Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133651) KaitouP válasza Fire/SOUL/CD (#133650) üzenetére


KaitouP
veterán

Köszi mindkettőtöknek, megpróbálkozok vele! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#133652) TXT válasza King Unique (#133631) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom ismet a segitseget sracok! :R

Mindenkeppen ujra kell telepitenem a Win 10 Pro-t, mert atom reg nem volt, s az uj gepnel nem is bannam, ha szuz rendszerre mennenek a driverek stb...
Elolvastam a linket is, amit a hozzaszolasba mellekeltel, a felet sem ertem igazabol :F
Na mindegy, majd lesz valahogy.

Plusz gyanitom az alaplapnak is kelleni fog majd egy BIOS frissites es lehet az M.2 NWMe tarolo is ker majd egy frissitest. Ezeket nyilvan majd akkor latom, amikor ossze lesz szerelve az uj konfig.

Meg egy kerdes a Win10 Pro masik konfigba valo aktivalhatosaga kapcsan.
Van jelentosege, szerepe, elonye, hogy az SSD-n, amit attennek a meglevo digitalisan aktivalt Winnel, hogy “Helyi fiokkent”, avagy a Microsoft fiokomhoz rendelve inditanam majd el az uj gepben?
Ugy ertem, melyikkel nagyobb az esely (ha van ilyen), hogy a hardvervaltozas vegett nem lesz gond vele?

Ha lama kerdes, elnezest a profiktol, nekem ez most feher folt egyelore!

Koszi a turelmet! :R

(#133653) King Unique válasza TXT (#133652) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után
How to reactivate Windows 10 after a hardware change

A Microsoft-fióknak, az ahhoz kapcsolt digitális licencnek lehet előnye az újraaktiválásnál, lásd a linkelt leírásokat. De nem feltétlen kötelező, illetve ha Retail típusú licenc, akkor az elvileg átvihető másik hardverre, + a telefonos automata ügyfélszolgálat is opció lehet, stb.

(#133654) peugeotmate válasza peugeotmate (#133647) üzenetére


peugeotmate
őstag

Erre ötlet esetleg?
Végigmentem ezen, még mindig ugyanott tartok. [link] Újra raktam a gépet és csupán néhány legális szoftvert telepítettem rá, de újraindítás után megint nem érzékeli a betűket amikor beírom.

meg

(#133655) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Alkalmazás crashelés miatt szeretném MS cikk alapján reinstallálni az ntdll.dll -t de az alábbi hibát kapom.tudnátok segíteni? sfc /scannow nem talált gondot

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#133656) Fire/SOUL/CD válasza peugeotmate (#133654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Eredeti/érintetlen telepítőt használsz vagy esetleg ilyen módosított lemezképet?
2. Pontosan mit takar a "csupán néhány legális szoftvert telepítettem rá", mik ezek a szoftverek? Azért kérdezem, mert lehet, hogy pont azok közt van a megoldás...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133657) mika55555


mika55555
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire illeszkedik a témához, de tud valaki esetleg olyan alkalmazást ajánlani a számomra, ami szöveges állományban található szövegrészekben egyezést keres? Az egyes mintákat komparálja és ha egyezést talál, akkor azt jelzi.

(#133658) hotkar válasza mika55555 (#133657) üzenetére


hotkar
aktív tag

Van erre szaktopik: Milyen program, ami...?

(#133659) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#133655) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A DLL fájlok azok amolyan függvénygyűjtemények, amelyek más DLL-ekben található függvényekre is hivatkozhatnak. Ez esetben is ez a hiba, mert a DllUnRegisterServer() függvény is egy másik DLL-ben, nevezetesen a jscript.dll-ben (C:\Windows\System32 mappában) található.
Ha maga fájl megvan(ha nincs, akkor gond van), akkor ezt is újra kell regisztrálni.

Mindezektől függetlenül, ha ilyen hibák tűnnek fel, akkor nem sok jóra lehet számítani a jövőben...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133660) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#133659) üzenetére


cintula187
addikt

jscript.dll C:\Windows\System32 mappában megvan.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#133661) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#133660) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy írtam is, azt is regsztrálni kell, ugyanúgy, ahogy az ntdll.dll-t. Ha sikerül, akkor fuss neki újra az ntdll-nek. Meglátjuk mi lesz az eredménye.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133662) petipetya válasza Fire/SOUL/CD (#130726) üzenetére


petipetya
nagyúr

Fire/SOUL/CD és pity-putty köszi a neveteken elérhető posztokat :R HP laptoppal rákerestem a problémára, és a hozzászólásotokkal már könnyedén el tudtam indulni a megfelelő irányba.

Nálam az alsó "Intel Rapid Storage Technology Driver" nevezetű drivert kellett letölteni, kicsomagolni a pendrivera, majd az IRST / F6 mappát betallózni, ahol a felső drivert kellett kiválasztani a kettő közül.


Utána már egyből érzékelte az SSD-t a pendriveos Win10 telepítő, és lehetett particionálni. Előtte kíváncsiságból felpattintottam egy Ubuntut a penről, azzal nyilván nem volt ilyen gond - csak hogy lássam, valóban benne van-e az adathordozó a gépben.

"nincs rá lezsóidő"

(#133663) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Windows 10 home oprendszer van a tabomon és szeretném visszaállítani a PDF ikonjaim
képét úgy, hogy ne így jelenjen meg, hanem a tartalma:

Sajnos a beállításokban ez a rész nem működik:

Új ötlet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#133664) Sub-ZeRo válasza makoss (#133663) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv.
A .pdf kiterjesztésnek adj meg egy pdf fájl olvasót, mint például sumatrapdf vagy valami hasonló. Alapértelmezett programoknál állítsd be és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#133665) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Tudnatok segiteni abban hogy hol es mit kell beallitani win10ben hogy a hdd menjen alvo modba es csak akkor kapcsoljon be ha negnyitok rola egy fajlt?

Jelenlegi beallitasaimban kikaocsol devrandom idokozonkent feporog magatol.

(#133666) --Disztroj-- válasza sakal83 (#133665) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Speciális beállításoknál találhatsz usb és hard drive altatási opciókat

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#133667) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ha már Energiagazdálkodási lehetőségek. Nem látom laptop esetében a fedél lehajtására és a bekapcs gombra vonatkozó beállításokat. Ezek korábban itt voltak :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#133668) Parallaxis válasza makoss (#133663) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezt elvileg a Windows nem tudja.

Ha a PDF nézőképét akarod látni, akkor ahhoz Adobe Acrobat kell és annak a beállításainál tudod bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#133669) petipetya válasza tylerddd (#133667) üzenetére


petipetya
nagyúr

Start menü / beirod: energiagazd / energiagazdálkodásnál további energiabeállitások / a főkapcsoló funkciójának megadása

"nincs rá lezsóidő"

(#133670) tylerddd válasza petipetya (#133669) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Én eddig mindig itt állítottam, de úgy néz ki kikerülhetett valamelyik frissítéssel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#133671) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.az mitől lehet,h egy laptopról működik a remote desktop egy pc stikről nem.A sticknél azt írja ki mindig,h lejárt a jelszó.:(

(#133672) tordaitibi válasza sakal83 (#133665) üzenetére


tordaitibi
veterán

Errol mar volt elharapozo vita.
Nekem volt.olyan green szerias hdd ami Linux alatt is random fel-felporgott, es ezt semmivel nem lehet befolyasolni, ilyen a firmvare a hdd-n.
Vagyis nem mindig az os a hibas.

(#133673) Geth válasza tordaitibi (#133672) üzenetére


Geth
addikt

ezt semmivel nem lehet befolyasolni, ilyen a firmvare a hdd-n.
Volt ilyenem, quietHDD-vel sikerült, az szépen átállította az APM vagy AAM-et (már nem tudom melyiket kellett). Persze autorunba kellett tenni.

(#133674) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Biztosan volt már téma gondolom, kicsit próbáltam a hibára keresni, nem sok eredménnyel. Van 3 gép itthon, egy dell 3020, egy összerakott (asrcok b250-hdv lap) és egy asus laptop. Vettem a gyerekeknek 3 db mikrofonos fülest, az online oktatáshoz, semmi különös egy olcsó cucc (de biztosan működnek). Az a problémám, hogy a mikrofon nagyon hektikusan működik akármelyik gépen próbáltam. A két asztalin külön windows verzió volt (20h2 a nagy gépen, a másikon az előbbi verzió, már nem emlékszem). Próbáltam mindent, drivereket frissíteni mindegyiken, de semmi javulás, egyszer működik, máskor nem, ha áttettem az alapértelmezett eszközt a keverőre, majd vissza, akkor megjavult, utána megint nem... Talán annyit figyeltem, meg, hogy ha bedugva indítom újra, akkor jó addig amíg ki nem húzom megint. Egyszerűen nem jövök rá hogy mi lehet a hiba, de több helyen is olvastam, hogy a win10 nem igazán kezeli jól ezeket a hang-dolgokat.
Van valakinek tippje, hogy mit tudok még tenni? Már ott tartok, hogy valami usb-s fülest kéne vennem...
Köszönöm előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#133675) Geth válasza Flowtation (#133674) üzenetére


Geth
addikt

Itt teljesen jól kezeli, lehet mégis driver lesz :)

(#133676) Flowtation válasza Geth (#133675) üzenetére


Flowtation
őstag

tegyek akkor régebbi verziót fel esetleg? Ha azzal jó lesz, akkor azt hogyan tudom elérni, hogy nem frissüljön és a win se akarjon sajátot feltenni? Már ha lenne ilyen.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#133677) makoss válasza Parallaxis (#133668) üzenetére


makoss
veterán

Köszi Parallaxis, Sub-ZeRo jó lett! :K :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#133678) Redneck


Redneck
veterán

A KB5001337 frissítés telepítése óta, elkezdett kékhalálozni a rendszerem. Hogy tudom törölni, ha a telepített frissítéseknél, nincs ilyen opció?

A cikkben említett, másik csomagot, nem látom a listán, az előző frissítés KB5001406.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#133679) King Unique válasza Redneck (#133678) üzenetére


King Unique
titán

How to View Windows Update History in Windows 10
How to Uninstall a Windows Update in Windows 10
How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10
How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10

Frissítés eltávolítása nemcsak a gépházban / vezérlőpultban oldható meg, hanem parancssorban és WinRE környezetben is. Ha megtörtént, akkor pedig lehet átmenetileg szüneteltetni vagy elrejteni, lásd a linkelt útmutatókat.

A KB5001330 számú frissítést persze hogy nem látod a listában, mivel az 2004 és 20H2 verziókhoz lett kiadva, ellenben esetedben 1909 van, az utóbbihoz való a KB5001337, a KB5001406 pedig csak egy SSU. :B Apropó 1909-es verzió, annak a támogatása a Home és Pro kiadásoknál májusban végét ér és ennek okán értelemszerűen újabb verzióra kellene váltani a további támogatáshoz.

Egyébként a cikkben ez a "bizonyos konfigurációkon", meg hogy pontosan milyen csillagállás kell a problémák jelentkezéséhez, szokás szerint még véletlenül sincs leírva és nem derül ki... Na mindegy, használok 1909 és 20H2 verziókat is, mindkettőre telepítve lett nemrég az áprilisi CU, de a leírtakat eddig nem sikerült tapasztalni és ennek okán a frissítés sem lesz eltávolítva. :N

[ Szerkesztve ]

(#133680) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Valami új frissítés miatt tűnt el a normális asztal? Egy programot sem tudok normál méretűre csökkenteni teljes képernyőről vagy ha igen elkezdi megosztani a képernyőt.

Vissza lehet állítani, hogy úgy működjön az ablak kicsinyítése, mint korábban?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#133681) Atomantiii válasza Atomantiii (#133680) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ja megvan, valahogy átkapcsolt táblagép módra.

(#133682) PitLee válasza Redneck (#133678) üzenetére


PitLee
őstag

Milyen öreg a vasad ?
Az enyém egy i5 Z77 HD7870 és jól működik a 20H2,
de volt itt pár napja aki H67-en upgradelt 20H2-t és neki is pozitív volt a véleménye az új verzióról #133509
Úgyhogy ha egyéb ok nincs lehet nem vissza hanem előre felé kell menekülni : )

[ Szerkesztve ]

(#133683) Redneck válasza King Unique (#133679) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a linkeket! Megnézem mit tehetek. 1 évvel el van csúsztatva a fő verzió frissítése, ezért van így.
Csak azt tudom, hogy eddig nem volt BSOD, most meg kétszer is volt, szinte idleben, és szembe jött velem a cikk.

PitLee:
4790, B85 lap, az adatlapomon van. Nem menekülök semerre, ha frissít, majd azt használom, valószínűleg nem lesz gond.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#133684) KisApám


KisApám
addikt

USB-ről akarok telepíteni egy szűz Windows 10-et.

Hogyan lehet USB-re csinálni hozzá telepítőt?
Windows oldaláról valahogy?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#133685) King Unique válasza KisApám (#133684) üzenetére


King Unique
titán

A honnan és hogyan kérdésre lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.

(#133686) Doky586 válasza KisApám (#133684) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] vagy [link]

(#133687) ethical


ethical
újonc

Sziasztok!
Win 10-ben hogy tudom átállítani a nyelvet magyarra?
Már minden létező helyen átállítottam de mégsem történik semmi...
Az Apps & websitesnél nem állítódik át, hiába állítom be magyarra.
A Speech-nél pedig nem lehet kiválasztani, csak angol nyelv van..

"Minden sikeres férfi mögött áll egy orbán viktor"

(#133688) King Unique válasza ethical (#133687) üzenetére


King Unique
titán

A megjelenítési nyelv beállításainak kezelése Windows 10-ben
Útmutató - Windows 7/8.1/10 magyar nyelv telepítése (magyarítása)
How to Add a Language in Windows 10

Vagyis látható a linkelt leírások, útmutatók alapján, hogy nyilván megoldható az utólagos magyarítás is. Ha esetedben nem, akkor vélhetően azért, mert nem megfelelően csináltad, + szükség esetén nem jelentkeztél ki-be, vagy indítottad újra a rendszert stb., ilyen egyszerű... :B

[ Szerkesztve ]

(#133689) ethical válasza King Unique (#133688) üzenetére


ethical
újonc

Köszönöm a segítséget! :)
Valóban restartolni kellett.
Van azért ettől intelligensebb rendszer is ahol vagy azonnal átvált a kiválasztott nyelvre, vagy legalább az a nyomorult kulcsmondat magyarul van leírva. :)

"Minden sikeres férfi mögött áll egy orbán viktor"

(#133690) King Unique válasza ethical (#133689) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság, hogy ilyenkor a beállítások érvénybe léptetéséhez ki-be jelentkezés, vagy újraindítás szükséges, ez a korábbi Windowsoknál is így ment, valamint írta/írja/írja is a rendszer. :)

Szívesen!

(#133691) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Ma hoztam el egy új gépet.
Windows10 64bitet telepítettek rá.
Újraindítás nem müködik utána csak fekete képernyő..
Ha kikapcsolom áramtalanítok és várok 5percet utána müködik újra minden.. :D :o
Bárkinek bármilyen ötlet? Merre induljak el? Hardveres lesz gondolom a baj? Ssd esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#133692) Csupingo válasza PlatiaAmos (#133691) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg tegyél egy próbát a gyors rendszerindítás kikapcsolásával.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#133693) PlatiaAmos válasza Csupingo (#133692) üzenetére


PlatiaAmos
tag

nem jo sajnos :(

(#133694) King Unique válasza PlatiaAmos (#133691) üzenetére


King Unique
titán

Hol, a PC boltban / szervizben, milyen ISO-val és milyen kiadást (Home/Pro/egyéb) + milyen verziót (20H2/egyéb), driverek rendben vannak, a rendszer naprakészre lett frissítve, milyen egyéb szoftverek (pl. 3rd party antivírus program) lettek még telepítve, BIOS szükség esetén frissítve lett, hardverek (pl. RAM, tápegység, HDD/SSD) rendben vannak és nincsen hardverhiba, stb. :F
Az említett gyorsindítás meg alapesetben pont hogy leállítás-indítás esetén okozhat esetlegesen (már akinél) problémát, nem újraindításnál, amikor eleve teljes leállítás történik.

[ Szerkesztve ]

(#133695) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Olyan problémám van hogy előszőr egy win7-et telepítettem egy hddre.
Majd vettem egy nwme ssd-t de a win7 nem latta. Felraktam a win 10 az ssd-re.
Inditásnál mindig megkérdezi melyiket inditsam. De a hdd-t most szertném eltavolítani, de nem tudom mert nélküle nem indul a win10!
Már szétolvastam a szemem a témát keresgélve hogy oldhatnám meg a bajomat, de nem birom megcsinálni.
A windows helyreállítás , javítás nem müködik usb-ről próbáltam de nem megy.
A biosban látom hogy a boot manager a hhd-n van.
Hogy lehet ezt megoldani hogy a hdd nélkül is induljon a windows10 az ssd-ről?
Köszönöm

(#133696) King Unique válasza morgonc83 (#133695) üzenetére


King Unique
titán

A nem megfelelő telepítés eredménye miatt került a HDD-re a rendszer számára fenntartott partíció, amiről már volt szó itt többször (példa)...
Ha BIOS/MBR, más néven Legacy/CSM szerinti telepítés, akkor annál utólag viszonylag egyszerű lehet a rendszerindítás javítása pl. ezzel a módszerrel. Ha UEFI/GPT szerinti, akkor ott viszont macerásabb és problémásabb lehet, meg az utóbbinál a C mellett legalább egy EFI-rendszerpartíció (ESP) is szükséges (utólag annak létrehozása) a rendszermeghajtóra. De ha friss telepítés a W10 az SSD-re és még nincsen belakva, akkor adott a clean install lehetősége is, illetve lehetőleg az előbb linkelt módon, modern hardvernél értelemszerűen UEFI szerint, + ha már eddig sem sikerült odafigyelni a telepítésnél erre, akkor most biztos ami biztos alapon a telepítés idejére letiltani UEFI-ben a HDD-t, vagy akár fizikailag eltávolítani, ha úgyis az volt a cél.
A W7, annak standard (eredeti, nem mókolt) telepítője meg ugye alapjáraton nem kezeli az NVMe SSD-ket, alapból külön drivert igényel stb., annál nem meglepő, ha a telepítésnél nem listázta ki. Meg manapság amúgy sem feltétlen kellene muzeális W7-et telepíteni, ami lakossági vonalon ugye több mint 1 éve már EOL.

[ Szerkesztve ]

(#133697) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
FHD felbontású 14-es laptopom van. 125%-os méretezés van beállítva, amire írja is a Windows, hogy előfordulhatnak hibák. Nekem rendszeresen kifagy egy két alkalmazás, összeomlik, nem élesek a betűk stb. 100%-on jó, de nagyon apró minden, így a betű méreteket 25%-al növeltem, így ok. Viszont ha monitorra kötöm, ugyan úgy megmarad a betű nagyítás, itt viszont túl nagy :)
Meg lehet oldani, hogy ha monitorra kötöm, akkor álljon vissza az eredeti betűméret?

(#133698) Nite


Nite
őstag

sziasztok! egy asus laptopra probalok felszenvedni egy win10-et, teljesen sikertelenul, a telepito elso ujrainditasa utan mar nem tolt be a telepites folytatasa a hdd-rol sot, mar magat a telepitot sem tudom elinditani pendrive-rol csak ha resetelem a biost :/

kiprobaltam egy asztali gepben a hdd-t, hatha annak van gondja, termeszetesen tokeletesen mukodott, viszont valamit nem ertek: media creation tool-al keszitettem a telepitot, a notebookban nem ker serial-t es nem ajanlja fel, hogy valasszak windows verziot (home, pro, stb...) viszont ezen a proba telepitesen amelyet az asztali gepen csinaltam ott ezek a lepesek is elojottek

pls help :(

Paid my dues!

(#133699) Doky586 válasza Nite (#133698) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"telepito elso ujrainditasa utan mar nem tolt be"
Hát mit csinál..?
Gép típusa?

[ Szerkesztve ]

(#133700) Nite válasza Doky586 (#133699) üzenetére


Nite
őstag

szia! igy nez ki a dolog: [link]

asus x556u

Paid my dues!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.