Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) yanna válasza havri1 (#40800) üzenetére


yanna
őstag

Találkoztam vele valahol, de nekem alapból úgy települt a 10, hogy ez ki volt kapcsolva.

(#40802) MaCS_70 válasza havri1 (#40800) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyne lenne, szerintem pont olyan, mint volt.

Számítógép - Tulajdonságok - Balra: Rendszervédelem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40803) havri1 válasza MaCS_70 (#40802) üzenetére


havri1
félisten

+(#40801) yanna

Köszi, meg is van, és ki van kapcsolva..fenébe, kell nagyobb SSD :C

havri

(#40804) #97246720


#97246720
törölt tag

14372 RS1 ESD fájlok már elérhetőek
ezzel lehet az ESD-ből ISO-t csinálni

(#40805) t72killer válasza #97246720 (#40804) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez még mindíg insider, igaz?

Más: használja valaki a win10 beépített FTP-szerverfunkcióját? Mennyire megbízható/hatékony egy 3rd party progihoz (pl Serv-U, Filezilla) képest?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40806) #97246720 válasza t72killer (#40805) üzenetére


#97246720
törölt tag

igen, az RS1 csak insiderben van még csak
az asztali windows 10 és a mobil 10 követi egymást, a build számok egyformák, mivel az egymás közötti szinkronizálás csak így kombatibilis, ha valaki TH"-őt használ PC-n de telefonon már RS1-et akkor a 2 között lehetnek szinkronizálási problémák

viszont, PC-s insider buildban nincs magyar nyelv...anno 2 microsoft által kiadott buildot próbáltam, azokat nem engedte frissíteni, ez már frissíthető

ez build úgy frissít egyikről a másikra, mintha teljesen újratelepítené a rendszert, létrehoz egy windows.old mappát, ami törölhető a lemezkarbantartó segítségével

[ Szerkesztve ]

(#40807) Milestone2 válasza #97246720 (#40806) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak ez a decryptert tudnám használni. Mert a régi ESD to ISO nem műxik.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#40808) #97246720 válasza Milestone2 (#40807) üzenetére


#97246720
törölt tag

ami alatta van link, van egy olyan elvileg hogy update key
utána decrypt-dism++ majd ott 2 és az ESD-ből megcsinálja az ISO-t

(#40809) Milestone2 válasza #97246720 (#40808) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt a melóhelyen még kibontani sem tudtam a7zipet mindenféle munkahelyi jogosultság korlátozás miatt... :O...majd otthon.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#40810) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Nem rég váltottam Windows 10 pro-ra..
olyan problémám van hogy a Windows defendert egyszer kikapcsoltam a gépházba és be szürkül olyankor az a kapcsoló.... ami jelzi nem aktív. viszont szeretném visszakapcsolni de nem engedi nem csinál semmit hiába kattintok nem zöldűl :W be.. valószínű benyeltem egy vírust ami nem engedi újra aktiválni? :W

(#40811) netpeti98 válasza Hardver Arc (#40810) üzenetére


netpeti98
addikt

Másik vírusirtó nincs fent, igaz?

(#40812) Hardver Arc válasza netpeti98 (#40811) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

nincs :(
Valamint felugrik véletlen szerűen egy ablak úgy random mikor kedve tartja játék közben vagy netezékor hogy:

(Apphelper működés leállt)
a program helyes működése hiba miatt megszakadt. a Windows bazárja a programot és értesíteni fogja önt ha megoldást talál a problémára.

Ezt se vágom mi lenne.?! lehet a kettőnek köze van egymáshoz vírus valami..?! :W :F

[ Szerkesztve ]

(#40813) #97246720 válasza Hardver Arc (#40812) üzenetére


#97246720
törölt tag

nézd át jobban, hogy kéretlen víruskereső se legyen fent, se norton, se mcafee...ezeknek pusztán a jelenléte is blokkolja a defendert....amúgy a defender nem éppen a legmegbízhatóbb védelmi szoftver...inkább eset vagy g data, az avg meg az avast még elmegy kategória, de azokat inkább hanyagold, sőt a windows tűzfalat is cseréld le egy kerio-ra vagy bitdefenderre...

(#40814) dokee78 válasza alfiboy (#40798) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Ezt megtaláltam én is.
De ebben sincs benne minden érdekes karakter.
Pl pisztoly,mint az aláírásomban is.

(#40815) #97246720 válasza Milestone2 (#40809) üzenetére


#97246720
törölt tag

kész vannak az ISO-k, most teszem fel őket felhőbe :)

[ Szerkesztve ]

(#40816) brugo


brugo
aktív tag

Szevasztok,
Hogyan tudnam a C particiot kisse nagyobra huzni , a D rovasara a SSD nem ures rajta van minden de most utolag kicsi lett a C es a D bol tudnek adni de nem tudom milyen program lenne a legcelszerubb ? Vagy a Win 10 olyan okos, hogy meg lehet vele csinalni kulso program nelkul ?

(#40817) Rimuru válasza brugo (#40816) üzenetére


Rimuru
veterán

Kepes ra a Windows is a beepitett lemezkezelovel (de valakik szerint ez nem biztonsagos megoldas). [link]

Viszont akarmivel is fogod csinalni biztonsagi mentes mindig legyen sose lehet tudni. :)

Vigyázat, csalok!

(#40818) King Unique válasza brugo (#40816) üzenetére


King Unique
titán

Külső programok okosabbak. ;)
Persze, ahogyan más is figyelmeztetett, előtte biztonsági mentés legyen az adatokról, akár magáról a rendszerről is. Mert a rendszerpartíció átméretezése már kicsit kényesebb művelet.

(#40819) Monyos


Monyos
aktív tag

sziasztok!

Egy olyan problémám adódott, hogy ha bármilyen ablakos programot "maximalizálok" (tehát nagy méretre teszem, hogy kitöltse a teljes képernyőt), akkor az bemászik a tálca alá is. Nem veszi észre, hogy ott a tálca teteje, hanem teljesen a kijelző aljáig nagyítja az ablakot.
Ez különösen pl. Excell használatakor idegesítő, amikor a munkalapokat nem lehet kiválasztani, mivel a tálca mögé nem lehet kattintani. :W

Googleban talált megoldások nem segítettek: Tálca automatikus elrejtése bekapcs/kikapcs ,tálca átméretezés...

Ezzel lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#40820) #97246720 válasza Rimuru (#40817) üzenetére


#97246720
törölt tag

ingyenes minitool partition wizard 9.1 windows 10 kompatibilis [link]

(#40821) raidx válasza Rimuru (#40817) üzenetére


raidx
őstag

Igen, mindaddig még a nemhasznált területekről van szó. Rendszerparticiot piszkálni Windows alól nem célszerű. Külső programok kilépnek és újra indulnak Win nélkül vagy eleve külső eszközről bootolnak. XP előtti Wineknek volt egy csomó része ami a lemezen helyhez volt kötve. Ha az onnan elmozdult lehetett újratelepíteni. Nekem omlott össze Win 7 azért megy egy pici részt hozzá csatoltam a rendszerpertícióhoz ahol egyébként bőven volt hely (Win7 lemezkezelő). Rendszervisszaállítás és külső program hibátlanul megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40822) brugo válasza King Unique (#40818) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat !

(#40823) raidx válasza Monyos (#40819) üzenetére


raidx
őstag

Erre találták ki valószínűleg a tálca automatikus elrejtése lehetőséget.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40824) Monyos válasza raidx (#40823) üzenetére


Monyos
aktív tag

Most ezt úgy mondod, mintha az lenne az alapvető működés, hogy bármelyik program ablaka belóg a tálca alá.
Persze, a tálcát el lehet tüntetni, de ez sem megoldás. Azt szeretném, hogy úgy működjön, ahogy minden más gépen.
A nagyméretre váltás számomra :tálca tetejétől felfelé és nem teljesképernyő tálcával... :U

(#40825) brugo


brugo
aktív tag

Hogyan kell biztonsagi mentest a rendszerrol kesziteni ?

(#40826) #97246720 válasza brugo (#40825) üzenetére


#97246720
törölt tag

maga a rendszerről nem lehet...csak az appok egyes dolgairól készít mentés a onedrive-ra

(#40827) Rimuru válasza #97246720 (#40826) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi az hogy nem lehet? :DDD Elso talalat

Vigyázat, csalok!

(#40828) #97246720 válasza Rimuru (#40827) üzenetére


#97246720
törölt tag

áááááá...PÍ-be rossz tabon voltam :DDD sorry ;]

több topik is nyitva van tab-okon :D el voltam tájolódva kicsit....

én a Macrium Reflect-et ajánlom rendszer mentésre...tud tömörítést így kevesebb helyet foglal...a windowsos kicsit sokat eszik....tárhelyben....

[ Szerkesztve ]

(#40829) gabeunit


gabeunit
tag

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Sok sorozattal és animével rendelkezek és emlékszem régen tudtam olyat csinálni a windows valamelyik verziójában, hogy értékeltem úgymond "csillagoztam" az epizódokat, mint anno az iPod-ban.
Ilyet, hogy tudnék most csinálni ebben az oprendszerben?

Válaszotokat előre is köszi. :)

(#40830) Rimuru válasza gabeunit (#40829) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem a media playerrel csinaltad az ertekelest?

Spityu27: pont tegnap irtam hogy en hogy szoktam csinalni (windowshoz pedig nem ertek). :D [link]

Vigyázat, csalok!

(#40831) #97246720 válasza Rimuru (#40830) üzenetére


#97246720
törölt tag

egs :DDD nekem meg a linux túl bonyolult

(#40832) brugo


brugo
aktív tag

Ha letrehozok 1 ilyen Recovery Drive-ot a jelenlegi rendszeremrol, akkor at tudnam ultetni az egeszet 1 nagyobb (szűz) SSD-re amit azelott particionalok ?

(#40833) Milestone2 válasza #97246720 (#40815) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi. Otthon én is nekikezdtem. Csak el kellett a kölköket vinni uszodába. Meglátjuk mi vár mikor hazaérek. De ha nem sikerül igényt tartok a "felhődre"... ;)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#40834) King Unique válasza brugo (#40832) üzenetére


King Unique
titán

Az alábbi cikkben lévő programokat érdemes megnézni, illetve természetesen Windows 10-hez is használhatók.

Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje

[ Szerkesztve ]

(#40835) brugo válasza King Unique (#40834) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm !

(#40836) Milestone2 válasza Milestone2 (#40833) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És mire hazaértem magára talált és meglelte a frissítést...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#40837) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Dell Inspiron 7720-asra tettem fel egy szűz win 7 professionalt, és indítottam el a win 10 upgrade-et. Elketyegett 99%-ig, és ott áll lassan egy órája. Olvastam külföldi fórumokon is ezt a problémát. Van, akinek pár óra után továbbment, de van akinek egész este után is 99%-on állt. Valami javaslat? Mit csinálok rosszul. PC-n simán ment ez a művelet minden hiba nélkül. :W

(#40838) pjen válasza Peace (#40837) üzenetére


pjen
félisten

A 10 elfogadja a hetes kulcsot,mért nem csinálsz egy tíszta telepítést?

(#40839) Peace válasza pjen (#40838) üzenetére


Peace
nagyúr

Szedjek ISO-t valahonnan? Az jobb lenne?

(#40840) yanna válasza Peace (#40839) üzenetére


yanna
őstag

Persze. :K

(#40841) pjen válasza Peace (#40839) üzenetére


pjen
félisten

Az MS honlapjáról is Tudsz szedni,csak azonos verzió legyen.

(#40842) zeee


zeee
senior tag

Jó estét!
Most toltam fel egy win10-et. Az első jogtiszta rendszerem. No de nem indulnak fényesen a dolgok.
Van egy 2tb winyóm ketté particionálva. Csak az egyik particiót látja mind az intézőben, mind a total commanderben! Tud valaki segíteni mi lehet a gond?
chipset, sata driver telepítve van

(#40843) yanna válasza zeee (#40842) üzenetére


yanna
őstag

Valószínű nálad is ez a megoldás. Remélheetőleg.

(#40844) vlevi válasza Peace (#40839) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valahonnan?
Nyisd ki az összefoglalót.

(#40845) zeee válasza yanna (#40843) üzenetére


zeee
senior tag

jajj nagyon szépen köszönöm :) ez volt a gond. Na kíváncsi vagyok mi lesz még.... :D

(#40846) raidx válasza Peace (#40839) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Itt az eszköz letöltése választás esetén letudod tölteni a gépednek megfelelő mediacreationtools programot amivel tudsz ISO-t letölteni. Azért érdemes mindig letölteni az MCT progit mert a legfrissebb a legfrisseb Win 10 buildot tölti le. H a a géped nem tudja az UEFI-t akkor akár a progival is elkészítettheted a telépítőt. Ha Efis bootot akarsz akkor jobb a Rufusz nevű kis program. De akkor ISO-t kell kérni az MCT-től. Figyelj oda, hogy Home vagy Pro jár neked és 32 vagy 64 bites. Ha a régi rendszered Home volt a Prot nem tudod aktiválni a kulcsoddal. Pro esetén a Home-t igen de nem célszerű lebutítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40847) Habugi


Habugi
addikt

Win10-hez ki milyen PrioritySavert ajánl és/vagy használ?!

Win7-hez anno a Priot preferáltam de az Win10-en sajnos már nem működik.
Most a SystemExplorert próbálgatom de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele.. :(

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40848) vlevi válasza raidx (#40846) üzenetére


vlevi
nagyúr

"H a a géped nem tudja az UEFI-t akkor akár a progival is elkészítettheted a telépítőt. Ha Efis bootot akarsz akkor jobb a Rufusz nevű kis program. "
Én UEFI-t használok, és az MCT-vel csináltam a telepítőt. Epic fail lenne a Microsofttól, ha nem lehetne vele rendesen megcsinálni, mert rengeteg újdonság (pl. Fast startup, secure boot,...) csak UEFI-vel használható. Ráadásul a következő windows frissítés után a Microsoft kötelezően előírta a gyártóknak, hogy az előretelepített gépek UEFI-vel legyenek telepítve.

"Figyelj oda, hogy Home vagy Pro jár neked és 32 vagy 64 bites."
Ha van kéznél 8gigás pendrive, akkor a Media Creation tool egy pendrivera ráteszik mind a 4 verziót, és telepítsékor kérdezi meg, melyiket kívánod telepíteni. 32 bitest csak akkor érdemes választani, ha 4 gigánál sokkal kevesebb memóriája van valakinek.

(#40849) Döglött Róka válasza pjen (#40838) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Rendszerszinten meg mindig nincs kulonbseg az in-place upgrade es a "tiszta" telepites kozott.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40850) zeee


zeee
senior tag

Most vásároltam hardveraprón pro 64-bitet, este tettem fel. eddig minden klassz. Szóval az érdekelne, hogy ha mondjuk alaplap, vagy proci csere lesz, akkor mi lesz majd a teendőm újra telepítés esetén?! Gondolom valamit meg kellene nézni, hogy milyen verziójú, stb. Kutakodtam közben kicsit, a gép néjegyénél a termékazonosító számsor végén ....-xxxx AAOEM szerepel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.