Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) #20221952 válasza saelin (#39048) üzenetére


#20221952
törölt tag

Remélem, hogy Neked is segít ez!

[ Szerkesztve ]

(#39052) sutszi válasza norti (#39050) üzenetére


sutszi
veterán

Arra gondoltam, hogy egy teljesen tiszta telepítést csinálok 0-ról. Akkor mi a helyzet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39053) yanna válasza sutszi (#39052) üzenetére


yanna
őstag

Akkor is ugyan az a helyzet. De be is írhatod a kódot. Akár telepítés után is.

(#39054) AlyrArkhon válasza elem67 (#39039) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Neked is csak azt írhatom, amit a fórumtársnak már leírtam magánban.
Ne a tapasztalt, vagy már ezen felnőtt felhasználókból indulj ki, hanem tényleg az átlagból, pl. a szomszéd középkorúból, aki számítógépezik, mert az milyen jó.

Ha engem hívnak valahova, általában ezzel találkozom:
1) megy a torrent - nem probléma, kivéve ha lassú kapcsolat mellett végtelen szál fel és letöltés engedélyezett, olyan kliens mellett, ami ráadásul közismerten gyárilag fertőzött.
2) megy egy böngésző egy említett jellegű játékkal - akkor is, ha épp nem nézik. Farm, Farmerama, Candy, bármi, de nem lép ki, nem kapcsolja le, mert mindjárt lesz új élet, mindjárt aratni kell stb...
3) megy a facebook üzenőfal is, minimum egy másik ablakban (ha nem egy másik face játék...).
4) megy egy-két hírportál, társkereső, likevadász kamuoldal - meg minden, amit ezek nyitnak meg.
5) megy egy youtube, amin vérmérséklettől függően cicás, csináld magad (DIY), vagy épp Failarmy videók mennek.(ez az ablak aktív, jó esetben. rosszabb esetben elég nagy a felbontása ahhoz, hogy akkor is menjen, ha nem is nézi, főleg, mióta youtube automatice adja a következő videókat). Rosszabb esetben ehelyett élő videóközvetítés megy, még rosszabb esetben felnőtt témában.
6) Megy legalább egy, de inkább több online kapcsolati kliens, skype és társai.
7) mindezt vagy nulla védelem mellett, vagy 3-4 különböző 'védelem' egyidejű alkalmazása mellett. Mégis el van térítve az összes böngésző :)
8) 'hozzáértőbbek' esetén se a gép, se a böngésző soha nincs újraindítva, normálisan kikapcsolva, max ha valami frissítés indítja újra, mert milyen jó a hibernálás...
Hát én sajnos ilyesmi átlagfelhasználókkal találkozom. Hidd el, ilyen felhasználók mellett a két gigás hetente sír hogy rakjam rendbe a gépet mert qrvalassu, a négy gigás csak havonta :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39055) vlevi válasza elem67 (#39039) üzenetére


vlevi
nagyúr

Trehányul még torrentre?
Hát, amióta a win10 frissitései is így, torrentként terjednek. :)
Lehet, rosszul emléxem, de mintha a win telepítésnél alapból be lenne kapcsolva, és aki nem ért hozzá, nem is tud róla, hogy ki kellene kapcsolni.

(#39056) pjen válasza AlyrArkhon (#39054) üzenetére


pjen
félisten

Neked biztos tenyésztik valahol ezeket a netezőket,és mindenki más elől elzárják őket. :((

[ Szerkesztve ]

(#39057) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. A megbízhatósági előzményeknél, mindig megjelenik, a windows szolgaltatasok gazdafolyamata működésképtelenné vált felirat. Most vettem a gépet, és újra is húztam. Win 10 pro van rajta. Mi lehet a gond.?

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#39058) Kátai


Kátai
senior tag

Ilyenvagy ettől jobb programot tud valaki?Egyáltalán érdemes-e használni?Még az érdekelne a teljesség igény nélkül,hogy ki milyen segédprogramokat(Registry Claener,Smart Defrag,stb.)ajánl tapasztalatból a Win 10-hez,és egyáltalán van-e értelme ilyeneket használni:

[ Szerkesztve ]

(#39059) istvankeresz válasza lacoka007 (#39057) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

lacoka007 Szerintem bekaptál valami vírust. Az módosíthatta az esent.dll-t. Vizsgáld meg valami irtóval, végszükség esetén húzd újra. Hivatalos forrásból telepítetted? Ha nem akkor a Media Creation Toollal csináld a telepítést.
Ha esetleg tisztogató vagy registry turkáló progikat használsz, akkor ne tedd. Lehet, hogy az ütötte ki.

Kátai Hát szerintem hanyagold ezeket a tisztogató, registry turkáló progikat. Manapság többet árt, mint használ.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#39060) pendre54 válasza Kátai (#39058) üzenetére


pendre54
addikt

A CCleaner progit [link] nyugodtan használhatod, ezzel semmi gond.
Én már évek óta használom, még a Win 7 alatt kezdtem soha, semmi gondom nem volt vele.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39061) #58000384 válasza vlevi (#39055) üzenetére


#58000384
törölt tag

Be van kapcsolva, de csak helyi hálózatra.

Kátai: A rendszer a háttérben folyamatosan töredezettségmentesít, és teszi az egyéb dolgait, a lemezkarbantartóval meg törölhetsz minden felesleges fájlt. A már törölt programok hátramaradt bejegyzései a registryben semmilyen szinten nem befolyásolják a rendszer sebességét, de ha mégis zavarna, akkor törölheted őket.
Szerintem nem kell semmilyen program erre, de ha mindenáron keresel valamit, akkor CCleaner. Azzal tudsz olyant is törölni, amit esetleg nem kéne, erre figyelj.

(#39062) lacoka007 válasza istvankeresz (#39059) üzenetére


lacoka007
tag

Üdv, 3 vírusirtóval is átvizsgáltam a gépet, de semmi. Nem használok registry tisztítót. A temp mappát ürítettem ki ennyi, de azt is manuálisan.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#39063) saelin válasza #20221952 (#39051) üzenetére


saelin
veterán

Működött, de nekem nem volt olyan funkció hogy auto, úgyhogy próbaképp belőttem standard-ra és így már csak egy helyen van ott a teló! :R

Nem gondoltam volna, hogy egy bios beállítás megoldja...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39064) ripla válasza #58000384 (#39035) üzenetére


ripla
őstag

az eseménynaplót hol találom?

(#39065) ripla válasza #58000384 (#39035) üzenetére


ripla
őstag

közben meglett, de nem tudom mit kellene néznem, nincs ott semmi olyan ami fura lenne.

(#39066) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, segítségre lenne szükségem!
Letöltöttem az MS oldaláról a MediaCreationTool-t amivel leszedtem az ISO fájlt, majd kiírtam DVD-re a Win10-et, de az így készített DVD-ről nem indul el a win10 telepítése (nem bootol be a DVD-ről) ...

Szerintetek mi lehet a hiba és hogy lehetne javítani?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39067) pjen válasza sz.j (#39066) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem a rufusszal csinálod,olyan egyszerű és magyar.

(#39068) #58000384 válasza ripla (#39065) üzenetére


#58000384
törölt tag

Windows naplók/Rendszer, keresd azt az időpontot, mikor megállt a bejelentkezés, és nézd meg, hogy akkor mik voltak beírva.
Ha nincs semmi, akkor nézd meg a többit, amit írtam.

(#39069) King Unique válasza sz.j (#39066) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az MCT, ha jól tudom tud közvetlenül USB-meghajtót, DVD-t is kreálni. Ha az ISO-t töltöd le, akkor azt én pl. Imgburn programmal szoktam lemezre írni. Eddig még nem volt gond soha, de szerintem célszerűbb inkább pendrive-ról telepíteni. Nincs kéznél egy?? Ha van, akkor innen az első két pontot ajánlanám.

(#39070) #20221952 válasza saelin (#39063) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én sem gondoltam volna, de ez a megoldás és én is csak véletlenül jöttem rá.
Egyébként a Windows 8.1, vagy korábbi Windows-ok esetében nem merül ez fel gondkén, de a Windows 10 - én úgy vettem észre - nagyon háklis a BIOS-ban található beállításokban, így ha valami gondod van, akkor érdemes ott megnézni, hátha csak beállítani vagy átállítani kell valamit, ami egyébként bármilyen nem Windows 10 operációs rendszer alatt nem jelent gondot.
Pl. Hálózati lassulás megoldásához a Google DNS-ét adtam meg megoldásként, azóta gyors lett a hálózatkezelés, sőt Google DNS megadása nélkül - nekem - bármilyen operációs rendszer alatt gyors a hálózat.
Szóval érdekes ez a Windows 10...

(#39071) ripla válasza #58000384 (#39068) üzenetére


ripla
őstag

várj, akkor félreérthető voltam.
már bekapcsolás után is vár, még a bios feliratokat látom a fekete háttéren, már ott is vár olyan 10 másodpercet kb. aztán bejön a win10 háttere, de csak a töltés ikon megy körbe vagy 1 percig, az a sok kis fehér kör egymás után, majd gondol egyet és hirtelen 2 másodperc alatt bejön az asztal és onnantól használható.
ebben az a legérdekesebb, hogy egyik napról a másikra úgy döntött, hogy így fog működni, rohadtul nem nyúltam semmihez. :D
eddig kb. 15 másodperc volt bekapcsolástól számítva, hogy eljusson az asztalig, a bios feliratok csak felvillantak és már ment is tovább, most gyakorlatilag el tudom olvasni hogy mit ír ki. :I
a rendszer egy 120-as crucial ssd-n van, hard disk sentinel szerint 94%-os kondícióval, bár ezt már hónapok óta ennek írja, 1 éves lesz amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#39072) oriic válasza sz.j (#39066) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs otthon pendrive-od? Azzal egyszerűbb és a program egyből bootolható eszközt csinál belőle. Én már csak így telepítek W10-et.

Live-Die-Respawn

(#39073) Borisz76 válasza ripla (#39071) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem maradt egy külső USB-s HDD vagy Pendrive bedugva a gépbe ?

Mert nálam egy bedugva felejtett pendrive lassította le a boot folyamatát olyan drasztikusan, ahogyan leírtad.

Amint kihúztam megint ment mint a villám.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39074) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Erre a hibára tud valaki megoldást? :F

(#39075) maestro87 válasza maestro87 (#39074) üzenetére


maestro87
őstag

Megoldódott, parancssorból kellett telepíteni, de azért jó volna ezt kikapcsolni valahogy a Windows-ban. :U

(#39076) sz.j válasza oriic (#39072) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van egy kettő, de kisebb nagyobb mértékben van rajtuk fájl...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39077) noxon


noxon
őstag

Hello, insideres win10-et használok. Ha veszek egy ssd-t és tisztán telepítem rá a hivatalos win10 iso-t és ugyanazzal a fiókkal lépek be akkor aktivált marad? És tudom tovább használni az insider buildeket?

We live in a simulated world...

(#39078) vlevi válasza noxon (#39077) üzenetére


vlevi
nagyúr

Aktiválás megmarad, de insider buildet kell felrakni.
Nem próbáltam még, de lehet, hogy felrakható közvetlenül az insider build is, pendriveról telepítéssel is, de ha feltelepíted a mostani "végleges" 10586-s verziót, és azzal belépsz az insider programba, akkor tuti jó lesz minden. Igaz, akkor gyakorlatilag 2x telepíted a windowst.

(#39079) Yooha


Yooha
aktív tag

Az Áruháznál nyomtam egy eltávolítást (ami ezek szerint nem csak a parancsikont távolítja el) és azóta egy csomó minden nem indul el. Ezek hogy jönnek vissza?

[ Szerkesztve ]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#39080) ph2012


ph2012
senior tag

Az OneNote programban szeretnék felvenni még egy hotmailos fiókot de nem engedi. Ezt az üzenetet kapom: [link]. Mi lehet a baja a hotmailos e-mail címemmel?

Köszi.

(#39081) saelin válasza Yooha (#39079) üzenetére


saelin
veterán

Ne mond hogy az ms olyan hülye volt, hogy törölhetővé tette az áruházat? :Y

Nekem jobb klikkre nem jön fel ilyen lehetőség. :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39082) Yooha válasza saelin (#39081) üzenetére


Yooha
aktív tag

Azt nem tudom, hogy törölte-e, mindenesetre "elindításnál" felbukkan fél másodpercre, aztán ennyi volt. A gyorsindítás-izéből eltüntettem, az biztos. Csak tippelem, hogy nem a megfelelő módon és ezért nem indul el.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#39083) noxon válasza vlevi (#39078) üzenetére


noxon
őstag

Aha értem, köszi :R

We live in a simulated world...

(#39084) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Nemtudom a start menut megnyitni,mert azt irja ki hogy Kritikus hiba ! mit csinaljak vele? uj rendszer,2 napos.

(#39085) saelin válasza fuze (#39022) üzenetére


saelin
veterán

Ma sikerült elkapnom rosszalkodás közben:

Ahogy elnézem, csak az ablak bezárása és újboli megnyitása hozza helyre.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39086) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, a hibernálással kapcsolatban lenne egy új kérdésem.
Ha a gép hibernált állapotban van, akkor lényegében teljesen kikapcsol, csak a memóriát menti le. Azért kérdezem, hogy akkor a merevlemez sem üzemel, tehát ha berakom táskába, és sétálok vele, nem karcolja meg az olvasó fej vagy ilyesmi. Nem örülnék ha négy év kutatása elszállna.
Előre is köszi a választ!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#39087) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

A gondom az, hogy nem akar "normálisan" pendrive-ra írni a Dell 5558-am. HDD-vel semmi gond. Kétféle pendrive-ot is megpróbáltam, de mindegyikkel az a gond, hogy 10 MB és 0 kb között ingadozik az írási sebesség, de inkább a 0-hoz van közelebb, jellemzően. És mindegy, hogy USB 2.0 vagy 3.0 mert egyiken sem gyorsabb, vagy stabilabb a másolás. Újraformáztam NTFS-re és 1 GB-nál kisebb fájlokkal próbálkoztam, de semmi javulás. Ja és ha a műveleti sávot megfogom és mozgatom az egérrel, úgy akadozik, mintha valami nagyon alap gépe lenne és Ram, vagy VGA gond miatt lassulna be. Mi okozhatja ezt a soha nem tapasztalt "anomáliát"? Tudna valaki segíteni?

Köszönöm előre is.

"csak a zene van"

(#39088) E.Kaufmann válasza dgyuri0123 (#39087) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pendrive-on inkább exFAT-ot kellen használni, hátha jobb lesz.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#39089) hunluki válasza oszi666 (#39086) üzenetére


hunluki
senior tag

Szia,

Hibernáláskor a memória tartalma kiíródik a HDD-re és a gép teljesen kikapcsol, tudod hurcolászni. 4 év kutatásával kapcsolatban pedig annyit javasolnék hogy legalább 3 helyen legyen elmentve: pendrive, külső winyó, maga a gép, sőt ha még felhőbe is feltöltöd akkor az a legbiztosabb. Az az adat ami egy helyen van csak az nem is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#39090) dgyuri0123 válasza E.Kaufmann (#39088) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Eddig stabilan 8-9 megával ment rájuk a másolás. Egy 4 és egy 8 gigás Kingston pen. Ez változott meg egyik napról a másikra.

"csak a zene van"

(#39091) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Tudtok arra valami gyári megoldást, hogy a Shift+Del funkciót ki tudjam kapcsolni? Már tucatszor szívattam meg magam miatta és jó lenne tőle megszabadulni. Keresgéltem és sokan az autohotkey-t javasolták, de bízom benne, hogy valaki tud annál valami jobb megoldást. :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#39092) oszi666 válasza hunluki (#39089) üzenetére


oszi666
őstag

Köszi a választ :)
El van mentve minden, egyszer a gépre, egyszer egy külső vinyóra egyszer pedig egy benti gépre. Felhőbe nem tudom, túl sok az adat, és nincs pénzem egyelőre bérelni tárhelyet. Szeptembertől már az is lesz pluszba :)
Kényelmi okokból. Meg új merevlemezt se vennék szívesen. Nem csak munka van rajta, filmek képek zenék stb.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#39093) ripla válasza Borisz76 (#39073) üzenetére


ripla
őstag

semmi ilyesmi. az elülső csatlakozóba szoktam csak pendriveot betolni, egyedül a mobilom töltőkábele van beledugva, de az üresen áll, illetve 2 éve oda van bedugva.
simán kikapcsoltam valamelyik este a gépet, másnap a bekapcsolásnál már így fogadott, azóta is fennáll a jelenség. hibának nem nevezném egyelőre, csak fura.

(#39094) cog777 válasza oszi666 (#39086) üzenetére


cog777
senior tag

Szerk: hunluki megelozott es nem olvastam tovabb :D

Hibernalaskor leall a merevlemez es leparkol a fej. Viszont ha fontos az a 4 ev anyaga akkor erosen ajanlott mentest kesziteni kulso vinyora, felhobe stb. (Lehetoleg 2 kulon helyre, egy lehet felho masik offline usb-s merevlemez)

Nekem mar ment tonkre notiban merevlemez 2 honap utan.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#39095) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Mit tudok ezzel csinalni?Sokan az avastot emlegetik,de az nkm nincs telepitve.Nem akarom ujrahuzni a rendszert,mert 2 napos... :W

(#39096) Dhampir válasza potyi23 (#39095) üzenetére


Dhampir
félisten

Avasttal sohasem volt ilyen problémám, pedig nem egy Windows 10 + Avast kombinációt installáltam különféle gépekre.

(#39097) King Unique válasza dgyuri0123 (#39087) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk másolás közben meg lehetne nézni feladatkezelőben, hogy milyen folyamatok terhelik a gépet, akár a vírusirtó is foghatja. Továbbá még az eszközillesztő eltávolítása, majd újratelepítése, illetve a diskpart törlés, majd tiszta partícionálás, ami eszembe jut.
Meg aztán nem ártana a pendrive-okat másik gépen, másik OS alatt is kipróbálni, hogy kiderüljön hol a hiba. Ha egy Windows-frissítés cseszett el valamit, akkor azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Bár nálam most a 10586.318 build van fent, de ilyen hibát nem tapasztaltam.

Azért a 8-9 MB/s adatátviteli sebességért nem kár... :D

(#39098) dgyuri0123 válasza King Unique (#39097) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, tudom, hogy gagyi a 8-9 MB/s adatsebeség, de legaláb volt annyi. :) Ez egy öreg pendrive, csak az zavar, hogy nem akar működni, ami eddig "jó" volt.

Melóban is megnéztem PC-n alig egy órája és 150 megával kezdi írni, ami persze lassan lemegy 15-re. Tehát nem a pendrive a ludas. Otthoni gépen egy mp-ig sem ment 150 MB-al, max 10-12-vel pedig az egy új I7-es Dell, 8GB rammal. :F

+ tegnap frissítettem az usb drivereket, amiből talált újat és telepítette is. Utána ismét próba jött, de szintén ugyanaz történt. A kezdeti 6-7 MB gyorsan leesett 100-200 kb/s-re, ami azután lement 0-ra és ott meg is állt. Kis idő múlva ismét elindult, (magától) de csak cammogva. Agybajt kapok tőle.

Ha az eszközillesztőben eltávolítom, tudom majd újrarakni? Jobb teljesen eltávolítani, mint ahogyan tegnap frissítettem?

És köszönöm, hogy segíteni próbálsz. :R

"csak a zene van"

(#39099) SP4C3 válasza potyi23 (#39095) üzenetére


SP4C3
veterán

Újabb avastot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39100) vigyori78 válasza potyi23 (#39084) üzenetére


vigyori78
őstag

Kereső : LINK

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.