nem megy. Amúgy mi a gáz a Phenom-mal, mi nem megy rajta úgy, ahogy kell? Ahogy a gépedet elnézem, sok gondod nem lehet :F

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16863) concierge válasza Morden24 (#16862) üzenetére


concierge
csendes tag

A story a kov.

Par hettel ezeleott kezdem hasznalni a VISTA Ultimate-t. Elotte ugye bar az XP Prof. volt a gepen es stabilan ment 2.8MHz az 1066 memokkal egyutt.

Ez minden napos !!!!!! :

Problem signature
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 2057

Files that help describe the problem (some files may no longer be available)
Mini061308-03.dmp
sysdata.xml
Version.txt

View a temporary copy of these files
Warning: If a virus or other security threat caused the problem, opening a copy of the files could harm your computer.

Extra information about the problem
BCCode: a
BCP1: FFFFFAE003802440
BCP2: 0000000000000002
BCP3: 0000000000000001
BCP4: FFFFF80001C8AD68
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
Server information: 944c0ab3-6722-44c2-9b38-8077148e2117

Valamiert nem komalja a szorzo emeleset semmilyen formaban .... mondhatnam es nem allok messze a valosagtol teljesen tuningolhatatlan a gepem. Azt meg szeretnem hozza fuzni produkalja ezeket a hibakat alap beallitasoknal is. A vicces az hogy par oras jatek alatt semmi gond de ha internetezek egyszer csak kek kepernyo es csa. Amiota ez a problema megjelent csak eszem a kefet , hogy valami nem 100 a geppel.

Amiota az eszem tudom AMD-t hasznalok , felvettem az MSI-vel is a kapcsolatot de semmi eredmenye.

PHENOM X4 9850; MSI K9A2 Platinum 790FX ; 2X2GB OCZ REAPER HPC 1066MHz ; 2xHD3870 OC

(#16864) Sk8erPeter válasza Morden24 (#16772) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Látom betanultad a szokásos Internet Explorer-védő dumát... :U
Én egy szóval sem állítottam, hogy az IE több vírust szed be, mint a többi böngésző, és azt sem, hogy a többi lehozná a csillagokat az égről.
Ez egyszerűen ízlések és pofonok kérdése, de ne állítsa már senki azt, hogy az Internet Explorer sokkal többet tud, mert az igencsak árulkodik a hozzá nem értéséről... :U
Ráadásul az IE felülete véleményem szerint minősíthetetlenül szar, arról nem is beszélve, hogy mennyi beépülőt nem kezel... De azt hiszem, nem tisztem kifejteni, mit NEM tud az IE, mindenki döntse el maga, mit szeret jobban.
Én elmondtam a véleményemet, de ez egyáltalán nem jelentette azt, hogy maga az IE gagyi, egyszerűen nem tetszik a grafikus felülete, ráadásul jelentősen lassabb az oldalak betöltődési sebessége az Operáéhoz képest. Ez nem szubjektív vélemény, hanem tény.
Nem vonom azonban kétségbe az Internet Explorer biztonságosságát, nyilván nem véletlenül készülnek hozzá oly gyakran biztonsági frissítések. Viszont az is belátható, hogy éppen a gyakoribb használat (az IE-t nyilván többen használják, mint pl. az Operát) miatt készül hozzá több kártevő...
Egyébként megfelelő védelmi rendszer birtokában teljesen mindegy, milyen böngészőt használsz.
Remélem ezek fényében nem próbálod bemagyarázni, hogy márpedig az IE mennyivel jobb... :U

Sk8erPeter

(#16865) #67688960 válasza listvan (#16858) üzenetére


#67688960
törölt tag

Mért nem szabad Fujitsu-t venni? :D Én inkább Asus-t nem vennék.
Az mondta neked ezeket, aki szerint nem gyártanak driver-eket az új gépekhez? :DDD

(#16866) leviske válasza #67688960 (#16865) üzenetére


leviske
veterán

Egy jó okot az ASUS ellen pls. :R :)

(#16867) Shoo


Shoo
senior tag

hali! lenne egy kis problémám...diablozni szeretnék de nem indul vista sp1en tudnátok vmi ötletet adni hogy próbáljam?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16868) Thrawn válasza Shoo (#16867) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam simán futott, még csak kompatibilitási módot sem kellett beállítanom. Futtasd rendszergazdaként.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16869) Morden24 válasza Sk8erPeter (#16864) üzenetére


Morden24
nagyúr

delacct egy olyan hozzászólásrészletre reagált, amelyik vagy direkt, vagy csak félreértésből úgy állította be az IE-t, hogy az a legutolsó, még csak fel sem sorolható böngésző a többi mellett. Te pedig erre a hsz-re reagáltál, én pedig a tiédre.
Nem tudom, milyen szokásos IE-védő dumáról beszélsz, a Protected Mode - ahogyan te olyan kedvesen állítod más dolgokkal kapcsolatban - tény.
Az legyen a ráadás, hogy egy büdös szó nem hangzott el arról, hogy kinek melyik design, illetve felület tetszik jobban. Szerintem pl. a Safari ami nagyon gáz, de ettől még senki nem lesz előrébb.
A többi browser előnyeit (azaz érdemeit, tudását) meg senki nem vitatta, itt arról volt szó - a későbbiekben legalábbis -, hogy egy vaktában netező mindentletöltő kezében mindegyik pontosan ugyanannyira sz*rt nem ér, ha vírusvédelemről és egyebekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16870) #67688960 válasza leviske (#16866) üzenetére


#67688960
törölt tag

Fn gomb helye!

(#16871) Sk8erPeter válasza Morden24 (#16869) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt hiszem, ezen nem fogunk összeveszni, mert az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. :K Buta emberek menthetetlenek, teljesen mindegy, mit használnak. Főleg azt utálom, amikor valaki a saját hülyeségéért okol másokat - pl. klasszikus példa a Windows és általában a Microsoft lehülyézése azért, mert valami nem megy.
Egyébként félreértés ne essék, nincs bajom veled, csak nem értettem, miért kell kiállni oly hevesen az IE mellett.

Sk8erPeter

(#16873) Morden24 válasza Sk8erPeter (#16871) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha nem védeném ilyen hevesen az IE-t, akkor nem készülhetett volna el ez a kép. :U
Mellesleg az egész milyenböngészőthasználjak-vita kicsit olyan, mintha valaki megkérdezné, hogy a kocsmában a négy (vagy amennyi tetszik) pissoir közül melyikhez álljon. Amelyik szimpatikus, vazze :D

Bitu79: YouP-Pax moddolt X-Fi driverek közül nézz szét, magam egyet sem próbáltam, de hallani már sokmindent lehetett róluk :) Persze ezek unoffical cuccok.

Sectumsempra - For Enemies

(#16874) leviske válasza #67688960 (#16870) üzenetére


leviske
veterán

:F

(#16875) #67688960 válasza leviske (#16874) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem elfogadhatatlan, érthetetlen, és szadista, én meg nem vok mazoista :)

[ Szerkesztve ]

(#16876) Mawyx


Mawyx
senior tag

Hálózatból kihúzva akksin takarékosságra kapcsol a gép, de most mennék színmintát mutatni festőnek és teljes fényerőre lenne szükségem. Hol tudom beállítani a teljes képernyő fényerősséget? Vezérlőpulton nem találom hirtelen, tudna vki segíteni?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#16877) localhost válasza Mawyx (#16876) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(Fn) billentyű lenyomva tartása mellett az a funkciógomb amin egy növekvő napocska vagy egy napocska és felfelé nyíl látható : az enyémen pl. F7/lejjebb F8/feljebb

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16878) Core2duo6600 válasza Morden24 (#16840) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az 5.1 es avik hoz kell az ac3 filter.

(#16842) listvan
A nagyon régiek nem.
HA a játék a cél asztalit, a lapos nem arra való, ami nem csilagászati árú, az gyenge hozzá cpu és vga terén, mondván, hogy energiatakarékos legyen.

Ez egy baromság, hogy a gari elvesz, attól, hogy másik os t teszel fel, és mi van akkor ha összeomlik.
Miért ne lehetne Fujitsut venni ?
Ahogy ránéztem az adataira a gépnek, mindenre csak nem játékra való, mert a 128 megas vga ram, nevetségesen kevés ma ha játékot nézunk.
A cpu 1,5 e sem sok, és ne felejtsük el, hogy ezek mobil cuccok.
Ugyanilyen órajelen járó asztali változat kentervbe veri.
Az adataiból az jön le nekem, hogy nem játékra lett terezve.

Ennyi pénzből, szerintem egy asztali géppel jobban járnál, ráadásul rugalmasan bővíthetőek.

(#16876) Mawyx

Vagy a kezelőprogiában is van erre lehetőség, de billentyuzetről általában elérhető.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16879) Sk8erPeter válasza Morden24 (#16873) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az ominózus kép nálam valamilyen oknál fogva nem jelent meg. Viszont csináltam én is egyet neked: [link] :DDD :P ;]

Sk8erPeter

(#16880) Schakos


Schakos
csendes tag

Schakos
(újonc)Sziasztok!
Kaptam egy új Toshiba Notebookot (L40-17S) Vista Home Prémiummal. Szeretnék vele feljutni a munkahelyi hálózatomra VPN kapcsolaton keresztül. A kapcsolatot egyébként már régóta használom XP-s otthoni hálózatomról, tehát működőképes (jó a felhasználónév, a jelszó, rooter beenged stb.). A notebookon úgy néz ki, mintha bejutnék a munkahelyi hálózatra, viszont az amikor visszajelez, a Vista behatolóként érzékeli és letiltja.
Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata, hogy hogyan érhetném el a mukahelyemet?
Köszi
A tűzfalkikapcsoláson már túl vagyok...

(#16881) Core2duo6600 válasza Schakos (#16880) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A vista tüzfalát állítsd be megfelelően.
Ha ott van az xp és gép akkor onnan másolhatod a beállításokat.
valami egyszerű dologról lesz szó.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16882) Mawyx válasza localhost (#16877) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez szuper, köszönöm. :R Közben el kellett indulnom, együtt kifestettük az előszobát, most értem vissza "haza". Elfáradtam, de sokat tanultam, nem gondoltam volna, hogy valah festeni fogok...Sokat kell bíbelődni a színekkel, szépre szeretném...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#16883) VladimirR


VladimirR
nagyúr

egyik programom uninstall soran a start menu-bol picit tobbet szedett ki, mint kellene
konkretan a teljes programs mappat
vissza tudom allitani valahogyan, legalabb a windoze alap start menu-jet?

(#16884) Barthezz2 válasza VladimirR (#16883) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Rendszervisszaállítás?

Everybody lies.

(#16885) VladimirR válasza Barthezz2 (#16884) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lelove, csakgy, mint a shadow copies az adott mappara

(#16886) Morden24 válasza Sk8erPeter (#16879) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tökéletesen megjeleníti, no error ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#16887) Barthezz2 válasza VladimirR (#16885) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor lövésem sincs..
Egyébként már ott valami nagyobb bibi is lehet, mert egy prog eltávolításának azon kivül hogy a saját parancsikonját kiszedi a start menüböl más köze nincs hozzá.. Én még ilyet nem láttam hogy az egész start menüt kinyírná..

Everybody lies.

(#16888) Core2duo6600 válasza VladimirR (#16885) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem ujrapakolhatod a wint, elég meredek azért. . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16889) delacct válasza VladimirR (#16885) üzenetére


delacct
tag

Backup nélkül,sehogy.

postázni nem postázok semmit

(#16890) mindfreak


mindfreak
őstag

Használ valaki SB X-Fi hangkártyát Vista alatt? A drivere telepítése után random kifagy a rendszer, és nem tudok mit kezdeni vele... :(

Miért nem kell Windows Pista?

[ Szerkesztve ]

(#16891) Morden24 válasza mindfreak (#16890) üzenetére


Morden24
nagyúr

Melyik driver-t telepítetted?
Ha az új netes cuccot, akkor térj vissza egyel előbbire.
Ha meg azzal is fagy, akkor a cd-n kapott drivereket told fel. Nem a Vista tehet róla, a Creative ilyen kreatív.

Sectumsempra - For Enemies

(#16892) Sk8erPeter válasza Morden24 (#16886) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most már megjelenítette. Igazán ajándékozhatna nekem is egy ilyet a MS. :P

Sk8erPeter

(#16893) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehet azt beállítani hogy kékhalálnál ne induljon újra a gép?Mert most is volt egy de nem tudtam megnézni mert újraindúlt a gép!

(#16894) tupacamaru válasza ToBeY (#16893) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ugyanott ahol XP alatt. Rendszertulajdonságok-> Speciális-> Indítás és helyreállítás. Legalábbis asszem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16895) VladimirR válasza Core2duo6600 (#16888) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugye nem, gondolod komolyan, hogy emiatt ujra fogom tenni az egesz rendszert? (amivel egyebkent a tavaly febriaru install ota mas baj nincs)

mondjukkozben sikerult rajonnom, hogy par cucc megvan a default user start menu-jeben is

[ Szerkesztve ]

(#16896) Morden24 válasza ToBeY (#16893) üzenetére


Morden24
nagyúr

Computer -> Properties -> Advanced System Settings -> Advanced fülön belül a legalsó, "Startup and Recovery" résznél "settings..." gomb -> Automatically restart elől pipa ki.

VladimirR: Amúgy szabad tudni, melyik program volt ez a jópofa?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16897) VladimirR válasza Morden24 (#16896) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha minden igaz, egy smplayer verzio
pontosan nem tudom, mert par napja reggel tunt fel, hogy teljesen ures, s tobb uninstall is volt elozoleg

(#16898) Morden24 válasza VladimirR (#16897) üzenetére


Morden24
nagyúr

Értem.
Nekem eddig csak olyat csinált szoftver uninstall, hogy "összekeverte" a default és a user mappát, azaz duplán/összevissza jelent meg a start menü, de ez idővel (talán újraindítással) helyreállt.

Sectumsempra - For Enemies

(#16899) ToBeY válasza Morden24 (#16896) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ez magyarul hogy van? :U

(#16900) Morden24 válasza ToBeY (#16899) üzenetére


Morden24
nagyúr

Őőő :DDD

Start menüben számítógép, jobbklikk és tulajdonságok -> Aztán bal oldalon vannak a kis pajzsos ikonok, abból kéne a "Speciális rendszerbeállítások", vagy hasonló -> bejön egy 5 füles ablak, ebből az egyik (amin alapból megjelenik) a "speciális" fülecske -> alul van egy Indítás és helyreállítás rész, mellette egy "beállítások" gomb -> feljön egy újabb kis ablak, és a közepe környékén van képt bepipált kocka, abból az egyik az "automatikus újraindulás".

Nagyjából megállja a helyét, legalábbis remélem :B

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.