Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) negist


negist
tag

Nagyon sz@rakszik a win10-em. Sokat egyszerüen lefagy, máskor a képernyő illesztő szivat,szóval nagyon megbizhatatlan. Tegnap letöltöttem pendrivra a telepítést de a bioszban nem tudom kiválasztani hogy a penről bootoljon. /MediaCreationTool/

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56302) Воланд válasza negist (#56301) üzenetére


Воланд
titán

USB-HDD, talán az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56303) negist válasza Воланд (#56302) üzenetére


negist
tag

pill. Proba ismét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56304) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

egy programot szeretnék autómatikusan indítani rendszerindítással - rendszergazdaként futtatva.
Be lehet egy programra állítani a felhasználói felügyeleteknél hogy ne küldjön értesítést?
Sajnos ez miatt nem indul az exe.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56305) negist válasza Воланд (#56302) üzenetére


negist
tag

nem indúlt a setup. :-(

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56306) raidx válasza negist (#56305) üzenetére


raidx
őstag

Mi van még az USB-HDD utánn? Hátha valami sikerül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56307) Syl válasza Bacusuz (#56304) üzenetére


Syl
nagyúr

A feladatütemezőbe kell berakni, ott úgy emlékszem nem ugrasztja fel az uac-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56308) raidx válasza mckay (#56257) üzenetére


raidx
őstag

Beállítható, hogy leálláskor törölje a lapozófájlt. Igaz kicsit lassaban áll le. De elég akkor alkalmazni amikor tényleg szükség van rá.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56309) GEPESZ66 válasza raidx (#56306) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem ezzel jó volt.
Esetleg USB-FDD.

[ Szerkesztve ]

(#56310) negist válasza GEPESZ66 (#56309) üzenetére


negist
tag

Innen sem bootol. Ugyan úgy indúl mintha nem is állítottam volna át.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56311) negist válasza raidx (#56306) üzenetére


negist
tag

[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56312) vigyori78 válasza negist (#56301) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem tudom milyen lapod van de mindegyik alaplapnak van egy bill parancsa PL.: F12
Ha kikapcsolt gépbe bedugod a pent és elindítod a gépet majd nyomogatod az F12-őt ( vagy amit a te alaplapodnál kell ezt bootolásnár írja lásd kép.) akkor beugrik a boot menü és ott lesz a pendrive.

(#56313) Syl válasza negist (#56310) üzenetére


Syl
nagyúr

Van ott a fotódon egy olyan, hogy 'Hard Disk Boot Priority'. Az alatt mid van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56314) pipo112


pipo112
senior tag

helló! folyamatosan ezt a hibát találom esemény naplóban mi lehet ez ,javítható ha igen hogy?
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
, APPID:
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható. :R
meg még ezeket kapom minden egyes indítással:The driver \Driver\NuidFltr failed to load for the device HID\VID_045E&PID_009D&MI_01&Col03\7&22ce182d&0&0002. The driver \Driver\NuidFltr failed to load for the device HID\VID_045E&PID_009D&MI_01&Col01\7&22ce182d&0&0000 A(z) Application Popup forrásból származó eseményazonosító 875 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása Az előző rendszerleállítás (‎2017. ‎03. ‎07. - 0:49:54) váratlan volt. A Windows gyorsindítása sikertelen. Hibaállapot: 0xC00000D4./B]

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56315) movax válasza windlord (#56297) üzenetére


movax
őstag

Vannak, elég sok. Például az xbox-appnak van vagy négy eleme, ami tök fölösleges, ha nem használod. Ott vannak a Hyper-V kezdető servicek. amik a rendszer és a virtuális gép közötti kommunikációért felelősek, már ha van ilyen a gépen. Vagy az Infrared service. Vagy a Google Update. Vagy a Fax. Vagy a Bluetooth. És sorolhatnám.

Nem lehet univerzális receptet adni, rendszerfüggő, attól függ, hogy mi van a gépen, mit használsz, mit nem stb. Lehet a neten útmutatókat találni, hogy mit kell automatikusan hagyni, mit lehet manuálisra tenni és mit lehet kikapcsolni. Csak egy példát mondok: a TeamViewer service defaultból automatikusan, állandóan fut, pedig nyilvánvalóan nincs rá szükség állandóan tehát állítható manuálisra. Csak azt ajánlatos kikapcsolni, amiről holtbiztosan tudod, hogy lehetséges, inkább manuál beállítás a biztonságos.

(#56316) negist válasza vigyori78 (#56312) üzenetére


negist
tag

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56317) DS39


DS39
nagyúr

sziasztok!

az mitől lehet, hogy egy frissen telepített dell vostro 15-3568-as laptopon, a forgó karikánál ilyen gif szerű a megjelenés? (fekete pixelek vannak a karika peremén)
nehéz elkapni ezt egy screenshot erejéig, de amikor tölt pl. akkor a kék karika széle olyan, mintha régi ie-vel néznék egy png képet. (remélem valaki érti ezt a hasonlatot.)
lehet hogy valamilyen driver hiányzik? elvileg az intel vga-nak megfelelő van fent.

(#56318) svgyula válasza negist (#56316) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak egy egyszerű kérdés az elején: biztosan boot/rendszerindító a pendrive?
Olyankor szokott ilyet csinálni amikor nem jó a boot lemez/pendrive. Az USB FFD beállításnál is kellene hogy működjön. Ha a boot menüt előhívod és nem reagál csak a belső HDD-re akkor formázd újra a telepítőt! Ne másold az nem jó! A RUFUS-al írd ki a win 10 ISO-t a Pendrivera a boot opció legyen bekapcsolva és jó lesz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56319) negist válasza svgyula (#56318) üzenetére


negist
tag

[link]

Ez alapján csináltam. De most ismét csinálok 1 boot pendrive-t. Előtte leformáztam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56320) Döglött Róka válasza windlord (#56299) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert a tiltando service-ek automatikusak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#56321) movax válasza Döglött Róka (#56320) üzenetére


movax
őstag

Igen, vannak közöttük automatikusak is. De csak amíg át nem állítod Disabled-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#56322) Воланд válasza movax (#56321) üzenetére


Воланд
titán

És pontosan mi annak az értelme, hogy egy automatikusan induló szolgáltatást, ami akkor indul el, amikor a rendszernek, vagy valamelyik alkalmazásnak szüksége van rá, letiltasz?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56323) Cr00py


Cr00py
senior tag

[Erre] valaki esetleg? Köszönöm.

(#56324) #83685760 válasza movax (#56315) üzenetére


#83685760
törölt tag

De ezekhez miért kéne hozzányúlni? Tipikusan olyan szolgáltatásokat soroltál fel, amik csak akkor indulnak el, ha szükség van rájuk. Semmit sem számít, ha külön letiltod őket, alapból pedig manuálisra vannak állítva. Az Xbox app sem fut, ha egyszer kikapcsolod a beállításainál (és amúgy is csak akkor, ha játékot észlel).
Azt megértem, ha egy felrakott program használ valami saját szolgáltatást, és az nem kell.

Szerk.: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#56325) movax válasza #83685760 (#56324) üzenetére


movax
őstag

Az volt a kérdés, hogy vannak-e olyan szolgáltatások, amelyek feleslegesen futnak. Vannak. Nem mondtam, hogy KELL, hanem hogy ki lehet kapcsolni, ha tudod, mit teszel. :)

(#56326) Popes válasza Воланд (#56322) üzenetére


Popes
őstag

Fordítsuk meg a kérdést, annak mi értelme van hogy olyan szolgáltatások induljanak el amit soha nem használsz?

Deus ex machina

(#56327) tylerddd


tylerddd
veterán

Mindenkinek mennek a Microsoft szolgáltatások?! Nálam a OneDrive PC-n, az Outlook fiók PC-n/telefonon sem megy.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56328) Syl válasza tylerddd (#56327) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami gebasz van náluk, mert store-ból akartam telepíteni valami appot és beintett. (PC-n)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56329) Воланд válasza tylerddd (#56327) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56330) tylerddd


tylerddd
veterán

Köszi, közben felmentem FB-ra és látom a posztokat a hibáról!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56331) Воланд válasza Popes (#56326) üzenetére


Воланд
titán

De ne forgassuk sehova a kérdést. Automatikusan induló szolgáltatást tök felesleges letiltogatni, futó szolgáltatást meg akkor tiltogass le, ha te vagy az alkalmazás/os fejlesztője, és el tudod dönteni, hogy mire van szükséged. Ennek az egész letiltogatosdinak általában az a vége, hogy a user letilt valamit, aztán x hónap múlva meg telesírja a fórumokat, hogy a winfos nem működik. Ugyan ez vonatkozik a lapozó fájlra is, user letiltja, örül, mint majom a farkának, hogy jól kicseszett az ms-el, aztán x hónap múlva felrak valami memória igényes programot, aztán megy majd a sírás, hogy folyton kevés memóriára panaszkodik az os.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56332) #83685760 válasza movax (#56325) üzenetére


#83685760
törölt tag

Tudom, ezért nem értem, hogy miért soroltál olyan dolgokat, amik nem futnak, csak ha szükség van rájuk? :N

(#56331) Воланд: A lapozófájl kikapcsolásához annyit, hogy elég egy bugos program, akár egy böngésző, és a szivárgás miatt a háttérben megtelik a memória. Utána jön a hibaüzenet, a rendszer megáll, és jó esetben csak pár programot zár be mentés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#56333) mckay válasza Döglött Róka (#56296) üzenetére


mckay
aktív tag

sajnos nem árulhatom el
de nem nemzetbiztonsági ügy, ne aggódj
csak inkább egy sarki seftes aggódása
én meg szeretnék alapos lenni

egyébiránt még soha nem kapcsoltam ki lapozófájlt (talán win4 alatt utoljára), s mások is néha megkérdezik, akik performanciára hajtanak, hogy mennyi ram-nál szabadna kikapcsolni
rájuk is gondolva általánosabb tehát a kérdésem

kinek van tapasztalata?
:))

(az aláírásodon jót nevettem)
:DDD

(#56334) mckay válasza raidx (#56308) üzenetére


mckay
aktív tag

köszi, ez is egy jó tipp
gugli és registry?
vagy csak nem szúrja ki a szemem a vezérlőpultban?

(#56335) Popes válasza Воланд (#56331) üzenetére


Popes
őstag

Attól hogy nem én vagyok az alkalmazás/os fejlesztője még el tudom dönteni hogy mire van szükségem. ;)
A letiltogatósdit meg amúgy én sem szoktam javasolni nagyon max saját felelősségre mert ebben egyetértünk hogy egy átlag felhasználónál aki csak egy leírás alapján tiltogat annál ha nem is rögtön de a későbbiekben lehet olyan gond hogy nem tudja mitől van az anomália pedig magának okozta. :K (ezért nem is adok tanácsot tiltásra)
Viszont én elismerem hogy a saját rendszerem erősen meg van nyirbálva a saját szám íze szerint mert nincs szükségem 100+ processre rögtön indulás után. Esetleg ha idővel mégis szükségem lenne valamire a tiltottak közül akkor sem fogom telesírni a fórumot mert tudom hogy mit tiltottam le és hol tudom újra engedélyezni.(vagy visszarakni)

Lapozófájl is egy kényes kérdés mert most rossz példa leszek, de már egy jó ideje le van tiltva és soha(tényleg soha) nem okozott gondot. Viszont ha bármikor észrevenném hogy szükségem lenne rá nyugodt szívvel adnék neki amennyi szükséges. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#56336) tordaitibi válasza #83685760 (#56332) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha megtelik a memoria, akkor elobb-utobb megtelik a pagefile is, ergo erre nem megoldas
, kisse tulozva ha ban 64G pagefile, AZ is megtelik az altalad emlitett hibanal. Csak nem 2 perc alatt, de megtelik.
Regen a Firefox volt ilyen hibaval, 4G ram es 1 G swap volt es kiirta az xp hogy
A virtualis memoria megtelt.
Semmi egyeb, Firefox lelo, es ment minden tovabb.

(#56337) movax válasza #83685760 (#56332) üzenetére


movax
őstag

Mert elég egy bugos program vagy malware stb. és máris meghívja őket. Én arra megyek rá, hogy lehetősége se legyen olyan service-nek elindulni, amire nincs szükségem. Csak az legyen ott, ami kell.

Egy csomó mindent rég kidobtam a rendszerből, de úgy emlékszem, default állapotban van épp elég fölösleges dolog, pl. telemetria, biometria, media player-szálak, insider, szinkronizáció, cortana, defender, search stb.

Hangsúlyozom: SZÁMOMRA fölöslegesek. Nekem atomstabil a rendszerem, nem kis mértékben éppen a fentiek miatt, de természetesen nem bátorítok senkit, hogy felelőtlenül elkezdje kinyírni a serviceket, processeket, taskokat és egyebeket :)

(#56338) purechill


purechill
csendes tag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani hogy az ablakban megjelenő szöveg is éles legyen?

Válaszokat köszönöm!

(#56339) raidx válasza mckay (#56334) üzenetére


raidx
őstag

Bocs.

[link]

Az alábbi beállításkulcsban található ClearPageFileAtShutdown azonosítót állítsa az 1 értékre:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
Ha az azonosító nem létezne, hozza létre az azonosítót az alábbiak szerint:
Azonosítónév: ClearPageFileAtShutdown
Azonosítótípus: REG_DWORD (duplaszó)
Érték: 1
A módosítás a számítógép újraindításakor lép érvénybe.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56340) movax válasza purechill (#56338) üzenetére


movax
őstag

Ne a Gépházban nagyítsd, hanem a Vezérlőpultban a Kijelzőnél. Ott a leírásban van egy link (a harmadik), mellette azt írja zárójelben, hogy nem ajánlja, na éppen azt kell.

(#56341) purechill válasza movax (#56340) üzenetére


purechill
csendes tag

Úgy sem OK. Pl. program telepítésénél is az ablak homályos, míg az Asztal nem.

Itt egy másik példa:

(#56342) movax válasza purechill (#56341) üzenetére


movax
őstag

Lépj ki és be, vagy indítsd újra a gépet.

(#56343) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!

Még mindig win 10 kereső probléma.

Eltelt pár nap és azóta mutat újabb appokat is, de még mindig hiányzik a többsége és az egyszerű progikat se dobja ki. Pl számológép, képmetsző stb.

Ha létrehozok egy új user profilt, akkor ott minden hibátlan.

Ötletek, tippek?
Neten rengetegen panaszkodnak erre és nem igazán született megoldás.
Eléggé szánalmas az ms részéről,hogy ennyire nem érdekli őket..
Apró,de annál bosszantóbb hiba.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#56344) membrandj válasza membrandj (#56343) üzenetére


membrandj
nagyúr

Win 10 kereső start bar BUG-ra megtaláltam a megoldást.

[link]
Kvázi át kell állítani angolra a komplett gépet, majd vissza.

Remélem sok embernek segít majd ez.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#56345) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Windows 10 levelezésben hogyan kell beállítani azt, hogy ha valakinek küldök mailt, ne a rövidített nevem írja ki ami a @ előtt van, hanem a rendes nevem lássa a címzett? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56346) #83685760 válasza movax (#56337) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem azért firtattam, mert le akarlak beszélni róla. Ha így látod jónak, akkor tedd. :) Csak a magam részéről feleslegesnek (és esetleg problémásnak) tartom a rendszer dolgait letiltani. Amúgy melyik vírus használhatja ezeket a szolgáltatásokat? Mert olyanról olvastam, hogy a malware szolgáltatásként fut (vagy olyan néven), de hogy egy meglévőn keresztül működjön...

Az új játékmód az Xbox appon keresztül működik majd, szóval ha valaki használná, akkor ne törölje.

(#56336) tordaitibi: Nos, ha az az elméleti 64 gigás pagefile elkezd megtelni, akkor azt hamar észreveszed a lassuló gépről és a folyamatos írásról, ellenben ha a memória telik meg, azt nem, csak ha már késő (vagy ha aktívan figyeled). Ha rendszer kezeli, akkor amúgy növelni fogja a méretét.
De akkor nézzük máshonnan: ha a Windows összeomlik, akkor a memóriaképet kiírja a lapozófájlba, ahol lehet majd hibát keresgélni. Ha le van tiltva, akkor nyilván ez nem történik meg. Én azt szoktam javasolni, hogy maradjon alapbeállításon, abból baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#56347) Syl válasza makoss (#56345) üzenetére


Syl
nagyúr

Sehogy. Ezt a nehéz feladatot az MS programozói másfél év alatt nem tudták megoldani.
Win 8.1 alatt bezzeg hibátlan a Posta app.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56348) makoss válasza Syl (#56347) üzenetére


makoss
veterán

Érdekes, akkor marad a gmail, vagy az office :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56349) vlevi válasza makoss (#56348) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem csak egy gmail accountom van, ahhoz pedig az emclient számomra tökéletes. Főleg azért, mert a naptárat, címjegyzéket is nagyon jól kezeli.

(#56350) makoss válasza vlevi (#56349) üzenetére


makoss
veterán

emclient?
Az mi?...szerk. már ráakadtam, köszi... :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.