Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) raidx válasza lck (#56948) üzenetére


raidx
őstag

Csak kikapcsoloni lehet, eltávolítása működési zavarokat okoz. Több összetevőjét használja a rendszer.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56952) tordaitibi válasza Noxy (#56950) üzenetére


tordaitibi
veterán

Dehogyis, most nem melozok, azon van a w10, nem tudom mehkeresni, valami adatforgalom kornyeken keress a gephazba.
Mas talan tud segiteni, a wifi, vagy kapcsolatok kornyekn keresd.

(#56953) raidx válasza Ferenc. (#56949) üzenetére


raidx
őstag

Vannak olyan biztonsági frissítések amit a fizetős mobilneten is letölt. A programok meg önállóan dolgoznak. Ha egyébként nem szükséges nekik a net, tűzfalban tiltani a k/be kapcsolatot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56954) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Van valami mód arra, hogy a telepítő ISO-ból az ilyen Candy Crush meg hasonló baromságokat el lehessen távolítani? Windows 10 deployment tools? [link]
Tudom csak online szedi le, de még így is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#56955) #83685760 válasza Ferenc. (#56949) üzenetére


#83685760
törölt tag

Forgalmi díjas kapcsolatok a Windows 10-ben. Ez az élőcsempéket is korlátozza, illetve nem szinkronizál automatikusan a rendszer. A Defender sem frissül, csak értesítést küld, ha esetleg azt használod. Kézzel minden frissíthető marad.

[ Szerkesztve ]

(#56956) Ferenc. válasza #83685760 (#56955) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi! Nagy vagy! Ez kell.. S meg is van oldva, remek!

Innentől nézni is fogom, tesztelem használ-e adatforgalmat a gép, hagyom 24 órán át a gépet bekapcsolva úgy magába mobilnettel:)

[ Szerkesztve ]

(#56957) #83685760 válasza Ferenc. (#56956) üzenetére


#83685760
törölt tag

Én már próbáltam, semmit sem frissített :) Értesítéseket írt.

(#56954) gabro0: Egy megoldás lehet, ha telepítés után nem lépsz rögtön a netre, hanem elvégzed ezt, ezt vagy ezt. Így remélhetőleg később sem tölt le magától javasolt appokat (a Start menü beállításainál is kapcsold ki a javaslatokat). Egyébként nem az iso-ban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#56958) anorche1


anorche1
őstag

Hogyan lehetne kideríteni, hogy miert tart vagy 5percig a gepnek a leállás, míg a bekapcsolás olyan 20mp?

i5-4200m, 8gb ram, kingston v300ssd, win10pro minden updattel.
Ujra telepites utan jo, de egy ido utan elkezdi ezt csinálni, es rohadt zavaro, hogy ennyi idobe telik egy leallas/ujrainditas.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56959) traders


traders
tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot a kérdésemnek ezért ide írom.
Tehát régen volt egy program aminek történetesen nem tudom a nevét és nem is találtam hasonlót a neten, tehát azt tudta hogy arról lehetett bootolni majd ki lehetett menteni a windowst tartalmazó merevlemez adatokat (bitről bitre) egy külső merevlemezre, majd ha a gép elhalálozott akkor pontosan azt a lemezképet vissza lehetett tölteni és onnan folytatni az "életet".

Az első kérdésem hogy nem tudja-e valaki hogy mi ennek a programnak a neve, a második kérdésem hogy van ettől jobb megoldás? Tehát arra hogy van egy frissen telepített windowsunk és a kedvenc programok rátelepítve és beállítva, majd erről az egészről készíteni egy biztonsági mentést és gond esetén ezt visszaállítani (a gépen soha nincsenek fájlok amikért kár lenne tehát azok mentése nem probléma)

Előre is köszönöm!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#56960) vlevi válasza traders (#56959) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macrium Reflect Free

A mentés mehet windows alól is, csak a helyreállításhoz kell egy pendrive. Nekem egy 2GB-os SD kártyára van kiírva az a helyreállító progi, amit szintén a Macrium tartalmaz (első mentéskor felkínálja, hogy elkészíti).
Ezzel a bootolható pendrivval lehet visszaállítani (de azthiszem akár abból is lehet mentést futtatni), vagy a készített mentések tartalmába belenézni. Ez is egy hasznos dolog, mert van, amikor nem kell a teljes visszaállítás, csak néhány törölt filera van szükség.

(#56961) ph2012


ph2012
senior tag

A C:\ Windows mappában van egy SysWOW64 mappa. Nem tudjátok, hogy ez micsoda?

(#56962) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Win10 alatt meg lehet csinálni azt, hogy távoli asztal kapcsolattal 2, de akár 4 felhasználó is csatlakozzon, és tudjon dolgozni rajta 2 vagy 4 különböző fiókon keresztül?

(#56963) rgeorge válasza ph2012 (#56961) üzenetére


rgeorge
addikt

64 bites Windows alatt a 32 bites dll-ek vannak itt (ezeknek általában van 64 bites megfelelője a system32 mappában).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#56964) Boha


Boha
aktív tag

Böngésző szinkronizálás csak gépen (edge), windows phone gyári böngészője között működik ?
Megoldható hogy gépen (crome vagy firefox) böngészőjével szinkronizáljon össze a wondows phone ?

OBORZIL

(#56965) scrtaft válasza traders (#56959) üzenetére


scrtaft
tag

Szia.

Réges régen Ghost. Ez ment tökéletesen. FAT32-ig azt hiszem jó is volt.

Northon Ghost. Ez már OS-re telepítve lehetett mentést készíteni.

És Acronis-t használok. Eddig jó pár gépen ment a visszaállítás. Mentés külső vinyóra visszaállítás ugyan úgy.

Üdv Beef

(#56966) seger válasza seger (#56962) üzenetére


seger
addikt

Megoldva

(#56967) TheProb válasza vlevi (#56960) üzenetére


TheProb
veterán

+1 Macrium-ra, már a cégnél is ezt használtuk 1-2 scenario-ra

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56968) CirrMee válasza Pityesz78 (#56912) üzenetére


CirrMee
addikt

Magyar az anyanyelvem, magyarul gépelek, magyarul is keresem a dolgaimat a gépen. Doc fájlokat szintén. Működik nálam a 10 -es keresője, semmi bajom vele, index kikapcsolva.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#56969) dergander


dergander
addikt

Nálam azzal van gond hogy az ATA/ATAPI vezérlő nincs driveresítve.Kép Z170-es lapom van,de semmilyen drivert nem tudok felrakni,pedig szerintem van neki. Másik kérdés az miért van kettő? Felette ott a felismert vezérlő.

(#56970) Imco válasza dergander (#56969) üzenetére


Imco
őstag

z170 pro gamingbe már nincs ilyen. :U

Üdv! Imco

(#56971) Zoz válasza dergander (#56969) üzenetére


Zoz
őstag

Pontosan milyen alaplap? Valószínüleg van rajta plusz SATA chip is.

(#56972) vlevi válasza CirrMee (#56968) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az addig rendben van, hogy magyarul használod a windowst, de ami nem a c:\users-en belül van, arra nem terjed ki a keresés. Sőt, annyira nem, hogy nekem fel van telepítve jópár program, de csak portable változatban, a d:\progik könyvtárban, és egy parancsikonja van a start menüben. Ezekből jópárnak ki van rakva az ikonja a startmenübe, de név alapján azokat SEM találja meg.
Ami ráadásul kib****ás, mert a startmenüben az ikonokhoz nincs név, és némelyiknek eléggé elb****tt ikonja van, az alapján nehéz megtalálni. A keresőbe pedig hiába írom be.
Pl. Vivaldi böngésző:

(#56973) Imco válasza vlevi (#56972) üzenetére


Imco
őstag

Az UACra sincs nálam találat, pedig a 2 héttel ezelötti w10be még ment! /reinstall volt/
Persze a felhasználói fiókra van, mert azt egyszerűbb leírni. :)

Üdv! Imco

(#56974) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

Valakinek lenne ötlete, hogy win 10-hez képtelen vagyok Samsung Galaxy s7 telefont kapcsolni ?

Ismeretlen MPT eszköz.....ez mi lehet ?

(#56975) quailstorm válasza Gregpowi (#56974) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Először ezt próbáld meg. Ez a KIES-ből kivett drivercsomag.
Samsung nem teljesen szabvány ADB-t használ. MTP-nek mennie kéne amúgy alapból is.

Kivéve, N verziós windowsok media player nélkül.

(#56976) Gregpowi válasza quailstorm (#56975) üzenetére


Gregpowi
tag

Feltettem, elkezdi telepíteni az eszközt, de a vége előtt megáll....

(#56977) seger válasza quailstorm (#56975) üzenetére


seger
addikt

S7edge-et csak rá kell dugni és látja. Semmi driver nem kell. Már romot is raktam fel és nem volt gond

(#56978) svgyula válasza anorche1 (#56958) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Elindítod a cmd.exe ablakot rendszergazdaként. (kereső-cmd.exe-jobb klikk-futtatás rendszergazdaként.
Beírod: powercfg -h off

(#56974) Gregpowi

Milyen verzió a win10? A Home-val a 6-os 7-es androidhoz csak szerencse kell az esély kb mint a lottonál :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56979) traders


traders
tag

Köszönöm szépen a tippeket, a Ghost-ot ismertem korábbról és most is megtaláltam, de azzal volt valami gubanc (meg úgy vettem észre hogy mostmár csak 5 db-os licencben lehet kapni és csak csomagban) úgyhogy még nem próbáltam ki, Macrium-ot ki fogom próbálni, de ehhez kell egy működő OS a visszaállításhoz, tehát nem megy csak úgy egy bootolható USB-ről a visszaállítás, nem?
Az Acronis-ról most olvasok először, megnéztem gyorsan nem néz ki rossznak, de megy neki a visszaállítás ha nincs futó windows (pl.: bootolható USB eszközről)?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#56980) vlevi válasza Gregpowi (#56974) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekekm is hasonló gondom volt néhány napja, itt a megoldas

[link]

(#56981) vigyori78 válasza dergander (#56969) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha nem lenne valamilyen driver akkor szép nagy sárga felkiáltójeled lenne.
Mi a gond nem működik rendesen valami ?
Nekem 4 van benne :U
Chipset
IRST

(#56982) Bodz válasza dergander (#56969) üzenetére


Bodz
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#56983) Chrys_ válasza traders (#56979) üzenetére


Chrys_
addikt

ACRONIS-nak megy, csinálhatsz vele boot cd-t vagy boot-usb-t.

(#56984) Janou válasza traders (#56979) üzenetére


Janou
őstag

2 napja ajánlották nekem a Macriumot itt. Ki is próbáltam és tökéletesen működik uefiben és legacyban is.
Tudsz vele rescue media-t csinálni (ráadásul multiboot-ost) és akkor nem kell működő OS.

[ Szerkesztve ]

(#56985) dergander válasza vigyori78 (#56981) üzenetére


dergander
addikt

Tudom hogy nem bajos az eszköz,csak nem értem miért nem tudok semmilyen drivert feltenni rá? Nincs valami program amivel meglehet nézni mi micsoda lenne pontosan?

(#56986) Boxi88 válasza dergander (#56985) üzenetére


Boxi88
őstag

(#56987) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan tudok a letezo leggyorsabb, legegyszerubb modon jogtiszta win 10-et varazsolni olyan laptopra, amiben nincs odd?
Van itthon masik gep, szoval arrol tudok letolteni, lemezt irni stb.

Elore is koszonom!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56988) seger válasza persil (#56987) üzenetére


seger
addikt

Pen-ről telepítés vagy usb külső lemez meghajtó.

(#56989) vlevi válasza persil (#56987) üzenetére


vlevi
nagyúr

Microsoft oldaláról letöltöd a Media Creation tollat, és azzal készítesz egy pendriveot.

(#56990) persil válasza vlevi (#56989) üzenetére


persil
nagyúr

Es ott ki is kell fizetnem, vagy ha innen aprorol veszek egy linceszet, akkor azzal aktivalhatom?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56991) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Múlt heti Win10 update után szörnyen lassú a gép. Mi okozhatja, mit lehetne tenni?
A gép egy Acer Aspire R3-131T Windows 10 Home-mal.

Köszi.

Üdv.

(#56992) raidx válasza persil (#56990) üzenetére


raidx
őstag

A letöltés ingyenes. Licencért kell csak fizetni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56993) persil válasza raidx (#56992) üzenetére


persil
nagyúr

Ertem, koszonom! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56994) tom_tol válasza dergander (#56985) üzenetére


tom_tol
addikt

Pont nem kellene változtatni, ez jobb mint az inteles

(#56995) #54715584 válasza Syl (#56917) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most, hogy frissítettem a drivert, megmaradnak az ikonok a helyükön. Gyorsan le is kopogom. :)

(#56996) ph2012


ph2012
senior tag

A Skype előzetes verzió app-ot használom, nincs telepítve a Skype. A futó folyamatok között ott látom ezt az app-ot: [link].

Ki lehet valahogy kapcsolni, hogy a Windows indulásával ne induljon el? Nem találtam ilyen beállítást.

Köszi.

(#56997) gabro0 válasza #83685760 (#56957) üzenetére


gabro0
őstag

Köszi!

(#56998) dergander válasza tom_tol (#56994) üzenetére


dergander
addikt

Én úgy vagyok vele,szeretem ha megvannak a perifériák vezérlői. Eddig sose volt vele bajom. Nagyon megrögzött vagyok ezen a téren,már a win98 idők alatt is sokat szöszöltem a driverekkel így rám ragadt :B ;]

(#56999) CirrMee válasza vlevi (#56972) üzenetére


CirrMee
addikt

Hiszek neked, ez tényleg nem működik...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#57000) _ ĐanieL™ válasza CirrMee (#56999) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

:U :DDD :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.