Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Hát lehet, hogy velem van a baj, de nekem a 40 ezer forint az sok. Legalábbis egy fülesért mindenképp. Szerencsére futná rá, tudnék is venni elég sok ilyet, de nem fogok - cserébe majd inkább veszek egy WH1000-XM4-et (pedig azt se lenne muszáj). Igen, a Buds nem fejhallgató, de ez túlzottan nem érdekel, még ha meg is van (vagyis meglehet) a maga helye. Biztos jó, sőt akár nagyon jó is, de ennyiért sok. Akkor is, ha más gyártók még jobban túlárazzák a cuccaikat. (Ez persze valahol a fenti Sony fejesre is megáll sajnos.)

Mondjuk az is lehet, hogyha kipróbálnám, akkor az paradigmaváltó lenne, de nem hinném.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) Usgyi válasza bteebi (#1) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Érdekes, hogy 2 olyan terméket említesz egy helyen, amik mindenben különböznek egymástól, kialakítás, célközönség, ár. Akinek a mobilitás és a kis hely a lényeg, az úgyis marad a kicsi TWS füleseknél. Mellesleg én fejhallgatóval a fejemen tutira nem mennék ki az utcára.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#3) Lami66


Lami66
őstag

Szépen kúszik felfelé az ára ezeknek a bigyóknak. 40 ezerért csak alap bluetooth kodekek, semmi aptx vagy hasonló. A legnagyobb bajom az ezekkel, hogy az élettartama egyenlő a benne levő akku élettartamával. Senki nem fog ezekben akkut cserélni, szóval 4 év és kuka.

(#4) bteebi válasza Usgyi (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Teljesen megértem a zavart az erőben, ennyi leírás alapján igazából több és negatívabb kommentre számítottam.

Jelenleg még egy évekkel ezelőtt az Amazonról rendelt NC nélküli, alig több mint 10 ezer forintos BT-s fejhallgatót használok kültéren leginkább, az árához mérten hatalmas elégedettséggel. Nincs szükségem (másik) fejhallgatóra, pláne nem ANC-sre, de korábban hallottam egy barátom XM3-át, és az konkrétan lenyűgözött. Most meg akciós az XM4, szóval talán veszek egyet (XM3 már sajnos nincs, és az XM4-nek és az XM5-nek is bőven vannak olyan tulajdonságai, amik nem tetszenek).

Nekem az ilyen agybadugós fülesek sohasem jöttek be. Konkrétan még egy se tetszett semmilyen szempontból se; se kényelem, se hangminőség, több különböző méretű fülpárnával se - de volt ezzel így más ismerősöm is. A fent említett Sony fejhallgató valóban sokkal drágább, de amúgy 20-30 ezerért már egész korrekt BT-s fejhallgatókat lehet venni, és már 40k alatt is vannak ANC-sek is (pont tegnap láttam olyan Sonyt is a médiásban). Vezeték nélkül alapvetően nekem ezek a fülesek ijesztőek, mert akármennyire is nem tetszik, nem lenne baromi nehéz elveszíteni/elhagyni őket (csatornarácsba is simán belefér) - egy fejhallgatóval azért ez jóval nehezebb.

Kényelmesebb-e lenne egy fülhallgató? Értelmezés kérdése. Egy szupra/cirkumaurális fejes valóban lehet kényelmetlen (de akkor az leginkább dizájn hiba), meg berohadhat alá a füled nyáron (télen vagy hidegben viszont jól melegít!), ami nyilván macera. Az agybadugás viszont nekem nem bejövős, és kényelmetlennek is érzem. És előfordul az is, hogy időnként úgy marad (rövid időre) a fejemen, hogy épp kikapcsolom bármi miatt - na már ha nem érezném, hogy a fejemen/fülemben van, akkor simán elhagyhatnám legalább a felét (a fülesnek). Nagyon kevés területet (pl. futás, konditerem) leszámítva nem látom azt, hogy miben előnyösebb az, hogy valamivel kisebb és könnyebb. Ahol elfér ez a füles, ott jó eséllyel egy összehajtott hordozható fejhallgató is. A boltban meg egyáltalán nem zavar, de az utcán se, hogy a fejemen van valami, és nem a fülemben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha a multipoint normálisan menne, akkor megérné.
Engem nem zavar, ha egy 40 ezres fülhallgató 4 évet bírna ki csak. Az már jó befektetés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) bteebi válasza janeszgol (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk az is igaz, hogy 4 év alatt egy vezetékes is könnyen tönkremegy a kábele miatt - bár amúgy az alapvetően javítható.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) juuzer


juuzer
addikt

Nekem volt első generációs Buds-om. Kényelmes volt, szerettem. A Buds 2 a kis kiálló szilikonfülek nélkül már nem ült elég stabilan a fülemben.

Egy hete kb vettem egy Sony WF-C500-at. Igaz nincs benne Qi, meg ANC, viszont kényelemben nagyon emlékeztet a Samsung Galaxy Budsra. :)

bteebi (#6): nekem jó, ha fél évig bírták a vezetékesek, mindig megtört a kábel bennük. Igaz használva is voltak rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#8) johnny500 válasza bteebi (#4) üzenetére


johnny500
tag

Agybadugóst a megfelelő gumiharangal nem hagsz csak úgy el. Jól szigetel és észreveszed ha már nincs a füledben megfelelően de persze nyílván ha béna valaki ellehet hagyni. De még mindig nem egy a célcsoport. Legtöbb embernek a rendes fülhallgató csak otthon. Utcán/sport közben meg füles.

(#9) Predatorr


Predatorr
őstag

Ennél jobb minőséget kapni 10e Ft alatt. :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) bwoay válasza Lami66 (#3) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Buds Live-ban még szabvány tölthető Li-Ion gombelem volt, és a szétszedése is viszonylag egyszerűen megy.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11) ace05 válasza bteebi (#6) üzenetére


ace05
senior tag

Én a sokadik 3,5 adapter elhasználása után mondtam, hogy veszek egy ilyet, de aztán egy pro 2 lett a vízállóság miatt.

Amúgy wh xm4 tulaj vagyok. Jó vételt csinálsz vele. Sony wf xm4-et akartam venni, de nem volt amikor akartam, meg 90k-t, biztos nem fogok kiadni egy ilyen fülesért.

(#12) Zotya 80


Zotya 80
lelkes újonc

De hát hiszen ott van a képen, be lehet állítani, hogy hosszú nyomásra halkítson, hangosítson! Lehet vele hangerőt állítani!

(#13) viragdani01 válasza Zotya 80 (#12) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Igazad van és köszi! Én rontottam el, csak iPhone-ra csatlakozva nem működik a hangerőállítás, eredetileg azt akartam írni, átfogalmaztam és kiszedtem a kontra listából is. :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#14) Zotya 80 válasza viragdani01 (#13) üzenetére


Zotya 80
lelkes újonc

👍

(#15) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Hát.. Ez az FE megint az igazi fanoknak szól, akik mindent is megvesznek bármennyiért. Ez ennyit egyszerűen nem ér. Ha egy tizessel olcsóbb lenne, azt mondom oké, de csak a név miatt. De negyvenért a kínálatot elnézve, ez nagyon kevés…

Én fül és fejhallgatóban Sony párti vagyok, eddig sose volt velük bajom.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#16) Juhaszatti válasza Lami66 (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazából az SSC minőségben ott van ahol az Aptx Adaptive. Szóval Samsung telefonnal ezzel nincs gond. Akinek meg nem Samsungja van, nagy eséllyel úgyse ilyet vesz.

(#17) bteebi válasza ace05 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

"Jó vételt csinálsz vele."

Köszi, bízom benne. :) 90k-ért sajnos olcsónak számít. Amúgy inkább vennék XM3-at, mert még talán az az eddigi legjobb átlagban, csak az már sajnos nem kapható. :( Az XM4 eléggé felemás lett (jobb is meg rosszabb is, mint az XM3 - de inkább rosszabb), az XM5 meg szintén felemás, de legalább drágább és ronda is. Talán az XM6, talán jövőre. De valószínűleg az is ocsmány lesz, és talán az se lesz igazi előrelépés, de legalább még drágább lesz. Szóval jó lesz az az XM4 :DDD, legrosszabb esetben majd eladom. (De aligha fogom.)

#8: Sok embernél működik, sok ember szereti, én nem. Béna vagyok, vagy rossz a fülem ergonómiája, nem tudom. A kényelem mondjuk még csak-csak, de még egy olyan ilyenhez se volt szerencsém, aminek jók lettek volna a mélyei, sőt. (Olvastam erről is, talán nem annyira evidens dolog a (nem) megfelelő pozícionálás miatt.) Szerintem simán elfér az utcán (is) a fejhallgató a fejen, vezeték nélkül full kényelmes. Szerintem egyetlen területen van igazi előnye egy fülesnek, az pedig a sport, és azon belül is leginkább a futás. Én még egy konditeremben is simán ellennék egy fejhallgatóval. Egyértelmű hátránya persze a fej/fülnyomás, meg a fülrohasztás, de nekem ezek (időtávtól függően) nekem vállalható kompromisszumok.

Hozzáteszem, ha egyszer kipróbálnék egy igazán jó wireless fülest, akkor lehet, hogy kb. soha többé nem vennék fel az utcára fejhallgatót, de még sajnos közel se volt olyanhoz szerencsém. Kanóccal se. Pedig volt már pár fülesem is, igaz, többnyire relatíve gagyik.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Dare2Live válasza bteebi (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

agybadugosoknál a mélyekkel.... nem szokott gond lenni tipikusan a "Soundstage" vonalon hasalnak el lehet inkább az zavar?

A legnagyobb előnyük meg szvsz a méret meg az izolálás. Zsebben, kulcstartón elférnek mindig nálad van kellenek 1perc elővenni. Izolációban detto sokkal jobbak mint egy zárt fejes.

De kinek mi.

ON: Nem értem samsung mért tolja a csak samsung ökoszisztémában működik vonalat. A vásárlók 80%át kizárja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) atis123 válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére


atis123
tag

Nem tudom mennyit jártál a boltokban mostanság, de bármi ami kicsit is ismertebb, befutottabb márka, már 30 környékén van. Nekem samsung telefonom, órám van, szóval itteni fogalmakkal Fan-nek vagyok nevezhető. Valójában arról van szó, hogyha megkapok egy számomra elégséges csomagot a Samu-tól, akkor nem megyek máshoz. A Samu hasonlót tol mint az Apple. Egy teljes termékcsalád, amik jobban működnek egymással, mint más független dologgal. Nekem az értkelés is érdekes volt, mert én inkább úgy mondtam volna, hogy Samsung fan-eknek ajánlott, többieknek ok. Csinált valamit a Samu, hogy ha Samsungot akarsz, de nem akarod a fél vagyonod ottthagyni, nem menj máshova. Ez erről szól. Most egy Huaweit Freebuds 4-et használok. Kocsiban telfefonálok vele, meg podcastot hallgatok biciklizés közben. Az 3 éve volt 20K. Az inflációt és a márkanevet figyelembe véve szerintem ez nem sok érte, mondom most, hogy nem kell kifizetni. Sajnos a pénztárnál, még néha nekem is van a fejemben, hogy a forintom ér valamit...

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#20) Dare2Live válasza atis123 (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megfgelelő Samsung notid van? Céges notid is az? Mert ha nem akkor bukod a multi pont csatlakozást. Ami egy baromi kényelmes/jó dolog.

Az FE ár/értékben kb ott van mint a Sony, Jabra, Sennheiser... de avval, hogy rakás dolog csak samsung mobillal, samsung notival működik elbukja a vásárlói 90%nál. És akkor nem szóltunk a kínai áfát se fizetek vonalról...

Ez az egész vonal egyedül applenek megy. Mert nincs 20 másik versenyző, mert zárt a kód, mert... de androidon/windows/linux vonalon ez baromira nem áll.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) bteebi válasza Dare2Live (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván jól izolál egy agybadugós füles, de azért egy fejhallgató se feltétlenül rossz, meg amúgy is, ott az ANC. :) (Mondjuk talán azt se mindenki bírja, illetve lehet idővel zavaró.)

Nekem a mélyekkel volt bajom, de brutál módon. Mindegyik nagyon szar, steril volt. Kézzel is dugdostam az agyamba, mondván tutira csak a pozíciójuk rossz, de sokkal jobb úgyse lett. Persze ezek már régebbi sztorik, nem annyira jó fülesekkel (habár volt köztük AKG is, bár alapabb modell), és egyáltalán nem zárom ki a user errort se (simán béna vagyok, vagy ortopéd a fülem :DDD, de igazából egyiket se hinném).

A kis méret valóban nagyon kényelmessé teszi a füleseket, pláne az ilyeneket, de ha megyek valahová, akkor tipikusan van nálam/rajtam táska, abba meg azért elfér egy hordozható/összehajtható fejhallgató is (néha mondjuk kicsit kényelmetlenül). Oké, a HD650-emmel nem mennék utcára semmi szín alatt :DDD, de azért egy hordozható fejes nem olyan vérmesen nagy. Ha meg a fejemen van... igazából nem szeretném, hogy akármi is olyan közel kerülhessen hozzám, hogy beleakadhasson.

A fülesek viszont kanóc nélkül annyira aprók, hogy brutál könnyű lehet elhagyni őket. Amíg csak 3-5 ezerbe kerülnek/tek, addig ez még bele is fér, és bár ismerten csak egyet hagytam el (annál spec. relatíve gyorsan észre is vettem, hogy elhagytam, mégse találtam már meg), de egy ilyennél azért már sokkal inkább izgulnék. Egy fejhallgatót sokkal nehezebb elveszíteni, és talán kevésbé sérülékenyek is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Dare2Live válasza bteebi (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a basszus vszeg user error mert arra panasz nem szokott lenni és mérések alapján sincs. Talán foamos agybadugossal lenne érdemes próbálkozni ott ha ortopéd a füled akkor is felveszi annak az alakját.

Egy zárt/félzárt fejhallgató pl AH-D7200 agybadugósokhoz képest sokkal kevésbé izolálnak. Simán bejön a busz/metro emberi beszélgetés. Egy nyitott pl hd650 meg semmit. Az ANC az sokat segíthet de jelenleg nem olyan jó mint egy jó foamos. Hifisták meg fújnak is ANCre és én is hallom ami zavarja őket. És ha izolálás fontos akkor az ultimate megoldás is agybadugós. Annyi, hogy ráhuzol egy foamos izolálós agybadugósra egy peltor X5öt. :DDD Nem vicc.

90%ban én is hátizsákkal járok de a hely kevés, bevásálok, bent a noti... a céges jabra headset bírja ha rádobom a tejet, notit, gyerek ücsit... de egy XM4 az nagyon neccessen lenne. Persze aki tud vigyázni....

Nekem az elhagyás az nem gond, pont mert ha kiveszem azonnal rakom tokba ami meg kulcscsomón van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) postásbazsi


postásbazsi
csendes tag

Volt 2db Buds Pro - m és egy Buds 2 - m, mindháromnál folyamatos probléma volt a folyamatos balanc probléma. A szervízben is tudtak róla, javítani sem lehetett. Nem tudom, azota változott a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#24) atis123 válasza Dare2Live (#20) üzenetére


atis123
tag

Nem is mondtam, hogy működik neki. Ahogy mondtad ez egy nyitott világban nem működhet olyan jól, csak azt mondtam, hogy olyasmi. Piacelemzésbe feleslges is belemenni, itt arról van szó, hogy az olyanoknak adott egy terméket, akiknek egy bizonyos csomag elég, hogy ne menjen máshova. Nem mindenki néz végig mindent, mielőtt dönt.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#25) bteebi válasza Dare2Live (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Továbbra se hinném, hogy ortopéd fülem lenne (persze ki tudja :DDD), talán csak a kipróbált fülesek voltak szarok. Egyszer majd kipróbálok valami jobbat. Amúgy minden szempontod full valid volt. Nyilván kényelmesebb, egyszerűbb egy agybadugós fülessel létezni, mint egy nagy fejhallgatóval, az izoláció metrón/buszon valóban lehet probléma egy fejhallgatóval, még akár ANC esetén is (bár én amúgy nem szeretnék közel tökéletes izolációt; veszélyes).

Az én jelenlegi és közeljövőben várható use case-eimben viszont ez szinte sohase probléma, mert leginkább bevásárláskor hallgatok zenét (meg oda/onnan visszamenet), ott egyáltalán nem kritikus a környezeti zaj, meg amúgy is hangosan hallgatok zenét. Ami persze a régi metrón, 280-as Ikarusokon, UV villamoson (van még egyáltalán??), vagy egy forgalmas út mellett nem használna túl sokat.

De kíváncsivá tettél, egyszer majd valahol kipróbálok egy hasonló fülest, ha lesz rá lehetőségem. :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) Dare2Live válasza atis123 (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A saját/céges notid samsung? :DDD

A csomag vonal akkor is működne ha nem vennének ki belölle fontos funkciókat. "fan" akkor is megveszi. Mert rá van szitázva hogy samsung.

A gond a nem fannal van. Ez a füles így BFalkalmával 32k. És ha tudná a multipontot... akkor ez ár/értékben elég jó, sött az egyik legjobb lenne. Így meg lesz belölle Sony, Jabra... vagy kínai.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Dare2Live válasza bteebi (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ki kell próbálni. Ez a baszus persze nagyon egyénfüggő de emlékeim szerint a HD650 elég lapos szóval nem hinném a túl sokat akarsz a gond.

Nekem tökéletesen bevált a kulcsomón lóg módszer. Mindig nálam van kell bedugom, nemkell visszarakom ellenben egy fejest fixen kinyírnék ha hátizsákkal jönne velem mindenhova. Meg szeparációban az agybadugós a király. Peltorral. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) atis123 válasza Dare2Live (#26) üzenetére


atis123
tag

Lenovo a saját céges notim, igen így egyben :D. HP-ről váltottam A Samu nálam még nem jutott el arra a szintre hogy felbosszantson. Egyelőre egy szintet visszaléptem az S9-ről. A Windows 11 kezd felbosszantani és már elkezdtem nézegetni az almást. Meglátjuk a Samu mikor jut ide.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#29) kakuk.tamas válasza bteebi (#25) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nyilván kényelmesebb, egyszerűbb egy agybadugós fülessel létezni, mint egy nagy fejhallgatóval, az izoláció metrón/buszon valóban lehet probléma egy fejhallgatóval, még akár ANC esetén is (bár én amúgy nem szeretnék közel tökéletes izolációt; veszélyes).

Nekem olyan kicsik a füleim, hogy bármelyik normális, nagyobb párnával ellátott fejhallgatóval megvan az automata ANC. :DDD


És emiatt nem is szeretem a füleseket, csak fejhallgatókat.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#30) bteebi válasza Dare2Live (#27) üzenetére


bteebi
veterán

"Ez a baszus persze nagyon egyénfüggő de emlékeim szerint a HD650 elég lapos szóval nem hinném a túl sokat akarsz a gond."

Az a poén, hogy sok minőségibb (Sennheiser, AKG) fejhallgató a basszus tartományban kb. 3-5 dB-el kisebb hangnyomást produkál (pl. a HD800-S is). Nem akartam elhinni, de így van. És amúgy ezzel együtt se rossz a basszusuk szerintem. (A Beyer átlagban jobb.)

És ezzel együtt eddig nálam minden agybagugós füles csúnyán elvérzett. A régi fajták (nem tudom, hogy azt hogy hívják, a "nem gumipárnás/harangos") jók voltak, azoknál nem volt gond a basszussal. Szerintem szűkebb a hallójáratom, nem igazán tudom jól betenni az agybadugósokat. De ha kézzel ellentartok/beljebb nyomom, akkor se tűnt sokkal jobbnak a basszus egyiknél se.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) bwoay válasza atis123 (#19) üzenetére


bwoay
nagyúr

bár ez nem hivatalos ár, de a Galaxy Buds 2 Pro 48-50 rugóért beszerezhető, így meg azért nagyon érdekelne, ki választja inkább ezt 40 ért a jelenlegi csúcsmodell helyett.

Dare2Live:
a Samsung max az apple usereket zárja ki annyiban, hogy iOS-re nincs Wearable app. Android vonalon viszont tökéletesen működik bármilyen készülékkel az összes Bud, Samsung telefonnal viszont tud pluszban 1-2 feature-t (meg a skálázható codeket). Hasonlóan csinálja a Huawei is.
És a gyakorlatban ezek az extrák csak plusz okok, hogy márkán belül válasszon az ember, viszont akkora hátrányt meg nem jelent, hogy az többi gyártó készülékét használókat elriassza.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#32) Dare2Live válasza bwoay (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nagyon fontos featurokat nem tud a Buds ha nem samsung mobil és notival használod. Fontosakat és olyanokat amiket konkurenciától megkapsz.

btw wearable nem működik ha nem fér hozzá a fotoidhoz, contactjaidhoz, kalendarodhoz... wearable nélkül meg nevetséges az árazása. Hogy mi köze van a fotoimhoz, naptáramhoz és főleg, hogy mért kell ez egy füleshez az nekem x. És azt se lehet mondani, hogy nem mert nem indul el. Ehez képest Huaweinek azt mondom nem kiírja, hogy akkor ez meg az nem fog működni de működik. Ja és nem kér a fotoimhoz hozzáférést.

Részemről senkinek se javaslom...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Sziasztok, Comply isolation memoriahabos agybadugos cuccost keresek a Buds FE-hez, van valami ötlet, melyikkel lehet ez a füles kompatibilis? A hivatalos oldalon meg nincs fenn pontosan, melyik foam-mal kompatibilis. Egy előző fülesemről ráraktam, de alig engedi lenyomni a tokot, annyira meghosszabodott a füles, egyértelműen hosszra nem jó a tokhoz. Ráadásul el is deformálódik ebben a tokban. Valami ötlet, melyikkel lehet jó?

Előre is köszi a tippeket!

(#34) bwoay válasza Dare2Live (#32) üzenetére


bwoay
nagyúr

melyik az a fontos feature, ami csak samsung telefonnal érhető el?
a multipointon kívül, mert arról tudok, és az valóban gáz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#35) Dare2Live válasza bwoay (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

késleltetés

De legalább ekkora gáz, hogy a wearable nem indul el ha nem kap hozzáférést a pl fotoimhoz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) bteebi válasza Dare2Live (#35) üzenetére


bteebi
veterán

"a wearable nem indul el ha nem kap hozzáférést a pl fotoimhoz"

Mi a f csuda?? :Y Ez nagyon gáz!

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) juuzer válasza Dare2Live (#35) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem azért lehet, mert ugye a Watchokat is az kezeli és tudsz fotót hozzáadni az edzésekhez, stb. Igaz azok meg a Samsung Healthben tárolódnak. Szóval most magamnak mondtam ellent valószínűleg, sorry. :DDD

Vamos a la playa.

(#38) Juhaszatti válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem a Wearable nem kért engedélyt a fotókhoz, és pl a helyadatokhoz való hozzáférése tiltható, a működést nem befolyásolja (a többit még nem próbáltam).

(#39) Dare2Live válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]
[link]
[link]

El se indul.

Magában az a hozáállás, hogy ha nincs akármihez hozzáférése el se indul überdurva.
Ehez képest a Huawei watch fit amikor nem adtam meg neki rakás hozzáférést közölte, hogy akkor nem tud ezt azt leokézom és megy tovább a huwaei health és amit engedélyeztem az megy amit nem az meg nem. Ilyen opció nálam nincs samsung wearablenal ha nem engedélyezem a naptárt megáll ill el se indul.

szerk: Tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Juhaszatti válasza Dare2Live (#39) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Menj be a beállításokba, ott keresd ki az alkalmazások között a Weareble-t, és nézd meg az engedélyeket az alkalmazásinfóban. 99%-ra veszem hogy neked sincs ott a fotókhoz való engedély megadva, és szabadon tiltogathatod is őket.

Érdekes egyébként, mert az app Play áruházas leírásában, és a beállításokban sincs szó valójában a galériához való hozzáférésről. Fogalmam sincs, hogy magában az alkalmazásban miért írja.

[kép]
[kép]

(#41) bwoay válasza Juhaszatti (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

"photos, media & files" a.k.a. storage
és ha nem engedélyezed, akkor valóban el sem indul.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) -FreaK- válasza bwoay (#31) üzenetére


-FreaK-
veterán

A Buds FE a hivatalos oldalon 40e Ft, egyébként 28-29e. A Buds 2 Pro a hivatalos oldalon 72e, egyéb helyeken 50-től indul. Azért ez elég nagy különbség, ha megfelelően hasonlítod össze.

FE-t vennék, de nem 40ért. Mit vesztek pontosan, vagyis milyen garanciát kapok, ha egy sufni gsm-nél veszem 29-ért mondjuk? Pl. B-tel

(#43) bwoay válasza -FreaK- (#42) üzenetére


bwoay
nagyúr

ok, my bad, az FE "nem hivatalos" árait illetően nem volt tudomásom 30 alattiról.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44) GoodSpeed válasza bwoay (#43) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Vajon azon túl, hogy boltba kell szaladgálni ha garanciális probléma van, frissítésekre is igaz az, ami pl a román Samsung telefonokra? Esetleg magyar hivatalos Samsung és ez nem kommunikálnak egymással az eltérő régió miatt?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#45) bwoay válasza GoodSpeed (#44) üzenetére


bwoay
nagyúr

nincs e téren tapasztalatom. mi a helyzet a román telefonokkal?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46) GoodSpeed válasza bwoay (#45) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha meghibásodik, a magyar boltban kell leadnod ahol vásároltad, és idehaza bolti garancia vonatkozik rá, nem gyári, ami azt jelenti ,hogy a magyar Samsung márkaszerviz nem javítja. Ha bedől a bolt ahonnan vásároltad, egyedül maradsz. Illetve sajnos van olyan is, hogy a készülék nem kapja meg a frissítéseket, csak akkor ha abban a régióban van, ahonnan származik. Igen, ez eléggé durva, mert vannak akik utaznak pl elmegy nyaralni másik országba. A54-es topicban vannak horror sztorik.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#47) bwoay válasza GoodSpeed (#46) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszönöm, megnéztem, de ez nem specifikusan a Samsungra jellemző dolog. aki nem hivatalos helyről vásáról telefont (legyen az akár az eMagon, mint piactéren egy seftelő cég), annak számolnia kell a bolti garanciával meg az eltérő régiós modellekkel járó esetleges hátrányokkal. fülhallgatóknál tudtommal nincs régiós fw, de a garanciális ügyintézés jó eséllyel hasonló.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#48) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez hogy lehet, hogy 37K és 12 hónap a gyári garancia rá?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#49) Jabby válasza GoodSpeed (#48) üzenetére


Jabby
őstag

Mi a gond vele? :F

(#50) GoodSpeed válasza Jabby (#49) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

24 hónap jár gyári garancia keretében azokra, amelyek nem szürke importosak és 35K fölötti áron, vannak árulva.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.