Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) davidsone


davidsone
addikt

Ha veszek egy használt alaplapot amin volt win 10 aktiválva letöltöm az ms oldaláról és aktív lesz nem?
Tolhatok rá más verziót is pl home helyett prot

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39152) rgeorge válasza davidsone (#39151) üzenetére


rgeorge
addikt

Más verziót nem tölthetsz rá, de nem is lesz legális, ha nincs meg a frissítési alapod hozzá, azaz egy Windows 7 vagy 8 licensz, ami, tekintve, hogy egy használt alaplapról van szó, az ahhoz tartozó OEM licensz vagy egy "dobozos".

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39153) davidsone válasza rgeorge (#39152) üzenetére


davidsone
addikt

Ha rakok rá egy másik win7et és azt frissítem nem lesz jó :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39154) rgeorge válasza davidsone (#39153) üzenetére


rgeorge
addikt

De jó lesz, de csak akkor lesz legális, ha a Windows 7 legális, amit ráteszel. Nem is kell rátenned, mert a Windows 10 már egy ideje telepíthető Windows 7-es kulccsal is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39155) davidsone válasza rgeorge (#39154) üzenetére


davidsone
addikt

Okés köszi :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39156) andrasferenc


andrasferenc
tag

Windows 10 operációs rendszer van a notebookon.
A Skype video esetén az alábbi hibaüzenet jelenik meg.

Mit lehetne tenni?

(#39157) #58000384 válasza saelin (#39149) üzenetére


#58000384
törölt tag

Pár helyen írták kommentek között, hogy a CCleaner eltávolítása után javult meg a rendszer. A Dropbox kliens több helyen is említve van, ahogy az Avast is. Ettől függetlenül rengetegen használják ezeket gond nélkül, de ha jelentkezik a hiba, akkor érdemes próbálgatni.

(#39158) andrasferenc válasza andrasferenc (#39156) üzenetére


andrasferenc
tag

Windows 10 operációs rendszer van a notebookon.
A Skype video esetén az alábbi hibaüzenet jelenik meg

Mit lehetne tenni?

(#39159) vlevi


vlevi
nagyúr

Ez vótmá?

http://oprend.hu/news.php?readmore=1913

Az elmúlt napokban a Microsoft kiadott egy hivatalos közleményt, amelyben a rendszer követelményeit ismerteti. Ezek alapján változnak a rendszer futtatásához szükséges minimális követelmények mind a jövőben gyártott PC-k, illetve mobilok eszközök esetén is. ...

Az egyik érdekesség a kötelező uefi.
Vajon mi lesz azokkal a gépekkel, amikben nincs uefi (pl van itthon egy régebbi gép, intel core2duo, az alaplap g41 chipset, nincs uefi) a win7 ment rajta, frissitve van 10-re. Felmegy a juliusi frissites, es dobhatom a kukába? Vagy csak uj gepre vonatozik? Vagy hogy? Ezek a gépek megmaradnak 10586 buildnél, és nem lépnek tovább? Mint pár éve a win8-rol 8.1 frissitessel, ott is kidőlt pár gép. Meddig fogják így támogatni az uefi nélküli gépeket?
Vagy a másik. Nekem van uefi a gépben, de a videokátya miatt kénytelen vagyok legacy modba (vagy csm) bootolni, nem megy teljesen uefi.

(#39160) westlake válasza vlevi (#39159) üzenetére


westlake
félisten

A major verziókat eddig is csak ISO-val lehetett a következő verzióra frissíteni. Gondolom úgy lesz, hogy nincs UEFI, akkor nem tudsz tiszta telepítést csinálni. Aztán az is lehet, hogy már a Windows alatti ISO-s frissítés is le lesz "tiltva". Biztonsági szempontból nyugodtan megkövetelheti a Microsoft az UEFI-t. A régi gépeknek meg ott vannak a régi verziók. Egy 10586 azért még nem XP. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39161) #14595328 válasza vlevi (#39159) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szerintem ezek csak az újonnan gyártott gépekre vonatkoznak. Amúgy az UEFI mellett még a TPM is érdekes, ezzel lényegében kinyírnák a Wint Mac-eken. Valami hasonlót el tudok képzelni, mint a OS X-nél, hogy bizonyos funkciók nem fognak működni ezek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#39162) saelin válasza vlevi (#39159) üzenetére


saelin
veterán

Az én notimon nekem is legacy-ben van fent, de nekem szimplán csak lustaságból nem hw-es korlátozás miatt. Anno nem uefiben lett telepítve, akkor hogy lehet uefi-re áttérni reinstall nélkül?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39163) #58000384 válasza vlevi (#39159) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ott a válasz a második mondatban a cikkben.

(#39164) lugosi válasza #58000384 (#39157) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A dropboxot a munkám miatt nem tudom nélkülözni. Egyszerűen nem tudok mit csinálni. Lehet hogy az lesz a vége hogy csinálok egy új usert, mert másik usert létrehozva működik. Bár remélem hogy mire ennek neki tudok kezdeni, hátha ki tud adni a gyártó egy fix-et.

(#39165) vlevi válasza westlake (#39160) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak isoval frissült. Már maga a win7-re is wu-n keresztül került fel a 10240 build, aztán a 10240-re is frissiteskent erkezett a 10586. Annyiban igazad van, hogy ezek a frissitesek technikailag a pendrivera kiirt iso-s telepitessel egyenértékűek, mégsem az, mert a wu-n keresztüli frissitesek automatikusak, míg az iso-s telepitest a flhasználónak kell kiirnia, és arrol bootolással telepiteni, ami feltételez némi informatikai jártasságot. Nagyanyám ilyet nem fog csinálni, ellenberger a windows frissitesen felmennek nála is, aztán bekapcsoláskor jön a meglepi.

Egyébkênt vártam, hogy mikor jön el az, amikor az "ez a windows lesz a végső" visszaüt. Biztos voltam benne, hogy sokáig nem lehet tartani azt, hogy nem lépnek az ujhardverek felé, és nem dobálnak ki elavult dolgokat. Csak így a régi, de win7 óta tökéletesen működő gépekkel gond lesz.

Oké, hogy elvileg az uj gepekre vonatkozi, a gyartoknak, de mennyi időre számolnak úgy, hogy kikopnak a feltételeket nem tljesitő gépeky és mostmár a rendszerből is kiveszik a támogatást. És mi lesz, ha 1-2 rv mulva ujra kell telepitenem, a mostani, működő, de az uj követelményeket nem teljesitő gépet? Honnan lesz olyan win10 verzió, amit tudok használni? Korábbi windows verziokkal ilyen gond nem volt, mert xp, vista, 7, 8, 8.1 alatt nem változott meg menetközben a hw követelmény.

[ Szerkesztve ]

(#39166) westlake válasza vlevi (#39165) üzenetére


westlake
félisten

Én kizárólag a Windows 10-ről beszéltem, mivel ez ennek az operációs rendszernek a topikja. Frissül a 10240 WU-n keresztül 10586-ra? Mégis hogy? Több olyan gépem van, amin jelenleg is 10240 fut, pedig nincs kikapcsolva a WU. Akkor nekem miért nem frissül?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39167) #14595328 válasza westlake (#39166) üzenetére


#14595328
törölt tag

Igen, frissült.

(#39168) sipec89


sipec89
csendes tag

sziasztok

Kb napi 1 alkalommal szokott előfordulni, csak windows 10 alatt, hogy játék/videónézés közben kifagy a gép:
A monitor képe fekete lesz, utána a képernyőn felugrik a felirat hogy nincs eszköz csatlakoztatva(mint amikor semmi sincs rádugva), majd pittyen egyet(ugyanaz a hang mint mikor pl kihúzok egy pendrive-ot), majd újra csatlakozik, és egy téglalapos/összeomlott képernyő fogad

(Majd újra elmegy a kép, majd újra visszajönnek téglalapok, egészen addig amíg nem resetelek, utána megy minden)

Windows 7 alatt nincs ilyen probléma
videókártya driverből 15.7.1 van most fent, de próbáltam régebbieket is
Videókártya típusa: sapphire radeon hd 6770 1gb ddr5

Tudom a legjobb megoldás az lenne, hogy váltsak vissza régebbi windows-ra:), de kíváncsi vagyok hogy mi lehet az oka, és hogy meglehet-e oldani ezt a problémát win10 alatt is

(#39169) King Unique válasza westlake (#39166) üzenetére


King Unique
titán

Nálam a 10240 tisztán lett felrakva. Majd miután tavaly novemberben kijött a TH2, szinte rögtön fel is ajánlotta a WU és ment is letöltés & upgrade. Az, hogy egyeseknél mért akadt be ennyire, azt én sem tudom... :F

[ Szerkesztve ]

(#39170) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok! Van egy viszonylag friss rendszer pár alap szoftverrel. A rendszer jól működik mondhatni. Az egyetlen problémám az, hogy esetenként bekapcsoláskor a Windows-ba jelentkezéskor fekete képernyő fogad, amelyen csak az egér kurzora látható. Ilyenkor muszáj letennem alvóba a notit, majd a visszatéréskor a még mindig fekete képernyőn a Start menü környékén kell kattintgatnom, hogy történjen valami. Ekkor előjön a bejelentkező képernyő és minden oké.
Utánanéztem a naplóban, hátha van valami és ezt találtam:

Egyrészt:

A(z) Circular Kernel Context Logger munkamenet elérte a maximális fájlméretet, így a(z) C:\Windows\system32\WDI\LogFiles\ShutdownCKCL.etl fájlba naplózott események elveszhetnek (nem lesznek naplózva). A fájlok maximális mérete 20971520 bájt.

Másrészt:

A(z) Circular Kernel Context Logger munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC0000188

Mit jelentenek ezek pontosan?

Köszi!

(#39171) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, egy letöltés mellé lejött valami kínai program ( figyelmetlen voltam ) és az átvariálta a start menüben azt a felületet ahová a csempék tehetők, jó néhányat kiszedett és valamennyit meghagyott. Sikerült leszedtem a programot de nem lehet hozzáadni egy mappát és programot sem a start menühöz úgy ahogy eddig és az ott maradtakat sem lehet törölni!
Esetleg valami ötlet? :) :)

(#39172) netpeti98 válasza Phantom017 (#39171) üzenetére


netpeti98
addikt

(#39173) Phantom017 válasza netpeti98 (#39172) üzenetére


Phantom017
csendes tag

nem jött be , pedig toltam gpupdate-ot is ? csak ujrainditás után megy?

(#39174) Phantom017 válasza netpeti98 (#39172) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Igen, csak egy újraindítás kellett neki és jó lett. Köszönöm!!! :)

(#39175) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Frissítettem már a Windows 7-em Windows 10-re.
Valaki fel tudna világosítani a GPT partíciónak milyen előnyei vannak azon túl, hogy több partíciót kezel mint az MBR stb. De pl sebességbeli különbség meg ilyenek???
Mert jelenleg MBR-en vagyok, aztán tiszta telepítés után GPT vagy maradjon MBR?!
Az adatok lementegetési mizériát kiküszöbölvén maradnék MBR-en :)

Köszönöm

(#39176) Borisz76 válasza Tompie (#39175) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39177) ph2012


ph2012
senior tag

A Windows 10 leírásában olvasom, hogy van Riasztások applikáció:

De nem találom a programok között. Talán más néven van a programok között?

(#39178) cigam válasza ph2012 (#39177) üzenetére


cigam
félisten

Hol írják ezt?

Amúgy az órán belül tényleg van "Riasztások" menüpont.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39179) Borisz76


Borisz76
veterán

A naptárban is lehet "riasztást" beállítani...emlékeztető névvel :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39180) MasterDeeJay

Hogyan tudom beállítani azt hogy NE frissítsen drivert a win10, mert a videókártyából rosszat szed le amiben nincs hardveres gyorsítás és a kép is néha elmegy tőle.
Win10 Enterprise x64 céges eredeti minden update felrakva, de mehet az update továbbra is csak a drivereket szeretném hogy ne frissítse.
Dell E4200, Intel 4500MHD amihez nincs hivatalosan driver de a win7 64 bitessel megy minden. A gyári win10-essel (valami WDDM 1.1) meg szívja az aksit a youtube és a játékok sem mennek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39181) Balerik válasza MasterDeeJay (#39180) üzenetére


Balerik
aktív tag

(#39182) Воланд válasza vlevi (#39159) üzenetére


Воланд
titán

Ez csak az új, Windows-al érkező gépekre vonatkozik. OEM partnerek által betartandó követelmények.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39183) MasterDeeJay válasza Balerik (#39181) üzenetére

Köszi!
Megcsináltam, most restart után is jó! Ment kedvencekbe!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39184) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy drónom aminek a repülés vezérlője egy NAZA M LITE repülés vezérlő. Van neki egy driverje amivel számítógépen keresztül lehet fonfigolni a gépet. Win 7 és Win 8 -al jól működik , de win 10 prox64 men látja a gép vezérlőjét a számítógép. Van egy usb driver hozzá az elméletileg települ , de nem látja a program a rá csatlakoztatott drónt. Mi lehet a gond?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39185) Tompie válasza Borisz76 (#39176) üzenetére


Tompie
őstag

oké köszönöm, olvasgatom olvasgatom :)

(#39186) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Erre valaki valamit?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#39187) Dhampir válasza Leonardo91 (#39186) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy megrémültek az avatarodtól. :D

(#39188) ph2012


ph2012
senior tag

Letöltöttem egy Flipboard nevű alkalmazást ami csempeként már elő volt telepítve a Start menüben. Törölni szeretném de nem találom hol lehet letörölni ezt az alkalmazást.

Tudnátok segíteni? Hol kell törölni. Az Áruházban sem találom a törlés helyét.

(#39189) Воланд válasza ph2012 (#39188) üzenetére


Воланд
titán

Jobb egérgomb az alkalmazáson.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39190) Tompie


Tompie
őstag

Valaki konvertált már át adat vesztés nélkül MBR-ből GPT-t aomei partition assistant-al? Úgy értem rendszer lemezt amin a win épp futott is.
AOMEI leírása alapján simán lehet ilyet, megcsinálja, csak érdekelne van-e valakinek ezzel már tapasztalata?
Megcsinálja valóban simán adat vesztés nélkül vagy WIN reinstall a vége?! :)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#39191) cimabue


cimabue
tag

Sziasztok, az asszony laptopján eleinte csak a wifi adapter tűnt el, mostanában pedig 20 percenként kékhalálozik 0x000001d3 kóddal... Van ötletetek merre induljak el? (Esküszöm veszek egy win8-at külön erre a gépe is :((( ) Thx

(#39192) Döglött Róka válasza cimabue (#39191) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Driverhiba, kellene egy kernel minidump es atnezni windbg-vel hogy melyik okozza de elso korben a wifi driverre tippelnek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39193) cigam válasza Tompie (#39190) üzenetére


cigam
félisten

Előtte ments minden adatot, futtass le egy lemezellenőrzést (fájlrendszerjavítást), aztán készíts egy lemezképet, pl. a beépített programok mindkettőt megoldják, de használhatsz külsős programot, akár aomei-t is.
Csakis ezután próbáld meg átkonvertálni, de szerintem csak live rendszer tudná, mert máskülönben maga alól rántja ki a talajt.(Lehet reboot-al megoldja, még sose csináltam futó rendszeren ilyent)
Bónusz: A lemezkezelő nem tudja?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39194) Tompie válasza cigam (#39193) üzenetére


Tompie
őstag

konkrétan egy SSD-ről van szól, egy db 256GB SSD-n vagyok, ami két részre van osztva, egy a rendszernek a maradék minden másnak :)
Ezért is kérdeztem valakinek van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata, csinált-e már ilyet?

AOMEI leírása szerint simán megcsinálja, aztán ha kész reboot, BIOS átállít UEFI-re és kész.

[ Szerkesztve ]

(#39195) Popes válasza cigam (#39193) üzenetére


Popes
őstag

A lemezkezelővel jártam már úgy hogy vagy simán szürke volt a konvertálás opció vagy más nyűgje volt.
Az AOMEI eddig általában jobb megoldásnak bizonyult pedig én is jobb szeretem első körben a win saját beépített dolgait használni.(viszont a szükség törvényt bont :) )

Tompie "BIOS átállít UEFI-re és kész."

Szerintem ez nem lesz ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#39196) Tompie válasza Popes (#39195) üzenetére


Tompie
őstag

Konkrétan ezt olvastam, nekem ez jött le, de lehet tévedtem :)

(#39197) ot93 válasza ph2012 (#39177) üzenetére


ot93
senior tag

Óra... van benne stopper, ébresztő óra, időzítő... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#39198) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Üdv! Úgy gondoltam, itt fogok választ kapni a kérdésemre - ide illik leginkább.

Win 10-en hogyan lehet elérni (ha lehet, külső applikáció nélkül), azt, hogy egy mappa/partíció jelszóvédett legyen? Konkrétan arra gondolok, hogy van egy gépem, amin egy HDD-n van egy-egy partíció+SSD a rendszernek. Két fiók van a gépen.

Nem találtam olyan beállítást, hogy egyik partícióját a HDD-nek az egyik fiókhoz rendelem, vagy ilyesmi, de biztosan van. Ha csak külső applikációval lehet ezt a védelmet megoldani, az is egy módszer - de annak kevésbé örülnék.

Az is egy módszer, hogy jelszóvédett zipeket hozok létre - de ez nekem nem tetszik. A tartalomnak nem kell feltétlenül titkosítottnak lennie, de egyszerű, házi módszerek ellen védjen: kérjen jelszót legalább Windowsos fájlkezelőből, vagy minél több helyről. Nem az NSA ellen szeretnék védekezni.

Uhh, elég érthetetlen lett, de azért bízok benne, hogy valaki tud segíteni :)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#39199) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Áttértem win 10-re. viszont most van egy apró idegesítő momentum :)
Ha leállítom a gépet, egy pillanat alatt lekapcsolja a monitort (ahogy kell) viszont a gép leállításával kb fél percig szöszmötöl.
Mi az amit elállítottam vagy elrontottam? hol kellene körülnéznem?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#39200) netpeti98 válasza Elar (#39199) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez a normális viselkedése. A Rendszermagot hibernálja ilyenkor, hogy a következő indítás gyorsabb legyen. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.