Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133251) Marci112233 válasza Rica (#133250) üzenetére


Marci112233
őstag

Én ilyet még nem tapasztaltam, mondjuk nekem éjjel áramtalanítva van a gép, és csak reggel adok neki áramot, és akkor be is kapcsolom. (Van egy kapcsoló az elosztón amibe be van kötve, így könnyű áramtalanítani mikor kikapcsolt már.)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#133252) Cs1csó válasza Rica (#133250) üzenetére


Cs1csó
félisten

- legyen naprakész a Windows, futtasd manuálisan az update-et ha lefrissíti magát akkor tuti emiatt nem fog zaklatni
- kapcsold ki a gyors rendszer indítást - vezérlőpult - energiagazdálkodás résznél
- ne csak altasd a gépet, hanem válaszd a LEÁLLÍTÁS opciót

Ha ezeket megteszed nem szabadna felébredni, de ha csak altatod, be van kapcsolva a gyors indítás, és régen nem frissült már a Windows akkor előfordulhat.

(#133253) #86564352 válasza Rica (#133250) üzenetére


#86564352
törölt tag

Alapból éjjel keres frissítéseket, csinál karbantartást. Régen én is anyáztam, amikor éjjel kettőkor felébresztett. Gépházban Windows Update résznél az aktív órákat beállítom este nyolctól reggel nyolcig és kuss van.

(#133254) Cs1csó válasza #86564352 (#133253) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kikapcsolt gyors indítás, és rendes LEÁLLÍTÁS parancs mellett is bekapcsolt? Vagy altattad csak?

(#133255) #86564352 válasza Cs1csó (#133254) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gyorsindítás kilőve, jobban mondva hibernálás ahogy van kilőve. Nem szoktam leállítani. Csak altatni. Egyik tiszta telepítés után vettem észre [kép] vezérlőpult ütemezett karbantartás alapértelmezetten éjjel 2 és alapból bejelölve felébresztheti a gépet, hát mondom köszi legyen inkább délután 2. Ezután is felébredt éjjel és akkor esett le a Windows Update a ludas. Aktív órákat beraktam éjjelre és így kuss van. :) És ez felülírja a vezérlőpultos részt is, mert hiába hagytam az alap éjjel 2 órán, mégse ébreszti, mert az aktív órák beállítás nem engedi.

csicso82: bár gyorsak a mai gépek és böngésző is indul előző lapokkal, nekem kényelmesebb az altatás és azonnal ott folytatni

[ Szerkesztve ]

(#133256) Cs1csó válasza #86564352 (#133255) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is jó, nálam még soha sem ébredt fel a gép: hibernáció kikapcsolva, alvás sincs soha, mindig leállítom, szerintem ez a döntő hiába van karbantartás éjszakára ütemezve vagy az update, ha rendesen gyors indítás kikapcsolva opció mellett LEÁLLÍTOD gépet akkor nem fog bekapcsolni. Naponta pedig eleget fut, hogy bármikor megcsinálja amit akar.

(#133257) Marci112233 válasza King Unique (#133248) üzenetére


Marci112233
őstag

A frissítési segéd felrakta a 20H2-őt. Faramuci módon, mert szépen letöltötte majd telepítés után kiírta hogy ez kb 90 percig tart. Ez volt este 10 órakor. Mondom oké csináld. Újra is indult, de csak fekete képernyőm volt. Így ment egészen hajnali negyed 1 ig. A folyamat közben kétszer újraindult a gép magától, de több mint 2 óra fekete kép után fogtam és a ház főkapcsolóját nyomva tartva kikapcsoltam a gépet. Ma reggel indítom a rendszert és látom a start menü változott. Irány a gépház és a rendszer adatainál már a 20H2 szerepel.
Viszont a Windows.old mappa meddig marad meg? Így hogy az még fent van kevesebb mint 8GB hely van az 120-as SSD-men.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#133258) tibike8


tibike8
őstag

Ez fogadott most reggel :C

[ Szerkesztve ]

(#133259) BigManus válasza tibike8 (#133258) üzenetére


BigManus
addikt

hu, nem com

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#133260) tibike8 válasza BigManus (#133259) üzenetére


tibike8
őstag

Ugye, hogy vicces? :D
Persze a com-ot nyitom meg és arra írja ezt. De persze ha vállalom a 'kockázatot' tovább enged. Csak nem futottam még ebbe bele eddig.

(#133261) Jorus válasza King Unique (#133249) üzenetére


Jorus
nagyúr

Értem, hogy szerinted "mesebeli" és "rejtélyes", de gondolhatod, hogy nem unalmamban foglalkozom már megint a Win10 nyavajáival. :) Hogy mitől lehet "szétcsesződve" a rendszer, azt nem tudom, februárban lett új hardverre újonnan telepítve, és a múlt heti, hiba nélküli működési állapot óta nem történt hardver- vagy szoftverváltozás, driver frissítés, semmi, csak az automatikus windows upgrade-ek mentek fel. A win7-tel 10 év alatt nem volt annyi problémám, mint a Win10-zel 2 hónap alatt.
A tippeket köszi szépen, a repair installt megpróbálom első körben, aztán a refresht, majd ha semmi sem segít, akkor clean install.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#133262) bringasisti


bringasisti
őstag

Tudom amatőr kérdés de én nem tudom a választ. PC esetén ha pendrive van csatlakoztatva és közvetlenül írok rá akkor ha leválasztom a gépről a PC bármilyen adatot amit közvetlenül a pendrive- re írtam meg tud őrizni ?

BENEFON DELTA--------N8

(#133263) sz.j válasza bringasisti (#133262) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg akkor ha vágólapra mented, de ezt is csak a gép kikapcsolásáig.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#133264) Doky586 válasza bringasisti (#133262) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha meg akarod hogy őrizze akkor megőrzi.. :K
Pl. ne mozgasd, hanem másold át.. :U

Meg mit őrizzen meg? A tényt hogy átmásolt valamit név szerint naplóban, vagy a file tartalmát is?

[ Szerkesztve ]

(#133265) King Unique válasza Marci112233 (#133257) üzenetére


King Unique
titán

Egy teljes (nem Enablement Package) build upgrade hosszabb ideig is eltarthat, az nem meglepő. A hosszas fekete képernyő viszont nem éppen normális, de ha végül gond nélkül lefrissült 20H2-re a rendszer, akkor oké.
A Windows.old mappa a közvetlen in-place upgrade után nem újdonság, ami 10 nap után automatikusan törlődik, de akár előtte is törölhető manuálisan a megfelelő módon, erről is volt már szó itt többször.

[ Szerkesztve ]

(#133266) King Unique válasza Jorus (#133261) üzenetére


King Unique
titán

Az azért volt írva, mert roppant érdekes, hogy esetedben semmi nem oldotta meg, meg olyan módszerek, amik másoknál igen. Az meg ugye hw/sw környezet függvénye is, hogy kinél melyik Windowszal mennyi probléma van, vagy éppen nincsen semmi, meg nyilván a W10, illetve a 20H2 sem feltétlen produkálja azt mindenkinél mint esetedben. :)
Ha refresh alatt a linkelt útmutatóban lévő alaphelyzetbe állításra célzol, akkor annál csak a személyes fájlok tarthatók meg, más elemek nem, meg eltarthat egy ideig a művelet, ahol ha nem cél a C-n a személyes fájlok megtartása, akkor értelemszerűen mehet egyből a clean install.

[ Szerkesztve ]

(#133267) bringasisti válasza Doky586 (#133264) üzenetére


bringasisti
őstag

Lényege a dolognak hogy egy pendrive-ra közvetlenül összeírnám az összes jelszavamat, banki kontakt is bele értve és közvetlenül kinyomtatnám. Tehát ha az eszközt a PC ből kihuzom és később megtörik a gépet akkor hozzá tudnak jutni az adatokhoz vagy az sose kerül át SSD re ?

BENEFON DELTA--------N8

(#133268) King Unique válasza bringasisti (#133262) üzenetére


King Unique
titán

Ez valóban érdekes egy kérdés, mivel a másolásnál a pendrive csak a célmeghajtó, az adatok meg értelemszerűen a forrásmeghajtón (pl. belső HDD/SSD) vannak, onnan lesznek másolva és ott utána is nyilván megmaradnak.
A másik hozzászólásod alapján ha az a kérdés, hogy pl. a pendrive-on létrehozott szöveges fájlba mentett jelszavak a fájl bezárása és a pendrive eltávolítása után is hozzáférhetők-e a PC-n, akkor a válasz nyilván nem, meg pláne ha pl. restart is történik utána és a memóriában sem marad semmi. De ha pl. a böngészőben be van állítva a jelszavak mentése és megőrzése, akkor ott értelemszerűen megmaradnak, hacsak utólag nem lesz törölve az is.

(#133269) bringasisti válasza King Unique (#133268) üzenetére


bringasisti
őstag

Megnyitottam, a pendrive-ra közvetlenül írtam az SSD nem volt megnyitva . A böngészőbe olyan jelszavakat mentek amik ha megtörnék nincs gond velük.

BENEFON DELTA--------N8

(#133270) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Nem tudom volt-e már szó róla, ha igen akkor bocs :)

Újabb notiknál (11th gene inteles, és ryzen 4th) fordul elő, hogy a windows 10 telepítője nem látja a meghajtót a gépben, és nem tudom feltelepíteni.

Mi erre a megoldás?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133271) King Unique válasza SeniorTilla (#133270) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy ez a "nem látja a meghajtót a gépben" pontosan mit is jelent, pontosan milyen meghajtót, BIOS/UEFI-ben milyen opciók vannak beállítva, stb. Ha drivert hiányol - ami általánosan nyilván nem újabb noti és CPU függvénye - , akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#133272) Zoli1303 válasza SeniorTilla (#133270) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Szia nálam a VDM CONTROLLERT kellett kikapcsolni és utánna már látta és fel is települt rendesen. Egy Acer Aspire A515-56G-30W gépem van.

[ Szerkesztve ]

(#133273) SeniorTilla válasza Zoli1303 (#133272) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi a válaszokat. Én HP notikkal próbáltam, alap/gyári bios beállításokkal.

A bios boot oldalán UEFI OS van beállítva, de próbáltam más beállításokkal is, secure boot ki/be, stb. Igazából a bootolással nincs gond, a microsofttól oldaláról lett csinálva a pendrive, ami eddig minden más gépnél működött és működik most is. Csak az új generációsokkal nem megy.

Tehát: bootol rendesen, de amikor ki kellene választani, hogy melyik meghajtóra telepítsd a windows, akkor nem látja a gépben lévő SSD-t (amit a bisoban gond nélkül lát)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133274) Rica válasza Cs1csó (#133252) üzenetére


Rica
senior tag

A gyors rendszer inditas lehet az egyik opcio.
twofatcat: azt is megnezem, azt hiszem most reggel 8tol este 5ig
Koszonom a valaszt mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#133275) Marci112233 válasza King Unique (#133265) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudtam hogy hosszú lesz, de azt nem hogy csak fekete kép lesz és semmit nem fog kiírni. 90 percet írt azt bőven kivártam mert 2 óránál tovább ment, szóval így nyomtam le lesz ami lesz, és így is felment a 20H2, és eddig semmi problémát nem észleltem.
A mappa meg majd eltűnik akkor 10 nap után addig nem teszek fel úgy sem semmit aminek kéne a hely. Viszont ha jól alakul nemsokára az egész rendszert átklónozom egy Samsung 970EVO vagy annak Plus verziójú 250 vagy 500GB-os példányára.(Még mérlegelek, lépjem-e meg az M.2-es SSD-t)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#133276) King Unique válasza SeniorTilla (#133273) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válasz, az ott linkelt instrukciók mind megvoltak? :F

Csak mert látom a HP notebook topicban is javasolták a driver betallózását, ami nem újdonság és amúgy világosan le van írva, linkelve az előző válaszban, hogy ha drivert hiányol a telepítő, akkor mi a teendő, amiket ezek szerint még nem sikerült megnézned és kipróbálnod... :B Meg ugye normál esetben nyilván nem kell a Windws 10 telepítőjének semmilyen drivert betallózni a telepítésnél, max. ha a BIOS/UEFI-ben AHCI helyett RAID mód van beállítva, vagy Intel RST van, mint az előző válaszban, illetve az abban linkelt másikban lévő ugyancsak HP laptopos eset is szemlélteti. ;)

[ Szerkesztve ]

(#133277) SeniorTilla válasza King Unique (#133276) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Őszinte leszek: még nem néztem meg, most nincs is rá lehetőségem. De meg fogom, addig is köszönöm :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133278) vlevi


vlevi
nagyúr

Nahát, volt fordító a win10-ben?
Nem is tudtam.
Mindegy, ezentúl nem lesz....
[link]
Egészen pontosan fogalmazva, aki eddig használta, annak ezután is megmarad, de új gépre nem lehet már letölteni, mert el fog tűnni az áruházból.

(#133279) tixem


tixem
addikt

Sziasztok

Jelenség a következő: vatta új win10 telepítés, x570 tomahawk wifi deszka, ryzen 5800x, rx 6800 xt, 32gb corsair ddr4, seasonic focus plus platinum 650

Most értem a driverek, bios frissítés windows update stb stb telepítések végére. Tegnap este óta olyan bajom van, hogy a képernyőn össze vissza megejelnik ilyen sárgás árnyalat, mintha valami szemkímélő vagy valami éjszakai mód kapcsolgatna ki-be. Biosban és zárolási képernyőn jók a színek, illetve bejelenetkezés után is néhábny másodpercig. De utána besárgul az egész és nagyon ritkán lehet visszaimádkozni normális színre. Próbáltam az éjszakai mód kikapcsolássát illetve az erősségét lehúztam nullára, valamint próbáltam ezt is, de semmi javulás. Minden indítással újra előjön.
Előző pc-ben (fx 8320, m5a97 r2.0, ddr3 corsair vengeance) is ugyanez a videokártya + tápegység volt és szintén win10 a legújabb update-ekkel, de ott ezt nem tapasztaltam.

Valaki ötlet, hogy mi ez a jelenség? Találkozott már valaki ezzel? Köszi

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#133280) Tibro5 válasza tixem (#133279) üzenetére


Tibro5
senior tag

nem lehet hogy bekapcsoltad a windowsos hdr-t? nálam az okozott fura színeket

(#133281) volvoguy válasza King Unique (#133242) üzenetére


volvoguy
addikt

Na bocsi hogy nem ástam magam bele a témába, viszont amit linkeltél, ennyiért 12-13.000Ft már megéri. Köszi! :)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#133282) Jorus válasza King Unique (#133266) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, olvastam itt is és külföldi fórumokon is, hogy ezek a megoldások általában sikeresen orvosolják a problémát, de sajnos nálam egyik sem jött be, kikapcsolás majd indítás után 15-20 perc után újra megállt az explorer.exe. A repair install egyébként szintén nem oldotta meg a problémát, de az alapvetően az upgrade-ek visszavonásával, meg az OS belső függőségeinek rendezésével próbálja megoldani a fennálló problémát. Nálam szerintem valamelyik kliens oldali szoftver frissülhetett és annak az új verziója akad össze az OS-sel, és az nyírja le a start menüt, tálcát.
A clean installt mindenképpen szeretném elkerülni, 4-5 napba telt februárban, hogy minden eszköz és szoftver feltelepüljön, be legyen konfigolva, frissítve. Ezek jellemzően stúdió eszközök és szoftverek (hangkártyák, DAW-ok, samplerek, keverők, midi kontrollerek, szintetizátorok), valamint céges alkalmazások (vmware környezetek, térinformatikai szoftverek, SAP kliens, SQL és FireBird adatbázis szerverek).
Mivel múlt héten még hibátlanul működött minden, ezért tegnap Acronis-szal a teljes rendszermeghajtót felülírtam a múlt hét szerdai mentésből, azóta lekopogom, de minden rendben működik, a probléma megszűnt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#133283) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok! Kb egy hónapja valamelyik frissítés óta tapasztalom, hogy meló közben hirtelen óriásira nő ... az egérkurzor.
Lehet, hogy van valami billentyűkombináció, amit megnyomva aktiválom, viszont sehol nem találom dokumentálva ezt a fícsört.
Persze, ha szándékosan próbálgatom visszajátszani, hogy miket nyomkodhattam, úgy az istennek sem sikerül... :O :O :O
És kva idegesítő időnként hárompercenként előkotorni "Az egérmutató méretének és színének módosítása" kezdetű nótát.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#133284) movax válasza Dexter68 (#133283) üzenetére


movax
őstag

LSD, gomba? :)

[ Szerkesztve ]

(#133285) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Kissé hülye és láma kérdés...
Van a notebookomon hivatalos, jogtiszta win10 Home. Na, már most, ha váltani szeretnék a Pro-ra, akkor ugye olyan variáns nincs, hogy a különbözetet fizeti meg az ember? Vagyis hiába vettem meg a Home-t, akkor is ki kell fizetni a teljes összeget a Pro-ra?

(#133287) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Utóbbi 1-2 update óta a C:/ dokumentumok/ játékok setup mappái írásvédettek lettek, már csökkentett módban is próbáltam kínomban megszüntetni de sehogy sem megy, tudnátok esetleg segíteni valami okossággal?

A fő probléma, hogy a játékokban nem tudom mentenia beállításokat, már próbáltam mindent amit a redditen/ googlen találtam de semmi. :W

¯\_(ツ)_/¯

(#133288) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Nem annyira Techy ismerősöm megkeresett, hogy bizonyos dolgok ablakai bezáródnak 2-3 másodperc után.
Speciális rendszerbeállítások bezáródik. A Feladatkezelő nem, de az Erőforrásfigyelő abból nyitva, vagy pl Lemezkezelő, és Eszközkezelő igen. Lényegében a Legacy Windows dolgok... Emellett 1-2 egy két játék sem. De pl a parancssor, Pl Discord, Teamwiever mennek, szintúgy, mint a böngésző.

Nézegettem hátha valami netes találat van, megkaptam az SFC, meg 1-2 hasonló alap dolog ajánlását, ment egy-két kör resi, de semmi eredmény. Lefutott a defender 1 dolgot talált, annál olyan értelemben megakadt, hogy nem nézte a további lemezeket, pedig teljes ellenőrzés futott... Hitman Pro nem talált utána semmit. Pl. a SuperAnti-spyware szintúgy bezáródott 5 másodperc után.

Már odáig jutottunk, hogy Alaphelyzetbe állítás lesz, de az is bezáródott már az első opciónál.

Build szám: 19041.876 , 2004-es pro

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133289) ledgeri válasza ledgeri (#133288) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja és rendszervisszaállítási képek nem elérhetőek (Én úgy emlékszem hogy volt, de most nem mutat egyet sem)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133290) King Unique válasza ledgeri (#133288) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha az ilyen és ehhez hasonló szokásos javaslatok nem oldották meg, valamint biztosan nem is driveres (pl. VGA) probléma, akkor lehet próbálgatni az alábbit, ha nem opció a clean install.

How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

Ami nemrég le lett írva mit jelent, + ha a 20H2 upgrade helyett a jelenlegi 2004-es verzió megtartása a cél, akkor az innen letöltött 2004-es ISO-val kell elvégezni.

"Lefutott a defender 1 dolgot talált"

Nem derült ki, hogy mit és az megfelelően el lett-e távolítva. De ha össze van/volt vírusozva a rendszer, akkor nem meglepő az abnormális működés...

19041.870 a 2004-es verzió buildszáma jelenleg a preview frissítés nélkül, a 876-os nem világos milyen build. :))

Rendszer-visszaállítási pont lesz az, ahol nemrég volt arról szó, hogy a régi visszaállítási pontok X idő után törlődhetnek, ahogyan arról is, hogy biztosabb módszer a teljes rendszermentés lemezképfájlba.

[ Szerkesztve ]

(#133291) ledgeri válasza King Unique (#133290) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hiánypótlok: A találat HackTool:Win32/AutoKMS .ként szerepelt. Igen az SFC mellett a DISM is volt ellenőrizve. Cleanbootig még nem jutottunk el. És félre írtam .876 helyett .867

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133292) zsoltzsolt válasza #86564352 (#133286) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De ez az ár egy win10 prov ára, nem a különbözet. 44.999 Ft-ért lehet win10 Pro-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#133293) King Unique válasza ledgeri (#133291) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis "okosított" Windows 10, ahol ez esetben az is kérdés, hogy milyen, illetve honnan letöltött ISO-val lett telepítve, mert ha az is valami tákolt, akkor nincs miről beszélni és nem meglepő a probléma... Meg ez esetben lehet nem ártana egy clean install.

(#133294) King Unique válasza pRoject22 (#133287) üzenetére


King Unique
titán

(#133295) #86564352 válasza zsoltzsolt (#133292) üzenetére


#86564352
törölt tag

80 ezer forint a Pro, ha megnézed a Microsoft oldalát. Amikor te Home alól belépsz a linkelt felületre ahol felkínálja a Pro-t, ott mennyit ír ki neked?

(#133296) zsoltzsolt válasza #86564352 (#133295) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Most épp szórakozik és hibakódot ír...
Amúgy nem hinném, hogy megérne ennyit nekem a Pro.. bitlocker miatt gondolkodtam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#133297) ledgeri válasza King Unique (#133293) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi utal a .867 okosítására? Ott van 2-vel alatta a te linkednek, és alcímként hogy 2004... (Vagy csak a vírus találat?)

Egyébként meg első írásom óta kiderült, hogy vagy összefügg, vagy nem, de volt a probléma megjelenés előtt egy extenzív, és nem-törödöm billentyűzet törölgetés is... az esetlegesen felugró ablakok figyelembe nem vétele nélkül. Lehet ez bármyilyen összefüggésben, vagy sokkal esélyesebb egy "alvóvírus felébredés", mint egy random- kattintgatás-okézgatás - erre a tünetegyüttesre?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133298) King Unique válasza zsoltzsolt (#133285) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos és jogtiszta azt jelenti, hogy gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptop, vagyis UEFI OEM Key van. Vagy közvetlenül a Microsfttól, vagy hivatalos viszonteladótól vásárolt licenc, vagy olcsóbban ezen feltételeknek megfelelő használt szoftver, vagy netán az adott munkahelytől illetve cégtől, oktatási intézménytől kapott licenc. Egyéb esetben, egyéb forrásából beszerzett licenceknél, termékkulcsoknál viszont már nem feltétlen használható az előbbi két jelző...

A Microsoft Store-on keresztól megoldható a Home —► Pro upgrade, ami mint már linkelték az előbb 45 ezres különbözet ellenében megtehető. Ami reális, mivel a Microsoftnál a Pro Retail kiadás 80 ezer forint körül van, a Home pedig 45 ezer, azaz nem kell kifizetni a teljes vételárat. :) + 45 ezerért nem veszel te home user szinten Pro Retail kiadást, max. használt szoftver formájában, vagy 2 csoki áráért pár ezres, nem feltétlen jogtiszta termékkulcsot...

"bitlocker miatt gondolkodtam rajta."

Azt lehet úgyis, hogy telepíteni egy Pro kiadást, majd azzzal létrehozni a BitLocker-titkosítású kötetet, ami utána használható és olvaható Home kiadáson is. Vagy másik opció a Hasleo BitLocker Anywhere program telepítése Home kiadásnál, ami X napig ingyen tesztelhető, vagyis azalatt létrehozható a titkosított kötet. Vagy ingyenes alternatívaként ott van a VeraCrypt. Vagy ha modern laptop és van benne TPM chip, akkor adott az eszköztitkosítás lehetősége, ami Home kiadásnál is használható. :))

[ Szerkesztve ]

(#133299) Csupingo válasza ledgeri (#133297) üzenetére


Csupingo
veterán

Ebből kiindulva lehet akár bill. gond is. Kihúzta már, vagy próbálta másikkal?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#133300) ledgeri válasza Csupingo (#133299) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bill kihúzása melletti restart után is ugyanaz. Másik Bill rádugása után is ugyanaz.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.