Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) t72killer válasza pjen (#39749) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ok, holnap megpróbálom:R Bár msdnaa-s licensznél nem hiszem, hogy segítenek, de egy próbát megér.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39752) python1 válasza t72killer (#39747) üzenetére


python1
veterán

A szemetet tudod takarítani.

Ok,ha nem boldogulnál

[ Szerkesztve ]

(#39753) t72killer válasza python1 (#39752) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Folyamatban van:R Brutál, hogy tovább tart, mint amennyi idő anno az új win10 feltelepítése volt:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39754) pjen válasza t72killer (#39751) üzenetére


pjen
félisten

Amilyen erőszakos ez a frissítés,lehet prolongálni fogják.

(#39755) t72killer válasza pjen (#39754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebből a szempontból szerencsés lenne, 1 hónap múlva kiderül:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39756) szekto válasza Wucky (#39743) üzenetére


szekto
aktív tag

Nekem a 368.22-es driverrel csinált hasonlót. Mióta Windows a Windows, sajnos benne van az ilyen. :U Ha csak 1-2 alkalommal csinálja évente, akkor nincs gond.

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#39757) MaCS_70 válasza Dhampir (#39734) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Clonezilla alatt válastthatsz, hogy direkt másolást kérsz-e, vagy mentést. Ez utóbbi esetben egy sima könyvtárba másolja a lemez/partíció tartalmát, fájlokra konfertálva.
Az utasításokat alaposan olvasd át (még ha magyarul is kérted), mert kissé kacifántos a megfogalmazás!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39758) MaCS_70 válasza raidx (#39748) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egy én nem JÖVŐ hó végén jár le?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39759) westlake válasza raidx (#39748) üzenetére


westlake
félisten

Július 29, nem június.

Play nice!

(#39760) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
hogy lehet a Win10-es gépet csökkentett módban elindítani, ha egy videodriver telepítése közben lehalt a képernyő? Ezek után vakon, főkapcsolóval kellett leállítanom a gépet, és azóta bekapcsoláskor is csak egy rövid ideig jelenik meg a Windows logo, de még mielőtt megjelenne a bejelentkező képernyő, minden alkalommal elsötétül, és onnan kezdve nincs kép. A bejelentkező hangot hallani, a rendszer amúgy valószínűleg rendesen elindulna, csak a képernyőre nem megy ki a kép, így még bejelentkezni sem lehet.
Szóval vakon kéne valahogy elindítani a csökkentett módot, hogy el tudjam távolítani az utoljára felkerült videodrivert.

Vagy ha van más mód a hibás videodriver eltávolítására, és az előző, még működő driverhez való visszatérésre, akkor azt is szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39761) lck válasza kezo0 (#39760) üzenetére


lck
senior tag

Lehet hogy nem a legkorrektebb módszer - és jobb is van nála, a fájlrendszer sem örül neki annyira - de ez is működik:
Mielőtt elsötétülne a monitor, boot-olás közben a főkapcsolóval kapcsolgasd ki a gépet többször egymás után.
Egy idő múlva beadja a választóképernyőt, mondván hogy a windows több újraindítás után sem tudott elindulni.

(#39762) kezo0 válasza lck (#39761) üzenetére


kezo0
addikt

Ez egy Sony Vaio notebook, a főkapcsolója az oldalán egy világító nyomógomb, aminek nincs fizikai ki-be állása, és ha bootolás közben akkor nyomom meg, amikor még látszódik a Win logo, akkor nem törtenik semmi: folytatódik a bootolás egész addig, amíg meg nem hallom a bejelentkező képernyő hangját – persze ekkor már csak a hang van, magát a bejelentkező képernyőt nem látni. Ekkor reagál a gomb megnyomására, és kikapcsol, de szerintem ezt rendes leállításnak tekinti, mert akárhányszor eljátszhatom következmények nélkül...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39763) lck válasza kezo0 (#39762) üzenetére


lck
senior tag

Akkor szedd ki az aksit, és húzd le az áramról :)

(#39764) kezo0 válasza lck (#39763) üzenetére


kezo0
addikt

Mármint bootolás közben...? Azt tényleg egy kicsit durvának érezném. Nincs valami finomabb/egyszerűbb mód?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39765) lck válasza kezo0 (#39764) üzenetére


lck
senior tag

Lehet van más is, de nem tudok róla. Esetleg valami boot-lemezzel lehetne próbálkozni, de akkor meg jön a nem aktív windows registry manipulálásának a problémája.
Asztali gépnél már csináltam gond nélkül. Legfeljebb ha sikerült utána csinálsz egy scandisk-et.
Ugye az a baj - szerintem - hogy a win10 annyira nagyképű hogy azt hiszi nem fordulhat elő hogy nem tud beboot-olni.
Egyébként létezik a futó win 10 alatt olyan registry buhera ami visszaállítja az F8-at.

(#39766) kezo0 válasza lck (#39765) üzenetére


kezo0
addikt

Na most rájöttem, hogy úgy kell kikapcsolnom bootolás közben, hogy hosszan nyomom a ki-bekapcs. gombot. Erre azonnal reagál, és leáll. Így harmadikra már bejött a spéci menü, ahonnan elértem a csökkentett módú újraindítást, köszi. :)

Viszont most nem tudom, hogy tudnám visszaállítani a korábbi drivert, amit még a Win 10 tett fel, telepítéskor. Az működött rendesen. Egy Nvidia GT 425-ös kártya van benne, és jelezte a tálcán egy kis ikon (mint korábban mindig, a Win7 alatt is), hogy van elérhető driver, ami frissebb a jelenleginél. El is kezdte telepíteni a saját "Game Ready" driverét, ami rendszeresen gond nélkül frissült a Win7 alatt, de itt most a telepítés közben elment a kép, és azóta se jött vissza. Hát ettől a félresikerült driver telepítéstől kéne most valahogy megszabadulni...
A csökkentett módban az eszközkezelőben újratelepítettem azt a GT425-ös drivert, amit talált a gépen, de újraindítás után megint sötét képernyővel jut el a bejelentkezésig. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39767) Воланд válasza t72killer (#39751) üzenetére


Воланд
titán

msdnaa-ban van windows 10, szóval jobban jársz ha nem hívod fel őket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39768) pjen válasza kezo0 (#39766) üzenetére


pjen
félisten

Eszköz kezelőben távolitsd el VGA kártya illesztő progiját aztán lndidsd újra a gépet,ha igaz a win víssza rakja a saját driverjét.

(#39769) t72killer válasza Воланд (#39767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van, csak a 2 licenszet, amit ott kaptam, elhasználtam még akkor, amikor a 7-8 kulcsokat nem vette be. Jó lenne, ha "vissza lehetne adni" a kulcsot:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39770) kezo0 válasza pjen (#39768) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ezt próbáltam másodszor, de nem segített. Újraindítás után ugyanúgy elsötétül a képernyő bootolás közben.
Igaz, csak eltávolítottam az eszközt, de azt nem pipáltam be, hogy a driverét törölje is a gépről, mert azt nem mertem... Legyek bátrabb? Nem szeretnék tovább rontani a helyzeten.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39771) zseko


zseko
veterán

Üdv, ezt az ablakot hol találom a win10-ben? :F :


Betűtípust váltanék, de sehol nem lehet :(((

Másik, még mindig nem találtam rá 100%-os választ (lehet amíg meg nem próbálom nem is lesz) adott egy win7 pro, amit még fősulin kaptam, ezt most milyen feltételekkel lehet win10-re frissíteni? Mert már olvastam olyat is, hogy megmarad a win7 is, azt is tudom telepíteni, és az ellenkezőjét is.

Viszont ami jobban érdekelne az a másik, hogy ezt köti-e az adott hardverhez, tehát hardvercsere után is újra tudom-e tenni. Az oem-eknél azt gondolom hogy nem, mivel azok eddig is hardverhez voltak kötve (ha jól tudom és jól értelmeztem), de ennél nem tudom mi a valós. A gépem megérett a cserére, viszont AM4/zen-re mennék ami még mindig nincs kint, így ha most meglépem az ingyenes frissítési lehetőséget aztán hozzáköti a régi cuccomhoz, akkor cumi van. 80e-et pedig nem vagyok hajlandó kifizetni érte.

Más, ez vajon mennyire legális és hihető? (gondolok itt arra hogy nem csesznek át)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#39772) cserix


cserix
tag

Erre valaki? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#39773) Wucky


Wucky
senior tag

Megpróbálom régebbi win 10 driverrel. Nekem sajnos percenként csinálja. Bármilyen appot indítok.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#39774) rgeorge válasza Döglött Róka (#39727) üzenetére


rgeorge
addikt

Miért?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39775) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudtok valami olyan programot, mint a yumi, azzal a különbséggel, hogy GPT-re formázva UEFI-ben tudjon telepíteni több ISO-t "tárolva?" Mert a Rufus megcsinálja, de ott pen drive-onként csak egy ISO-t tudok "beletenni".
Bocs az OFF miatt, de nincs kifejezetten ilyen témájú, élő topic...

Köszönöm!

(#39776) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!
Tegnap frissítettem Windows 7-ről Windows 10-re viszont olyan problémám volna ha belépek Számítógépbe akkor az E meghajtó duplán jelenik meg baloldalon ez mitől van vagy lehet ezzel valamit csinálni ne legyen ott kétszer?

(#39777) Döglött Róka válasza rgeorge (#39774) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert logvizsgalat nelkul nem mondunk hasrautesszeruen hulyesegeket, azért.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39778) rgeorge válasza Döglött Róka (#39777) üzenetére


rgeorge
addikt

Tudomásom és tapasztalatom szerint a gyors rendszerindítás, ezen belül a kernel hibernálás leállításkor okozhat fájlrendszer inkonzisztenciát, indításkori CHKDSK indulást és fájlrendszersérülést. Szerinted nem?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39779) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Van valami összefoglaló arról, hogy mit érdemes kilőni/bekapcsolni/letörölni egy VM-ként használt Win10-en, hogy ne zabáljon feleslegesen erőforrásokat? Fejlesztéshez és Office-hoz használom csak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39780) Воланд válasza r4z (#39779) üzenetére


Воланд
titán

Semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39781) SP4C3 válasza r4z (#39779) üzenetére


SP4C3
veterán

Mindent.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39782) MaCS_70 válasza r4z (#39779) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most aztán egyértelmű, egyben kimerítő, érvekkel jól alátámasztott választ kaptál!

Amúgy engem is érdekelne...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39783) GZoli7 válasza dodopek (#39775) üzenetére


GZoli7
senior tag

Pl.: Ez, de beírod, hogy multiboot pendrive és lesz sok más. Ezt próbáltam és működik.

(#39784) r4z válasza MaCS_70 (#39782) üzenetére


r4z
nagyúr

PH!, én így szeretlek!

:N

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39785) Воланд válasza r4z (#39784) üzenetére


Воланд
titán

Tényleg nem kell kikapcsolni/letörölni/beállítani semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39786) r4z válasza Воланд (#39785) üzenetére


r4z
nagyúr

Aha, és ezt a tippekkel és az antimalware-rel kapcsolatban is hajlandó vagy elmondani? Előbbi a merevlemezemet, utóbbi a processzoromat zabálta le teljesen feleslegesen, amíg le nem tiltottam őket. A Cortanát is le akartam tiltani, de nem találtam rá opciót.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39787) SP4C3 válasza r4z (#39784) üzenetére


SP4C3
veterán

Link 1
Link 2

How To Make Windows 10 Faster

+ mindjárt megy egy link privátban

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39788) Воланд válasza r4z (#39786) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39789) King Unique válasza dodopek (#39775) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha multiboot pendrive-ot akarsz készíteni, akkor valóban a YUMI alkalmas erre. Viszont a hátránya, hogy UEFI (GPT) módban nem működik... telepíti a meghajtóra a Syslinux MBR-t, ami a GPT-t is előbbire állítja. Hasonló program még az XBOOT | SARDU, de azokat nem próbálgattam, főleg UEFI módban nem. Bár utóbbi a leírása alapján támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#39790) Lenry


Lenry
félisten

ettől ma dobtam egy triplaszaltót, leírom, hátha máson is segít

szóval ma felhívott az egyik területi képviselőnk, akinek a múlt héten frissítettem a laptopját Win7-ről 10-re, hogy azóta veszett lassú, agyfasz dolgozni vele.

TeamViewer, látom, hogy a lemezkihasználtság az egekben, de látszólag semmi sem pörgeti.
Google a barátom, egy reddit topikban lett meg a megoldás

"kapcsold ki a gépház - értesítések - tippek megjelenítése a Windowsról kapcsolóját" o_O

ez akkora fasságnak tűnt, hogy muszáj volt kipróbálnom, és lőn...
hogy annak a kapcsolónak mi köze van bármihez, elképzelni nem tudom, de amint kilőttem, azonnal 0-ra esett a lemezterhelés.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39791) #54715584 válasza Lenry (#39790) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam is teker ezerrel néha a gép, villog a piros led, közben meg semmi nem történik a háttérben, max zenehallgatás megy.
De hazaértem kipróbálom, bár az összefüggést én sem látom. :)

(#39792) vlevi válasza Lenry (#39790) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez legalább akkor f****ság, minthogy attól bootol tetűlassan a gép, hogy el van rejtve a tálca.
Annak sincs sok értelme, de vannak csodák...

(#39793) turbokappa válasza Lenry (#39790) üzenetére


turbokappa
senior tag

Bakker,ez műkőőőődikkk!!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39794) Apucy01 válasza vlevi (#39792) üzenetére


Apucy01
őstag

Bocs de valóban lassan bootol nállam is és másnál is ha el van rejtve a tálca.. sajnos nem vagyok ezzel egyedül... a configomat látod az adatlapomon szerintem nem az a baj.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#39795) vlevi válasza Apucy01 (#39794) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam nincs elrejtve a tálca, de egyszer kipróbáltam, mert mondom, ilyen nincs. De mégis van...

(#39796) Apucy01 válasza vlevi (#39795) üzenetére


Apucy01
őstag

van van de ugyan mitől és miért? már olyat is hallottam hogy AMD configokon csinálja csak , de ezt nem hiszem...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#39797) turbokappa


turbokappa
senior tag

Azt vettem észre,hogy játék alatt a videókártya 10 fokkal alacsonyabb hőfokkal üzemel most....

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39798) Döglött Róka válasza rgeorge (#39778) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak ez okozhat NtFS corruptiont?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39799) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

W7 Prof. 32bit-et tudok frissíteni W10 Pro 64bit-re?
lehetséges ilyen?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#39800) cattus válasza silvergod (#39799) üzenetére


cattus
őstag

Nem, 32-esről 64-esre csak tiszta telepítéssel lehet átállni. De tudsz 32 bites W10-re frissíteni, onnan meg tiszta telepítéssel mehet a 64 bites W10.

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.