Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134351) Geth válasza Pityu. (#134350) üzenetére


Geth
addikt

Jól hangzik.

(#134352) Pityu. válasza Geth (#134351) üzenetére


Pityu.
nagyúr

?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134353) Geth válasza Pityu. (#134352) üzenetére


Geth
addikt

Nem látom hogy haladna bármerre a problémamegoldás :)

(#134354) King Unique válasza ToBeY (#134344) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt útmutatónál világosan szemléltetve van egyik opcióként az MCT, vagyis értelemszerűen azzal, azt letöltve és futtatva is megoldható a repair install in-place upgrade-del, csak végig kellett volna olvasni... Max. annyi a kitétel, hogy az MCT mindig az aktuális verziót (jelenleg 20H2) tölti le és arra frissít, ahol ha a most használt verzió is 20H2, akkor nyilván oké, ellenben ha régebbi és annak megtartása a cél, akkor értelemszerűen nem, utóbbi esetben az ISO (célirányosan az adott régebbi verziót letöltve) módszer javasolt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#134355) Cs1csó válasza King Unique (#134336) üzenetére


Cs1csó
félisten

"elvileg" :DDD

Inkább újraindítottam a gépet végül (már lefeküdtem aludni és nem akartam úgy hagyni)

Ez az OFFLINE-ba tenni a lemezt értem, tudom is hol kell úgyhogy majd tesztelem.

Ezt a kis programot is leszedem.

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEDET! :R

classic B

Szia, mint olvastad nem vártam meg a válasz és inkább újraindítottam, de legközelebb már lesz 2 plusz opcióm először a kis programot fogom kipróbálni ha az nem jár sikerrel akkor jöhet az OFFLINE-ba kapcsolás a lemezkezelőben.

Valószínűleg mint USB-s külső média azt is elkezdi vizsgálni a Defender vagy legalábbis ha van rajta futtatható állomány (van rajta) figyeli és ez zavar be, persze nem kellene, de ez van.

Ezt leszámítva és azt, hogy ha egy olyan mappába navigálok a fájlkezelővel amiben sok fájl van és egy része futtatható akkor lassabban jelennek meg a fájlok ikonjai vagy akár az adott mappa megnyitása is lassabb.
Erősebb SSD-vel szerelt gépen ez nem gond, ha valakit zavar akkor érdemes lehet kipróbálni valami külső védelmi programot, az ingyenesek közül jelenleg én egyet tudok csak ajánlani: Kaspersky Free-t (van magyar nyelv de használatához szükséges lesz egy MyKaspersky fiók aminek a létrehozásához csak egy email cím kell lehetőleg valami ismertebb pl. Outlook, Gmail, vagy Protonmail)

(#134356) ToBeY válasza King Unique (#134354) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bocsi figyelmetlen voltam. :B De MCT sikerült repair instal és most minden szuper!
Szerencsére legújabb 20H2 volt fent,csak megakadt a fentebb említett frissítés valamiért.

(#134357) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, ma volt egy frissítés a W10Pro-n, rendben lement. De maradt egy mondat:

"Fontos biztonsági és minőségi javítások hiányoznak az eszközön."

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ezt a kiírást azért kapom a Windows Update-ben, mert tavaly 06.12-én beállítottam a 365 napos frissítési késleltetést? Tudom, már próbálják kényszeríteni a 1909 lecserélését, de amíg le nem telik az egy év, addig a kényszert sem tudja alkalmazni a gépemen a Microsoft? Mire számíthatok?

(#134358) Lauda válasza egykori (#134357) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam is ezt írja ki. Gondolom azért, mert lejárt a támogatása.

(#134359) King Unique válasza egykori (#134357) üzenetére


King Unique
titán

Ha telepítve lett 1909-es verzióra a májusi KB5003169 számú kumulatív frissítés, akkor jelenleg naprakész (18363.1556) és nem kellene az említett hibaüzenetnek lennie. Ellenben mivel a 1909-es verzió támogatása a Home és Pro kiadásoknál pont megszűnt most májusban, ezért annyira nem meglepő, ha ilyen-olyan erre figyelmeztető üzenet jelenik meg...

(#134360) egykori válasza King Unique (#134359) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, a másik kérdésem ugyanaz: a 365 napos frissítési késleltetést felülírja az MS, vagy kivárja június 12-ét, amíg letelik az egy év?

(#134361) King Unique válasza egykori (#134360) üzenetére


King Unique
titán

Ha addig érvényes a beállítás, akkor elvileg addig nem lesz upgrade, de az esetlegesen felülíródhat, ha már nem támogatott verzióról van szó. Gyakorlatilag pedig majd kiderül, kipróbálod. Már ha még hetekig, hónapokig cél az EOL verzió használata, mert normál esetben már rég váltani kellett volna újabb verzióra...

[ Szerkesztve ]

(#134362) egykori válasza King Unique (#134361) üzenetére


egykori
őstag

Most arra gondoltam, hogy a frissítési korlátozás lejártáig a ma kapott KB5003169 hatása, védelme kitart - mert általában havonta kapjuk a javításokat -, ha esetleg be nem üt valami.

Tavaly, ebben az időszakban elég sok problémáról értesültem. A munkám veszélyeztetése miatt nem mertem bevállalni, ha esetleg galibát okozna, és nem tudnám használni a gépet. Idén kb. hasonló a helyzet, mert ismét vizsgaidőszakba léptünk, de ezúttal felkészültebb vagyok, és az akkori hibajelenségek reményeim szerint rendeződhettek. Így akár fel is oldhatnám a korlátozást. Persze, tudom, nem helyes és nem ideális ez a helyzet. Talán még kivárom az egy hónapot, hacsak a Microsoft nem lép addig.
Ezek ismeretében mit javasolsz?

(#134363) qqcqqc válasza egykori (#134362) üzenetére


qqcqqc
őstag

Napi szinten használok home office alatt 21H1 bétát és nincs vele semmi gond. Csinálsz egy biztonsági mentést a jelenlegi állapotról, frissítesz, és ha nem jó, akkor visszatérsz a régire.

(#134364) King Unique válasza egykori (#134362) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az még addig oké lehet, ha valaki nem feltétlen telepíti azonnal a megjelenéskor az új verziót, funkciófrissítést, hanem kicsit késleltetve. Ellenben ha több verziót is kihagy és a régi verzió használatát kitolja egészen a támogatás végéig, akkor azt célirányosan szokás, ha pl. az adott hw/sw környezetben esetleg gond van az újabb verziókkal, ellenkező esetben felesleges. Meg ebből adódóan nem feltétlen arra kell alapozni, hogy egyes cikkekben mit írnak, másoknál xy másik hw/sw környezetben mi volt, hanem hogy a saját PC-den mi van, ott hogyan működik az adott Windows 10-verzió. Ahol ha ténylegesen ki sem lett próbálva 1909-nél újabb verzió és nem célirányosan lett ilyen sokáig halasztva az újabb telepítése, akkor pont nem sok értelme volt és már rég váltani kellett volna újabb verzióra, ennyi...
Másrészt egy funkciófrissítés után 10 napig vissza lehet állni közvetlenül az előző Windows 10-verzióra, ha esetleg valami gond lenne. + Adott előtte a rendszermentés készítésének lehetősége és akkor pláne nem téma ez az egész.

(#134365) Marci112233 válasza egykori (#134362) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem érdemes várni a frissítésekkel. Egyrészt ha nem oké valami mint már írták 10 napig visszaállhatsz. Másrészt nem véletlen adnak ki ennyi frissítést, mert általában mindig javít valamin, persze előfordul akinek ront valamit, de ekkor ugyanúgy visszaállhatsz. Igaz a 20H2-t én is toltam magam előtt pár hétig, de nem vártam meg míg magától felteszi hanem én léptem rá hogy töltse le és rakja fel mert még választható stádiumban volt. és nem tapasztaltam semmi különbséget az 1909-hez képest a működésben. Minden ott van és úgy működik 20H2-n is mint előtte, csak a kinézet változott itt-ott ami nekem feltűnt, pedig tudtommal volt azért több változtatás is, de én mint átlag felhasználó csak ennyit szúrtam ki belőle.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#134366) egykori válasza King Unique (#134364) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm mindhármótoknak (qqcqqc, Marci112233 is), meggyőztetek!

Mivel már készültem a nagy upgrade-re, de nem gondoltam, hogy csak a havi frissítés jön, így egy kicsit elbizonytalanodtam.
Na, holnap vagy szombaton nekiesek, remélem, nem kell jönnöm nyafogni, segítséget kérni.

(#134367) Mauro812


Mauro812
tag

Akkor honnan érdemes Win10 termékkulcsot szerezni?

(#134368) King Unique válasza Mauro812 (#134367) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi válaszban már linkelve lettek az ehhez szükséges információk, beszerzési források (példák), meg el kellene dönteni hogy csak egy extra olcsó termékkulcs kell az aktiváláshoz vagy reális áron biztosan jogtiszta és működő, stb.

(#134369) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott a rendelés alatt lévő új laptopom. M.2-es SSD-vel fog érkezni, és a tervek szerint azon is lesz a rendszer majd. Viszont a régi laptopból ki fogom venni a 250GB-os Samsung 860EVO-t, és ha lesz helye az új laptopban akkor bele fogom tenni az biztos. A 860EVO-n van jelenleg a Windows10Pro. Ha átállítom a boot sorrendet, hogy arról bootoljon az új laptop, akkor a Windows el fog indulni, vagy inkább ezzel ne kísérletezzek és egyből hagyjam a boot-ot az M.2-n és arra toljam fel egyből az új rendszert?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#134370) King Unique válasza Marci112233 (#134369) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag M.2 (SATA / PCIe NVMe?) SSD-vel szerelve érkezik a laptop és cél arról futtatni a W10-et, akkor nem világos minek bonyolítani a régi, 2,5" / M.2 (?) SATA SSD beszerelésével és arról történő rendszerindítással... :F Ha a jelenlegi telepítés megtartása a cél, akkor klónozni kell a régi SSD-ről az új SSD-re a W10-et, ennyi.
Ha stimmelnek a BIOS/UEFI-ben az IDE/AHCI és CSM/UEFI beállítások, akkor jó esetben elindulhat, + ha előtte a szükséges egyéb előkészületek is megtörténtek, akkor meg pláne, lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg ezzel értelemszerűen akkor érdemes próbálkozni, ha egy nagyon belakott rendszer megtartása a cél és nem igazán opció az újratelepítés a 0-ról, ellenkező esetben viszont nyilván felesleges és mehet egyből a clean install a laptopban lévő új SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#134371) Mauro812 válasza King Unique (#134368) üzenetére


Mauro812
tag

Látom de az árukeresön is vannak 2000 FT-ért kulcsok. Otthoni használtra kell a Windows.

(#134372) Pyttawrx válasza Mauro812 (#134371) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor inkább használd aktiválatlanul LEGÁLISAN. Aktiválatlanul ingyen, használható a windows kis megkötésekkel, pl nem lehet 1-2 dolgot testre szabn, meg néha dumál, hogy aktiváld, meg a képernyő jobb alsó sarkában virit a vizjel. :) Max még a regitryben nem tudsz állítani dolgokat

(#134373) King Unique válasza Mauro812 (#134371) üzenetére


King Unique
titán

Azok csak 1-1 opció a több közül, elsődlegesen adott a Microsoft weboldala, hivatalos viszonteladók, stb. Meg erről beszéltem az előbb, el kellene végre dönteni, hogy most biztosan jogtiszta és működő termékkulcs kell reális áron megbízható forrásból, vagy ugyanilyen alapon valamivel olcsóbban ezen feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc, vagy 2 csoki áráért csak egy "aktiválókulcs" otthonra, ahol az a 2000 forintos az utóbbi kategória lehet...

[ Szerkesztve ]

(#134374) ElektrikusDE válasza Pyttawrx (#134372) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én sem aktiváltam a második gépemen a Windowst, és már pár honapja gond nélkül működik.

Megragadt a fejekben szerintem a Microsoft régi gyakorlata, amikor még mindenféle büntetéseket alkalmazott a sokáig aktiválatlan Windows esetén.

Pl. fekete háttér, kényszeritett kiléptetés, újraindítás, stb.

Még nekem is új még, hogy már nem ez a gyakorlat! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#134375) Pyttawrx válasza ElektrikusDE (#134374) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#134376) Cs1csó válasza ElektrikusDE (#134374) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Azért a személyre szabás korlátos, tehát egy otthoni mindenes gépnek amin játszol, netezel, stb. nem a legjobb de egy célgépre pl. torrentre vagy weboldal futtatása, vagy grafikonok elemzéséhez, irodai munkára tökéletes aktiválás nélkül is.

(#134377) Mauro812 válasza King Unique (#134373) üzenetére


Mauro812
tag

Ja értem. Köszi az infot.

(#134378) Pityu. válasza Geth (#134353) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindegy ha jelentkezik a dolog akkor majd megpróbálom kinyomozni mitől lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134379) Geth válasza Pityu. (#134378) üzenetére


Geth
addikt

Ezért írtam, hogy nulladik lépés nem kikapcsolni a virtuális memóriát, hogy tudjon dumpot csinálni.

(#134380) Pityu. válasza Geth (#134379) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mennyit érdemes beállítani?Meg gondolom csak végszükség esetén nyúl a virtuális memóriához nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134381) Geth válasza Pityu. (#134380) üzenetére


Geth
addikt

Én mindig mindenhol alapbeállításon ráhagyom.
Egyébként monitorozni kéne az átlag "fogyasztást", majd utána vigyázni hogy soha ne lépd át. Ez nem triviális, ezért ld. 1. mondat.

[ Szerkesztve ]

(#134382) Pityu. válasza Geth (#134381) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már a ram fogyasztásra érted?Mondjuk 32gb rammal fura lenne ha szükség lenne a virtuális memóriára.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134383) zolee001 válasza Pityu. (#134382) üzenetére


zolee001
őstag

Nagykönyv szerint a fizikai ram 1,5 szerese ajánlott de legjobb a rendszerre bizni a kezelését ahogyan ajánlották is

(#134384) Geth válasza Pityu. (#134382) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk fura lenne ha virtuális memória nélkül tudna dumpot csinálni bsod alatt.
De ha belefér, hogy néha néha megreccsen, akkor nincs probléma :)

(#134385) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
A KB5003173 frissítésről tudtok valami, esetleg hibás lenne?
Automatikusan telepítettem sajnos, azóta nem tölt be a Windows, csak az újra rakás segít.
Másnál is volt ilyen probléma?

(#134386) Marci112233 válasza King Unique (#134370) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen PCIe NVMe SSD lesz elvileg benne legalábbis a gyártói oldalról ezt szürtem le. Ezt rendeletem egyébként. A cél természetesen az M.2-esről futtatni a rendszert, és SATA SSD menne bele adattárnak. Csak addig futna arról a rendszer, míg driverezem és utána átklónozom róla az M.2-esre az egészet. Szimplán az érdekelt, hogy ez egyáltalán működhet-e.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#134387) Zoz válasza Marci112233 (#134386) üzenetére


Zoz
őstag

Jó az elképzelésed, az így működik. Ha már bebootolt a SATA-sról, és feltelepítette az NVME driverét, utána lehet átklónozni.

(#134388) Doky586 válasza Pityu. (#134382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább vennél a sok ram mellé egy ssd-t is amin elférne a legalább 1GB lapozófile is. Érthetetlen hogy nincs valakinek ennyi helye a lemezen a helyes működéshez a TB ssdk korában... :Y

(#134389) Ablakos


Ablakos
őstag

7db asztali gépből egyiken sem akar telepedni a (KB5003173) javítás. Hogy lehet figyelmen kívűl hagyatni ezt a frissítést? Mindenféle ajánlást kipróbáltam, de nem sikerül. Az a bosszantó, hogy magától próbálkozik telepíteni, rebootot igényel és sohasem sikeredik.

(#134390) Pityu. válasza Doky586 (#134388) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem a helyel van gond hanem az élettartamot nem akarom jelentősen csökkenteni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134391) zolee001 válasza Ablakos (#134389) üzenetére


zolee001
őstag

c:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\----törlöd a mappát majd restart és utána menni fog

(#134392) zolee001 válasza Pityu. (#134390) üzenetére


zolee001
őstag

Azért van,hogy használd

(#134393) Pityu. válasza zolee001 (#134392) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Használom de nem szeretném hamar hazavágni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134394) Đusty


Đusty
addikt

kb. egy hete baromira lelassult az indulási idő, illetve a világító billentyűzetem eddig bekapcsolta indulásnál most nem. Hogy lehetne kideríteni az okokat? A szokásos írtókon már túl vagyok azok nem találtak semmit.

(#134395) Geth válasza Pityu. (#134393) üzenetére


Geth
addikt

A virtuális memória bekapcsolásával nem fogod :)

(#134396) Doky586 válasza Pityu. (#134390) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Emléxel ezt ki írta? "Mondjuk 32gb rammal fura lenne ha szükség lenne a virtuális memóriára." Szerinted ha nincs szüksége rá akkor miért írkálna rá sokat..? A fagyásoknál meg kell, de az azért nem olyan sűrűn fordul elő.. :))
Úgyhogy nem kell pátyolgatnod, használd. Automatikus vagy min1 GB lapozófileal. :K

(#134397) seger


seger
addikt

Módosítanom kellene, de a helyek gomb inaktív.
Mit kellene állítanom, hogy aktív legyen?

(#134398) hotkar válasza Pityu. (#134393) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát nézd, az én laptopomban 4 éves SSD van, cca. 760 napos használattal, ez 18 240 üzemóra. 41 TB írás történt rá, a HD Sentinel szerint hibátlan, és még 800 napot prognosztizál rá. Olyan szemét voltam, hogy még a fájlok indexelését is engedélyeztem.

Nem military kiadás, egy egyszerű Samsung 840 EVO.

Én nem félnék annyira a használattól. :)

(#134399) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Laptop vásárlásra készülök amihez nem jár operációs rendszer (Sajnos az op rendszer nem választható opció mellé). Mivel a laptop németországban lesz használatban ahol most voltak problémák a win10 liszenszekkel ezért fontos, hogy abszolút legális legyen. Az összefoglalóban olvastam, hogy ha belépek az Insider programba akkor ingyenesen használhatom. Ez németországban is megállja a helyét? Ez a Pro verzióra is érvényes? A frissítések telepítése nem okoz gondot, de van ezen felül bármilyen funkciókorlát az ilyen használat során? Bárki lehet insider résztvevő vagy ezt előtte elbírálják? Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#134400) zolee001 válasza Atish19 (#134399) üzenetére


zolee001
őstag

Az insider verzió használatához is meg kell venned a licencet 2015 juliusa óta

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.