Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) #78032384 válasza #58000384 (#40199) üzenetére


#78032384
törölt tag

Jó tudni, azt hittem alapból megy net felé is. Eredeti terv még az volt, lehet a hiszti miatt változtattak. Azt a wifi megosztás funkciót se tudták elmagyarázni a népnek, aztán jöttek a cikkek "a windows megosztja a jelszavakat"...
Az eredeti kérdésre visszatérve szerintem túlzás aggódni a "kémkedés" miatt. És felőlem hadd lássa az MS a telemetrián keresztül marhára nem vagyok elájulva az újdonságaiktól. :D

(#40202) Zola007


Zola007
veterán

legújabb Comodo tűzfalat nem engedi telepíteni, mert a rendszer szerint nem kompatibilis a 10-el, valakinek van hasonló tapasztalata?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#40203) #58000384 válasza #78032384 (#40201) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szerintem is utólag állították át, mert kezdetben tuti a netre volt állítva :) Talán a novemberi frissítés óta. A telemetria meg legalább alapszinten kell, van mit csiszolni még a rendszeren :K

(#40204) Zola007 válasza Zola007 (#40202) üzenetére


Zola007
veterán

megódottam' :)

Defender fogja meg a telepítőt, de ha átnevezzük az installert, akkor átengedi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#40205) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A startmenüben a csempék 2 oszlopban szerepelnek alapból. Ha töröltem a jobboldaliakat és keskenyebb, 1 oszlopos lett a startmenü csempéi, akkor hogyan tudok ismét 2 oszlopost csinálni?
1 oszlopos
2 oszlopos

[ Szerkesztve ]

(#40206) netpeti98 válasza huan (#40205) üzenetére


netpeti98
addikt

Megfogod a szélét és elkezded húzni.

(#40207) raidx válasza MaCS_70 (#40169) üzenetére


raidx
őstag

LÉtezik egy unlockere nevű program én azt használom ha törlési gondok vannak. Ingyenes!

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40208) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Nem tudja valaki, mivel állíthatnék be a windows update-knek egy letöltési sebesség korlátot? Stream-ről nézek eb-t és ez a gyökér simán elveszi a teljes sávszélességet, mert ÚRISTEN valamit le kell tölteni...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40209) King Unique válasza raidx (#40207) üzenetére


King Unique
titán

Amivel vigyázni kell, mert van benne egy kéretlen alkalmazás (Delta Toolbar). Az ESS már a letöltésnél is riaszt. Viszont telepítésnél lehet ignorálni és én is használom, jó kis program.

(#40210) #97246720


#97246720
törölt tag

hát ez az insider build nem rossz, de csak 1szer használatos és nem lehet frissíteni az új build-ra mert valamiért a brachename extarnal-ra van beállítva ha átírom rs1_release-re akkor a windows update már nem tölt be :/

(#40211) waslaw válasza Polllen (#40208) üzenetére


waslaw
tag

Os szintu megoldas nincs, esetleg kapcsold be a defer upgrades opciot
Alternativa: szofver

[ Szerkesztve ]

(#40212) vigyori78


vigyori78
őstag

Mai update :

(#40213) Polllen válasza waslaw (#40211) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40214) MaCS_70 válasza raidx (#40207) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, de ez egy sima unlocker, a probléma pedig teljesen más forrású, mivel jogosultsági zűr okozza.

Az ajándékscomagról nem is beszélve...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40215) #97246720 válasza MaCS_70 (#40169) üzenetére


#97246720
törölt tag

vannak bizonyos rendszerfájlok amiket zárol a rendszer a felhasználótól...ez nem baj, mert a működéséhez fontos fájlok ezek...valamilyen folyamat használja őket...nekem is vannak ilyenek,főleg a temp mappában...de nem zavaróak...

(#40216) Dhampir válasza King Unique (#40209) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Unchecky megelőzi a kéretlenül besunnyogó hozadék progik feltelepülését.

(#40217) King Unique válasza Dhampir (#40216) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, de csak emiatt nem feltétlen pakolnám fel. Illetve a telepítésnél eleve ignorálható és utána az MBAM sem talál semmi szemetet. Illetve egy jobb AV is megfogja letöltésnél / telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#40218) Dhampir válasza King Unique (#40217) üzenetére


Dhampir
félisten

Elsőnek mindig az Uncheckyt rakom fel. Gyorsan települ, semmi cicó, utána gond letudva. Habár nem sok programot használok, de már egy Java install is telenyomná "lózungokkal" a gépet. :)

(#40219) #97246720 válasza King Unique (#40217) üzenetére


#97246720
törölt tag

nem fogja meg jobb av sem... ha nem érzékel kártékony kódokat...viszont akár 5-10,15 kéretlen app is felmehet a user tudta nélkül

(#40220) King Unique válasza #97246720 (#40219) üzenetére


King Unique
titán

Nálam az ESS, CIS, Webroot és más komolyabb AV is már blokkolt ilyet telepítés közben, sőt akár még letölteni sem engedte. :) Na persze a user erroral nehéz mit kezdeni, ha valaki összevissza kattintgat, felülbírálja a program figyelmeztetéseit...

[ Szerkesztve ]

(#40221) mefistofeles

Skacok. Már rég nem figyelem az újabb híreket és nem gondoltam arra, hogy záros határidőn belül alaplapot cserélek. Most viszont úgy tűnik, hogy egy jobb deszka kerül a PC-m be és innen érdekes a dolog. A regisztrált win 10-em tudtommal pont az alaplap után azonosítja be a gépemet. Ha kicserélem a lapot akkor hogy tudom újra legálissá tenni a windowsom? Megmondom az őszintét az eredeti win 8.1-em már a habokban és fogalmam nincs a serialról.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40222) #97246720 válasza King Unique (#40220) üzenetére


#97246720
törölt tag

jogos :D next-next-next-... :DDD

más:
45perce a windows update 6 frissítést jelez de 0%-on vesztegel, valami ötlet?

(#40223) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! ezt hogy a ntudnám megcsinálni hogy ne mutassa a belső tároloimat. ( ezek mind a gépben vannak ! ) , Csak azokat mutassa itt amiket az USB-re teszek. Pl. telefon, Fényképező, külső HDD, Pendrive )

(#40224) SP4C3 válasza BullKoxa (#40223) üzenetére


SP4C3
veterán

bugos a hdd vezérlő drivere.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40225) raidx válasza BullKoxa (#40223) üzenetére


raidx
őstag

Legegyszűbb, ha lemezkezelőbe elveszed a betűjelet tőkük. Jobb klikk a startmenűn, Lrmezkezelés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#40226) huan válasza netpeti98 (#40206) üzenetére


huan
őstag

:B Köszi!

(#40227) vlevi válasza BullKoxa (#40223) üzenetére


vlevi
nagyúr

Keress rá itt a forumban az esata-ra

(#40228) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Szoktam látni itt a fórumon és párszor én is csináltam,hogy a windows update után a lemezkarbantaróban el lehet távolítani a frissítések maradványait.De nekem most sem sikerült.Megnyitom a rendszerfájlok részt,de ott sincs.Néha régebben talált a frissítések után maradékot,de sokszor nem.Ez miért lehet?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40229) #56474624


#56474624
törölt tag

Megjött az új frissítés, de úgy látom, az Edge még mindig nem tudja a kiegészítőket! Agyam eldobom, hogy egy ilyen alap funkciót, amit minden böngésző tud, a Microsoft ennyi ideig pakol bele a böngészőjébe. :W

(#40230) Воланд válasza #56474624 (#40229) üzenetére


Воланд
titán

A nyári frissítéssel jönnek a kiegészítők....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40231) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Ha microsoft.hu-n veszek új windows 10-et (az év végén mondjuk), az milyen verzió? Hozzá köti magát az alaplaphoz, vagy nem?

Köszi előre is a választ.

(#40232) Воланд válasza Renok (#40231) üzenetére


Воланд
titán

Dobozos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40233) BullKoxa válasza raidx (#40225) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Elkezdtem csinálni , nem biztos hogy jól. de ilyet ír ki. ha az igenre megyek nem fognak működni a dolgaim?

vlevi : Ezt a megoldás szerintem már túl halad a képességeimen.

(#40234) Renok válasza Воланд (#40232) üzenetére


Renok
senior tag

Kapok kulcsot emailben tőlük?
Hiába túrom az oldalukat, nem írják le a folyamatot.

(#40235) pendre54 válasza Orlin (#40228) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Valami miatt ez most nálam se működött. Ma reggel települtek a frissítések, utána a lemezkarbantartó rendszerfájlok törlése opcióval ki akartam takarítani azt a kb. 1 GB-nyi cuccot, amit talált, de a törlés indítása után, úgy 99 %-nál megállt az egész folyamat. Több perc várakozás után bezártam, majd megkerestem a C/Windows/SoftwareDistribution/Download mappát, és az abban lévő cuccot manuálisan töröltem, majd futtattam újra a lemezkarbantartót, és most már szépen kitakarította a maradékot is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#40236) Pano válasza Renok (#40234) üzenetére


Pano
addikt

Elvileg fizikailag kapsz postán egy dobozt, benne a telepítővel és a kulccsal, vagy csak a kulccsal (bár utóbbi még nem terjedt el egyelőre, mint az office esetében).

(#40237) Воланд válasza Renok (#40234) üzenetére


Воланд
titán

Emailben kapsz kulcsot, meg letöltési linket.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40238) #58000384 válasza BullKoxa (#40233) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ne folytasd. Ha elveszed a betűjelet, akkor elérhetetlenné válik az adott partíció addig, amíg újra nem adsz neki egyet.

Valószínűleg be van kapcsolva a hot swap/hot-plug funkció a gépeden a BIOS-ban vagy az UEFI-ben. Be kéne lépned oda, és kikapcsolnod. Amúgy nem engedné kiadni a rendszermeghajtót akkor sem, ha rákattintanál.

(#40239) waslaw válasza BullKoxa (#40233) üzenetére


waslaw
tag

Abban az esetben lesz problemad ha a kerdeses meghajton leteznek olyan dolgok amiktol mas meghajton levo dolgok fugnek, ilyen peldaul a java vagy a vc redistributable package-ok. Mivel ilyen esetben az OS nem tudja a hard linkeket javitani a mar feltelepitett third party appokban. Ha azon a meghajton nincs sofware illetve azok onallo appok akkor nincs min izgulni.

(#40240) #78032384


#78032384
törölt tag

Segítsen valaki please
:W Ébred a Skynet probléma: tegnap frissítettem a mostani adagot, meccs közben csinálja csak. Újraindítás minden ok, neteztem még, megnyitogattam a programjaim. Később lefekvéskor altattam a gépet szokás szerint de a win10 éjjel fél háromkor gondolt valamit szarakodni! Asztali gép tőlem 3 méterre a csöndes éjszakában bootol hát nem voltam boldog. El is aludtam ma kicsit, szerencsére ma belefért.

Event log a systemnél azt írja 2:29:31-kor a rendszer ideje szinkronizál a hardveres órával
2:29:33 másodperckor The system has returned from a low power state. Wake Source: Unknown
2:29:46 The Software Protection service is starting. Parameters:caller=wmiprvse.exe
The Software Protection service has completed licensing status check.

Ez most mi a fasz lehet, a nappali update közben nem tudta csekkolni? Másodpercek alapján az óra sync is lehet a kiváltó ok vagy mégis license check ha már valamiért bekapcsolt a gép, akkor elindult az a service? Mert akkor előtte a wake source miért ismeretlen. Ha mégis ez a kiváltó ok muszáj neki éjjel?

powercfg waketimers semmi feladat nincs, update és karbantartás sem ébreszthet, eszközkezelőben világosan be van állítva sem egér, se hálózat, se más, csak és kizárólag a billentyűzet ébresztheti a gépet. Ezenkívül mit csináljak még, szokjak vissza a 90-es évekre hogy minden este bezárom a programokat és kikapcsolom a gépet sleep helyett? Írjak emlékeztetőt frissítések után bolond a gép, húzzam ki a konnektorból? :W

(#40241) MaCS_70 válasza Pano (#40236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amikor Windows 8-at vettem a MS-tól a neten, mailban kaptam meg a kulcsot és a letöltési linket, dobozról, adathordozóról nem volt szó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40242) lao válasza Renok (#40231) üzenetére


lao
tag

Hello!
én innen vásároltam a wn10 dobozost :[link] minden rendben van vele.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#40243) vlevi válasza BullKoxa (#40233) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen alaplapod van?
Az én ASUS lapomon a BIOS-ban beállítható, hogy eltávolíthatónak mutassa-e a SATA portokat az oprencer felé, vagy sem.
Asrock alaplapom volt korábban, azon nem tudtam ilyet állítani, ott volt szükség a registry firkálásra.

(#40244) BullKoxa válasza vlevi (#40243) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Adatlapomon ott van. ;) . Asrock Z77 Pro3 , de már volt fent Win10 és akkor nem csinált ilyet.

karak_22 : hot swap/hot-plug, ulyet nem látok a Biosban , UEFI. mert ez van .

[ Szerkesztve ]

(#40245) Pano válasza MaCS_70 (#40241) üzenetére


Pano
addikt

Akkor már ez is változott, köszi. Nem tudtam róla.

(#40246) vigyori78 válasza Renok (#40231) üzenetére


vigyori78
őstag

Érdemesebb akkor már boltban a pendrive-os verziót venni az is dobozos és nem drágább mind az MS-nél a digitális.

Kolléga linkjén van az is.

(#40247) BullKoxa


BullKoxa
őstag

ezek lehet segítenek. képminőség rossz, a jó telóm gariban van,

(#40248) vigyori78 válasza BullKoxa (#40247) üzenetére


vigyori78
őstag

Első kép, bal egér klikk a vinyóra és beugrik az adott vigyó beállítása, itt External sata port = Disabled-re kel állítani.
Az összes vinyót azaz sata portot egyesével lehet állítani így.

(#40249) King Unique válasza #97246720 (#40222) üzenetére


King Unique
titán

Erre? Szerintem nem nagyon van... Nálam is tegnap állt egy kicsit a letöltés 0%-on, de aztán beindult, majd aszem 98%-nál beakadt. :D Restart után már jó volt és lement újra hamar.

Amúgy ilyen téren az utóbbi időben a Win7 lett szétbarmolva... újabban a havi patch keddeken elég sokáig keresi a frissítéseket, a tegnapin is másfél óráig (!) tartott, míg megtalálta őket... A tiszta telepítés még rosszabb, mert ott nem ritka, hogy egynéhány óráig elteker csak a kereséssel. Ellenben 8.1/10 alatt érdekes módon nem nagyon van ilyen probléma. Szóval újabb indok arra, hogy mért is frissítsen mindenki Win10-re.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#40250) Popes válasza pendre54 (#40235) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is beakadt az update törlés, viszont ha más nem fut a lemezkarbantartón kívül és megoldható az újraindítás akkor az megoldja.(nem zárod be csak nyomsz egy restartot)

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.