Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) Angel2014 válasza negist (#56319) üzenetére


Angel2014
addikt

Így kell csinálni pendrivot...bootra [link]...szerintem neked erre a lapra legacy ntfs re formáznod ha oda érsz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56352) height


height
aktív tag

Sziasztok!!

Valószínűleg töröltem egy beállító rendszer fájlt, és a képen látható üzenetet kaptam, mi a teendő, hogy elinduljon a gép?

(#56353) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
1607-es frissítés óta szórakozik a torrentem.
Sok memóriát zabál(-t ez csak az elején volt,már jó)
Az átmeneti tár mindíg meg telik, a régi 60 MB/S írás felét ha tudja a lemez.(SSD-vel és 2 hdd-vel próbáltam, nincs külömbség.)

Azt kérdezném hogy nem volt ebben a frissítésben valami ami a lemezek írását vagy ilyesmit befolyásolná?
előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56354) Lenry válasza height (#56352) üzenetére


Lenry
félisten

pl egy másik gépről visszamásolod.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56355) height válasza Lenry (#56354) üzenetére


height
aktív tag

És a másik gépen is w10nek kell lennie ? Lehet hulye kérdés de ilyet még nem csináltam.

(#56356) GEPESZ66 válasza Bacusuz (#56353) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Utorrentről van szó?
A torrent fórumban írtàk nemrég,hogy mit kell átállítani.

(#56357) Atlantis


Atlantis
veterán

Használ valaki ASUS USB-s Wi-fi kulcsot Windows 10-zel? Valami miatt csak minden második indításnál indul el rendesen, elsőre nincs Wi-Fi vele.
Leállításnál is gondja van a rendszernek, nem kapcsolja ki a gépet, újra kell indítanom Reset gombbal, bebootol és újra lekapcs után már leáll rendesen. Nem tudom, hogy ezt is a Wi-Fi kulcs okozza-e, de Windows 7 alatt nem volt gondja.

Elvileg minden fel van telepítve rendesen, szűz a Windows 10 a gépen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#56358) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!

W10 x64 pro SSD-n.
Szórakozott a gép és próbáltam kilővőgetni futó alkalmazásokat.
Ez eddig ok. Majd jött a szikra, hogy msconfigba van olyan, hogy alapvető cuccokkal indítás.
Bepipáltam a hibakeresés indítást ami egyből átugrott szelektív indításra>rendszerszolgáltatások betöltése pipálva. Az eredeti indítás beállítás használata szürke volt pipa nélkül. Ezt furcsának találtam ezért 2-3x újra próbáltam de mindig átugrott a hibakeresés a szelektív indításra a fenti beállítással. Sebaj, restart. Ha nem jó visszaállítom az mscfg-t. Restart óta bejelentkezésnél a jelszó kérő ablak nem jön elő, hálózat nincs. Így igazából nem tudok belépni a Windowsba.

Valami ötlet a bejutásra?

Mindennek tudok örülni! :)

Köszi!

Üdv! Imco

(#56359) svgyula válasza Atlantis (#56357) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A kikapcsolás problémára lehet ez megoldás a wifi probléma az más talán driver okozza(csak találgatás).

(#56358) Imco
Nem lehet, hogy csak nem látni a bejelentkező ablakot? Nálam a laposnál van ilyen ha "felkeltem"
akkor először az egérrel alulról fel kell húzni a "rolót" :). Vagyis a képet felemelni ahhoz, hogy a bejelentkező képernyő megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56360) Atlantis válasza svgyula (#56359) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm, megpróbálom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#56361) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van egy igen nagy gondom. Adott a családi gép, amit én nem használok, de én vagyok az admin. Na mármost elfelejtettem a jelszót, ami azért gáz mert fel kellene telepítenem pár programot, amit viszont csak admin jogosultsággal lehet.
A kérdés az, hogy van-e bármilyen módja annak belépjek, vagy csak a rendszer újratelepítése segítene?

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56362) raidx válasza negist (#56319) üzenetére


raidx
őstag

Miért nem használod a rufuszt erre a célra?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56363) ph2012


ph2012
senior tag

A Visszajelzési központ app-ba írtam egy javaslatot ezen a címen:

Search for the Edge Browser - (Keresés az Edge böngészővel)

Légyszi nézzétek meg, szavazzatok rá és véleményezzétek.

A lényege, hogy az Edgében a jobb klikkes menüben legyen "keresés a Google-val" menü. Ilyen: [link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56364) raidx válasza adamssss (#56361) üzenetére


raidx
őstag

Ha a biztonsági kérdésre adandó választ tudod a Win is segít. Ellenkező esetben egy Hirens CD/DVD/Pen segít.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56365) adamssss válasza raidx (#56364) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudom a kérdésre a választ, sőt azt sem tudom van-e kérdés. :)

Mi ez a Hirens? (még sohasem halottam róla)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56366) quailstorm válasza adamssss (#56365) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hiren már nagyon régi, amúgy is csak egy gyűjtés. Kon-boot kell neked.

(#56367) Syl


Syl
nagyúr

Látom a Windows Store még mindig kaka

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56368) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan programot amivel képet készít a "C" meghajtóról és vissza is lehet állítani bármikor?
Olyan ra gondolok mint a Win7-en jól működő "Keriver Image" program volt.
A sajátja nagyon sok helyet foglal.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56369) jokeph válasza dewil666 (#56368) üzenetére


jokeph
nagyúr

Norton GHOST pl. Tiszta Dos alatt müködik.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56370) Syl válasza dewil666 (#56368) üzenetére


Syl
nagyúr

Macrium Reflect

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56371) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56372) vg válasza Syl (#56367) üzenetére


vg
addikt

Ez vicces, mert a Win10 Store nekem csak a goggle dns-t használva megy. A saját, upc-s, default dns-t használom, akkor ugyanezt a hibát kapom. Máig nem értem.

(#56373) _ ĐanieL™ válasza dewil666 (#56368) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

A Win10 sajátjával sincs semmi gond.

(#56374) kivlov válasza dewil666 (#56368) üzenetére


kivlov
aktív tag

Macrium Reflect Free

innen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56375) raidx válasza vg (#56372) üzenetére


raidx
őstag

Lehet, valami kalózkodás történt az UPC-sről ami miatt feketebárány lett. Ha nem tudják konkrétan fülön csípni a delikvenst sok esetbe megy az egész a levesbe.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56376) dewil666 válasza _ ĐanieL™ (#56373) üzenetére


dewil666
őstag

Csak az a 20Gb amit elfoglal egy mentés. A Keriver Image Win7-nél 4-5Gb volt a mentés maximum.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56377) vg válasza raidx (#56375) üzenetére


vg
addikt

Ez lehetséges, de túljártam az eszükön, mert másodlagosként a google dns-t használom, és így megy jól.

(#56378) raidx válasza _ ĐanieL™ (#56373) üzenetére


raidx
őstag

Az nem is a Win10 sajátja, hanem a Win7-é. Előnye, hogy mentés alatt lehet használni a gépet. Ezmiatt kicsit lassú de a háttérbe eldolgozgat. Van lehetőség csak lemezkép létrehozására. Akkor kicsit gyorsabb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56379) _ ĐanieL™ válasza dewil666 (#56376) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Akkor az nem lemezképet csinált... a lemezkép, az akkora (vagy kicsit nagyobb), mint a rendszermeghajtó foglalt területe, amiről készül.
Nem is tud kisebb lenni.

A Win sajátjával van lehetőség csak lemezképet készíteni, így ha másik lemezen/partíción vannak a személyes fájlok (képek, stb.), akkor azok nem kerülnek bele, így csak a rendszerről és a telepítésekről készül az image.

(#56380) raidx válasza dewil666 (#56376) üzenetére


raidx
őstag

Egy lemezkép akkora mint a rendszerlemez. Előnye, hogy hardver hiba esetén is használható egy szűz SSD/HDD-re és van működőképes rendszered.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56381) dewil666 válasza _ ĐanieL™ (#56379) üzenetére


dewil666
őstag

Igen tudom! Csak a Win-ről akarok mentést csinálni, mert évente vissza szoktam állítani mikor "beszemetelem" programokkal és annak maradványaival. Akkor csak visszaállítom és kész a frissen telepített Win.
Tömörítette az előző progi úgy mentette el.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56382) Syl válasza vg (#56377) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam külön vicc, hogy ezen hibaüzenet előtt (egy programot akartam volna telepíteni) a Posta alkalmazás automatikusan és sikeresen frissült. Szóval, ezt nekik a problémás internet elérésre! :W

(#56380) raidx

Egy lemezkép akkora mint a rendszerlemez.

A Macrium Reflect nem DD ;) Ez nem szektoronként másol, hanem fájlonként. Plusz kihagyja pl. a swap- és hibernálás fájlt, és némi tömörítést alkalmaz az összes állományon. Így lett a 60 gigás C: partíciómból (32 foglalt) 18 gigás macrium image.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56383) _ ĐanieL™ válasza #41133696 (#1) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

szerk.: bocsánat, nem válasz akart lenni, csak mellé nyomtam :)

Sziasztok!

Posta appal kapcsolatban egy kérdés (gmail fiókkal használom): van e bármilyen mód arra, hogy folyamatos szinkronban legyen a Posta a fiókommal?
Jelenleg a szinkronizálás az 'elemek érkezésekor'-ra van állítva. Ami a bejövő mappa szempontjából nem rossz, mert rögtön értesít, ha mail jön.
Viszont minden mást is csak akkor szinkronizál, ha kapok egy e-mailt.

Pl: kapok egy levelet.. amit áthelyezek egy másik mappába és mondjuk utána küldök is egy mailt. Aztán kikapcsolom a gépet.. de idő közben nem kaptam másik e-mailt. Nos pl ebben az esetben ha nem kattintok rá a frissítésre, akkor a webes felületen és a többi eszközömön marhára nem jelenik meg sem az elküldött üzenet, sem az áthelyezés.. sőt még olvasottnak sem jelöli amit a gépen már át is helyeztem... mivel nem szinkronizált.. mert nem érkezett újabb mail.

Kicsit bonyolult lett a fenti leírás... de ezzel lehet valamit kezdeni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#56384) raidx válasza Syl (#56382) üzenetére


raidx
őstag

És azt visszatudod állítani egy szűz HDD-re, hogy működőképes rendszered legyen? Mert az nem lemezkép!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56385) Syl válasza raidx (#56384) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, már próbáltam. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56386) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! A kín a következő. Két (frissen telepített) gépen (ThinkStation P300 SFF, ill. ThinkCentre M700 SFF) sem tudok rendszer-visszaállítást csinálni. A hibaüzenet mindkét gépnél azonos. Ötlete valakinek?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56387) movax válasza newmoonlight (#56386) üzenetére


movax
őstag

A tartós megoldás az, ha megszabadulsz a teljes Áruháztól.

Egyébként a problémádra itt találsz ötféle megoldási módot.

(#56388) newmoonlight válasza movax (#56387) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! Az ötféle módot még nyálazom, de az Áruháznak mi köze lehet ehhez?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56389) quailstorm válasza newmoonlight (#56388) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A visszaállíthatatlan mappa az UWP appokat tároló mappa, szóval valami köze lesz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56390) movax válasza newmoonlight (#56388) üzenetére


movax
őstag

Hát, jellemzően az Áruházból jönnek a windows appok.

(#56391) Lenry válasza newmoonlight (#56386) üzenetére


Lenry
félisten

milyen forrásból telepítetted a Windowst?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56392) newmoonlight válasza movax (#56390) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ha ilyen alapvető funkciót el tud baszcsizni az Áruház, akkor erre az agyasok a MS-nál még nem ocsúdtak fel?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56393) newmoonlight válasza Lenry (#56391) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"Tiszta" forrásból. Az eBay-en vettem a gépeket. Mindkettőn jogtiszta Win volt.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56394) vlevi


vlevi
nagyúr

Kultúráltan, de megkérdezném, hogy WTF is WPD?

"Frissítések érhetők el.
• Microsoft - WPD - 2/22/2016 12:00:00 AM - 5.2.5326.4762.
Ezt a frissítést külön kell telepíteni. A telepítés megkezdéséhez kattintson vagy koppintson a Telepítés elemre. Ha nem jelenik meg a telepítőablak, állítsa kisméretűre ezt az ablakot, vagy keresse meg a tálcán a telepítőablakot."

Oké, meggugliztam, és ez a Windows Portable Devices (WPD) driver,
[link], de mire jó ez nekem?

(#56395) vlevi válasza vlevi (#56394) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha ez a WPD azt tudja (a nevéből erre gondolok), hogy a külső meghajtókat, pl. pendrive kezeli, akkor köszönjük :W
Törlök a pendriveról, de nem tűnik el az intézőből a file, csak, ha frissítést nyomok.
Faxa. Nagyon faxa.

(#56396) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Olyan problémával szenvedek, h van egy Lenovo Miix 3-380 tabletem, de bitlockolt. Nem lehet újrainstalálni sem még winpe vel sem működik mindenhová bitlocker keyt kér. Ez is megvolt. Lekértem a microsofttól, de ők a 73E8FD36 ID hez adtak kódot és nem a EF343386 ID ű eszközhöz. Irtam a microsoftnak is, de semmi visszajelzés. Ilyenkor?

(#56397) svgyula válasza dewil666 (#56376) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Jobb klikk az egérrel startmenű bal szélén windows ikonra. Vezérlőpult kiválaszt, utána minden úgy mint a win7-nél....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56398) Aurig@ válasza dewil666 (#56368) üzenetére


Aurig@
őstag

Acronis True Image 2017

Le is menti a partíció és vissza is állítja! A 2014-es verzió óta használom.

(#56380) raidx

Az Acronis esetén sem akkora a létrehozott lemezkép, mint a rendszerlemez.
256-os SSD-n lévő Win10-et minden cuccal együtt, a gyerek játékaival 33,2GB-ba lementette.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#56399) balint0509


balint0509
csendes tag

Sziasztok!

Telepítéshez szeretnék segítséget kérni. Vettem egy zsír új lenovo ideapad 510 laptopot free dos-al. USB-ről szeretném telepíteni, RUFUS-al megcsináltam amit kell, boot-ol rendesen USB-ről, megjelenik a telepítő. Eljutok a partíciókig. Ott eredetileg volt 2 rész, az egyiket töröltem, az asszem "Rendszer" néven futott kb. 1000 MB volt és volt a másik rész a maradék az 1 TB-ból. A törlés után 1 db partíció volt 931,5 GB-val, ahogy kell. Formáztam és nyomnám h tovább, de azt írja ki, hogy: "nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni sem meglévőt találni stb..."

Mit lehet tenni?

Mindent töröltem már meg formáztam de egyszerűen nem enged tovább. Csak 1 TB-os HDD van benne. A BIOS-ban BOOT mode-nál Legacy support van, a BOOT priority-nél LEGACY first, USB boot engedélyezve, PXE BOOT to lan engedélyezve és kissé lejjebb LEGACY rész alatt az USB az első, így tényleg onnan bootol be.

[ Szerkesztve ]

(#56400) Pityesz78


Pityesz78
tag

Van esetleg arra lehetoseg, hogy egy magyar win10, a windows gomb kereseskor az ekezeteket ne vegye figyelembe? Tehat ha beirom, h: fajlkezelo akkor megjelenjen a talalat. Mert most csak az ekezetes szavakat erti ami nem jo.

thx

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.