Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Herqles válasza tothm (#16950) üzenetére


Herqles
csendes tag

Semmi más?

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#16952) tothm válasza Herqles (#16951) üzenetére


tothm
őstag

Én nem használok semmi mást. (Jó ez a vista nagyon)

(#16953) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Hello

Vistát használok de lenne az USB adapteremmel egy kis driver gond
mindent feltelepít kivéve a Bluetooth Peripheral Device-t
Ha valaki tudna nekem drivert találni hozzá azt nagyon megköszönném

(#16954) Morden24 válasza Herqles (#16949) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nod32 szerintem teljesen jó, ahogyan rezidens cuccnak a Windows tűzfala + a Defender megold minden problémát, egyébként meg a rendszeres online scannelést tudom ajánlani.

Ha normálisak az internetezős szokásaid, akkor ezzel a kombóval a büdös életben nem lesz bajod.

Bencey66: Pedig van Vistában kékfog driver. Az eszközöd gyártójától esetleg driver? Vagy hozzá kapott cd?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16955) Core2duo6600 válasza Herqles (#16947) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Priv ment, védelem : avast free edition

(#16953) Bencey66
Egy kicsit bővebben, hogy mi ez, és mihez kell, gyártó típus stb...

(#16954) Morden24
Nekem cirkuszolt a nod olyan formában, hogy gameből való kilépés, kékhalál, ill. lefogta a gépet, lehet, hogy a nod reinstall megoldotta, de inkább váltottam az avastra kipróübálom ez milyen.

Egyben 1 kérdésem is lenne wmv file okat mivel tudok összefuzni, 1 téma, csak darabolva tölöttem le, Windows Movie makeren kivül, tehát összefüzni gondolom, nem összerenderelni, nem tudom mennyire volt érthető, tehát ujraszámolás nélkül, mert irreálisban tartom, hogy fél órás videot majd fél óráig számol.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16956) tothm


tothm
őstag

Most pl véletlenül leöntöttem egy picit a lapost salátalével is a vistának semmi baja!:D:D:D

(#16957) Herqles válasza Core2duo6600 (#16955) üzenetére


Herqles
csendes tag

Köszi!
Priv ment!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#16958) Bencey66


Bencey66
csendes tag

a Bluetooth-om hoz van driver CD de azon csak xp-s driver van. hogyha meg azt indítom el akkor meg hibát ír ki
van a cd-n vistás driver de ha rákattintok akkor nem csinál semmit :DD
Ez nem egy márkás USB-s cucc csak 2k volt szóval még gyártó weboldalt sem tudom meg semmit sajnos.
Vista Premium-ot használok de nincs benne ehez driver sajnos

valami más ötlet ? :R

(#16959) Morden24 válasza Core2duo6600 (#16955) üzenetére


Morden24
nagyúr

Érdekes... egyre hülyébb ez a NOD32 :D
Mostanság sokaknálc sinált érdekes dolgokat, nekem is reinstallálnom kellett, de azóta kuss van. Ne most krepáljon be, még sok van hátra a licenszemből :P

Egyébként ha nem akarsz render-t, akkor tedd be őket playlistbe ;]
Amúgy összefűzni bizony úgy kell. Amúgy meg fél órákon vacakolsz? :) Menj ki addig napra, tök jó idő van.

Bencey66: Ne indítgass, hanem nyomj neki olyat, hogy driver keresése, és add meg a cd-t, vagy mit, amin a driver van... meg fogja találni és meg fogja enni. Minden Vistához ugyanaz a driver :)
Szóval az eszközkezelőben kiválasztod a kékfogadat, jobbklikk -> driver frissítése, majd a feljövő ablakban az alsót (keresés a számítógépen, vagy ilyesmi, szóvan nem az automatikus) kiválasztod, aztán megadod neki a helyet, ahol keressen.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16960) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Sajnos úgy se működik.. azt írja hogy keressem meg a gyártó weboldalát
mikor mé a gyártóját se tudom mert nem valami márkás :S

(#16961) Herqles


Herqles
csendes tag

Egyébként sok különbség van a 32 és 64 bites Vista között?

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#16962) tothm válasza Herqles (#16961) üzenetére


tothm
őstag

Úgy tudom a 64bitesre kevesebb a progi viszont gyorsabb.

(#16963) Thrawn válasza tothm (#16962) üzenetére


Thrawn
félisten

Inkább több van rá :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16964) tothm válasza Thrawn (#16963) üzenetére


tothm
őstag

:D Akkor sry. Én ezt hallotam!

(#16965) ZéZé@PH válasza Core2duo6600 (#16955) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

"Egyben 1 kérdésem is lenne wmv file okat mivel tudok összefuzni"

Total Commander

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#16966) mandras81


mandras81
senior tag

Valaki próbálkozott már bios flash-seléssel x64-es Vista alatt?

Van valami speciális, amire különösen kell figyelni?

(#16967) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!NEm tudjátok véletlenül,hogy hogy kell behozni a dreamscene-t home premiumban??

https://utdetailing.hu/

(#16968) Thrawn válasza tibcsi0407 (#16967) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak Utimate verzióhoz elérhető.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16969) tibcsi0407 válasza Thrawn (#16968) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Működik home premiumban is.Kiadtak hozzá egy hack-et,amivel meg lehet csinálni,csak nem tudom működésre bírni.Azt írták sokan az oldalon,hogy működik.

Link kiszedve...

[ Módosította: Thrawn ]

https://utdetailing.hu/

(#16970) zUlU53 válasza tibcsi0407 (#16969) üzenetére


zUlU53
tag

Ugye nem gondolod, hogy itt bárki is ismeri a hack meg crack fogalmakat? Illetlen kérdést sztem max. prájvitbe kérjél okos embertől. :)

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#16971) zUlU53


zUlU53
tag

Newbie kérdés a tőlem okosabbak felé: ha én szeretném, hogy a Vista x32 Ultimate-m valahogy így váltson a progik között, az külön alkalmazás, vagy csak valahol valamit ki kell pippantanom/le kell okéznom/át kell állítanom?
Ha külön progi, akkor valaki igazán csapathatna egy linket is.

Mindennemű segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#16972) Thrawn válasza zUlU53 (#16971) üzenetére


Thrawn
félisten

Egéren középső gomb vagy Win + Tab

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16973) zUlU53 válasza Thrawn (#16972) üzenetére


zUlU53
tag

:R

Riszpekt. Középső gomb a görgő lenyomását jelenti? Mertha nem, akkor nekem nincs középső gombom a Lachesis-emen.

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#16974) Core2duo6600 válasza Bencey66 (#16960) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi a pontos neve ennek az izének ?

(#16965) ZéZé@PH
Kösz, erre gondoltam volna legutobb :)

(#16966) mandras81
Erre vagy a biosból pendrive segítségével, vagy karakteres felületről a nyerő, kivétel, ha nincs máshogy lehetőség akkor használd win alol.

IBM nél pl nem volt erre mód, márkás asztali P2 es

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16975) Thrawn válasza zUlU53 (#16973) üzenetére


Thrawn
félisten

Én is a görgőt nyomom ha kell :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16976) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Amit te linkeltél be képet.. ez az egyszerű Vista 3d flip.. igazából a vista erre a 3 effektjére büszkélkedhet :( mikro a Linux már nagyon rég tudja ezeket az effektetekt sőt még többet..
de azért én is Vistát használk most :)
amúgy én nem bill kombinációval hívom elő hanem a start gomb melett van egy ilyen kis ikon és arra megyek rá.. és jobbra balrával váltogatom az ablakokat :))

(#16977) ZéZé@PH válasza tibcsi0407 (#16969) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Hmm nálam működik. De túl sok értelmét nem látom a használatának, mert zabálja az erőforrásokat, minden esetre érdekességnek jó.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#16978) Djuree


Djuree
félisten

valszeg jövő héten feltolom én is a pistát.
tavaly nyár végén volt fent utoljára akkor még siralmas állapotban volt. gondolom most már kiforrott. az sp1-et is felteszem majd hozzá.

annyi a kérdés hogy 32 avagy 64 bit-eset toljak fel? a procim miatt a 64 bites kéne. van értelme? nem sok progit használok. gyorsabb lenne a 64-es egyáltalán?

Thrawn te mióta vagy modi? :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16979) Sagnya


Sagnya
csendes tag

hello,most dobtam a gépre egy win, vista ultimate -et (64bit) és olyan bajom van,h 500GB-os vinyon van 1rendszernek fenntartott partíció és egy másik a dolgaimnak(zene,film,programok stb...)na most a telepítés után csak a rendszerparticót látom,be tettem a vinyót xp-s gépbe és ott pedig tudom kezelni azt a partíciót is amit vistán nem látok,rajta van minden dolgom és NTFS-be van,nem értem miért nem látja a vista :F :W

(#16980) matekas


matekas
tag

Sziasztok

Vettem egy Acer laptopot amihez kaptam Windows Vista Home Edition -t, úgy hogy amikor megkatam és először bekapcsoltam autómatikusan települt.( még jópár hasznos programmal együtt ). Tehát nem kaptam hozzá semmi CD -t vagy DVD, kicsit meg is lepődtem. A kérdésem az lenne ha újra akrnám telepíteni esetleg a Vistát egy teljes formázás után akkor tuladonképpen elveszik az a Windows om a többi progival együtt?
És ha igen akkor ezt tudom pótolni esetleg valahonnan ? Vagy mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#16981) Core2duo6600 válasza matekas (#16980) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Állítólag valahol rajta van egy iso ban, vagy valamely módon , és ki lehet írni korongra.
Röhely, hogy már egy korongon is spórolnak.
Vagy ha megvan hozzá a kódod, akkor szerzel egy telepítőt akárhonnan, és fel tudod a saját kódoddal telepíteni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16982) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Még 1 kérdés Uraim.
Megmondaná nekem valaki,hogy,hogy kell boot-olható vista telepítő dvd-t csinálni.
Nagyon megköszönném,mert engem már szétvet az ideg. :(((
Eddig három lemezt rontottam.2szer írási hiba miatt állt meg.
Nero burning rom 7 van a gépen.
Lehet,hogy az iso-val is baj van? :F

Moretimer

(#16983) Djuree válasza matekas (#16980) üzenetére


Djuree
félisten

talán azt kéne megkérdezni akitől vetted :U

lehet hogy csak egyszer lehet feltenni. a gyártónak nem kötelessége rendszert adni a géphez. annyi a kötelessége hogy fent legyen a gépen mikor veszed vagy ahogy mondod mikor bekapcsolod települjön fel.

gondolom cd-vel egy huszassal többe lett volna. kellett neked spórolni :D persze a pénz nagyúr tudom sajnos :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16984) Djuree


Djuree
félisten

#16978-ra valaki :F

úristen de fura ekkora számot kiírni :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16985) bzoley válasza matekas (#16980) üzenetére


bzoley
veterán

Nézz körül a gépen, kell lennie egy eszköznek, amivel elkészíthetsz egy helyreállító lemezt Vista-val, többi összetevővel együtt.

Djuree:
Hatalmas poén, csak valószínűleg, ha egy huszassal többe került volna a gép, akkor sem kap hozzá cd-t. Itt most más spórolt.

[ Szerkesztve ]

(#16986) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Akkor ezt vegyem elhatárolódásnak a 16982-es hozzászólástól?
Jöhet priviben is. :DD

Moretimer

(#16987) pinnacle válasza Core2duo6600 (#16955) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Összefűzésre wmv-nél, nekem a Easy Video Joiner jött be a legjobban, Vistán még nem próbáltam.

(#16988) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vista alatt nem lehet valahogy megcsinálni hogy a defrag mutassa mennyire töredezett a vinyó mint XP alatt is mutatta?!

[ Szerkesztve ]

(#16989) Herqles válasza matekas (#16980) üzenetére


Herqles
csendes tag

Ez nem tuti, amit most írok, csak számomra az tűnik logikusnak, hogy ezekre a gépekre nem iso file formátumban teszik fel a rendszert, hanem egy olyan módszert alkalmaznak, melynél a rendszer feltelepítését csak a telepítő fájlok felmásolásáig végzik el, majd újraindítás helyett leállítják a gépet. :))
Van benne logika, mert például XP telepítésnél is jobbára csak a telepítési fájlok felmásolásáig használja a lemezt. Innen csak egy apró programozói malőr a gép eme állapotában való leállítása.
Ha tévednék bocsi! Ez csak gondolat! (Én így csinálnám!)

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#16990) Herqles válasza Moretimer (#16986) üzenetére


Herqles
csendes tag

Valószínű, hogy az iso fájlal van baj, mert és a sajátomat már többször is kiírtam gond nélkül (kísérlet képpöen :B ).

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#16991) matekas válasza bzoley (#16985) üzenetére


matekas
tag

Igen, valóban volt egy ilyen lehetőség, jól el volt dugva de megtaláltam.
Konkrétan nem írja, hogy Windows -t mentettem , de egy 4,8 gb és egy 1 gb -os file t sikerült archiválnom. Majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm a segítséget !
[B][/B]Core2duo6600[B][/B] -nak is.

Djuree:

Megkérdeztem mielőtt vettem, az eladó azt mondta, hogy van hozzá opredszer.
Mellesleg nem volt ilyen opció hogy huszasaal többér korongot kapok hozzá.

(#16992) Higgins73


Higgins73
csendes tag

Hi all!

Egy nagyon érdekes probléma ütköztem:
Windows Vista alatt az Outlook (Office XP 2002) mindíg elfelejti az e-mail fiókok jelszavait. Mindaddig tudja amíg be nem zárom az outlook-ot, de ha bezárom és újra kinyitom akkor már kéri a fiók jelszavait!

Tud erre megoldást valaki??? Please help!

(#16993) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.

Az lenne a problémám, hogy a windows media player nem akarja lejátszani az mp3-at. Csak a vista codec pack 1.49 x64-es verziója van fent, meg egy media player classic.

Ezt mondja:

"A Windows Media Player nem tudja lejátszani a fájlt. Lehet, hogy a lejátszó nem támogatja ezt a fájltípust, vagy azt a kodeket, amellyel a fájlt tömörítették."

A media player classic viszont lejátsza szépen

Mezőhegyes

(#16994) Core2duo6600 válasza Djuree (#16984) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Atl függ mire használod ...
mmennyi ram van benne...
Milyen erős a gép.
Nekem x64 ultimate van fent, elégedet vagyok.
Ilyen stabil win -t még nem használtam, mondom ezt arra is, hogy talán 1 éve fent van a gépen.

(#16986) Moretimer
Megfelelő progival, a forrás lemez induló infoit kimenteni, majd ezt használni.
Ultraiso pl..

(#16988) ToBeY
Nem, xp ben sem volt megbizható, ha egy 3ik gyártü progiát felteszed talán, de nem kell + még 1 dolog, jó az alap

(#16992) Higgins73
Vista alatt, használj frissebb office-t, legjobb lenne a 2007 est
Az office xp, már nagyon régi, elég hamar leváltotta a Office 2003..., tehát nem volt egy telitalálat.

(#16993) Ottoka
Ott valami gebasz van, a mp3 at alapból tudja, kodek packot meg felejsd el.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16995) nosiapu


nosiapu
csendes tag

"Helyi kapcsolat" ikonját megváltoztatta valami.Ha rá klikkelek,az "Asztal" mappát nyitja meg.Ebben a mappában a "Helyi kapcsolatok" ikonja az eredeti.Ezt az asztalra küldve szintén megváltozik és ez is az "Asztal" mappát nyitja meg.Találkozott-e valaki ezzel a problémával és van-e hasznos javaslat?

(#16996) Haart


Haart
addikt

Valaki segítenen nekem? Borzasztó idegesítő hogy valahogy nemtudm de visszakapcsolhatot a felhasználói fiókok felügyelete, és némelyik programnál előjön a kis ablak hogy folytatás. Pedig eddig kitűnően ment és ki is van kapcsolva az egész dolog, hgoy lehet ez hogy visszakapcsol csak úgy magától? Pedig a pipa kivan véve az opció elől. Nemértem :W
Help me!!!

(#16997) Haart válasza Haart (#16996) üzenetére


Haart
addikt

Áh megvan úgynézem manuálisan ment most csak, mert a vista ugy érzékelte hogy alapból kivan kapcsolva mivel ki is kapcsoltam mikor feltettem,de most valahogy visszajött.
UAC megszüntetése.

(#16998) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Upgrade-eltem a Home Premium-omat 64-bites Ultimate-ra (A 4GB RAM miatt). :DDD

Mivel nekem angol volt a Home Premium, angol lett az Ultimate is. De ugye megvan a lehetőség, hogy nyelvi csomagokat töltsünk le, így sec perc alatt magyar lett belőle:


Nyelvi csomag letöltése.


Az átállítás után.

Jópofa. Remélem lesznek benne még ilyen extrák. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16999) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok ! Home Premiumhoz is lehet magyar nyelvi csomagot letölteni?

(#17000) Vistaboy válasza D@ve89 (#16999) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem, sajnos ez a lehetőség csak az Ultimate-ban van.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.