Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122351) Male válasza SunMount3r (#122349) üzenetére


Male
nagyúr

Win 7 ezt játsza... olyan, mintha elfelejtene bejelentkezni rá, nem is nézi meg, hogy van-e a hálózaton gép ( hiába mész rá a hálózati gépek részre, csak végigmegy a csík, de nem csinál semmit úgy tűnik )... ha direktben el akarod érni, IP alapon a megosztást, na akkor hajlandó bejelentkezni rá, és onnantól jó. (Nekem így volt hálózaton a Thunderbird profil, mindig végig kellett nyomni a kiikszlet hálózati meghajtókat indulás után, és akkortól mentek, rájött, hogy vannak... ha csak indítottam a Thunderbird-öt, azt mondta, hogy nincs ilyen meghajtó...)
Szerk: amiért írom, hogy ez a Win7 hülyesége, nem a 10-en múlik (Nekem Win Server volt a másik fél, ugyan ezt csinálja. ...ja, igen Linuxról, Androidról az is látszott rendben egyből mindig.)

[ Szerkesztve ]

(#122352) SunMount3r válasza Male (#122351) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez azért nem hiszem, hogy ennyire törvényszerű lenne. Bár az tényleg egyre gyanúsabb, hogy a Win 7-el van valami gebasz, de qdak példája is mutatja, hogy működhet ez rendesen is. No de mitől? És mitől nem?

(#122353) Male válasza SunMount3r (#122352) üzenetére


Male
nagyúr

Ő is kattint hozzá.... az elmentett elérésre (vagy auto lefuttatja indulásnál ezt). Legalábbis ha jól olvastam.

(#122354) makoss válasza SunMount3r (#122343) üzenetére


makoss
addikt

Ez túlon túl macerás és időigényes! :(
Egyszerűbb nincs? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#122355) SunMount3r válasza makoss (#122354) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amit linkeltem? Egyszer kell megcsinálnod és kész. Csak a Win10 beállítás rész a lényeg a KODI-s részt meg simán kihagyhatod (bár a Zidoo-n is van gyári KODI fork a ZDMC, amibe meglehetne, de működik a nélkül is). És nem, nincs egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#122356) qdak válasza Male (#122353) üzenetére


qdak
addikt

Az a vicc, hogy most fagyott le ez a retek, újraindítás után egyből ránéztem hálózatra, minden ott volt, és a 2 megosztott mappa is felcsatolva, igen ott X szokott lenni és Total Commander-ben rákattintok, van hogy 10-20 mp ig is csak néz ki a fejéből.
Engem annyira nem zavar, úgyhogy ha el akarom érni kattintok (vicc hogy a transmission gui látja pl, de W7 alatt még X-es a meghajtó jele) nekem ugye a 24/7 es gépen van W10, és W7 nél ülök (még?))

Céges gépen W10 van de ott is van, 1 parancsikon az asztalomon (nem én kezelem a hálózatot), ha épp elfelejti megtalálni a velem megosztott mappámat, szóval tuti ilyen vagy vagy a dolog.

Az hogy mitől jelenik meg a hálózaton, vagy miért nem, nem tudom, de \\ip cím -el elő lehet csalogatni, aztán egy darabig, ip cím alapján látom, van hogy látom ip vel meg névvel is, majd ídő után név marad. :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122357) makoss válasza SunMount3r (#122355) üzenetére


makoss
addikt

Az a baj, hogy sok minden már nem úgy van ahogy nálam.
Amit annó néztem videón sem: 1:53 Olyan, hogy "mindenki" nincs!
Először próbáltam kikeresni, begépelni, hibát jelez :(
Amit meg te linkeltél még több a változó!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#122358) SunMount3r válasza makoss (#122357) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig alig egy pár napja csináltam meg én is hasonlóan a megosztásaimat, a "Mindenki" és többi is ott és úgy van. A Win10 meg a legfrissebb verzió.

(#122359) Male válasza qdak (#122356) üzenetére


Male
nagyúr

Én a wines filekezelőben csináltam mindig indulás után. 3 hálózati meghajtóm volt, elég volt csak végigkattintani őket sorban, aztán a háttérben elszöszölt, és onnantól ment.... de igen, néha meg magától is felcsatolta őket... nekem az a gyanúm, hogy olyankor valami más része próbálta elérni, és azért. Olyan, mintha két módon lehetne megpróbálni elárni a hálózati meghajtó tartalmát... az egyik esetén elindul a folyamat, és fel is csatolja (filekezelőben végigkattintva pl), a másik esetén meg nem tesz semmit, visszadobja, hogy nem érhető el (pl Thunderbird indítása a hálózati meghajtón lévő profillal).
Most Win10-ről a WS megszotásai rendben vannak, mindig megy egyelőre.

(#122360) kugli válasza King Unique (#122324) üzenetére


kugli
aktív tag

Ó hát itt a gebasz... A lapozófájl fix 400MB-ra van állítva. Átállítottam 1GB-ra és jelenleg sokkal pörgősebb is a rendszer. Segíts ebben még légyszives! A lapozófájlt hogy célszerű beállítani használni 240GB SSD és 4GB RAM mellé? Kezelje a rendszer automatikusan,vagy hagyjam így fixen? És akkor mennyit állítsak be ami optimális?
Megnéztem a feladatkezelőben a RAM használatot. Firefox 6-8 ablakkal benne youtube indítva,2-3 office fájl megnyitva,viber megnyitva.egy filmlejátszás elindítva így átlag 500-600MB RAM maradt szabadon.

(#122361) makoss válasza SunMount3r (#122358) üzenetére


makoss
addikt

Nálam nem, gépen hibát jelez! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#122362) SunMount3r válasza qdak (#122347) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ma reggel megint frissen boot-olt a Win10-es gép és persze megint nem látja...

Nálam (Win7):

Különbségek:
Hálózati helyfigyelés: Indítás: Nem kézi, hanem Automatikus
Hálózatvédelmi ügynök: Nekem se fut, de az Indítás Kézi és nem Letiltva.
Netlogon: ez a te képeden nem látszik.

Amik még érdekesek lehetnek:
ASP. NET State Service: Disabled
BranchCache: Stopped / Manual
ComputerBrowser: Started / Manual
Link-Layer Topology mapper: Stopped / Manual
Remote Procedure Call: Started / Automatic
RCP Endpoint MApper: Started / Automatic
Workstation: Started / Automatic ->A legfontosabbnak tűnő a leírása alapján

És hiába működik a manuális Shortcut-os hozzáadás/csatlakozás, ezek csak a File böngészőben és a TC-ben működnek. Bármilyen másik program továbbra sem látja. Ez pedig így eléggé megnehezíti a használatot, ha pl. a Word-ből akarnék egyből oda menteni, vagy egy Média lejátszó programból onnan megnyitni file-okat. Erre valami megoldás? (Hálózati meghajtóként felcsatolás pl. azt hiszem valami ilyesmi??? No mindjárt rákeresek.)

Ha gondolod nyomok egy képet a W10 Services-ről is-> Jöhet, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#122363) Cs1csó válasza kugli (#122360) üzenetére


Cs1csó
félisten

:W
A lapozófálj méretének a beállítását a Windows-ra kell hagyni.

(#122364) Lauda válasza kugli (#122360) üzenetére


Lauda
félisten

A rendszer kezelje automatikusan.

(#122365) SunMount3r válasza SunMount3r (#122362) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "hálózati meghajtó felcsatolás" jó lenne, de minden egyes megosztott könyvtárat külön-külön meghajtóhoz kell felcsatolni. Nincs olyan megoldás, hogy az összes megosztott könyvtárát a másik gépnek, egy meghajtó (vagy akármicsoda, elérési út, stb...) alá lehessen egyben felcsatolni? Hogyha azt megnyitom, akkor szépen kilistázza őket egymás alá, mint ahogy az a Network rész alatt szokott lenni?

(#122366) ElektrikusDE válasza Cs1csó (#122363) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem mindig...

Nekem több Dell laptoppom is rendszeresen lefagyott 2 GB Rammal

Automata vagy a Windows által ajánlott lapozó fájl méret mellett.

3 GB-t beállítva meg nem fagy! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122367) Geth válasza SunMount3r (#122365) üzenetére


Geth
addikt

Én erre használok dfs-t, de itt a megosztás linuxon csücsül, nem tudom hogy sima (nem Server) Winnél ez opció-e.
Symlinkek a megosztás alatt? Nem próbáltam, lásd előző mondat.

(#122368) kugli válasza Cs1csó (#122363) üzenetére


kugli
aktív tag

Mivel az informatika nekem nagyon nem szakterület így nem vitatkozom,csak kérdezek!!
Korábban Win7 rendszernél SSD-re ajánlott volt a fix lapozófájl beállítása,leginkább az SSD kímélése miatt. Asztali pc-s korszakomból akkor 8GB RAM mellé fix volt a lapozófájl,és semmi ilyen vagy hasonló fagyásos laggolós problémám nem volt. Azóta persze eltelt 5-6 év,nem követtem a fejlődést. De ahogy látom most sem teljesen azonos a vélemény ezzel kapcsolatban :))

(#122369) Cs1csó válasza kugli (#122368) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aki ért hozzá az variálhatja, de aki nem az jobban jár a Windows által beállított értékkel, amúgy van előnye és hátránya is a növelésnek vag csökkentésnek, ezért érdemes óvatosan.

A Windows sokat változott főleg 5-6 év távlatából, akkor még Windows 7 volt a gépen ami egy 11 éves oprendszer és az első Windows 10-től is 6 év választja el, sokat automatizálódott a Windows 10, jobb a memóriakezelése, kevesebb belenyúlást igényel és kevésbé is szereti azt.

Ezért írtam, hogy a manuális driver vadászatot sem kell eröltetni, a 2007 nyári modell notimra is a Windows-ra hagytam minden driver-t és működik, érdemes így használni és ha működik akkor örülni ha nem akkor lehet akár a lapozófálj méretével játszani de azt is csak tesztelés mellett tehát mondjuk fokozatosan csökkented vagy növeled az értéket és közben nézed mennyire stabil és ha kitapasztalod mely értékek között stabil akkor már csak azt kell nézni hogy mely értéken a legjobb a rendszer.

(#122370) gya/352


gya/352
tag

És tegyük még hozzá, hogy az SSD kímélésének sincs már értelme, mert időközben az is kiderült, hogy az SSD-k sokkal-sokkal többet bírnak mint azt még az elején gondolták.

(#122371) kugli válasza Cs1csó (#122369) üzenetére


kugli
aktív tag

Nagyon köszi a véleményt!
Valamit félre érthettél,mert nem volt szándékom hogy márpedig én akarok drivert eszközölni mindenhez. Csak adott volt pár probléma anomália ami eddig nem jelentkezett azokra kerestem megoldást. És a gép gyártói honlapján meg win8-ig volt ez a sorozat támogatva. Ezért gondoltam a driverekre is. A lapozófájl eszembe nem jutott volna ha King unique fórumtárs nem kérdez rá... És ezt átállítva eddig teljesen stabil a windows,jelenleg a problémák anomáliák sem jelentkeznek. Nagyon remélem hogy ez volt a baj!

(#122372) SunMount3r válasza SunMount3r (#122365) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No találtam rá egy (fél) megoldás félét: A Computer ablakban Network Location hozzáadásával is be lehet rakni a megosztásokat, de ugyan úgy csak mappánként külön. Ekkor csináltam azt, hogy létrehoztam egy helyi mappát, azt beraktam a Kedvencek közé és a fentiek szerint hozzáadott mappákat egyesével bemásoltam oda. Így egy mappában, egyben látszik az összes megosztás. A baj, hogy nem minden program látja a "Kedvencek" menüt, a legtöbb igen, amik a Win File böngészőjét nyitják meg ilyenkor, de aminek saját "böngésző rendszere" van (pl. JRiver) az nem. Külön-külön a Hálózati meghatókat és a most említett Hálózati helyeket látja, de ugye én ezt máshogy szeretném.

(#122367) Geth : A Symlink-ekre már találtam dolgokat ( [link] , [link] ), de még egyelőre túl kínai nekem, hogy azt amit én akarok hogyan is lehetne ezzel pontosan.

(#122373) Cs1csó válasza kugli (#122371) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#122374) King Unique válasza kugli (#122360) üzenetére


King Unique
titán

A fix 400/800 MB lapozófájl akkor lehet elég, ha sok RAM (pl. 8 GB, vagy több) van és a tényleges RAM használat nem lépi túl azon értéket. Viszont a 4 GB annyira nem sok, meg annál a Windows aktívan fogja használni a lapozófájlt, pláne ha "meglódul" a böngésző. Ez esetben célszerűbb nagyobb méretet beállítani, vagy eleve automatikusra tenni, a Windowsra bízni a kezelését, ami amúgy az alapértelmezett beállítás. Ha te az utóbbit kikapcsoltad és átállítottad csak 400 MB-ra, akkor az említett felállásnál vsz az volt az oka a problémának, azért záródott be random a böngésző. Ha most a lapozófájl méretének növelése után megszűnt a probléma, akkor meg egész biztosan az lehetett a gond.
Az SSD kímélése végett meg pont felesleges letiltani a lapozófájl, vagy túl kicsi méretet beállítani, meg amúgy az egész kímélés is az, amiről már volt szó itt. Illetve letiltani/kisebb méretet beállítani leginkább csak tárhelyspórolás miatt szokás, de azért egy 240 GB-os SSD-nél ez kevésbé téma, meg ha csak 4 GB RAM van és alapértelmezetten max. annyit foglalhat le a rendszer.

(#122375) tordaitibi válasza Cs1csó (#122363) üzenetére


tordaitibi
veterán

Dehogy kell ráhagyni.
8G ram fix 384M lapozó, 4 éve így megy . Van hogy nonstop 50-60 órákat. Sose dobott ki semmilyen programot, böngészőt, 5G fölött sose volt még. Nálam legalábbis.

Hogy miért pont 384? Majd' 20 éve óriási élmény volt amikor a W2000 meg az XP korába a 128M sdram mellé sikerült összespórolnom egy 256-ost. Így lett 384 és valahogy a fejembe maradt. :)

(#122376) Geth válasza tordaitibi (#122375) üzenetére


Geth
addikt

A kulcsszó a "nálad".

Én ha 8gb ramnál beállítanék fixen 384mb lapozót, valószínűleg az első átlagos munkanap idegrohamot kapnék :D (nem az számit mennyit megy - jobb esetben nem leakel -, hanem hogy mennyi minden megy egyszerre)

Felejtsük már el ezt az ökörséget, hogy van egy jó érték ami mindig minden esetben jó.
Függ a RAM mennyiségtől, a felhasználói szokásoktól stb.
Az általános jótanács, hogy NE nyúlj hozzá!
És nem, a kutyát nem érdekli, hogy évek óta nem dobott ki nálad semmit.

[ Szerkesztve ]

(#122377) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!

Adott egy Dell Precision 3541 gép Intel UHD 630 és Nvidia Quadro P620 VGA-kkal szerelve.
Windows 10 Pro 2004, legfrisebb driverek.

Ha HDMI-n csatlakoztatom a 4k-s LGUM7100PLA TV-re, kb. lefagy, és ugrálni kezd a megjelenítő. Vagy inkább villódzni.
Ha a Csatlakozás menüponttal vezeték nélküli kivetítőként csatlakoznék rá, annyira meghal a rendszer, hogy nem érzékel a tálcán semmilyen kattintást. Nem is engedi bezárni a csatlakozás menüt, mely ugyebár ilyenkor a képernyő felső részén egy sötét sávban van.

Ugyanez, egy hót egyszerű és jelentősen olcsóbb Lenovo lapossal, vagy egy MAcbook Proval szintén hiba nélkül működik.

Mi kutyulódhat így el/meg?
A 2 kártya jelenléte?

Ha igen, hogyan tudom deaktiválni egyiket?
Vagy hogyan tudom kivetítésre állandóan egyiket beállítani?
Az Nvidia kari lehet az alapértelmezett, mindenes kártyám? Eddig nem tudtam ezt sem beállítnai, csak alkalmazásonként.

Esetleg valamelyik letiltott Windows szolgáltatás kavarhat be?
Mi kellene ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#122378) Doky586 válasza tordaitibi (#122375) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A MS szerint is 4GB felett minimum 800MB virtuális memóriát kell beállítani hogy működjön a crash riport készítés.
Manapság 1GB fenntartása a lemezen azért hogy jól működjön a gép nem nagy ár. Szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#122379) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Arra van valami megoldás, hogy ne pörgesse fel néhány percenként (saccra 10-15 percenként) a HDD-t a rendszer? Rendszer SSD-n van, csak médiatárnak használom a HDD-t a gépben, felesleges pörögnie, ha nem nyúlok hozzá, nincs rá telepítve semmi.
Amire tudtam gondolni, azt mindent kikapcsoltam már (indexing, Defender nem nézi azt a meghajtót, nincs elvileg olyan task, ami hozzányúlna, lapozófájl kikapcsolva rajta, lemez optimalizáció kikapcsolva, WMP media share kikapcsolva).
A resource monitor szerint nincs semmilyen szolgáltatás vagy app, ami hozzányúlna, de mégis felpörög, aztán nem sokkal később leáll.
Az energiabeállításokban levettem 1 percre a HDD kikapcsolását (előtte 20-on volt, úgy is pont ezt csinálta), de nem vagyok benne biztos, hogy az bármire hatással lett volna.

Köszi :R

(#122380) RoyBatty válasza #16820480 (#122379) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Sajnos egy Fájlkezelő elindítása bőven elég a HDD felpörgetéséhez. Egy app is bekavarhat, amelyik valamelyik file-ját (akár ideiglenesen is) ott tartja. HDD monitorozó app (HDD Sentinel vagy gyári app), a lista sajnos végtelen.

[ Szerkesztve ]

(#122381) Bogyó bá' válasza RoyBatty (#122380) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A jelenség nálam is ugyanaz: szinte mindent a 2 SSD-n csinálok az asztali géppel, mégis egy egyszerű pasziánsz elindítása is felpörgeti mindhárom vinyómat. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#122382) #16820480 válasza RoyBatty (#122380) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, az nem annyira jó hír :(
A resource monitor szerinte mondjuk semmi nem nyúl ahhoz a meghajtóhoz, de néha mégis 0,01% a használtsága, szóval lehet valami rendszerfolyamat lesz. Fájlkezelő nem fut, egyedül Spotify volt bekapcsolva (de annak mindene a C-n kell legyen), meg van két monitorozó app, mik systray-ben ülnek, de a lemezeket egyik sem kellene néznie. Azért megnézem, hátha ezek közül valamelyik.

(#122383) Cs1csó válasza #16820480 (#122382) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitorozó appok szokta ilyet, pl. a HWiNFO-ban ezt ki lehet kapcsolni (hogy ne bizgerálja a HDD-t.

(#122384) olivera88


olivera88
veterán

Megkergült a Win10 em. :F Egyes programok parancsikonjai fehérre változtak, és nem tudom elindítani őket. Semmit se csináltam pedig.

Először azt hittem csak egy programnak lett baja, aztán kiderült h francot. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#122385) Cs1csó válasza olivera88 (#122384) üzenetére


Cs1csó
félisten

COMODO IS-t használsz? Távolítsd el és használd helyette a beépített Defender-t pár biztonságot fokozó megoldással: rendszeres mentés, böngészőben Ublock Origin használata, kétfaktoros azonosítás, naprakész programok és rendszer.

(#122387) qdak válasza makoss (#122357) üzenetére


qdak
addikt

SunMount3r Szerintem nem a legjobb ez a mindenki megosztás... én törlöm egyből. Aztán beosztom ki mit láthat :D

Male Nem tudom mitől függ, de pl Transmission Gui használja az egyik megosztott mappát, mégsincs összefüggés, hogy csatolva van e vagy sem.
Ha lessz több időm utána olvasgatok kiváncsivá tesz.

(#122362) SunMount3r :
[link] Szolgáltatások magyar-angol
összes W7 alatti:
[kép] [kép] [kép]

Hálózati meghajtóként felcsatolás: igen nálam is így van, a céges is így működik.

összes W10 alatti (excel be, jó tudni hogy le lehet menteni egybe én meg itt printelek):
[link]

Bocsi ha kesze-kusza ez a retek gép lefagyott és nincs kedvem újra kigyűjtögetni, amiket beírtál :(

Mod:
Azt leírhatnád, hogy vannak a megosztásaid szerkezetileg, mert így nem értem.
Van 1 HDD azon külön mappák ? Valami könyvtár struktúrát hozhatnál össze.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122388) #16820480 válasza Cs1csó (#122383) üzenetére


#16820480
törölt tag

CoreTemp van fent, de az csak hőmérsékletet néz, adattárolókat nem.

Még nézelődök, hogy mi lehet, de ha nem sikerül megtalálni, lehet hogy a végén lenyelem a békát, és veszek egy SSD-t adattárolásra is, ez a HDD meg megy külső tokba backupnak :U

(#122389) SunMount3r válasza #16820480 (#122388) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HWINFO. Ez minden elképzelhetőt kijelez és riasztást, log-olást is be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#122390) SunMount3r válasza qdak (#122387) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, 3 lemez van és nemsokára 7 lesz :D . Így nehéz lenne könyvtár struktúrázni. Hacsak nem azzal a Symlink-es módon, amiről már szó volt, de arról meg azt olvasom, hogy csak egy maghajtón belül működik.

Az infókat köszi, majd ha lesz időm átnézegetem. (Egyelőre a Win7-es noti random kikapcsolódásainak okának kiderítése az első :( :(( ).

(#122391) sandró60 válasza SunMount3r (#122390) üzenetére


sandró60
addikt

Tápegység-akkumulátor?
Nekem anno a Fujitsu Esprimo-nál volt ilyen gondom.

(#122392) #16820480 válasza SunMount3r (#122389) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem igazából annyi kell, hogy a tálcán jelenjen meg a cpu hőmérséklet, load meg memóriahasználat számokkal (ne kis villogó pöttyként meg grafikonon meg mittomén). Illetve a hálózati forgalom szintén, erre egy másik program kellett, most nem emlékszem a nevére, de pár KB-os githubos cucc (ez utóbbi nem is futott amúgy, amikor néztem legutóbb a HDD felpörgetést).

(#122393) zsoltip válasza zsoltip (#122377) üzenetére


zsoltip
őstag

Senki semmi tipp? Ekkora rejtély? :B

(#122394) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Egy Windows Update-el kapcsolatban segítsetek lécci. Állandóan felteszi a laptomohoz kapcsolódó Radeon frissítést, ami régebbi, butább is, mint a gyárilag kiadott drivere.
Hiába teszem vissza az Adrenalin drivert, másnap a WU visszateszi a saját driverét.
Hogyan tudnám letiltani, hogy WU ne tegye fel a sajátját, anélkül, hogy letiltanám a teljes WU-t?
Köszönöm.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#122395) SunMount3r válasza sandró60 (#122391) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én inkább erre gyanakszom :Y (most mértem csak először, kb. 2 órája ment) :( :

Szóval nincs mese itt már muszáj a szerviz és kitakarítás/újrapasztázás.

(#122396) Cs1csó válasza zsoltip (#122377) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két dolgot próbálnék meg:
1. Tiszta telepítés a 2004-es build-del ( telepítésnél a korábbi rendszer által létrehozott partíciókat gyalulni stb.) és HAGYD a Windows-ra a driver-ek telepítését

2. Egy korábbi Windows 10 build-del telepíteném fel pl. a 1909 vagy a 1903-assal, persze itt is hagyni a driver-ek telepítését a Windows-ra és nem telepítgetni manuálisan driver-eket.

SunMount3r

:Y
Húú van ott baj rendesen, nekem még 70 fok Celsiusnál sem volt több soha a procim egyik magja sem.
Itt kell valamit csinálni, pasztázást stb.

(#122397) hhgygy válasza Bélaaaa (#122394) üzenetére


hhgygy
senior tag

Már sokszor volt, itt kell letiltani: control panel (vezérlőpult)->Rendszer->Advanced system settings->Hardware->Device Installation Settings->automatikus frissítés letiltása
(sorry, a magyar windows nyelvet nem teljesen tudom)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122398) RoyBatty válasza LimeLord (#122386) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

1. Nem kötelező a Pro, de ha a cég használ komolyabb hálózatfelügyeleti szabályokat és megoldásokat akkor ajánlott. Nyilván egy ötfős irodában meg lehet lenni Home licenszekkel.
2. Csak egyszeri díja van, elvileg az már "örökre" szól, az újabb kiadások ingyenesen telepíthetők ezek után.
3. Ha biztosra akarsz menni, akkor egy magyar Microsoft viszonteladótól veszed meg. Használt kulcsokkal tele a Hardverapró, itt a legálistól a szürkezónán át a warezig minden van, nyilván minél olcsóbb egy kulcs, annál valószínűbb hogy nem teljesen legális.

(#122399) Male válasza SunMount3r (#122390) üzenetére


Male
nagyúr

Attól, hogy több vinyó, nem kell külön lennie, be tudod tenni egy könyvtár struktúrába... az NTFS tud olyat, hogy a meghajtónak nem betűjelet adsz, hanem egyszerűen egy könyvtárba becsatolod egy meglévő meghajtón (lemezkezelőben, a meghajtó betűjelét ha megpróbálod lecserélni, ott tudod megadni ezt).... kb a Linuxos módszer megfelelője.
A link is működik meghajtók között is, pontosabban a directory junction megy... nekem is így van pár könyvtár amit ki akartam tenni egy másik SSD-re. (bár én mindig FAR Managerrel csinálom, ALT + F6...)

(#122400) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Windows 10 Pro 2004-nél vettem észre egy jelenséget. Az alvó állapot nekem ki van kapcsolva és monitor kikapcsolása 20 perc után történik. Amikor ilyen monitor kikapcsolt állapotban megmozdítom az egeret, hogy "felébredjen", akkor hallatszik egy eszköz lecsatlakozás, majd visszacsatlakozás hang. Sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet ez, az eseménynaplóban nem találtam semmi hardverre vonatkozó bejegyzést, vagy rossz helyen kerestem!

Hogy tudnám kideríteni, hogy mi csatlakozik le- majd fel, vagy hogy mi okozza a jelenséget?

Köszönöm előre is a tippeket!

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.