Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Ezzel hibával találkozott mar valaki ? Ilyenkor mi a teendő ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#56102) raidx válasza Aurig@ (#56099) üzenetére


raidx
őstag

A Win hankeltője kevés neked. Kell a hangkártya driver is amit a Win nem fog feltenni. Neked kell. Vártam egy hetet és nem tette fel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56103) raidx válasza vlevi (#56098) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg nem megy az alaplapodnak/procinak a hibrid alvás. Akkor nem tudod felébreszteni. Energiabeállításoknál tiltsd le a hibrid alvást. Néha kalózkodik a Win10 a beállításoknál.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56104) saw1114 válasza raidx (#56103) üzenetére


saw1114
tag

Üdv!zárolási képernyőn nem tudom beirní pin kodomat az mitől van a billentyü jó tegnap még bevette ma már nem.nem tudok bejutni a windowsba valami ötlet?

Bocs új hozászólásként akartam

[ Szerkesztve ]

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#56105) hcs57 válasza saw1114 (#56104) üzenetére


hcs57
őstag

Egér sem él? Virtuális billentyűzet?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#56106) saw1114 válasza hcs57 (#56105) üzenetére


saw1114
tag

De megy azzal probálkozom most.de hibás pin irt nem értem tegnap még jó volt.a billentyüzet számologép részén szoktam beütni egy num lock lenyomása után de most arra nem reagál.eddig nem volt ezzel próblémam

[ Szerkesztve ]

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#56107) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt hol jelzi ki az oprendszer ha telepítette az "évfordulós" frissítést?
Mi a verziószáma? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56108) quailstorm válasza makoss (#56107) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobb alsó sarokban van az értesítéseket kinyitó gomb a tálcán, nem a lista elején. Amúgy meg 1607.

(#56109) vlevi válasza raidx (#56103) üzenetére


vlevi
nagyúr

Első dolgom a hibernálast kikapcsolni, minden windows telepites utan. Anélkül pedig nincs hibrid alvás.
Megnéztem az energiabeallitasokat. Nincs hibrid alvasi kehetőség, éppen a kikapcsolt hibernálás miatt.
Faxa, hogy egyik napról a másikra egyszercsak mexűnik normalisan működni. Megnéztem, az utóbbi időben érdemleges win frissítés sem volt, csak kártékonyszoftver eltavolító frissitest mutatott a windows update.

(#56110) olivera88 válasza olivera88 (#56085) üzenetére


olivera88
veterán

Megjavult aztán a következő indításnál.
Most raktam be az új alaplap lemezét. Ezeket fel kell telepíteni?
Ugye hardver cserém volt CPU + alaplap , de a Win nem lett újra rakva, és rendben van így is.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#56111) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám kideríteni mi nem engedi kikapcsolni 5perc tétlenség után a képernyőmet?
[kép]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56112) SP4C3 válasza hódmaci (#56111) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha átállítod 1percre?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56113) hódmaci válasza SP4C3 (#56112) üzenetére


hódmaci
senior tag

1 perc múlva elhalványodik majd ki is kapcsolja a képernyőt de pár másodpercre rá vissza is jön és úgy is marad.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56114) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok tudtok abban segíteni a microsoft frissiti a build verziót a letöltő oldalán? Mint régen 1504volt most a 1607 van azt hiszem...ez fog változni? Vagy megtartották valami véglegesen?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56115) vlevi válasza vlevi (#56109) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megint befagyott ez a sz.r
Üzembiztosan, ha alszik, nem ébred fel.
Próbaképpen visszadugtam a DP helyett a korábbi DVI kábelt. Nemigazán hinném, hogy van hozzá köze, de ki tudja.

(#56116) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !

Szerintetek megéri váltani 7ről 10re ??

Illetve a dx12 és a 11 közt mi a külöbség?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56117) SP4C3 válasza Angel2014 (#56114) üzenetére


SP4C3
veterán

Én mondjuk, annak is örülök, hogy ismét elérhetô az iso letöltés, egy hete még a microshit media gányadvány tool-ra irányították át az iso letöltési oldalt...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56118) SP4C3 válasza hódmaci (#56113) üzenetére


SP4C3
veterán

Nincs ötletem így látatlanban.

@PsycHo88
Csak akkor, ha muszáj, megfelelô HW lenne alatta. Egyébként nem. Válts és tedd vissza a 7-et. :U

YouTube-on találsz teszteket.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56119) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Desktop Widgetes programot tudna valaki ajánlani? :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56120) Aurig@ válasza raidx (#56102) üzenetére


Aurig@
őstag

Közben adtam még egy esélyt a hangkártyának.

Próbaképpen feltettem a PowerDVD 17-et, beállítottam a HDMI-t kimenetre és tökéletesen kinyomja akár a DTS-HD MA, TrueHD hangokat is az erősítőre.

Viszont azt nem értem, hogy a VLC-n keresztül miért nem teszi meg ugyan ezt, mikor ott is beállítottam a HDMI kimenetet? Végül is mindegy, marad legfeljebb a PowerDVD lejátszónak.

Azért köszönöm a segítséget. Én is arra gondoltam volna, hogy kell a hangkártya saját drivere is.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#56121) SP4C3 válasza NandorHUN (#56119) üzenetére


SP4C3
veterán

Xwidget, rainmeter.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56122) vlevi válasza vlevi (#56115) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bakker, van ilyen, hogy a Displayport kimenetet nem szereti a gép? Visszadugtam a DVI kábelt, és megszűnt az alváskori fagyás. :F
A kábel csak nem rossz, mert akkor normális kép se nagyon lenne rajta.
Gigabyte NV1060-as kártya sem hiszem, hogy ne menne rendesen a displayporttal, és a Dell U2311H monitorról sem hiszem el ugyanezt.
De valaminek nem volt kedvére Displayporton működni, ez most kiderült :(

[ Szerkesztve ]

(#56123) quailstorm válasza PsycHo88 (#56116) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a programok kompatibilitását nézzük akkor nem. Amennyi pluszt ad a felület annyi negatívum van az UWP-vel. 8.1 U3 közelebb van a 7-hez.

DX12 meg egy sokkal hardverközelibb API, ha 1-2 éve VGA-d van és friss játékokkal akarsz játszani, akkor kell a 10.
Ha jól látom GTX1050, szóval abszolút DX12-es kártyád van.

i7-2600-on nem lesz gond a sebességgel, csak ki kell nyomni a telemetriát, az automatikus frissítések helyett kérdezzen mikor, meg defender helyett használj másik vírusirtót. O&O shutupot tudom ajánlani, W10 úgy is reklámoz appokat hogy simán felteszi a gépedre, azt is ki kell kapcsolni... Már ha MS fiókkal vagy belépve, de nekem szükségem van rá.

(#56124) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Tegnap lehalt a rendszerem, újra szerettem volna rakni de az az üzenet fogad hogy "hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram és el sem tudom indítani a telepítést hogy formázzak.
Nem emlékszem hasonló problémára, mondjuk ment több mint egy évet ez a telepítés.
SSD-re menne a rendszer, fogalmam sincs mi a fenét tudnék csinálni. Utánaguglizva rengeteg ilyen problémázik látok de nem igazán oldotta meg egy leírás sem a problémámat.
Tudtok esetleg valami tippet adni hogy mi a fenét tudnék még csinálni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#56125) NandorHUN válasza SP4C3 (#56121) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszi :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56126) raidx válasza grigo (#56124) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld meg letesztelni az SSD-t másik gépbe. Azzal lehet valami gubanc, ha meghajtót kér hozzá ami eddig nem kellett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56127) raidx válasza Aurig@ (#56120) üzenetére


raidx
őstag

Mert a VLC már elavult, nem igazán fejlesztik. Daum Potplayer és MPC-HC jó alternatíva helyette.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56128) csacsa01 válasza NandorHUN (#56119) üzenetére


csacsa01
tag

Szia,
Szerintem a Rainmeter a legjobb. Azt és olyan desktopot csinálsz vele, amilyent csak akarsz[kép]

[ Szerkesztve ]

(#56129) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A win10 legújabb verziójában már elérhető a frissítések elhalasztása?
Hány napig lehet igy elhalasztani a frissítést, hogy ne induljon újra a gép?

(#56130) Воланд válasza margithid (#56129) üzenetére


Воланд
titán

"We’ve added an option that will enable you to pause updates on your computer for up to 35 days. To pause your machine, go to the Advanced options page of Windows Update Settings. This capability will be available on Professional, Education, and Enterprise editions of Windows." Announcing Windows 10 Insider Preview Build 15002 for PC

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56131) movax válasza margithid (#56129) üzenetére


movax
őstag

A frissítéseket aktívan kell kezelni. Pl. ha van szabad 5 perced, akkor rákeresel és ha van frissítés, akkor felteszed, ujtraindítod, stb. És akkor nincsenek váratlan újraindítós meglepetések. Hetente egyszer megcsinálod (frissítések ennél ritkábban vannak, esetleg egy flash-update eshet be) és nincs gondod.

(#56132) margithid válasza movax (#56131) üzenetére


margithid
veterán

Az úgy tökéletes, de eddig úgy volt, hogy 1-2 napon belül települt a frissítés és újra is indult a gép, akkor ennek vége?
A Воланд álltal említett 35 nap nagyon jó lenne! Ez a win10ben mostantól már él?

[ Szerkesztve ]

(#56133) Angel2014


Angel2014
addikt

Lehet rosszul tettem fel a kérdést...

Ha most letöltöm a hivatalos oldalról a win 10 -prot isot filét ez a build lesz benne? Vagy valami régebbi?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56134) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni nekem.

Egy olyan kérést kaptam, hogy állítsam be azt Windows 10 rendszerben, hogy ha megnyitok egy mappát, amiben mondjuk képek vannak, akkor lista nézet helyett egyből és automatikusan nagy ikonok formájában jelenjenek meg a képek és azt ne a felhasználónak kelljen átállítani.

Van erre valami varázslat?

Megtisztelő segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:

Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#56135) _ ĐanieL™ válasza Aslan (#56134) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Egyszer beállítod és utána mindig úgy fog megnyílni.

(#56136) Aslan válasza _ ĐanieL™ (#56135) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ez eddig oké, de teszem azt van 100 olyan mappa, amiben képek vannak. A user, aki ezzel a kéréssel fordult hozzám épp azt szeretné, hogy ne kelljen ezt mappánként beállítani, hanem automatice úgy nyíljon meg minden egyes mappában... azokban is, amelyeket korábban még nem nyitott meg!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#56137) Aslan


Aslan
aktív tag

Tehát azt vágom, hogy ha mappánként a képen látható gombot megnyomva beállítom a nagy ikonok nézetet, akkor azt a rendszer elmenti és úgy marad, de ezt el kell játszani minden mappával... pont azt kellene megoldani, hogy ne kelljen, hanem automatice nagy ikonokkal nyíljanak meg a mappák. Mindegyik mappára legyen igaz ez!

Nem tudom, hogy mennyire sikerült érthetően leírnom?

[link a képhez]

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#56138) norti válasza Béka 3 (#56101) üzenetére


norti
addikt

SZia!

Speciális lehetőségekkel próbálkoztál? Ha nem megy, azt a log fájlt kellene kimásolni csökkentett módban, amit ír és megnézni, találsz-e benne hibaüzenetet.

(#56139) mexel válasza SP4C3 (#56117) üzenetére


mexel
veterán

Honnan lehet a legújabb iso-t leszedni most, és melyik verzió az jelenleg? Nekem csak a MediaCreation akar jönni mindig.

[ Szerkesztve ]

(#56140) Balerik válasza mexel (#56139) üzenetére


Balerik
aktív tag

(#56141) applause


applause
aktív tag

Tegnap frissült a Posta alkalmazás, azóta nem tölti le a leveleket, illetve régebbi levélre kattintva sokszor kilép. Már kétszer alaphelyzetbe állítottam de semmi javulás nincs. Másnál jelentkezik-e ez a probléma. Esetleg ötlet a helyrehozására.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#56142) mexel válasza Balerik (#56140) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, de éppen ez az hogy itt nem az iso jön le nekem hanem a creation tool. Végül is azzal is tudok iso-t csinálni, csak felesleges bonyolítás, jobb lenne egyből iso-ban leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#56143) Kékes525


Kékes525
félisten

Hol tudok olcsón Windows 10 pro 64bit dobozos (nem oem) licencet venni? Érdemes otthonra egyáltalán Prot feltenni? Távoli asztalra nincs szükségem. Bitlockerre sem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56144) Aslan


Aslan
aktív tag

#56137-re esetleg valaki tud valami jó megoldást?

Köszi! :)

:R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#56145) Syl válasza applause (#56141) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tűnik ez a Posta alkalmazás nagyon nem megy a Microsoftnak. Win8-ban még szépen működött, azóta egyre sz*rabb...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56146) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! Van két felhasználói fiók a gépen. Mindkettőt jelszó nélkül akarom használni. Hogy és hol lehet beállítani, hogy induláskor ki lehessen választani a melyik felhasználóhoz akarok belépni és ne lépjen be automatikusan egyikhez sem. Most belép automatikusan a rendszergazdai fiókba.

(#56147) movax válasza Aslan (#56137) üzenetére


movax
őstag

Explorerben bármilyen mappában jobbklik, Nézet, Ikonok, bódottá.

(#56148) ZCoyote válasza Aslan (#56137) üzenetére


ZCoyote
őstag

Rákattintasz a C: meghajtóra mondjuk és ott beállítod a Nézetnél, hogy Nagy ikonok. Utána Beállítások lenyit, Mappabeállítások és keresési beállítások módosítása, Nézet fül, Mappanézetek, Alkalmazás a mappákra. Feljön egy kérdés, hogy "Az összes ilyen típusú mappa megjelenítését a jelenlegi mappa beállításához igazítja?", ráböksz az igenre. Utána elvileg minden mappát így jelenít meg.

Romani ite domum.

(#56149) cannyon


cannyon
aktív tag

Sziasztok!

Program telepítésnél egy, Az ügyfélnek nincs meg a szükséges joga hibába botlok, rendszergazdaként van futtatva, sima indításra nem csinál semmit. Egy fiók van rendszergazdaként. Van valakinek ötlete hogy hogy tudom ezt megoldani?

(#56150) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki tudna küldeni egy unigine valley benchmark 1.0 direktlinket windows 10-re ami működik is?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.