Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Unying


Unying
tag

Tehát: Houston, van egy kis gond... Kérem szépen, adott egy Dell Inspiron 17R 7720 SE laptop, amibe dobtam egy Samsung Evo850 250 gb ssd meghajtót. Erre tettem egy Win 10-et, ami aktiválva van. Dell support gyári illesztőszoftverek feltéve. Minden nagyon fasza, kb. három napig, 8 mp-es boot idő, DE! Utána valamiért, és lövésem sincs, miért, felmegy a boot idő majdnem egy percre.Win töltőképernyő, egyszer-kétszer körbemegy a karika, majd sötét képernyő 15-20 másodpercig. Utána kék win képernyő megint 10 mp-ig, és utána indul a rendszer. Az ideg bassza már szét az agyamat, de nem találok megoldást sehol a problémára. Valaki tud valami megoldást a gondomra? Próbálkoztam újratelepítéssel, ugyanúgy előjött a gond.

Samsung Galaxy s8 plus

(#56652) lck válasza svgyula (#56650) üzenetére


lck
senior tag

Lerágott csont - immár fél éve.

(#56653) jimmy399 válasza minionair (#56521) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem egy Core2Due L9600 (2,1Ghz) procim van 4 giga ddr2-es memóriával, 5400-as Hitachi winyóval, és a boot 20,1 másodperc :D

--- N/A ---

(#56654) vlevi válasza Pierre75 (#56646) üzenetére


vlevi
nagyúr

"becuppantott bő 2GB-nyi tárhelyet"
Akkor az nálam van, mert frissítés előtt 39, utána 41G szabad helyem volt.
Gyere érte, visszaadom :D

Amúgy a lemezkarbantartóban, a rendszerfileok törlésénél lehet töröltetni azokat a dolgokat, amik sok helyet (pl 4TB :) ) foglalnak, és nincs rá szükség.
De nem érdemes ezen problémázni, mert annyira összetett a windows tárhelyfoglalása, hogy átlagember nem képes átlátni.

(#56655) vallas válasza vallas (#56634) üzenetére


vallas
őstag

Na be állítottam egy új helyi fiókot, ami a nevem egybe kisbetűvel, ékezetek nélkül, és miután kiléptetett, és visszalépett, minden maradt a régibe a profilomba, csak átírta a nevemet a helyi fióknál.

Ami vicces, hogy az user mappa az maradt a régi rendes írással, de ez nem érdekel....

és ami érdekes, de olvastam róla, hogy a storeba belépve hagyott a windows-s accounttal....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#56656) DS39 válasza vallas (#56655) üzenetére


DS39
nagyúr

Annyira azért nem érdekes, én is így használom. De amúgy tényleg kérdez ilyet az elején csak gondolom reflexből továbbnyomtad.

(#56657) svgyula válasza lck (#56652) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Érdekes lehet az a csont :) A laposon ugyanez a mai frissítés után így néz ki:

Mindkét rendszer ugyanaz! A hardver is nagyságrendileg nagyon hasonló! A telepített prg is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56658) _ ĐanieL™ válasza gF (#56649) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ha mar szoba kerult a tema.. :)
Káemes aktivalt rendszert ujratelepites nelkul erdeti kulccsal aktivalni vajon lehet? :)
Utemezobol kivenni a káemest, torolni a geprol es a windows mappabol a fajljait, registry pucolas majd a hivatalos kulcs megadasa mukodhet? Vagy meghulyul es mindenkepp ujratelepites kell?
Kaptam egy kerest.. legalizalni kene egy gepet a megvasarolt win10-el.

<<ha ez a kerdes sem fer bele, torolheto a post>>

:R

(#56659) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Szombaton vásároltam egy Windows 10es notebookot, azt szeretném megkérdezni, hogy a Paint helyett milyen alkalmazás van rajta amivel a képernyőfotókat be tudom illeszteni?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56660) _ ĐanieL™ válasza zsof Nokia (#56659) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Van Paint is.
De screenshothoz ott a Kepmetszo.

(#56661) zsof Nokia válasza _ ĐanieL™ (#56660) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Köszönöm szépen
A Paint-et sikerült megtalálnom köszi :D

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56662) svgyula válasza zsof Nokia (#56661) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kereső-beír:paint-feljön-használ. Ha tudod az alkalmazás nevét itt mindenre kereshetsz.Ha egyszerűbben akarod akkor kiraksz ikont (mint az előző vindows-nál) az asztalra.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56663) zsof Nokia válasza svgyula (#56662) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Igen közbe sikerült rájönnöm, friss Windows 10 tulajként :)

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56664) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Lehet, nem a Win miatt van, de a laptop képernyőjén a fényerő csökken, ha sötét a képtartalom.
Rendkívül zavaró. Az Intel beállításoknál nem találok állítási lehetőséget.
Valami hülye funkció.
Csak pont egy sötétebb film esetén sz@art sem látni, mert leveszi hozzá még a háttérfényt is.
Hol lehet kikapcsolni. Esetleg win funkció?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#56665) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok,

nas-on jelszóval védett megosztást elérek, de hogyan a lehet legegyszerűbben lekapcsolódni a dolgom végezetével?
Szóval ha már nem kell a "láda-megosztás" alma felhasználóval a munkámhoz, le szeretnék kapcsolódni és körte felhasználóval "doboz-" és "szatyor-megosztás" elérni.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56666) Imco


Imco
őstag

Hi!

Tegnap újra tettem a gépem. W10 i3-6100 8Gb ram Asusu z-170 pro gaming 250 evo ssd +2*3 TB WD.
Eddig semmi bajom nem volt vele. Ma frissített. 2x lefagyott. ATKEX_cmd.exe hibát ír és hogy "A rendszer nem tudta betölteni az összeomlási memóriakép illesztőprogramját.". Netetn olvasva hangkártyához tartozik az exe. Viszont a saját realtek driverét tettem fel.
Nem szeretném ha rászokna a random fegyásokra. :)

Ötlet valakinek?

Köszi!

Üdv! Imco

(#56667) venomka1


venomka1
aktív tag

Sziasztok. Nekem egy gyari win 8.1 van, letolthetem belle a win 10 et ingyen?

(#56668) svgyula válasza Sztlaci (#56664) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Jobb egérfomb a start menüre-vezérlőpult-rendszer-energiagazdálkodási lehetőségek. Téma beállítása-speciális lehetőségek. Itt keress rá a kijelzőre, vagy valamelyik energiagazdálkodási lehetőséget kell kikapcsolni. Bár az én laposomnál minden off és max a need for speed csak töltőről hajlandó megfelelően működni. Akkuról olyan mint a lassított felvétel :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56669) movax válasza Sztlaci (#56664) üzenetére


movax
őstag

Intel-beállításoknál kapcsold ki az energiagazdálkodást, azaz állítsd maximális teljesítményre.

(#56670) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Win 10 Home 64-bit.Frissités óta valami 80-85%-ba használja a cpu-mat.Feladat kezelőbe nem látszik mi az.Tudtok erre valami orvosságot?Mi lehet ez???

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#56671) Syl válasza venomka1 (#56667) üzenetére


Syl
nagyúr

Próbáld ki: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56672) SP4C3 válasza javorszky (#56670) üzenetére


SP4C3
veterán

Az oprendszer.... mi más?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56673) Pokesz007 válasza javorszky (#56670) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Enyém is,valamit még frissít,türelem. Vagy lesz megoldás.

ui: Frissítés menübe,nem kéne valamit telepíteni? Neked nem várakozik?

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56674) hyperspace válasza vlevi (#56098) üzenetére


hyperspace
őstag

Az én gépem azt csinálja, hogy nem alszik el, ha rányomok az alvó állapotra. Csak a kijelzőt kapcsolja ki. Valaki találkozott már ilyennel?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#56675) #83685760 válasza javorszky (#56670) üzenetére


#83685760
törölt tag

Szerintem az a Windows Modules Installer Worker (TiWorker.exe) lesz. Abba fogja hagyni.

(#56676) Syl válasza #83685760 (#56675) üzenetére


Syl
nagyúr

Én elkövettem azt a hibát, hogy az összegző frissítés után azonnal elindítottam a Lemezkarbantartót... :U
Ez a két modul elvolt egymással vagy fél óráig :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56677) #83685760 válasza Syl (#56676) üzenetére


#83685760
törölt tag

És tényleg :D

Jó, mondjuk a karbantartó is a WU fájljainál áll meg, azokkal meg ugye éppen matat valamit.

[ Szerkesztve ]

(#56678) javorszky válasza Pokesz007 (#56673) üzenetére


javorszky
tag

Nem várakozik de már órák óta csinálja.Nem tudok semmivel játszani!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#56679) Syl válasza javorszky (#56678) üzenetére


Syl
nagyúr

Troll Mode ON:
Erre mondta anno Hofi, hogy ott a jobb kezed ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56680) mexel


mexel
veterán

Egy win8-as gépet próbálok frissíteni 10-re. Megvizsgálja a gépet, kiírja hogy megfelel a követelményeknek, a letöltés szép lassan megtörténik. Utána kezd ellenőrizni, és aközben dob egy hibakódot: 0xc190200
Nem találok konkrétumot erről. Nem tudja valaki mi lehet, merre induljak?

Amire gondolok: egy régi Ralink wifi OCI-s adapter van a gépben, amihez már a win8-as driver is hiányzott, win7-essel működött. Ez lehet ilyen kód? A technet oldalon a driver hibához nem ilyen kód volt.

(#56681) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, akkor én is jövök vissza nyafogni.
Lenovo tabletemre rá akartam másolni pár file-t, és ezért rádugtam a gépre USB-n, úgy, ahogy eddig mindig is tettem.
Most viszont SEMMI.
Eszközkezelőben van egy sárgafelkiáltójeles MTP (ő lenne az), és azt mondja, nem tudja telepíteni, mert az inf file érvénytelen. Bakker, több, mint 1 éve van meg ez táblám, azóta semmi baja nincs.
Igaz, a múltkor, március elején volt valami USB-vel kapcsolatos frissítése a windowsnak, nem az kavart be?

Mialóf**** lehet ezzel csinálni? Rakjak helyette W7-et?

(#56682) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Egy alapszintű kérdésem lenne. Van egy asztali PC-m és Win 10 pro fut rajta, OEM verzió, amit a géppel együtt vettem pár éve. Még anno amikor Win7/Win 10 váltás volt lefagyott nekem teljesen és csak úgy tudtam „életre kelteni”, hogy az eladó volt olyan kedves és rátelepítet újból a Win7 pro-t. Elveszett néhány dolgom akkor, de azóta nem volt gond vele.

Ennyi előzmény után most gondoltam csinálok egy bootolható pendrivot csak kissé nem vagyok tisztában a dolgokkal:
1. Ha lesz bootolható pendrivom és leáll a rendszer, akkor vissza tudom állítani ugye a pendrivon lévő állapotba?
2. Ha visszaáll a Windows, a többit program (Office, Outlook…), meghajtó, stb. „érintetlen” állapotban lesz feltehetően, igaz?
3. Kissé más téma. Olvastam valahol most, hogy bootolható pendivról egy másik PC-re is lehet telepíteni Windows-t. Ezt feltehetően félreértettem, ugye, mert más gépre nem lehet ezt a Windows-t telepítenem ugyanezzel a termékkulccsal?
Hálás lennék, ha valaki kicsit oszlatna a nagy homályt, ami az én fejemben van az egészről.

Üdv,

(#56683) vlevi


vlevi
nagyúr

Ajjjaj . Már előre ijesztget :D

(#56607) 30z.Samu:
Igen, azt nyilatkozták, hogy nem lesz több windows kiadás. Gondolom itt arra utaltak, hogy nem verziózzák tovább. Ennek eredménye, hogy Win10-ből is mostmár legalább háromféle wan, és az átlagember nincs tisztában azzal, hogy neki még az eredeti van fenn (1507), a novemberi (1511), vagy az évfordulós (1607), és nemsokára már az előbb említett kreálmány (1703)-e?

Ez pl. azért szopás, mert az NVidia driverek csak az évfordulósra települ, és volt már aki emiatt nem tudta rendesen használni a kártyáját.

[ Szerkesztve ]

(#56684) Syl válasza vlevi (#56683) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs neked elég bajod a Win10-zel? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56685) istvankeresz válasza 30z.Samu (#56620) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Írj a Lenovo support-nak, vagy próbáld meg sima 8.1-el, hátha elfogadja. Végső esetben marad a win10.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#56686) vlevi válasza Syl (#56684) üzenetére


vlevi
nagyúr

De van.
De nincs menekvés, újabb bughalmazt kapunk a nyakunkba :)

Ha walaki nem akarja már felrakni az insider preview-t, de mégis kivancsi, mik az ujdonságok, íme egy bemutató videó

[link]

(#56687) estro


estro
csendes tag

Sziasztok!

dpc watchdog violation hibát kapok win 10en, hibakód nincs csak ennyit ír ki. Laptopba vettem egy Kingston SSDNow UV400 2,5" 240GB SATA3 SSD-t egy hónapja. Kb 1 hete kezdte el ezt a kék képernyős hülyeséget. Win frissítés volt előtte, de lehet semmi köze hozzá. Próbáltam leszedni a frissítéseket, de mindet nem engedte. Frissítettem a drivereket, vírusírtót is elindítottam, nem segített egyikse, majd letöröltem az összes drivert és utána is csinálja. Az ssd-hez leszedtem egy manager toolt, ami szerint a legfrissebb frimeware van rajta és hogy nincs semmi gond az ssdvel. Már ötletem sincs mit lehetne csinálni. Driverpack solution felrakott egy csomó drivert és frissített is de az se segít. Elején kb óránként csinálta, elindítottam egy lemezkarbantartót és kb 1napig bírta. Most megint elég gakran leáll.
Már arra gondoltam, hogy inkább win 8 rakok fel, hátha azzal jó lesz. Szerintetik mi okozhatja a hibát? Ugyan ez a win 10 telepítő hddvel jól ment. De már kezdem azt hinni hogy win 10 a ludas...

(#56688) DS39 válasza vlevi (#56681) üzenetére


DS39
nagyúr

Automatikus driver telepítés tilt, kézzel választasz neki drivert az eszközkezelőben. Utána jó lesz.

(#56689) Imco válasza sajog159 (#56682) üzenetére


Imco
őstag

1. Nem,
2. Nem,
3. Nem.

Szeintem.
Sokat kéne olvasnod a témában, mert itt nem 1-2 mondatról van szó.
Sőt valószínű, hogy ki-ki nézete szerint vita fog kibontakozni.

Az 1-nél nem világos, hogy milyen bootolható usb-t szeretnél.
Rendszer visszaállításnál jellemzően megmaradnak a dolgaid. / Szerintem akkor nem müködik amikor szükség van rá! :) / Amit a visszaállítási pont elött telepítettél.
Más bootolható, céljának megfelelően használja a hardvereidet.
Telepíteni lehet ua. a számmal, csak az aktiválás nem niztos, hogy sikerül. Egyébként a telepítés maga simán lemegy.

Üdv! Imco

(#56690) norti válasza vlevi (#56683) üzenetére


norti
addikt

Nyilván ezért van a Home verzióban az a korlátozás, hogy nem tilthatod le a frissítést és akkor ha nem értesz a rendszerhez, akkor is a legfrissebb kiadás van fent. Persze ez sokaknak nem tetszik és mindenféle trükkel mégis letiltják, aztán csodálkoznak, ha valami nem indul el rendesen.

(#56691) SP4C3 válasza norti (#56690) üzenetére


SP4C3
veterán

Majdnem...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56692) norti válasza SP4C3 (#56691) üzenetére


norti
addikt

Más kérdés, hogy a Microsoftnak nem sikerül mindig működő frissítést kiadni.

(#56693) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Korábban már jöttem kérdezni, hogyan érdemes megoldani a meghajtók elrejtését meghatározott felhasználók elől, de sokra nem jutottunk, azóta is a meghajtó betűjel elvétel-hozzáadás a módszer, ami kezd fárasztóvá válni (még ha le is rövidítettem az egészet előre megírt command prompt parancsokkal).

Szóval a lényeg: Group Policy Object Editorral akarom megcsinálni.

Probléma 1:

Nekem csak egy tetves Home kiadásom van, erre tudtam jogtisztán frissíteni, ez van. Mindenesetre letöltöttem a gpedit.msc-t (a hozzá tartozó fájlokat bemásoltam a megfelelő helyekre), el is tudom indítani, tudok benne turkálni. De, mindig van egy de.

Probléma 2:

Az mmc.exe-t indítva nem tudom az Add/Remove Snap-in alatt hozzáadni a Group Policy Object Editor-t (nincs a listában), valószínűleg meg alapesetben nem a rendszer része. Ez pedig kellene ahhoz, hogy az itt leírt módszerrel csak adott felhasználók elől rejtsem (hide és restrict access lenne a cél).

Na most a kérdésem:

Át tudom ezt hidalni, vagy zsákutca? Csináljam máshogy? Van rá alkalmazás ami megoldja és tudja csak adott felhasználók elől rejteni és Home verzióval is működik?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56694) Sztlaci válasza svgyula (#56668) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos mindegy mit állítok, a önállóskodása a fényerő tartalom függő szabályozása, továbbra is fenn áll.
Intel, maxon van minden.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#56695) enterlaci


enterlaci
senior tag

Erre esetleg valaki? Vagy ilyen hálózatos kérdéssel keressek másik topicot? :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56696) vlevi válasza norti (#56692) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem azokra gondoltam, akik letiltják a frissítést, mert ők maguknak keresték a bajt. Hanem aki egyáltalán nem ért hozzá, aztán mégse frissül a rendszerük.

De, latod, nekem is a frissítés letiltását ajanlották.
De könyörgöm, milye driverfrissitest tiltsak le, nem frissült a Lenovo druver (tudtommal), pár honapja még ment, most meg nem ismeri fel. Nincs driverem a szabványos MTP eszközhöz. A Lenovonak csak az usb debuggerhez kell külön driver, az MTP médiaeszközhöz nem.

(#56697) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Win 10 pro 64-em van és azt szeretném beállítani mindenféle microsoft fiók meg egyebek nélkül hogy bekapcsoláskor jelszót kérjen.
Mindezt úgy, hogy ki is tudjam később teljesen kapcsolni, és álljon fel majd a rendszer amint megnyomtam a power gombot, úgy mint eddig is.

Hol és mit csináljak?
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56698) vallas válasza Bacusuz (#56697) üzenetére


vallas
őstag

Az elsőre , csak simán adj meg jelszót a lokál fióknak a gépház fiókok menüben a bejelentkezési lehetőségek alatt...

a másiknak itt egy angol link...[link]

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#56699) jj67


jj67
kezdő

Hello!
Szerintetek valahogyan áthidalható ez a probléma?

Egy notebookot használok aminek nem magyar a billentyűzete, így amerikai kiosztást használok, így is szoktam meg. Viszont asztalnál használva egy billentyűzettel használom, ami magyar kiosztású. A tálcára kiraktam egy kis állító cuccost, amivel tudom kapcsolgatni a nyelvet és a beviteli formátumot. (a nyelv mindkét esetben magyar, csak a billentyűzetet állítottam át. A probléma csak, hogy mindig visszaáll az alapértelmezettre, (magyar nyelv, amerikai kiosztás) véletlenszerűen akár használat közben is.

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy csak és kizárólag akkor változzon a beállítás, ha én állítom?

(#56700) movax válasza jj67 (#56699) üzenetére


movax
őstag

Nyelvi beállításoknál menj rá külön az angol és a magyar nyelvre és mindengyiknél adj meg egy kiosztást.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.