Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) raidx válasza balint0509 (#56399) üzenetére


raidx
őstag

A rufusszal Legacis telepítőt csináltál? Amúgy célszerű létrehozni a rendszerparticiót és törölni majd azt a területet adni a telepítőnek. Az majd elintézi amit kell. Gyanús, hogy EFI-s telepítőt csináltál és a géped nem tudja az efit csak a Legacit. Ha a géped tudja az E
FIT, érdemesebb azt használni. GPT partíció és EFI a Win10 kedvence.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56402) raidx válasza Pityesz78 (#56400) üzenetére


raidx
őstag

Nincs. A Magyarra állított Win a Magyar helyesírás szabályait követi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56403) balint0509 válasza balint0509 (#56399) üzenetére


balint0509
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült megoldanom az előbb említett problémát. Magával az USB (32 GB, Datatravel) -val lehetett a gond, mert kipróbáltam egy másikat (8GB, Maxell) és így már továbblépett a telepítésnél. Nagyon érdekes :D Mi lehetett a baj?

(#56404) pendre54


pendre54
addikt

Komolyan mondom, ez a Win simán pályázhatna a világ nyolcadik csodájára, de minimum egy Oszkár díjra. Ma reggel indítom a gépet, majd dob egy ilyen hibaüzenetet:

Assetudom :) , hogy mi a rák ez a Microsoft WPD, ráadásul valami 2016 !! februári dátum miatt nyekereg.
Az meg továbbra is hab a tortán, hogy minden nap lefrissít egy olyan programot, ami a büdös életbe nem volt telepítve ezen a gépemen.( Office 2010) Pár éve az Office 2003-at használtam utoljára egy másik konfigon, és Win 7 alatt, de már rég áttértem a Libre Office-ra. Még jó egyébként, hogy minden nap kiírja, hogy sikeresen telepítette a nagy semmit. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#56405) Lenry válasza balint0509 (#56403) üzenetére


Lenry
félisten

ha USB3-as pendrive volt, akkor az.
ne kérdezd miért, ez képes ilyen hibát okozni. USB2-vel jó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56406) worxland válasza pendre54 (#56404) üzenetére


worxland
addikt

Használtam a gugli-fu tudásomat:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#56407) Zoz válasza balint0509 (#56399) üzenetére


Zoz
őstag

Ne legyen egy partíció se, az üres helyet jelöld ki neki. A C-n kívül csinál még további rendszer partíciókat is.

(#56408) raidx válasza balint0509 (#56403) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag a 32-eseket nem szereti a Win.Én kártyával nyűglődtem sokszor mert olyan volt mint a népmese. Hol volt hol nem volt. Végül a teló 8 gigásával kicseréltem és nincs gond.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56409) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Segítségre lenne szükségem! Mivel családtag gépéről van szó,csak annyit tudok hogy lefrissítette a Win 7-et Win 10-re, azóta nem ismeri fel a rendszer se az egeret,se a billentyűt. Nem egy mai gép,de nem hinném hogy ez az oka. Remélem nem kell újradobni a rendszert! Köszi előre is! :R

(#56410) Lenry válasza Pehi (#56409) üzenetére


Lenry
félisten

USB-s vagy PS/2-es csatlakozója van az egérnek és a billentyűzetnek? bármelyik is, ki tudod próbálni a másikkal?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56411) Pehi válasza Lenry (#56410) üzenetére


Pehi
senior tag

Csak USB van! Kipróbáltam már több billentyűvel,és egérrel is! Biosig ok,de betöltés után semmi!

(#56412) tordaitibi válasza Pehi (#56409) üzenetére


tordaitibi
veterán

Pedig igen, mivel nem tudsz sehogy sem kommunikálni a géppel.
Ha esetleg kiírná hogy:

Kattintson ide, vagy nyomjon entert a probléma megoldáshoz, azt meg tudod csinálni beviteli eszköz nélkül?

Egyébként valószínűleg usb táp gond lesz, pendrivét felismer? Bios szinten még van bill?
Ha ezt sem, nincs kinnt az 5V az usb buszon. Próbaképp egy külsőtápos usb hub, abba a bill-egér?

Szerk, látom hogy a biosban még jó, nézz körül az usb energiagazdálkodásba, nincs valami letiltva? w10 mindenre képes.

[ Szerkesztve ]

(#56413) Pehi válasza tordaitibi (#56412) üzenetére


Pehi
senior tag

Körülnéztem a biosban,semmi gyanúsat nem találok! Pendrive,és USB wifi is megy! :F

(#56414) vlevi válasza raidx (#56402) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nezzeg a guglinak több esze van.

(#56415) Lenry válasza Pehi (#56413) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg elszállt a szükséges driver

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56416) tordaitibi válasza Pehi (#56413) üzenetére


tordaitibi
veterán

Másik egér, bill, vagy bármilyen beviteli eszköz?
pl. yoystick?

(#56417) Darkness válasza Pehi (#56413) üzenetére


Darkness
aktív tag

hasonló cipőben jártam én is. semmi USB bevitelt nem ismert fel (pedig előtte ment minden rendesen). Újra telepítettem a rendszert és lám minden megjavult.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56418) movax válasza Pehi (#56413) üzenetére


movax
őstag

Ötlet:

Eszközkezelőben leszeded a drivereket, bepipálva azt is, hogy távolítsa el fizikailag a drivert is, majd restart. Esetleg ki lehet kapcsolni az usb-portok energiatakarékosságát is, ugyanott.

(#56419) TRob1 válasza movax (#56418) üzenetére


TRob1
veterán

De mivel pipáljon és kapcsoljon ha nem ismeri fel a rendszer sem az egeret, sem a bill-t? :)

¤ R'n'R ¤

(#56420) Pehi válasza movax (#56418) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi csak hogy jutok el az eszközkezelőig? Se billentyű,se egér. :F

(#56421) Pehi


Pehi
senior tag

Azt hiszem új Win lesz,csak jó legyen utána!!! :U

(#56422) choco01


choco01
addikt

Hali.

Vettünk egy dobozos USB kulcsos Windows 10 Home-t, és a kérdésem hogy a dobozon lévő matricát le kell venni és a laptop aljára ragasztani, vagy elég eltenni? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#56423) svgyula válasza Pehi (#56421) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt is próbáltad, hogy menet közben kihúzod a billentyűt és máshova dugod? Vagy kérj kölcsön egy régebbi PS2 billentyűt és dugd rá. aztán töröld az USB drivert és rakd fel az alaplapi drivert ha tudsz akkor szedd le a legfisebbet ami a típusnak megfelel, mert úgy is pofázni fog a rendszer "a meglévő frissebb"

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56424) mckay válasza raidx (#56339) üzenetére


mckay
aktív tag

thx!

(#56425) Pehi válasza svgyula (#56423) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Csak USB van,és próbáltam ide oda dugdosni de semmi. Úgy döntöttem,hogy megy rá az új Win. :(((

(#56426) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Meg lehet oldani win10 ben azt hogy az összes hálózati beállítást ( ki és bemenő engedélyek, tűzfal , stb ) alapállapotba állítsa a rendszer? Vagy teljesen új tiszta telepítés kell ehhez?

A probléma ugyanis hogy router csere után a samba megosztás nem működik és sehogy sem sikerül két eszköz közt ( linux alapu libreelec és PC )megoldani a kapcsolatot. Előre is köszi a segítséget

(#56427) GEPESZ66 válasza Bigmasterl (#56426) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egyszer a WIN frissítés több ügyfélnek betett, nem volt net.
Akkor írták, hogy mi az amit talán a Futtatás-ba beírva alaphelyzetbe állítható minden.
Otthon megvan a teendő elmentve, de most dolgozok, így nem tudom pontosan leírni.

(#56428) Imco válasza Bigmasterl (#56426) üzenetére


Imco
őstag

Most reinstalltam, de ok. minden. Szerintem a LE a ludas. Esetleg nem volt fix IP vagy portforward a routerbe osztva neki? Ha itt megakadsz, talán a kodi topicba tudnak segíteni.

Üdv! Imco

(#56429) raidx válasza Bigmasterl (#56426) üzenetére


raidx
őstag

Egy kis olvasnivaló: [link]

"A szükséges hálózati parancsok futtatása parancssorablakban

A tálcán lévő keresőmezőbe írja be a parancssor kifejezést, tartsa lenyomva a Parancssor találatot (vagy kattintson rá jobb gombbal), majd válassza a Futtatás rendszergazdaként > Igen lehetőséget.
Futtassa a parancssorban az alábbi parancsokat az itt látható sorrendben, majd ellenőrizze, hogy megoldódott-e a probléma:
Írja be a netsh winsock reset parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt.
Írja be a netsh int ip reset parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt.
Írja be a ipconfig /release parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt.
Írja be a ipconfig /renew parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt.
Írja be a ipconfig /flushdns parancsot, és nyomja meg az Enter billentyűt."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56430) choco01


choco01
addikt

Hali.

Az miért van hogy bizonyos programokban (szinte az összesnél amit ablakban megnyitok) kissé homályosak a betűk.. :F :F elég zavaró mert nekem 8.1-nél nem ilyen, ClearType on/off kipróbálva, semmi változás..Mondjuk vezérlőpult még jó, de a Tűzfal konfigurációs ablak szövegei már homályosak..

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#56431) Lenry válasza choco01 (#56430) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem azért, mert a nagyítva van a Windowsod, de ezt nem minden program állítja be jól, általában egy ki majd bejelentkezés megoldja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56432) choco01 válasza Lenry (#56431) üzenetére


choco01
addikt

Hogy értve nagyítva?

Már többször újra indítottam, FHD felbontásban van gyárilag és a laptop saját kijelzőjén..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#56433) Lenry válasza choco01 (#56432) üzenetére


Lenry
félisten

jobb klikk az Asztalon -> Képernyő-beállítások
ott lesz egy csúszka, "A szöveg, az alkalmazások és más elemek méretének módosítása". ha nem 100%-on van, akkor nagyítva van a Windowsod. ez automatikus dolog, hogy a tizenpár colos laptopodon ne hangyaf*sznyi méretű legyen minden fullHD-ban

"Már többször újra indítottam"
mondom: ki és bejelentkezés

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56434) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Az utóbbi időben minden belépés után kifagy a Witcher 3 nekem. Ám most az előbb ugyanezt produkálta nekem netezés közben is a gép, mint amit eddig csak a játék alatt, azzal a különbséggel, hogy itt napok óta egyszer jött elő a hiba, a játékba belépve meg másodpercek után már megtörténik.

A hiba: fekete képernyő, a VGA vagy a proci ventillátorai meg maxon pörögnek, resetelni kell. Végeztem aida stressztesztet, ott semmi gond nincs, tehát nem hardveres a hiba (szerintem, de fene tudja). És egyszer újratelepítettem a játékot, illetve más mentést is próbáltam visszatölteni, ott is ez volt a helyzet. Azért ide írok, mert fingom sincs, hogy mi lehet a gond, ha van tippetek írjatok. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#56435) movax válasza choco01 (#56432) üzenetére


movax
őstag

A Gépházban húzd le a nagyítást 100%-ra, majd a Vezérlőpult/Képernyőben vissza 125-re. Én így oldottam meg, szintén FHD-képernyő.

(#56436) choco01 válasza movax (#56435) üzenetére


choco01
addikt

Próbáltam a ki-be jelentkezést is, a le-fel húzást de ugyan úgy homályos néhány helyen... :(

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#56437) movax válasza choco01 (#56436) üzenetére


movax
őstag

(#56438) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Sajnos el kell adnom a jelenlegi winchester-emet. A kérdésem az lenne, hogy hogy tudok róla mindent letörölni? Nyilván win CD be, formázás, de utána telepíteni akar... van más megoldás? Tehát ne legyen rajta semmi.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56439) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Hogyan tudnék egy mappát meghajtóként csatolni, pl.
az F meghajtón lévő "filmek" mappa legyen a sajátgépben Z meghajtó, és ez megmaradjon fixen újraindítások után is?

(#56440) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép estét!

Pár héttel ezelőtt tisztán telepítettem az egyik ismerősömnek a laptopját windows 10-re (jogtiszta). Nagyon szépen ment, semmi probléma nem volt vele. Ma írta, hogy dolgozott a géppel, majd egy kis időre otthagyta és mire visszament fekete képernyő fogadta egy mozgatható egérkurzorral, de nem tudta feléleszteni a gépet. Ha kikapcsolja, akkor utána a laptop tetejét felnyitva bekapcsol a gép, de semmi nem látszik a kijelzőn csak feketeség és a touchpadot megnyomva jelenik meg a kurzor.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?

(#56441) vlevi válasza Heisenberg69 (#56438) üzenetére


vlevi
nagyúr

Speciális rendszerindítás, ezen belül alaphelyzetbe állítás. És ott van olyan opció is, hogy minden töröljön, meg még olyan is, hogy masszívan túrjon le mindent. Ez tovább tart, de állításuk szerint úgy letúr mindent, hogy nem állítható vissza. Egyébként pont ezt az opciót szokták ajánlani a gép eladásakor.

(#56442) ot93


ot93
senior tag

Van olyan lehetőség win10-ben, hogy egy ablakot beállítsak úgy, hogy mindig felül legyen? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56443) choco01 válasza movax (#56437) üzenetére


choco01
addikt

Köszi, ezzel jó lett!! :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#56444) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég lett egy új laptopom amin win10 van. A gondom az lenne vele hogy amikor rádugom usb-vel a telefonom (Lumia 650) akkor nem látja a gép. Nem tudok belépni se a telefon memóriájába, se az sd kártyáéba. Tudtok rá esetleg valami megoldást?

Üdv.: Aszti

(#56445) movax válasza aszti93 (#56444) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy evidenciára kérdezek rá, de miután bedugod, a telefonon engedélyezed, hogy USB-háttértárként lássa a gép?

(#56446) movax válasza choco01 (#56443) üzenetére


movax
őstag

:C

(#56447) tordaitibi válasza ot93 (#56442) üzenetére


tordaitibi
veterán

DeskPins

(#56448) kory24 válasza aszti93 (#56444) üzenetére


kory24
őstag

Szia

Eszközkezelőben törlöd telefont (ismeretlen eszköz) majd kezileg hozzadod mtp usb device-ként.
Ha nem megy
Valahol van részletes leírás képekkel. Mobilról vagyok

(#56449) aszti93 válasza movax (#56445) üzenetére


aszti93
aktív tag

Szerintem engedélyezve van mert 1x hozzá tudtam már férni ezen a gépen. Aztán mikor másodjára dugtam rá akkor már nem. Egyébként manuálisan nem engedélyeztem semmit, mert Win7 alatt sem kellet.

kory24:

Megpróbálom, köszi.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#56450) szekekri


szekekri
csendes tag

Sziasztok!
Egy hatalmas kérdőjellel állok elétek.
Van egy ASUS rampage IV black edition lapom.
Manapság vettem egy Toshiba XG4 1024gb m.2-es ssd-t.
Vettem hozzá egy hyper m.2 mini átalakítót.
Szerettem volna feltelepíteni a Windows 10 op. rendszert az m.2 ssd-re, de valamiért azt írja ki, hogy:
"The current BIOS setting do not fully support the boot device. Press F1 to enter the BIOS Setup.
Go to Advanced > Boot > CSM Parameters, and adjust the CSM )Compatibility Support Module) settings to enable the boot device."
Ha bárki találkozott volna ezzel a hibával, esetleg a BIOS beállításokon kellene valamit állítanom, akkor köszönöm a segítséget.
Olyat nem nagyon szeretnék visszakapni, hogy a lapod nem támogatja az nvme ssd-ket.
Igen, ezt én is tudom, még is vannak emberek, akik képesek voltak (IGAZ, nem Toshiba ssd-vel, hanem éppen Samsung vagy Intel ssd-vel), de működik nekik, nem kellett BIOS moddolni.
Ez az első Fórum témám, nem biztos, hogy jó helyre írok.
Trollkodásra nem vagyok kíváncsi, köszönöm!
Asus rampage IV black / BF edition
Intel 4930k
AMD R9 290x
Adata sp900 256gb
Toshiba xg4 1024gb
G.skill TridentX 2400 cl9 4*4gb
G.skill RipjawsX 2400 cl9 4*4bg
Full passive watercooling
e-mail:szekeres_djkiki@hotmail.com

e-mail: szekeres_djkiki@hotmail.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.