Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) netpeti98 válasza tordaitibi (#56848) üzenetére


netpeti98
addikt

Most olvasom, a nagy mostani update további komoly biztonsági frissítésekkel jön, pl. ha vírust, gyanús dolgot észlel, kizárja a gépet a hálózatból. Te Jóságos Szűzanya, mi lesz itt akkor...

Még jó, hogy ez a céges környezetben a Windows Defender ATP-be beléptetett gépeket érinti, ha a rendszergazda úgy konfigurálja be. :U

(#56852) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg szeretném akadályozni, hogy a win10 leszedje a friss-ropogós WHQL nvidia driveremet és felrakjon helyette vmi tavalyi kacatot. Az ITT található M$-gyártmány frissítéselrejtő egyszerűen nem látja a geforce-update-et, egyéb megoldás?

Találtam már csoportházirendes install-blokkolást (Administrative Templates/System/Device Installation/Dev.inst.Restrictions), de ez tudtommal nem akadályozza meg a driver letöltődését, az lejön és próbálja magát felszenvedni... Zseniális...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56853) tordaitibi válasza #54715584 (#56850) üzenetére


tordaitibi
veterán

Hol itt a vírus?

és ez így megy ha magára hagyom akár órákig is. A bootnet, vírus, cionbányász az azért dolgozik hálózati forgalmat generál egyebek.
Nem követendő!! Csak leírtam, az előző levélre válaszként, hogy nálam hasonló a szitu az írási jogokkal, és hogy nálam 101% hogy nem a víruskergető nem engedi írni a meghajtót, lévén nincs.

Syl,
én legfőképp a 2. tipp, a külső alkalmazásoknak befellegzik. Nem holnapra, de pár év.
A csak C meghajtó talán nem, de csakis w10 által formázott/írt tárolókat fog elfogadni. NTFS adatokba elfér az erre utaló adat.

Ha már itt vagyunk, az írásvédettséget hogyan lehet levenni, van olyan könyvtáram hogy 20x levettem, végig is mazsolázza az összes mappát, fájlt, és ennek ellenére írásvédett marad.
Amúgy pontosan ez mit is takar?

(#56854) válasza tordaitibi (#56853) üzenetére



addikt

Jaja, nekem is read-only a GAME folderem.
Hiába veszem le róla, végigzongorázza a fileokat és ha 1mp múlva megnézem megint írásvédett az egész.

Lehet, hogy emiatt nem tudnak menteni a játékok, nem tudom, de lehetetlen megszüntetni, mert azonnal visszateszi. Azt is beállítttam a GAME folderre, hogy ne a C:-től örökölje a jogokat, de így is mindig visszaáll.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#56855) VGYke


VGYke
addikt

Kezdődik minden elölről? Januárban telepítettem újra a win10 legfrissebbet. Februárban ugye kimaradt a win10 frissítés, ami most jött meg a márciusival. És már megint 3,99TB :Y a frissítés (téves) mérete, amit a lemezkarbantartó órákig töröl:

Ez megy SSD-n 50 perce:

Akár friss, akár régi win10 rendszeren, mindenkinél jelentkezik ez a baromság, vagy csak engem szúrt ki a MS, hogy tesztelje a türelmemet?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#56856) #54715584 válasza tordaitibi (#56853) üzenetére


#54715584
törölt tag

A válasz arra a (költői) kérdésedre vonatkozott, hogy mi lesz itt akkor, nem pedig arra, hogy mi van most. :)

(#56857) Zoz válasza VGYke (#56855) üzenetére


Zoz
őstag

Mindenkinél. Úgy kb 30x volt már ide betéve...

(#56858) ph2012


ph2012
senior tag

Frissíteni kellen a Java alkalmazásomat az Oracle letöltési oldaláról: [link].

Honnan tudom eldönteni, hogy 32 bites vagy 64 bites a Windows 10-em? Ez alapján kéne eldöntenem, hogy a Java X86 vagy a Java X64-et kell letöltenem.

Köszi a segítséget.

(#56859) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Windows 10-et telepíteném pendriveról 1 TB-os winyóra, amin 3 partíció volt, egy 250 megás, egy ~97 gigás és egy 900 gigás. A 900-on vannak a fontos dolgaim, így a másik kettőt töröltem, majd újat akartam létrehozni, de ezt írja ki a telepítő: Nem sikerült új partíciót létrehozni. [Hiba: 0x9e8fddb0].
Régebben telepítettem már win7-et, annál is mindig így jártam el, semmi gond nem volt. Win 10-et most telepítek először. Tudnátok ebben segíteni? Nem szeretném, ha a 900GB-os partíció tartalma elveszne. Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#56860) qqcqqc válasza ph2012 (#56858) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha csak böngészőhöz kell, akkor 32 bites, ha van java alkalmazás, ami kéri (pl. NAV programja), akkor kell a 64 bites IS.

(#56861) ph2012 válasza qqcqqc (#56860) üzenetére


ph2012
senior tag

A Javának van egy ilyen letöltési oldala is: [link]. Ez csak 721 KB-os fájlt tölt le. Az Oracle oldala ([link]) meg 190 MB-os fájlt tölt le. Mi a kettő közötti különbség?

Jól értem az Oracle oldaláról ([link]) le lehet tölteni a gépemre a 32 és a 64 bites verziót is? Egyszerre mind a kettő fenn lehet a gépemen?

[ Szerkesztve ]

(#56862) tom_tol válasza Pokesz007 (#56833) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz. Teljesen reménytelen. Már manuálisan is próbáltam telepíteni, ugyan az a helyzet.

(#56863) King Unique válasza pendre54 (#56837) üzenetére


King Unique
titán

Futó rendszer alól akarod önmagára ráhúzni a mentést?
Hát az úgy nem nagyon fog menni...Egyébként a program írja is a hibaüzenetben, hogy ezt pl. egy Windows PE megoldás alól kellene csinálni. A programban pedig van Rescue Media készítési opció.

(#56834) Bacusuz:
Mért pont FAT, a FAT32 nem jó?
Egyébként meg vsz az az oka, hogy a sima FAT kötet ezen leírás alapján nem lehet 4 GB-nál nagyobb. Legalábbis nálam pl. egy 4 GB-os pendrive esetében formázásnál felajánlja a rendszer a FAT opciót, ellenben egy 8 GB-osnál már nem. Utóbbinál a diskpart sem engedi, de még a Rufus sem. Sőt, külső particionáló programok is csak ~ 4 GB-ot tudnak belőle formázni.

[ Szerkesztve ]

(#56864) raidx válasza Vesporigo (#56859) üzenetére


raidx
őstag

Startmenű, Gépház, Rendszer, Névjegy és ott legörgetsz amíg nem látod a Rendszer típusa részt

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56865) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek egy listája azokról a háttérfolyamatokról, szolgáltatásokról, amiket gond nélkül le lehet tiltani, mert nincs rájuk szükség a rendszer megfelelő működéséhez és csak erőforrást vonnak el?

Köszi.

Üdv.

(#56866) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Pár napja próbálja telepíteni a gép ezt a frissítést de sose sikerül neki sajna! Mit lehet tenni az ügy érdekében ilyenkor? Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1607 rendszerekhez (KB4013429).

(#56867) Zoz válasza Rainman05 (#56866) üzenetére


Zoz
őstag

Próbáld meg kézzel letölteni és úgy telepíteni.

(#56868) tom_tol válasza Zoz (#56867) üzenetére


tom_tol
addikt

Én megpróbáltam, úgy sem megy. De várom a megoldást

(#56869) Bacusuz válasza King Unique (#56863) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem tudom mi köztük a különbség.
Régi teló nem ismerte fel a 16GB FAT32-őt, a benne levő kari(128MB)FAT volt.
Mint elolvastam a telcsi specifikációban írta hogy up to 2gb, tehát lehet nem a formázás a gond. :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56870) quailstorm válasza Bacusuz (#56869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az biztos (hogy nem a formázás volt a gond), akkor az egy kétmillió éves teló és nem tud microSDHC-t, szóval 2GB a max fizikai méretű kártya (arra meg FAT16). A FAT16 van most csak FAT-nak jelölve a Windowsban.

[ Szerkesztve ]

(#56871) King Unique válasza Bacusuz (#56869) üzenetére


King Unique
titán

Itt az a lényeg, hogy Windows alatt egy 16 GB-os partíciót nem fogsz tudni egyben FAT-ra formázni. Az meg, hogy egy régi eszköz mit kezel / mit nem kezel, már egy másik dolog. Ha max. 2 GB és FAT kell neki, hát akkor olyat használj hozzá, ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#56872) vlevi válasza quailstorm (#56870) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul a 2gb méret alatti sd kártyák teljesen masok, csak a formajuk egyezik meg. Az sd kártya 2gigat tud (vagy 4-et?),mert olyan a flashmemória cimzése. A nagyobb kártyák már blokkokban kezelik a memóriát, és sdhc-nek hívják őket. 64giga fölött megint van egy ugrás, sdxc jelöléssel.

(#56873) Rainman05 válasza Zoz (#56867) üzenetére


Rainman05
tag

Meg próbáltam de ezt írta ki a végén. Az a baj folyton sipákol érte a windows.

(#56874) Bacusuz válasza King Unique (#56871) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi,
így lesz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56875) Rainman05 válasza tom_tol (#56868) üzenetére


Rainman05
tag

Neked is ez a problémád?

(#56876) Apaxp válasza Rainman05 (#56873) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nekem sem ment fel. Ezzel oldottam meg.

update hiba
A képen a pirossal aláhúzott futtatásra klikk

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#56877) Rainman05 válasza Apaxp (#56876) üzenetére


Rainman05
tag

És utána melyikre kattintottál hogy elinduljon a Microsoft easy fix solution létöltése? Már ha ez kel :)

(#56878) Apaxp válasza Rainman05 (#56877) üzenetére


Apaxp
senior tag

a futtatásra klikk után elindul egy letöltés: WindowsUpdateDiagnostic.diagcab


azután a továbbra klikk

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#56879) kovdaniel


kovdaniel
csendes tag

Sziasztok!

A HDD-men (1000 gb seagate) 2 partíció van, egyik a Windowsnak (100 gb), másikon fontos dolgaim vannak. A windowst próbáltam újratelepíteni pendriveról. Az első partíciót töröltem, aztán újat akarok csinálni. Nem csinál újat, hanem azt írja, hogy csak GPT lemezre mehet a windows. Hogyan tudok csak partíciót gptre konvertálni? A másik partíciót nagyon nem szeretném törölni.
Köszönöm!

(#56880) tatararpad válasza ph2012 (#56861) üzenetére


tatararpad
őstag

Az egyik online telepítő a másik meg offline, az online majd menet közben tölti le a telepítőfájlokat, az offline meg tartalmazza őket, ezért nagyobb. Lehet 32 és 64 bites verzió egyszerre a gépen. De amúgy miért a fejlesztői verziót akarod letölteni, végfelhasználóknak elég JRE.

[ Szerkesztve ]

(#56881) krealon válasza kovdaniel (#56879) üzenetére


krealon
veterán

"A windowst próbáltam újratelepíteni pendriveról. Az első partíciót töröltem, aztán újat akarok csinálni. Nem csinál újat, hanem azt írja, hogy csak GPT lemezre mehet a windows. Hogyan tudok csak partíciót gptre konvertálni?"

A GPT, a lemez particionalasi metodusa, nem a particio jellemzoje.

"A másik partíciót nagyon nem szeretném törölni."

A fontos adatokrol legyen biztonsagi masolat, azutan CD-rol (vagy pendrive-rol) botolhato eszkozokkel (pl MiniTool Partition Wizard) at tudod konvertalni GPT-re a lemezt.

(#56882) kovdaniel válasza krealon (#56881) üzenetére


kovdaniel
csendes tag

Lehet nem fogalmaztam pontosan. Tehát a windowsos partíciót letöröltem, maradt a másik, amin a fontos adatok vannak, amiket nem szeretnék elveszteni. Van most rajta egy csomó particionalatlan terület. Arra ha rányomok, és újat szeretnék csinálni, azt mondja, hogy nem sikerült az új partíció létrehozása. Pedig régebben itt volt a windows. Most ilyenkor mit lehet tenni?

(#56883) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Hogy, vagy hol lehet azt beállítani, hogy amikor betölt a gép ne kérjen jelszót? a pin kódot kilőttem erre a jelszót kéri ezt szeretném, hogy ne kérjen ilyet

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56884) vlevi válasza kovdaniel (#56882) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy átkonvertáloda lemezt gpt-re, ez megtehető adatvesztés nélkül,
Vagy csinálsz olyan telepitolemezt, ami nem uefivel bootol, hanem a régi biossal. Annak már jó lesz az mbr particios tábla is.
Vagy, lehet, hogy jó a mostani telepitő is, ha rajta van az uefi mellett a bios bootszektor is. Ezesetben a gép inditasa, és a telepitorol bootolaskor ne az uefi-t valaszd.

[ Szerkesztve ]

(#56885) qqcqqc válasza kovdaniel (#56882) üzenetére


qqcqqc
őstag

Rufus-szal csináld meg a telepítő pent, és a beállításoknál mbr-t válasszál.

(#56886) King Unique válasza kovdaniel (#56879) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Csak partíciót nem tudsz GPT-re konvertálni, mert az a teljes lemezre vonatkozik! Inkább az az érdekes, hogy nálad mért lett MBR a lemez? Gondolom azért, mert korábban Legacy boot módban lett telepítve a rendszer. Illetve most mért akarod erővel UEFI-ben?

Szóval itt a megoldás, hogy vagy átállítod a boot módot Legacy-ra, vagy például külső programokkal átkonvertálod* a lemezt. Mivel a Windows telepítőben a diskpart destruktív, vagyis minden adatot töröl! Bár UEFI módban itt igazából a tiszta telepítés lenne a legnormálisabb megoldás, nem az ilyen átkonvertálás. Csak ahhoz ugye először le kellene menteni az adatokat...

* Ezt egy külső, live környezetben futtatott megoldással célszerű. De pl. ezen hozzászólás offos részében említett WinPE-alapú megoldásokban is vannak gyárilag ilyen particionáló programok.

[ Szerkesztve ]

(#56887) raidx válasza zsof Nokia (#56883) üzenetére


raidx
őstag

jobb klikk a startmenűn, ŰFuttatás, beírod netplwiz, A feljövő ablakba pipa kio A számítógép ..........., Felhasználó kiválasztása, Alkalmaz. A feljöcő ablakba megadod a jelszót és megerősíted, vagyis mégegyszer beírod maj OK. Lehet újra idítani és ha mindent jól csináltál nem kér jelszót.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56888) Vesporigo válasza Vesporigo (#56859) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Közben megoldódott a problémám, ugyanaz volt a gond, mint Kovdaniel-nek.

Megoldás: BIOS-ban bootot UEFI+Legacy-ról átállítottam csak Legacy-ra, majd engedett új partíciót létrehozni és végül telepíteni. Bár nem tudom még mindig, miért jobb, ha uefivel telepítem gpt-s partícióra. :) Ha valaki röviden elmondaná, azt nagyon megköszönném.

(#56889) Janou válasza krealon (#56827) üzenetére


Janou
őstag

Köszi. Kipróbáltam, vissza is töltötte a lemezképet. Tökéletesen működik!!! :) Ezer hála és köszönet! :R

(#56890) zsof Nokia válasza raidx (#56887) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Ugyanúgy kér jelszót szóval ez nem jött össze pedig úgy csináltam ahogy írtad

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56891) Rainman05 válasza Apaxp (#56878) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi! Az előbb rosszra kattintottam azért nem indult aminek kellet :) De most már jó, tényleg helyre hozta frissítést.

(#56892) vlevi válasza Vesporigo (#56888) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért érdemesebb az UEFI-t használni, mert a BIOS már 40 éves, és van pár olyan plusz dolog az UEFI-ben, amit a BIOS nem tud.

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze [avagy hogyan telepítsünk Windows 8.1 x64 operációsrendszert UEFI módban]

A gond csak az, hogy pl. a régebbi videókártyák (nekem ATI 7850 volt) nem használhatóak tisztán UEFI-vel, és emiatt sokszor még mindíg úgy marad, vagyis BIOS-al telepítik a rendszert, nem UEFI-vel.

Egyébként a GPT partíció az ami még érdekesebb ebből a szempontból, mert az MBR partíciós tábla talán BIOS-al egyidős.
GPT vs. MBR - minden, amit tudni érdemes az UEFI partícióról

(#56893) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Sokat böngésztem a topikot mégis maradt bennem kétely.

Hardware csere előtt állok. (Alaplap+CPU+mem+VGA)

W7-ről ingyen upgrade-lt W10 van a gépen (1607-es)
Amennyiben jól olvasgattam akkor ha Microsoft fiókhoz rendelt digitális licencem van, akkor nem para az alaplap csere. Csere után csak újra kell aktiváltatnom a W10-et a bejelentkezésemmel?
Valaki csinált mostanság ilyet?

SSD-n van a rendszer ha átrakom az új alaplapra akkor el fog indulni vagy nekiáll parázni?

Érdemes újratelepíttetni saját magát a W10-nek a hardware változások miatt vagy ha elindult akkor már mindegy neki?

Ha nem W10-ből csinálok egy rendszer újratelepítést hanem egy "Microsoft.Windows.10.AIO.Hun.2016.December" ISO filet telepítek pedriveról, utána ha bejelentkezek a Microsoft fiókkal tudom azt is aktiválni? Vagy az aktiváló kódot beírva? Ezt ki lehet szedni a rendszerből valahogy gondolom.

És még egy fontos dolog. Kaby Lake Proci lenne i5-7600k. Igaz, hogy ezt nem supportolja a W7 tehát mindenképp a W10-et kell valahogy életre keltenem?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv Beef

(#56894) Imco


Imco
őstag

Ha már BIOS. :)
Mi a véleményetek?
Mint írtam reinstalláltam, frisitettem a W10-et, és a biost is. Már 2x is 1-2 héten belül.
Viszont mérhetően lelassult a rendszer és igazából nem értem az okát.
Kb. 15-17" alatt volt betöltve az asztal eddig. Persze a tálcára még mentek a dolgok tovább.
De kb 30" után már használható volt a gép.
Most örülök ha 30" alat megjelenik az asztal.
Érzem a programokon is hogy lassabbak.
Nem, nem számottevő a programok lassulása, de érzem.
Hardver változás nem történt. Tuning nincs. Biost többször átnéztem, de nem láttam hibát. AHCI, windows mode, beállítva./ Load defaulttal is ilyen./ Vinyok hibátlanok.

Asus Z170 pro-gaming i3 6100, 8GB 2666MHZ RAM 250 SSD 2*3 TB red.

Adjatok valami ötketet! :)

Köszi!

Üdv! Imco

(#56895) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Gondolom lerágott csont a téma, de szeretném kérni a segítségeteket, ahhoz hogy itthon készítsek magamnak egy leírást UEFI windows telepítésének lépéseiről. Mire kell odafigyelni stb... :)
tudnátok ajánlani egy hiteles leírást ami alapján el lehet indulni? :)
köszönöm

(#56896) Imco válasza smallmer (#56895) üzenetére


Imco
őstag

1-2 órája linkelték. Értelmes. Azaz előtted kettővel. Rengeteg leírás van a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#56897) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy egyik napról a másikra teljesen megbolondult a gép és ha HDMI-n külső kijelző van rákötve akkor random elmegy a hang (a HDMI-n keresztül kitolt eszközön), nem indulnak el a videók, szal még crashel is valamit, mert se YT, FB videók nem indulnak el, spotify is megadja magát, stb. Valamint szaggatott videót játszik le, ha épp elindul 1-1 videó, ugyan ez játékok alatt.
Próbáltam már friss telepítést, ott is ugyan ezt csinálja. Próbáltam már visszaállítani egy régebbi intel vga driver verziót is, semmi változás.

Lehetséges, hogy ez HW-es hiba? Nemtom mivel lenne még érdemes próbálkozni.

Ja, és így néz ki a "képernyő-beállítások" alatt a sematikus ábra:


Fingom nincs mi az a 3-6ig lévő kijelző, de akkor is mutatja őket, ha nincs külső kijelző kötve a laptopra.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56898) Heisenberg69 válasza DS39 (#56842) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Köszönöm szépen, és krealon-nak is!
Sikerült! :R

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56899) Janou válasza vlevi (#56892) üzenetére


Janou
őstag

Ha UEFI-ben telepítjük a Win 10-et akkor nyilván az adott winchester GPT-ben lesz. De olyankor a többi winchesternek is GPT-ben kell lennie vagy azok lehetnek MBR-esek is?

(#56900) vlevi válasza Janou (#56899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell, a többi lehet mbr is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.