Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Chrys_ válasza TRob1 (#56800) üzenetére


Chrys_
addikt

Erre gondoltam, de ez mit jelent? LEsz kapcsolat a két fiók között?

(#56802) TRob1 válasza Chrys_ (#56801) üzenetére


TRob1
veterán

Nem lesz. Kb azt jelenti, hogy nem kell beírogatni mélcímet (esetleg jelszót), hanem ott váltasz. Újratölti azt a fiókot, mintha most lépnél be.

ui: Illetve a gugli valamilyen szinten biztos létrehoz kapcsolatot, hisz látja hogy ki az aki nem jelentkezett ki és ki melyik fiók alól melyikekbe lép be. :DDD (De persze ők nem csinálnak ilyet, nem figyelnek, nem gyűjtenek adatokat, olyat csak MS tesz ;] )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#56803) movax válasza TRob1 (#56794) üzenetére


movax
őstag

Az összes címem át van irányítva a gmail-postaládába, ami egy böngésző-fülben állandóan nyitva van, ki se lépek belőle soha. Minek használjak még pluszban egy külön szoftvert, amikor minden ott van egy fülben mindig?? Kinek jut eszébe például Youtube-appot használni desktopon?

(#56804) #83685760 válasza movax (#56803) üzenetére


#83685760
törölt tag

Például nekem. Tableten jóval kényelmesebb használni, mint a böngészős felületet (és az is ugyanaz a desktop verziója a rendszernek), asztalin meg két kattintással le is tölti a videót akármilyen felbontásban, plusz lényegesen kevesebb erőforrás kell neki a videók lejátszásához, mint egy böngészőnek (ez nagyon hasznos tud lenni, ha a gép egyéb okokból teljesen le van terhelve).
A Posta app meg azért jó, mert a háttérben ellenőrzi, hogy van-e új mail, nem kell külön állandóan futnia a böngészőnek, nem kell a fület kitűzni, nem kell összekötözni a gmail-es fiókokat, sem átirányítani a másikakról a forgalmat.

Ez nem azt jelenti, hogy nem használom a webes felületüket, hanem hogy mindkét módot a hasznomra fordítom. Nehéz elképzelni? :)

(#56805) _ ĐanieL™ válasza #83685760 (#56804) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

En amihez csak lehet, webes feluletet hasznalok pc-n es laptopon.
A bongeszo ugy is mindig nyitva. Ott egy helyen megvan minden.

(#56806) TROG AIR válasza FuRiONight (#56784) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

ment pü.

430 pozitív , 0 negatív....

(#56807) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A múltkor erre itt adtatok választ, ezért itt teszem fel még ezt a két kérdést.
A BIOS-ban azt írtátok, hogy a Cpu SmartT Fan ControlL-nál a Silent-et válasszam, ne a normál módot.
Viszont van alatta még egy olyan,hogy Cpu Smart Fan Mode: Auto-Voltage-Pwm választási lehetőségekkel.
Itt az Auto maradjon, vagy esetlek Pwm?
Illetve a BIOS-ban van még olyan, hogy Power on By Mouse és Keyboard.
Ez alapból nincs engedélyezve.
A fiam gépém azt tapasztaltam, hogy ha ez kikapcsolva volt, akkor az F12-őt benyomva a gép indulásakor, a Boot menüt előhozva a billentyűzet nem reagált.
Ha engedélyeztem, akkor reagált a billentyűzet.
Semmi gond nem lesz-e a normál géphasználat során, ha ezeket engedélyezem?

(#56808) VeryByte válasza Pokesz007 (#56735) üzenetére


VeryByte
őstag

Sajnos nem nyert. Nincs drwtsn.
Innentől sokra nem mentem a dologgal.
Boot log-olás nem segített - mivel nem csinált.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#56809) raidx válasza GEPESZ66 (#56807) üzenetére


raidx
őstag

A "Power on By Mouse és Keyboard" azt a célt szolgálja, hogy a főkapcsoló helyett egy billentyű vagy egér kapcsolja be a géprt. Nekem eléggé el ven dugva a masina, ezért billentyűzetről ébresztem, kapcsolom be. Nálam választható az enter vagy tetszőleges billentyű és egér kikapcsolható mert, ha megmozdul az asztal véletlen az egér már is mozgást érzékel és kapcsolna. A hűtés sok mindentől függ. Időnként használat közbe nézni kell a hőfokokat és esetleg korrigálni ha szükséges.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56810) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Friss windows 10 lett feltelepítve a számítógépre, és az a gond van, hogy nincs hang. Amit eddig csináltam:

chipset driver -> amd radeon software -> realtek driver
ilyen sorrendben telepítettem fel őket.

Amikor jobb gombbal a hangerőikonon megnézem mik a lejátszóeszközök, akkor látom a monitor beépített hangszóróját (most ez az aktív), meg 4 másik amd vezérlőt, de ezek szerintem a hdmi kimenetek lehetnek.

Felraktam a realtek drivert de akkor se látom az alaplapit. Az eszközkezelőben a hangnál a monitor és a realtek szerepel, de a realtek mellett sárka felkiáltó jel, és azt írja a tulajdonságokban: A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)

Előre is köszönöm!

(#56811) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy egy végeselemes modellező program eddig hibátlanul ment, azonban ma már használhatatlanságig akad. tegnap este telepített a windows frissítéseket, erre gyanakszom hogy keresztbe tett neki. megtaláltam hogy hol tudom eltávolítani a frissítéseket, ez okozna bármi féle gondot a rendszernek ha eltávolítom?

[ Szerkesztve ]

(#56812) GEPESZ66 válasza raidx (#56809) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rosszull írtam!
USB Mouse-Keyboard Support.
Ezt kellet bekapcsolnom. hogy a Boot menüben működjön a billentyűzet.

A másik dologról ezt olvastam.
Most csak az a kérdés, hogy az i3-2100 3,1 GHz gyári hűtője hány tűs?
Biztos, hogy az Auto beállítás nem jó, mivel a ventilátor 1300-on pörög, a fiam gépén ez 800.

CPU Smart FAN Control: a processzorhűtő „intelligens”, azaz teljesítmény/hőmérsékletfüggő fordulatszám-szabályzásának engedélyezése.

CPU Smart FAN mode: amennyiben az előző opciót bekapcsoltuk, kiválaszthatjuk, hogy PWM- vagy feszültségalapú (Voltage) vezérlést akarunk alkalmazni. Az automata funkció általában jól működik, ha nem, akkor módosítsuk a beállítást. Amennyiben processzorhűtőnk csatlakozója négytűs, a PWM-et válasszuk, ha csak három, akkor a Voltage opciót.

(#56813) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv! Anyósomnak vettünk egy lenovo idepad 100s notebookot és a gondunk az hogy amikor ramegyunk a leállitasra akkor a kép fekete lesz de nem kapcsol ki, mert az egér is világít meg a led is. Vajon miért nem áll le? Beragad valami program? Win 10 home van rajta.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56814) Imco válasza ovics (#56811) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg bármilyen frissitést eltávolíthatsz.
/De csak óvatosan, mert mint tudjuk a windowsnak lelke van! ;) /
Talán egy visszaállítási pont nem árt, ha nem vagy elég magabiztos.

Üdv! Imco

(#56815) Imco válasza ReSeTer (#56810) üzenetére


Imco
őstag

A feltárásba segíthet, hogy milyen lap, ill. hogy min, és melyik kimeneten szeretnél hangot.
A héten szívtam épp, hogy a hangszóróm /zöld kimenet/ szólt, de HDMI-n az istenért sem volt hang.
Hosszas küzdelem után a legújabb intel chip driver telepítésre előkerült a kimeneteknél a samsung / a tv-m/ megjelenítő hang. Egy fél napom ráment. Este még jó volt. :(

************
Egyébként úgy látom hogy ez frissités, vagy az új installom nagyon nem jött be.
Tele van apró anomáliákkal a gép. Mint pl. a fent leírt.
De van olyanom is - ha valaki tud valamit zudítsa- hogy a power offra érzéketlen a gép.
Gombra és szoftverre is kilép mindenből és visszajön a kép. Nem is áll le!
Csak 10" powerral tudom kilőni. Szinte biztos hogy win10 hiba. Eddig jó volt .
Reinstall után már nem ment. Utána el kezdtem küzdeni és a bios frissitésnek tudtam be, hogy megjavult.
2 nap múlva megint újra tettem a gépet /már az új bios van/ és azóta nem bírom lekapcsolni!

Üdv! Imco

(#56816) ovics válasza Imco (#56814) üzenetére


ovics
aktív tag

köszi a választ, nem lacafacáztam, szedtem lefele mind a két frissítést, szerencsére nem sértődött meg és helyre is jöttek a dolgok :)

(#56817) svgyula válasza _ ĐanieL™ (#56766) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A gondodat nem a VPN okozza hanem az, hogy nincs jogod a gépen! Egyíszerűen letiltotta a rendszergazda a jogaidat.Mindezt azért, hogy ne szemeteld tele a szervert és a gépedet.A céges gépen ha(?) szakember telepít akkor a luzernek csak "használati jogot ad és nincs még "kukucska" sem a fizikai rendszer particióra! A telepítés pedig eleve tiltott! Ez sok jogi problémát is megold. Van olyan is, hogy a teljes internet tiltva vagy csak pl. outlook kap engedélyt a levelezés miatt. Nem "játszós" masinát kaptál ezek szerint :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56818) olivera88


olivera88
veterán

Egy furcsa problémám van, van egy törölhetetlen képfájlom. Ilyennel se találkoztam még soha. Ezt az üzenet dobja ki rá.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56819) olivera88


olivera88
veterán

Miért kell ilyen csatát elveszteni? :W :O A Montana meg alig akart gyulladni , nagy nehezen kigyújtottam, aztán égett egy darabig, aztán még egyszer már nem tudtam.

A végén már el is szúrtam, mert olyan közelre kerültem véletlen h felspotolt a Monti, ezért nem sikerült eltalálni egy torpal se és ki szedettem magam mert felkapcsoltam az AA-t h leszedjem a gépjét.

Szerk: Ezt nem ide szántam bocsi. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56820) TRob1 válasza olivera88 (#56819) üzenetére


TRob1
veterán

Hogy mi van? :F :DDD

¤ R'n'R ¤

(#56821) SP4C3 válasza olivera88 (#56819) üzenetére


SP4C3
veterán

WoW, micsoda hsz. :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56822) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Hogyan lehet az 500 MB Rendszer számára fenntartott partíciót eltüntetni? Tisztában vagyok vele hogy ez a boot partíció és azt szeretném hogy ezek a fileok (BCD stb.) átkerüljenek arra a partícióra amin maga a Windows van. Szeretnék lemezképet készíteni a Windowsról Hiren's boot CD alól és ehhez arra lenne szükségem hogy egy partíción legyenek.

Előre is köszi a válaszokat.

(#56823) vlevi válasza Janou (#56822) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem fog menni.
Vagyis inkább nem kellene erőltetni.
Azért van több particiora szétszedve, mert a windows ntfs-re formázott meghajtón van, az uefi viszint hivatalosan csak fat32-ről bootol (van olyan alaplap, ahol nts-ről is, de nek az a szabvány).
Plsu ott van a helyreállitasi particio is, satöbbi.
Azt akarom mondani, hogy mentéshez nem elég egyetlen particiot menteni, abbol a mentesből nem tudnál később működő rendszert csinálni.
Ha a Hiren ezt nem tudja, akkor sajnos mentésre nem alkalmas.
Macrium reflect free tud olyan mentést csinalni,ami garantáltan visszaállitható. Kiprőbáltam, működik.

(#56824) Janou válasza vlevi (#56823) üzenetére


Janou
őstag

Direkt nem uefiben telepítettem mert akkor van még msr meg egy csomó partíció. Így csak az 500 MB-os rendszer, a windows és az adat partíció van.
Az általad ajánlott progi is működik offlineban? Mert ugye az a cél hogy egy lépésben vissza tudham tölteni, ne kelljen még ezért egy másik windowst is felhúzni. Mert gondolom saját magára nyilván nem tudja visszaállítani.

(#56825) #54715584


#54715584
törölt tag

Explorer kérdés: nem használom az explorert, ennek ellenére a temp / cache mappája egyfolytában hízik és sütik is kerülnek bele.
Hogy tudom ezt letiltani?

(#56827) krealon válasza Janou (#56824) üzenetére


krealon
veterán

"Az általad ajánlott progi is működik offlineban?"

Igen. A Macrium Reflect Free jol mukodik.

https://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_koltoztetese_hdd-rol_ssd-re_klonozo_es_b.html

Itt ugyam Win7-rol van szo, de 10-en is ugyan olyan jo.
Arre erdemes figyelni, hogy az 5.3-al keszitett kepek nem kezelhetok az ujabb verziokkal.

(#56828) krealon válasza #54715584 (#56825) üzenetére


krealon
veterán

"nem használom az explorert, ennek ellenére a temp / cache mappája egyfolytában hízik és sütik is kerülnek bele.
Hogy tudom ezt letiltani?
"

Es a Skype-ot sem hasznalod? :F (Az is okozhatja.)

(#56829) raidx válasza Janou (#56824) üzenetére


raidx
őstag

A visszaállítás mindég offlineba működik. Még a Win beépített visszaállítója is! Csak kell hozzá visszaállító lemez/USB vagy telepítő. Ha nem akarsz egy tiszta telepítést akkor hagyd békén a Win segéd particióit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56830) raidx válasza krealon (#56828) üzenetére


raidx
őstag

De a rendszer igen! Ha az IE-re gondoltál, az nis úgy be van építve a Winbe, hogy annélkül működésképtelen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56831) Heisenberg69 válasza Heisenberg69 (#56813) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Erre senkinek nincs ötlete? Pls.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56832) krealon válasza Heisenberg69 (#56831) üzenetére


krealon
veterán

"Lenyeg: Windows nem all le, a ledek vilagitanak.(Lenovo Ideapad 100s)"

Gondolom HDD van a notebook-ban, es HDD aktivitas jelzo nincs. (A neten talalt kepek alapjan tenyleg nincs rajta HDD led.)
Ha lenne, latnad, hogy eppen hibernalja kernelt a Gyorsinditashoz.
Ez mar a Win 8.1 ota igy van.

HDD eseten jelentosen gyorsitja az inditast, de a leallas sokkal lassabb.
Nalam az elso szokott lenni, amit kikapcsolok (gyorsinditas), mert 10-et SSD-vel erdemes hasznalni, es SSD-nel ertelme sincs az egesznek. :R

[ Szerkesztve ]

(#56833) Pokesz007 válasza tom_tol (#56774) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Hello
Nyomj neki egy frissìtések keresését nekem talàlt és megoldódott.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56834) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
hogyan tudok egy pendrivot FAT ra formázni windows 10 pro 64 alatt?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56835) raidx válasza Bacusuz (#56834) üzenetére


raidx
őstag

Használd a rufusz nevű ingyenes programot és válogathatsz mi is legyen. Ugyanakkor a Win is felkínál erre lehetőséghet. Kütyütől függően NTFS,FAT,FAT32,EXFAT a Win kínálata. Ha valamelyiket nem tudja a kütyü az kimarad a kínálatból.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56836) Heisenberg69 válasza krealon (#56832) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Jól értem hogy valami be van kapcsolva azért áll le lassan? Ha igen mit kell kikapcsolni? Mert engem nem érdekel milyen gyorsan tölt be a win csak kapcsoljon gyorsan ki.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56837) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Sürgős segítség kellene olyan valakitől, aki már gyakorlott Macrium Reflect Free felhasználó. Történt két napja egy gikszer a gépemen, mondom semmi gond, nálam évek óta be van kapcsolva a rendszervisszaállítási funkció. Szerencsére, egy előző napi driver frissítés miatt volt is egy visszaállítási pont, elindítottam, és ezt kaptam:

A hibakódra rákeresve, több mindent próbáltam, de nem működik továbbra se ez a funkció, egyelőre jegelem is a témát.
Akkor a lényeg. Kb. fél éve lett a rendszer teljesen újra rakva, az évfordulós cuccal. A fórumot olvasgatva többen javasolták a Macrium Reflect progi használatát, így feltelepítettem. Időnként készítettem is vele teljes lemezképet, amiket egy 500 GB-os, külső USB-s Western Digitalon tárolok. Gondoltam, hogy itt az idő, most vagy soha, az utolsó lemezképből csinálok egy visszaállítást. Elindítottam a Macriumot, beállítottam amit kell remélem, hogy jól, a Finish gombot megnyomva, viszont mindig ez fogad, és ezzel véget is ér a visszaállítás története:

Szóval, mit kéne még mókolnom, hogy működjön a dolog?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#56838) newmoonlight válasza pendre54 (#56837) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hali! Nekem is volt ilyen hasfájásom. Nem a Macrium okozza, hanem a Store. Itt olvashatsz a problémáról (ill. a megoldásról).

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56839) pendre54 válasza newmoonlight (#56838) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, ezen már túl vagyok, sőt még más egyebeken is. Írtam a Microsoft fórumára is, kaptam javaslatot, de ezzel sem működik a rendszervisszaállítás.

A Macrium Reflect proginak ehhez semmi köze, annak működni kellene, csak valamit nem jól csinálok, ezért keresek egy gyakorlott felhasználót.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#56840) #54715584 válasza krealon (#56828) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, nem használom a Skypeot sem. :N

(#56841) #83685760 válasza pendre54 (#56837) üzenetére


#83685760
törölt tag

Azt a partíciót nem tudod helyreállítani, ami használatban van (esetedben amiről a rendszer fut). Külső meghajtóról kell indítanod a gépet, és onnan elkezdeni a visszaállítást.
Nem tudom, hogy a Macrium hogyan működik, én anno az AOMEI-t simán elindítottam a Windows telepítőből (a helyreállítási menüből).

Amúgy csak kíváncsiságból, nem töröltél olyan appot a rendszerből, amit nem engedett? Pl. Xbox app.

(#56842) DS39 válasza Heisenberg69 (#56836) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen a gyorsindítás nevű csodát kell kikapcsolni. (energia-gazdálkodási beállítás)

(#56843) pendre54 válasza #83685760 (#56841) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, szóval ezért keresnék én is egy gyakorlott macriumost. Nem töröltem semmi appot, viszont most vettem észre, 3 nappal a wines probléma megjelenése után, hogy az Áruház nem megnyitható. :) Az ikonjának a helye ott a tálcán, de indítva semmi nem történik, a start menüből se indul. Igaz, hogy talán egyszer használtam a bő félév alatt az áruházat, ezért nem tűnt fel a hiánya eddig.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#56844) #83685760 válasza pendre54 (#56843) üzenetére


#83685760
törölt tag

Csak azért kérdeztem, mert a hibaüzenet az appokra utal :) Ha mindenképpen visszaállítod, és van külön mentésed, akkor mindegy.

Én csak elindítottam a telepítőt (amire korábban felkerült az AOMEI Partition Assistant is), ott a paranccsorból elindítottam, és simán megoldotta a dolgot. Bootolható pendrive-ot képtelen volt magától csinálni, egy CD-t meg el is rontott, mert nem fejezte be az írást.

[ Szerkesztve ]

(#56845) daimonion


daimonion
senior tag

Komolyabb biztonsági fejlesztéseket is kap a Windows 10 az áprilisban érkező Alkotói frissítéssel.

A Windows 10 Alkotói frissítéséről már egy tucat hírt hoztunk le az oldalon, de eddig az új funkciókon kívül nem esett szó a biztonsági fejlesztésekről – egészen mostanáig. A Microsoft várhatóan a 1703-as verziószámon juttatja el a felhasználókhoz az új frissítést, amely olyan biztonsági fejlesztéseket kap, aminek köszönhetően a Windows 10 tűzfala is jobb védelmet nyújt az alkalmazások, eszközök és az adataink számára.
Ezenfelül a Windows 10 Alkotói frissítése javítani fog a rendszermemória kezelésen és a kernel működésén, ehhez pedig hozzátartozik, hogy a memória és a kernel magasabb szintű védelmet kap a támadások ellen. Továbbá az új Windows Defender ATP-portál lehetővé teszi az IT-rendszergazdáknak, hogy könnyen megtalálják a gyanús vagy fertőzött számítógépeket. Sőt, ezen a téren még egy olyan biztonsági rendszeren is dolgozik a Microsoft, amely automatikusan felismeri és kizárja azokat a számítógépeket a hálózatból, amik vírusos támadás alatt állnak.
Már csak ezek miatt a biztonsági fejlesztések miatt is érdemes lesz frissíteni, és ha hihetünk az eddigi információknak, a Windows 10 Alkotói frissítésének terjesztését már április 11-én elkezdi a Microsoft.

[link]

(#56846)



addikt

Sziasztok!

Az a problémám, hogy Windows 10 alatt a játékokkal egyszerűen nem tudom elmenteni a játékállást.
Játékon belül mentek, ki is írja, hogy elmentve, de aztán valójában sosincs. Az a gyanum, hogy valamiért nem tudnak írni a lemezre, nem kapnak hozzáférést vagy ilyesmi.

A gépem:
Windows 10 64 bit (eredeti)
C:\ -->SSD ezen van a rendszer
D:\ --> HDD (ezen van a documents mappám)

A játékokat a windowsos SSD-re teszem, de nem a program files mappába, hanem a C:\GAME\ könyvtárba. Főleg azért, mert jellemzően 5 - 15 éves játékokkal játszom és azt mondták, azokkal problémás lehet, ha program files mappába teszem őket.

Amit próbáltam eddig és nem segített

1. Adminként futtatni a játékot
2. C:\GAME mappához mindenkinek teljes hozzáférést adtam a biztonsági beállításoknál (SYSTEM, rendszergazdák, felhasználók, hitelesített felhasználók és a sajt nickemnek még külön)
3. UAC-t kikapcsoltam.

Több ötletem nincs, nem tudom mit kéne megpróbálnom, hogy engedje menteni szerencsétlen játékokat.

A problémás játékok a közelmúltból, amiket próbáltam
X-COM 2
Settlers 2 10th Anniversary
Mass Effect 2
Volt még pár, amire nem emlékszem, mivel így játszhatatlanok és kb azonnal törlöm őket.

köszi előre is

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#56847) #54715584 válasza (#56846) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézd meg a vírusirtó beállításait, ha van ransomware védelem az megtilthat lemezre írást.

(#56848) tordaitibi válasza (#56846) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ugyanígy vagyok, csak nem játékokkal, hanem egy rakás portable alkalmazással, amik nálam az M: meghajtóról indulnak.
Minden jogot megadtam a meghajtó minden könyvtárára, ennek ellenére 7-8 app még mindig képtelen a saját mappájába, egy másodlagos usb meghajtóra írni, mert ez az idióta oprendszer nem engedi.
Pl a Mozilla Thunderbird elindul, de képtelen a bejövő leveleket a vinyóra írni, dacára hogy az egész meghajtóra teljes hozzáférést állítottam be még a szomszéd macskájának is.
Rendszergazdaként indítva a Thunderbirdöt, tökéletes, de csak az adott munkamenetre.
Ennek a megoldására ötletem sincs.

Szerk, Crisp Rat: nem a vírusirtó játszik ennél az anomáliánál, hanem maga az oprendszer, nekem se vírusirtóm, se Defenderem nincs.

Most olvasom, a nagy mostani update további komoly biztonsági frissítésekkel jön, pl. ha vírust, gyanús dolgot észlel, kizárja a gépet a hálózatból. Te Jóságos Szűzanya, mi lesz itt akkor...

[ Szerkesztve ]

(#56849) Syl válasza tordaitibi (#56848) üzenetére


Syl
nagyúr

>mi lesz itt akkor...

Pár (gonosz) tipp:
- csak c: meghajtó lehet a gépben
- csak ms/appstore programok fognak futni
- csak ms certified weboldalakat lehet látogatni
;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56850) #54715584 válasza tordaitibi (#56848) üzenetére


#54715584
törölt tag

Semmi nem lesz, leirtod a vírust, rosszabb esetben tudatosul benned, hogy vírusod van. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.