Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Popes válasza Habugi (#40847) üzenetére


Popes
őstag

Bár most nem használom de a Process Lasso esetleg megér egy próbát. LINK

Deus ex machina

(#40852) #58000384 válasza raidx (#40846) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az MCT-vel készített telepítők minden gépen használhatóak. Ha .iso fájlt csináltatsz vele, akkor is elég annak tartalmát átmásolni egy FAT32-re formázott pendrive-ra, úgy is bootolnak róla a gépek. Igazából a Rufus nem kell.

(#40853) pjen válasza Döglött Róka (#40849) üzenetére


pjen
félisten

Az lehet, bár kétlem.Az volt a probléma,hogy nem tudott frissíteni,attól még a tiszta telepítés felmehet. :)

(#40854) Beretvás


Beretvás
addikt

hali.
minden esetben 8.1 röl valo frissités után kell tiszta telepitést eszközölni? csak mert eddig még nem láttam anomáliát..

(#40855) zzola válasza Beretvás (#40854) üzenetére


zzola
félisten

Érdemes, de a 8.1-es kulccsal fel tudod telepíteni a 10-et is...

(#40856) s_


s_
tag

Sziasztok!
Ez most lehet hogy viccesen fog hangzani pedig nagyon idegesítő, de valaki találkozott már olyan dologgal, hogy ha megnyitom az áruházat eltelik pár másodperc azonnal levágja az internetemet (digi) vissza csatlakozni vissza tudok, de folyamatosan levágja amíg nyitva van az áruház, eredeti 64 bites pro verzióm van vadi új tegnap telepítettem, egyszerűen nem értem milyen összefüggés van az áruház és a saját internetem között.

(#40857) Beretvás válasza zzola (#40855) üzenetére


Beretvás
addikt

egyelöre barátkozom vele. ha nagyon ratyi lesz akor ujrahuzom.

(#40858) zzola válasza Beretvás (#40857) üzenetére


zzola
félisten

Én is visszakoztam 10-ről, de végül beadtam a derekam. Munkára van egy laposom, azon W7 van, szórakozásra meg tökéletes a 10-es rendszer...

(#40859) raidx válasza #58000384 (#40852) üzenetére


raidx
őstag

Eddig legtöbbször megszívatott mert MBR-be akart telepíteni. Rufusba még nem csalódtam. De mindenki úgy csinálja ahogy neki szimpatikus. ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40860) #58000384 válasza raidx (#40859) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nagyon megszívatni nem tud, mert csak FAT32-re formázza, aztán felmásolja a telepítőt ;) Nekem például ott van a boot menüben kétszer is a pendrive, USB és UEFI móddal (előbbi értelemszerűen MBR-hez).

(#40861) King Unique válasza #58000384 (#40860) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem egészen... A Rufus UEFI telepítésnél alapból GPT-t állít be a pendrive-ra, ha be van jelölve a megfelelő opció. Amit eleve nem sok program csinál meg... Továbbá UEFI módban képes NTFS fájlrendszert választva is kiírni, létrehoz pluszba egy FAT fájlrendszerű "UEFI_NTFS segédpartíciót. Valamint Legacy boot módot (MBR-BIOS) választva eleve aktívvá teszi a partíciót (boot flag).

Persze az épp kapóba jön, hogy a Win8.1/10 ISO "okosabb", mint Win7 és nem kell velük annyit bajlódni [link]. Viszont a fentebb említett program ingyenes, portable, szóval azzal sem vagyunk sokkal előrébb, ha manuálisan fabrikáljuk rá a telepítőt a pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#40862) #58000384 válasza King Unique (#40861) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen, akkor tényleg hasznos, ha szükség van NTFS-re, mert amúgy macerásabb megoldani. Viszont az MCT is megoldja mindenféle beállítás nélkül (az iso-ból felmásolást én amúgy nem nevezném fabrikálásnak, de az nem is szükséges). Ott van a bootmgr és a bootmgr.efi, a boot menüből csak ki kell választani a megfelelő módot, és mehet. FAT32-ről mindkét módban lehet indítani, és nem kell GPT-s pendrive.

(#40863) Nelorfin válasza #97246720 (#40784) üzenetére


Nelorfin
csendes tag

Igen. Rendszergazdaként futtatás volt a második gondolatom. Azzal sem jött össze.

Ez a hibaüzenet:

Valaki találkozott már hasonlóval?

Puskás Öcsi 1927-2006

(#40864) #58000384 válasza Nelorfin (#40863) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valami akadályozza a kulcshoz való hozzáférést. Vagy korlátozott fiókot használsz, vagy valamelyik programod nem engedi (például a Comodo tűzfala tudja blokkolni a reg módosításokat, vagy valamelyik vírusirtó, ilyesmik). Ha megnézed magad (futtatásba regedit), akkor a CURRENT_USER alatt kikeresve a Run-t megnézheted, hogy van-e engedélyed hozzá.

(#40865) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

A windows telepítésekor hány darab partíciót tudok létrehozni?
Egy 1TB-os HDD-re menne a 10-es fel, ilyen elosztásban:
1, recovery 25GB
2, windows 100GB
3, adat 700GB
4, üres partíció linuxnak.

Megoldható így? ( a méretek változhatnak)

Más:

Azt olvastam, hogy érdemes a HDD elejére csinálni a recovery partíciót. A friss telepítés és upgrade után szeretném ezt megejteni. Mivel érdemes? Külső programmal vagy a beépítettel?

Esetleg erről van egy jó leírás?

(#40866) King Unique válasza Drughi (#40865) üzenetére


King Unique
titán

Ez attól is függ, hogy a lemez MBR | GPT, vagyis Legacy | UEFI boot mód. Előbbinél csak 4 db elsődleges partíció lehet. Továbbá ezt a recovery partíció dolgot nem értem...ilyen pl. előtelepített gépeknél szokott lenni, ahol a gyártó állítja be, akár még külön kapcsoló is van rá pl. a laptopon. De ennyi erővel a kész rendszert le lehet menteni másik HDD-re / USB HDD-re és azt később vissza lehet tölteni, ha szükség lenne rá. Valamint, ha másik lemezen van, akkor egy esetleges rendszer HDD meghibásodás esetén is legalább van róla külön helyen mentés. Az egyes backup és klónozó programok tesztje pedig ITT van. Ezek jók a Win10-hez is.

A Linux partícióját meg bőven ráér telepítés után leválasztani a lemezkezelővel, vagy külső programmal. Bár, ha MBR, akkor figyelni kell a partíciók számára! Illetve nem kell formázni sem, elég a nem lefoglalt (unallocated) partíció.

[ Szerkesztve ]

(#40867) raidx válasza King Unique (#40866) üzenetére


raidx
őstag

Recovery-t a windows csinál magának. Legalábbis GPT esetén. Menteni meg olyan HDD-re célszerű ami nincs állandóan a gépbe, ahogy írtad is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40868) zoli62


zoli62
addikt

Nemrég telepítettem a stabil kiadást, angol nyelvű csomagot telepítettem. Insider Microsoft fiókot beállítottam, de nem tölt le úh verziót, ez miért van?

(#40869) laccczka válasza tibike8 (#40593) üzenetére


laccczka
tag

Átneveztem a repeatert és minden eszköz látta kivéve a noti nem.
Magyarán magát a hardvert sem ismeri fel a noti. :W
Ez szoftveres vagy hardveres probléma?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#40870) zzola


zzola
félisten

Akinek Gigabyte alaplapja van, a boot szekcióban az OS-t mire állítjátok? Other vagy Windows 8?

(#40871) t72killer válasza zeee (#40850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg a kulcs Microsoft Account-hoz kötésével próbálkozhatsz. Alapból az OEM nem engedi az alaplapváltást (procit és bármi mást lehet). Én is ilyet próbálok, mert van egy win7 kulcsom, amit legálisan 10-esíteni szeretnék, viszont jövő tavasszal tervbe van véve egy lapcsere.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40872) half333


half333
őstag

Üdv! Tegnap telepítettem újra a rendszert,és azóta 2 játék nem indul el: 0xc00007b
megtaláltam h directX hiba,próbáltam újra telepíteni de ilyet ir ki: an internal system error occurred
mi lehet a baj. tudna valaki segíteni? eredeti minden.

(#40873) netpeti98 válasza t72killer (#40871) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez egyenlőre csak az insider buildekben elérhető.

(#40874) CirrMee válasza half333 (#40872) üzenetére


CirrMee
addikt

Pl battlefront?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40875) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Hyper-v ben lehet a meglévő windowsomat leduplikálni hogy másik fiókkal beléphessek egy távoli asztallal?
Vagy esetleg virtuális gép nélkül megoldható hogy a windows 10 emre egy távoli asztallal rájelentkezzek és egyszerre tudjak bejelentkezve lenni a normál gépről is és egy távoli asztalos fiókkal is?

[ Szerkesztve ]

(#40876) t72killer válasza netpeti98 (#40873) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R.

Esetleg egy insideres körrel nem lehet megkerülni? (normálról elkezdek insiderezni, nyomom egy ideig, közben lapot cserélek, majd újra normál) Ha fullos kulcsom van, akkor nem szabad, h gond legyen az insider->normál átmenet.

Amennyire vakaródzom egy redstone build irányába, szívesen meglépném:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40877) wjbhbdux válasza zzola (#40870) üzenetére


wjbhbdux
veterán

win8ra kell állítani hogy minden modern uefi, fastboot, stb feature megjelenjen. Úgy kell értelmezni hogy win 8 és fölötte, nem csak arra jó.

legacy beállítások és CSM pedig offra, ha a windows meghajtó GPT, és élvezheted a HD egyenesen windowsba bootolás élményét.

[ Szerkesztve ]

/s

(#40878) zzola válasza wjbhbdux (#40877) üzenetére


zzola
félisten

Other OS-sel pedig leállításnál nem indult újra a gép. Viszont ez lehet attól is, hogy feldobtam az alaplaphoz tartozó legújabb LAN drivert....na majd teszek egy újabb próbát.... kösz.

Win8-on van....akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#40879) netguru10


netguru10
aktív tag

Szép jó reggelt mindenkinek.

Régebben már felkerestem a topicot egy kérdéssel,amire akkor nem kaptam teljesen egyértelmű választ.
Mégpedig,hogy hogyan lehet véglegesen kikapcsolni a Windows Defendert?
Az azóta eltelt idő alatt összegyűlt hsz-eket végig olvasva sem találtam választ erre. Gondoltam,most újra felteszem a kérdést.

Arbeit Macht Frei

(#40880) Borisz76 válasza netguru10 (#40879) üzenetére


Borisz76
veterán

Tegyél fel egy vírusirtó programot.
Akkor a W10 automatikusan lelövi a Defendert.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40881) netguru10 válasza Borisz76 (#40880) üzenetére


netguru10
aktív tag

Inkább hanyagolnám a vírusirtókat ha lehet.
Nem szoktam használni,de nem is volt rá szükségem.
Valami más megoldás nincs esetleg?

Arbeit Macht Frei

(#40882) Döglött Róka válasza netguru10 (#40881) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert akarod kikapcsolni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40883) #97246720 válasza netguru10 (#40879) üzenetére


#97246720
törölt tag

[link]

Itt keresgélj...

De próbáld meg azt hogy kikapcsolod és utána letiltod a windefender szolgáltatást

(#40884) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

olyan témát keresek ami az ablak fejléceket (titlebar) feketére vagy sötét színűre festi, és a három ablak funkció gombot is kisebbre, egymáshoz közelebbire cseréli.
Tud valaki ilyet?

Köszi!

free your mind

(#40885) t72killer válasza #97246720 (#40883) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legutóbb néztem nekem nem engedte tiltani:Y (full admin természetesen)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40886) vigyori78 válasza Jazz (#40884) üzenetére


vigyori78
őstag

az ablak fejléceket (titlebar) feketére vagy sötét színűre festi : Ezt alapból tudja a win10 bármilyen színűre rakhatod.

a három ablak funkció gombot is kisebbre, egymáshoz közelebbire cseréli. : Ezt is lehet.
De persze vannak progik is pl.: LINK

[ Szerkesztve ]

(#40887) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

nemrég frissítettem a laptopomat és az asztali gépemet is w10-re, teljesen jól megcsinálta a MCT, egyetlen "hiba" jön elő mindkét gépen: minden indítás után magától megnyitja a Gépház, alapértelmezett alkalmazások ablakot (holott minden be van állítva). Ezt ki lehet vhogy kapcsolni? Előre is köszi!

(#40888) Jazz válasza vigyori78 (#40886) üzenetére


Jazz
veterán

"Ezt alapból tudja a win10 bármilyen színűre rakhatod."
Akkor mutasd meg légy szíves hogy hogyan. Csak a csempe színét lehet változtatni a win-ben.
Meg kontrasztos témákat tudsz kiválasztani. De olyan nincs hogy egyedileg változtatni az ablak fejlécét.

free your mind

(#40889) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! 64 bites Win 10 Pro-t használok. Már régóta bosszant, hogy folyamatosan teker a 3TB-s Toshiba HDD-m ("D" és "E" meghajtó). A rendszer SSD-n fut ("C" meghajtó). Szóval a napokban többször ránéztem az erőforrás figyelővel és ezt láttam. A rendszer folyamatosan hozzányúl a D-hez és ez E-hez, ahol fotók, videók stb. vannak, ír és olvas rajta. Miért van ez? Ilyenkor indexel, vagy mit csinál? Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#40890) vlevi válasza vigyori78 (#40886) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet a színeket állítani, de vannak appok (ilyen pl. a gépház is), ami nem veszi át ezt a színbeállítást.

(#40891) vigyori78 válasza Jazz (#40888) üzenetére


vigyori78
őstag


(#40890) vlevi: fejléc volt a kérdés, gépház st.. "modern ui" más tészta ,feketére azt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40892) zeee válasza t72killer (#40871) üzenetére


zeee
senior tag

Szia! Na majd leírod hogy sikerült-e összekapcsolni és hogyan? :) Mert keresgéltem a Microsoft oldalán, de nem láttam semmit amivel ezt meg tudnám csinálni. A saját eszközöknél látok annyit, hogy ott a pc-m neve amin be vagyok jelentkezve, ill hogy windows 10 professional rendszerrel.

Más! Nem működik az Oc panelem, próbáltam win-7-es driverral beizzitani de csak 1 napig volt jó. Asus oldalán az alaplapomhoz tartozó driverekből alig van valami. Se ai suite 3, semmi segédprgram. Az oc panelhoz is segédprogram kellene. Fog ez változni szerintetek? Vagy egy 2013-as alaplaphoz már ne is várjak frissítéseket windows 10-hez?

(#40893) vlevi válasza vigyori78 (#40891) üzenetére


vlevi
nagyúr

" vlevi: fejléc volt a kérdés"
Iiigen, de a gépház még a fejléc színét se veszi át.
Más appok viszont használják a beépített fejléc színt. :F

(#40894) netpeti98 válasza vlevi (#40893) üzenetére


netpeti98
addikt

A Redstoneban már ezen a csiszoltak, pl. a Gépház fejléce is alkalmazkodik az éppen beállított színhez.

(#40895) vigyori78 válasza vlevi (#40893) üzenetére


vigyori78
őstag

Ezért írtam, hogy a "modern ui" más tészta ,feketére azt is lehet.

A gépház fehér illetve fekete lehet, vannak windows "modern" alkalmazások amik szintén felveszik a szint lásd pl.: időjárás, és van ami nem de az is állítható a saját menüjében fehérre vagy feketére lásd pl.: edge

[ Szerkesztve ]

(#40896) SP4C3 válasza Anubis_9 (#40889) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet Windefender vagy ahogy mondod indexel, vagy töredezettségmentesít.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40897) CirrMee válasza Anubis_9 (#40889) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom szolgáltatások közül a 'szürcs (Windows search). Részemről install után leállítás.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40898) Anubis_9 válasza CirrMee (#40897) üzenetére


Anubis_9
őstag

Pontosan hol lehet ezt letiltani? Hol érem el? Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#40899) half333 válasza CirrMee (#40874) üzenetére


half333
őstag

fallout 4, Metro 2033 Redux

(#40900) netguru10 válasza Döglött Róka (#40882) üzenetére


netguru10
aktív tag

Mert jó pár játékomát tönkre vágott és amúgy sincs rá szükségem.

Arbeit Macht Frei

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.