Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122601) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!

Win 10 Pro 2004

A mikrofonom valami oknál fogva nem működik a Dell Precision 3541-ben.
A Win. hibaelhárító üzenete: "A hangszolgáltatások nem válaszolnak. Nem lett kijavítva."
A Dell teszt nem talál hibát.

Driverek eltávolítása, telepítése megvolt.
Wawe Maxx Audio eltávolítása megvolt.
Mit lehet még tenni ezzel?

(szürreálisan sok probléma egy géppel...Pls.... no more...)

(#122602) King Unique válasza Hegyirabló (#122600) üzenetére


King Unique
titán

Ha utólag tényleg nem piszkáltad, akkor a személyes helyett szervezeti használatot állítottál be a telepítésnél, mert más oka nem nagyon lehet.

Nem tudom, nálam naprakész és normálisan lefrissített W10-nél nem sárgul be, érdekes milyen dolgok vannak itt egyeseknél. :D De itt ugye még a W10 pontos verziója (2004?) sem derült ki, meg hogy az mennyire naprakész, stb.

(#122603) kretenallat


kretenallat
senior tag

Üdv!
Laptopban a rendszer egy 120GBs mSATA SSDn van, mellette egy 2,5 colos HDD.
Az SSD betelt, kb frissítésekkel meghízott a rendszer vagy nem tudom, mert nem találok méretesebb fileokat rajta.
SSDt szeretnék cserélni, de nem tudom, hogyan tudnám megoldani a mSATA -> mSATA migrációt, nincs olyan gépem, amibe kettőt be tudnék dugni egyszerre. Van pár program telepítve, aminek az újratelepítése gondot okozna (licensz kulcsok), így nem szívesen telepíteném nulláról.
Segítsetek, ha tudtok, köszönöm!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#122604) Cs1csó válasza kretenallat (#122603) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is a TreeSize Free-vel nézd meg MI az ami foglalja a helyet, nem kellene betelnie ha csak a Windows és az általános telepített programokat tárolod az SSD-n (játékokat is pl. a HDD-re telepíted, adataidat is a HDD-n tartod)

A Windows programokkal akár update-ekkel stb. 30-40GB-nál nem foglal többet.

(#122605) Hegyirabló válasza King Unique (#122602) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát, éjszaka raktam fel, Media Creation Toolsszal, 2004 változat, build szám is stimmel. :) Akkor ez megint egy szokásos bug lenne?

Aquila non captat muscas.

(#122606) pokmky válasza ElektrikusDE (#122599) üzenetére


pokmky
tag

Igazából tökmindegy, mindegyik SB0460, ami a masinámban van az gamer, a műhelygépben van music. :)

Vagy fordítva. :DD

[ Szerkesztve ]

(#122607) Doky586 válasza kispx (#122581) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült már..?
Vagy problémába ütköztél..? Mibe? [itt] vagy [itt] ?

"A cél egy tiszta Windows lenne."
Akkor ne frissítgess, hanem dózerolj le mindent és telepítsd újra: [link]
Az aktiváltság megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#122608) Doky586 válasza kretenallat (#122603) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A beépített lemezkarbantartót futtasd admin módban először.

(#122609) King Unique válasza Hegyirabló (#122605) üzenetére


King Unique
titán

Ha ténylegesen nem volt folyamatban frissítés, újraindítás stb. is megvolt, akkor lehet, bár én nem tapasztaltam eddig a 2004-es verziónál.

(#122610) Sanyi52 válasza King Unique (#122566) üzenetére


Sanyi52
tag

Köszi, de lehet félreérthetően fogalmaztam: A windows el sem indul, csak a kék képernyő van a hibaüzenettel.
(A tulajdonos csak annyit mond, hogy a kék képernyő egyik napról a másikra jött elő és semmit nem csinált a laptoppal. Már én is gondoltam már arra, hogy valamit mégis csinált.)
Megpróbáltam egy telepítő dvd-vel a speciális rendszerindítási módszereket is, itt csak annyit tudtam meg, hogy Windows 10.0.10240 a verziószám és hogy a HDD zárolva van.
Most még kínlódok.

(#122611) gerner1 válasza King Unique (#122609) üzenetére


gerner1
veterán

Sorry, DEL.

[ Szerkesztve ]

(#122612) King Unique válasza kretenallat (#122603) üzenetére


King Unique
titán

A bruttó 120 GB-os SSD alapesetben bőven elég lehet a W10-nek, nálam egy olyanon W10 + Linux dual-boot van és simán elfér a 2 OS + még közös adatpartíció is van. Szóval ha nálad betelt a 120-as SSD, akkor az a saját felhasználói szokásaid, illetve az utólag telepített programok + a C-n tárolt egyéb fájlok tárhelyszükséglete miatt lehet, mintsem natúrban, "üresen" a rendszer által lefoglalt terület miatt.
Amúgy meg ott van a gépházban a tárhelyhasználat, valamint olyan speciális célprogramok, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat, azok megmutatják pontosan mi és mennyit foglal. Valamint ha eddig nem futtatad még soha, akkor első körben nem ártana a lemezkarbantartó futtatása, + a gépházban ott van a Tártetületsegéd, amivel akár automatizálható is a szükségtelen fájlok törlése. Továbbá a a lemezterület felszabadítása a Windows 10 rendszerben leírásban vannak egyéb javaslatok is.

A klónozáshoz nem is feltétlen kell egyszerre mindkét SSD-nek a gépben lennie helyileg (mSATA) csatlakoztatva, egy egyik, pl. a célmeghajtó csatlakozhat akár USB-n is. Majd utána megcserélni a kettőt, a célmeghajtót - amire klónozva lett az OS - betenni a gépbe.
Másik megoldás a mentés-visszaállítás, azaz a Windows 10 és a szükséges partíciók lemezképfájlba mentése, ahol a cél akár egy külső HDD is lehet. Majd utána kivenni a régi SSD-t a gépből, betenni a helyére az újat, bebootolni pendrive-ról az előzetesen elkészített Macrium Reflect WinPE/WinRE változatát, csatlakoztatni a külső HDD-t és betallózni róla a mentést, majd mehet a visszaállítás sz új SSD-re. Vagy másik opcióként akár a Windows 10-ben lévő beépített eszköz is tud ilyen lemezképfájlba mentést és visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#122613) King Unique válasza Sanyi52 (#122610) üzenetére


King Unique
titán

Most itt azért nem teljesen mindegy, hogy ez a 10240-es buildszám magához a W10 telepítőhöz tartozik, vagy a HDD-n lévő Windowshoz. Meg amúgy jó régi, ez még a kezdő, 1507-es verzió buildszáma (ami max. LTSB vonalon támogatott már), az aktuális 2004-esnél 19041.
Ha BitLocker / egyéb által le van kódolva a HDD és nem ismert a helyreállítási kulcs, akkor az úgy problémás lehet.

(#122614) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy elég a virusírtó, meg a tűzfal, ami alapból a win-be van, vagy nem árt még a külső sem, mondjuk nod32?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#122615) Pyttawrx válasza varmi2 (#122614) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ha pl nem bankolsz rajta, akkor elég + az ublock origin (reklámblokkoló)

(#122616) betyarr


betyarr
veterán

sógorom vett ezekből a foxmobilos licenszekből egyet (home) de a win nem fogadta el.küldtek egy másik kulcsot,azt se fogadta el.vadi új gép,vadi új win.mi lehet a gebasz?

[ Szerkesztve ]

(#122617) Pyttawrx válasza betyarr (#122616) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért nem? Mit ír?

(#122618) King Unique válasza betyarr (#122616) üzenetére


King Unique
titán

A licencnek megfelelő Windows 10-kiadás (Home) van telepítve, azt próbálják vele aktiválni? Mi a pontos hibakód, miért nem lehet aktiválni? Pontosan milyen termékkulcsok ezek, pl. a ShowKeyPlus mit mutat rá? Azt meg meg sem kérdezem, hogy aktív internetkapcsolat van-e, mert anélkül nem fog menni az aktiválás, de gondolom az csak van. :D
Amúgy lehet akár a küldött termékkulcs is rossz, pláne ha valami utólag visszavont/letiltott jó kis volume MAK (példa)... :))

(#122619) betyarr válasza Pyttawrx (#122617) üzenetére


betyarr
veterán

ezt dobja:

King Unique: azért annyira nem vagyok láma,hogy home kulcshoz,home-ot wint telepítsek,vagy hogy legyen net az aktiváláshoz :U

[ Szerkesztve ]

(#122620) bon válasza betyarr (#122619) üzenetére


bon
őstag

Úgy néz ki már használt kulcsot adtak el.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#122621) betyarr válasza bon (#122620) üzenetére


betyarr
veterán

az újraküldött kulcsot sem fogadja el.visszaküldik a pénzt.
kicsit érdekesnek tartom a dolgot,ezért dobtam be ide,hátha van vmi tapasztalata/ötlete vkinek.

(#122622) Pyttawrx válasza betyarr (#122619) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Már használt a kulcs(ok).
nincs ezen semmi érdekes ezeknél az olcsó kulcsoknál
regények vannak itt erről. Szürkezónás/fekete kulcs

[ Szerkesztve ]

(#122623) betyarr válasza Pyttawrx (#122622) üzenetére


betyarr
veterán

faxa.akkor ez sem számítana legálisnak ezek szerint?pedig még számla meg tanúsítvány is van hozzá.de úgy látszik felejtős a dolog.

(#122624) King Unique válasza betyarr (#122619) üzenetére


King Unique
titán

Csak gondoltam rákérdezek biztos ami biztos alapon, mert volt már rá itt a fórumon több példa, mármint hogy a kiadás nem stimmelt. :D

A linkelt leírásban ott van a 0xC004C008 hibakód lehetséges oka és arra a javasolt megoldás, ha esetleg még nem olvastad volna el:

Ha jelentős hardvermódosításokat hajtott végre az eszközön (például lecserélte az alaplapot), és rendelkezik a megfelelő termékkulccsal, próbálja meg telefonon keresztül aktiválni a Windowst. A tálca keresőmezőjébe írja be az SLUI 04 kifejezést, válassza az SLUI 04, elemet, majd a Windows aktiválásához kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat. A Windows 10 1607-es vagy újabb verzióinak hardvermódosításokat követő újraaktiválásáról további információt A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után című témakörben talál.

Vagyis a gépházban a hibaelhárító mellett a telefonos újraaktiválást még meg lehetne próbálni, aztán hátha. Ha az sem megy, akkor újfent ennyit az olcsó termékkulcsokról...

[ Szerkesztve ]

(#122625) Sanyi52 válasza King Unique (#122613) üzenetére


Sanyi52
tag

Köszönöm! Erre, hogy a BIOS a HDD, illetve a DVD tartalmát listázta, nem is gondoltam.
A tulajdonos ma azt mondta, hogy talán a Win 10 Education van rajta, amit a Win 8-ról frissítettek. Hát próbálgatok.

(#122626) Cs1csó válasza varmi2 (#122614) üzenetére


Cs1csó
félisten

A géphasználati szokásaidtól is függ. Ha korábban használtál fizetős védelmet és a mellett is csak ritkán volt vírusriasztásod akkor elég lehet. (nekem évek óta nem volt komolyabb)
Pár kiegészítéssel:
- adataidról, vagy akár a teljes rendszerről legyen mentésed
- ahogy írták használj a böngészőben Ublock Origin
- legyen a rendszered és a programjaid is naprakészek

(#122627) Pyttawrx válasza betyarr (#122623) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#122628) liszi70 válasza Pyttawrx (#122615) üzenetére


liszi70
nagyúr

'ha pl nem bankolsz rajta, akkor elég"

Ezt már többedjére olvasom tőled, de emlékezetem szerint még egyszer sem indokoltad meg. "Bankoláshoz" szerinted miért nem elég a defender?

(#122616) betyarr Ne add fel, lehet pechetek volt, de van az "olcsó kulcsok" között is tökéletesen működő. (Sokkal inkább érdemes próbálkozni, mint listaárat fizetni a ms-nak. :) ) Légyszi, nézd már meg, hogy ez a kis portable progi mit ír ki a küldött kulcsokra?

[ Szerkesztve ]

(#122629) Pyttawrx válasza liszi70 (#122628) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Régi "ismerős" :)
Szia!
Elég bugos a defi. Nyilván egyik védelem sem tökéletes.
Én kaspersky-re fizetek elő, mert van külön pénzügyi része is, amit jól is lehet használni.
Elégnek tartom a defendert, ha átlaghasználat mellett, de ha már sok pénzügyi tranzakció van akkor a defender nem sokat ér.
Igazából ennyi az ok
Ugye mikor jön a kérdés melyiket használja stb..... a saját véleményem szerint ugymond mindegy, mert az egyik x a másik y dologban van előrébb, de bármelyik mellett bejöhet vírus, ezért is mondom azt, hogy bőven elég a defender.
A legjobb védelem, ha óvatos vagy, (mert ha nem akkor nincs az a vírusírtó amelyik megvéd) és van rendszeres menrtésed a fontosabb dolgaidról

(#122630) Zoz válasza betyarr (#122619) üzenetére


Zoz
őstag

Ez bizony használt... a telefonos aktiválást még meg lehet próbálni, kattints rá, ott kapsz egy hosszú azonosítót ami kell majd az automatának. Ha nem változott a menürendszer, akkor ez a menete:
06-1-267-4636
Adatvédelmi szöveg: 1/2
Otthoni felhasználók: 1
Szoftveraktiválás: 1
Adatvédelmi szöveg: 1/2
Windows aktiválása 1
Windows 10: 1
Ha előzőleg frissített: 2
Amikor első alkalommal telepíti...
ha aktiválandó termékkulcs van: 2
Aktiválni próbálta, hibakódot kapott: 1
Azért kell újra aktiválni, mert hw változás történt: 1
Hibakódok :
7001: 1
A071: 2
F00F,C008: 3 (ez szokott lenni)
egyéb:4
Nyitva van az aktiválási ablak: 1
Telepítésazonosító megadása
Hány gépre van telepítve? 1
Megerősítési azonosító megadása

(#122631) Geth válasza Pyttawrx (#122629) üzenetére


Geth
addikt

Elégnek tartom a defendert, ha átlaghasználat mellett, de ha már sok pénzügyi tranzakció van akkor a defender nem sokat ér.
Mi a korlát a tranzakciók számára vonatkozóan, aminél még elég a Defender?
(omg, még leírni is fájt ekkora ökörséget)

(#122632) Pyttawrx válasza Geth (#122631) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont azt írtam, hogy nem elég.
Értelmezd amit írtam, aztán válaszolj :W

(#122633) mpo válasza Geth (#122631) üzenetére


mpo
veterán

Maximum havi 15. :D
Ezért használok AVG-t sok-sok éve.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122634) mpo válasza Pyttawrx (#122632) üzenetére


mpo
veterán

Jól értelmezte.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122635) Pyttawrx válasza mpo (#122634) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csk kötözködik, mint általában. Nyilván nem fogom leírni, mint egy hülyegyereknek ha havonta, vagy 2 havonta 1x végzel pénzügyi tranzakciót, akkor arra lehet elég.....
Világosan le van írva az is, ha (sok) RENDSZERESEN bankolsz, ami mindegy hány alkalom. Értelmezés még mindig

[ Szerkesztve ]

(#122636) Geth válasza Pyttawrx (#122635) üzenetére


Geth
addikt

Tehát a Defender havi 1 tranzakciónál véd, de ezután kikapcsol 1 hónapra?
Hogy van megvalósítva benne ez a funkció? Elég sokféle módon lehet bankolni, érdekelne hogyan valósították ezt meg.

(#122637) mpo válasza Pyttawrx (#122635) üzenetére


mpo
veterán

Ezt pár napja már leírtam máshol:
Orvos barátomnak mondtam, hogy az a navigációs app amit használ, az nincs a play store-ban, pedig onnan kellene beszerezni.
Ott is szokott a Google rendet rakni és kivág jó sok appot, ami cselesen átment a szűrőn.
A válasz: Nem érdekli.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122638) Pyttawrx válasza Geth (#122636) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, ezt hámoztad ki belőle: "Tehát a Defender havi 1 tranzakciónál véd, de ezután kikapcsol 1 hónapra?"..... gratula. :R
És még én írok ökörséget. Szép napot

(#122639) UnSkilleD válasza Pyttawrx (#122635) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de mi különbség 1-2 bankolás meg sok között? azért közöködik mert semmi értelmes érvet nem írtál, amit írtál azt színtiszta hit vagy megszokás alapon írtad, ami nem csoda hogy néhány embernek nem elég...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#122640) mpo válasza Pyttawrx (#122638) üzenetére


mpo
veterán

Amit írtál, abból ez a kérdés logikusan következhet.
Sajnos, nincs igazad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122641) Pyttawrx válasza UnSkilleD (#122639) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor csak hogy másnak is világos legyen, itt , amire vonatkozott a válasz: [link]
kiemelem ha pl nem bankolsz rajta, akkor elég.Remélem mindenkinek világos mostmár!
Tessék korábbi hsz-t is olvasni, meg értelmezni, köszönöm. :D
Néhány embernek nem elég? akik nem akarják érteni max!

(#122642) Pyttawrx válasza mpo (#122640) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R Én kérek elnézést :R :W

(#122643) Geth válasza Pyttawrx (#122641) üzenetére


Geth
addikt

A jövőben jelezd kérlek a hsz-eidnél, hogy melyik részét kell figyelmen kívül hagyni egy korábbi hsz-ed kedvéért. Így nem kellene szelektíven olvasni.

Egyébként továbbra sem győztél meg, hogy a Defender miért rosszabb, mint pl. a kaspersky bankolás tekintetében.

Szerintem: ne kattintgass minden sz*rra a neten, tartsd frissen a rendszert, védelmet és a böngészőt, ellenőrizd a bank https címét használat előtt. Ha nincs 2 faktoros belépés a bankodnál, válts bankot.

(#122644) Pyttawrx válasza Geth (#122643) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm a jó tanácsokat, de ezek már megvannak, és sehol sem írtam, hogy kattingatok mindenre, sőt :"A legjobb védelem, ha óvatos vagy, (mert ha nem akkor nincs az a vírusírtó amelyik megvéd) és van rendszeres menrtésed a fontosabb dolgaidról", ezt írtam. És
nem én kértem a tanácsot.
De a te tanácsodat is meghallgatom, és úgy fogalmazok, mindenki megértse, még te is, hogy ne kelljen a sorok közt olvasnod, ha ez már nehéz. :R

(#122645) Geth válasza Pyttawrx (#122644) üzenetére


Geth
addikt

Ha leírsz valamit, majd később leírsz egy azzal ellentmondó dolgot, majd azt mondod hogy a korábbi volt a "nyerő", ott a sorok között olvasás is édeskevés.

Szóval Defender mellett miért nem szabad bankolni és pl. kaspersky mellett miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#122646) tordaitibi


tordaitibi
veterán

OTP-s vagyok, total primitiv jelszot elfogad (pl az Elmunel mindig tepem a hajam mert egy nyuves villanyora diktalashoz passphrase kell?? ) azert mert ha bejelentkezesnel nem irom be azt a kodot amit EN kapok a SAJAT telefonomra akkor sehova tovabb.
Ettol meg a folyamatba levo tranzakcio keyloggerrel vagy mas modon torheto, lekovetheto de sokra nem megy vele mert az utalashoz is sms azonositas van. Aki napi szinten 10-100 banki muveletet csinal, annak ez biztos nem jo de nekem tokeletesen elegendo

(#122647) #73959936 válasza tordaitibi (#122646) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, borzasztó jó dolog a kétfaktoros azonosítás :K

(#122648) Geth válasza tordaitibi (#122646) üzenetére


Geth
addikt

Hasonló: bank QR kódot ad, valójában a teló autentikál, ott meg ujjlenyomatot kér (majdnem minden műveletnél, kezdve a belépéssel). A jelszót évek óta nem írtam be sehova .
Session végén kilépek, így az a +5 perc se lesz valid amit az automata kiléptetés engedne.

[ Szerkesztve ]

(#122649) tordaitibi válasza #73959936 (#122647) üzenetére


tordaitibi
veterán

Igy igaz, viszont a Googlenel ezt kioltem mert ha meggubbed a telefonom akkor igen nehez belepni masrol.

A simet at tudom tenni, a telszam azonositas mukodik rogton, tenyleg mi van olyankor ha a Google, telefon leesett, kuka, akkor hogyan lehet mas, uj eszkozrol belepni?

Geth, maradi vagyok, jo nekem a havi 3-4 muvelethez az sms, icsekkhez meg a SimplePay. Lehet mozdulok a qr kod es az ujjlenyomat fele, a telefon tudja csak nem hasznalom

(#122650) liszi70 válasza Pyttawrx (#122629) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha már sok pénzügyi tranzakció van akkor a defender nem sokat ér"

De MIÉRT? Nem írtál semmi konkrétumot. Mit nem tud a defender, amit az általad használt igen?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.