Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122451) Lauda válasza El-Telya (#122450) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Elég, ha megadod a megvásárolt kódot.

(#122452) ajapi


ajapi
tag

Régóta működő Dell, win10. Váratlanul kikapcsol, újrabootol, és utána: Nem lehet csatlakozni a Microsoft fiókba. (jelszót tudom). A javasolt kijelentkezés után ugyanez, a bezárás opció után pedig eltűnt az összes file.

Mit tegyek?
kösz

(#122453) El-Telya válasza Lauda (#122451) üzenetére


El-Telya
csendes tag

Köszönöm.

(#122454) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megjelent nekem a vEthernet (Hvsilcs), ez mire jó, kell vagy inkább kapcsoljam ki? Ráadásul most nézem, hogy nekem ki van kapcsolva. Akkor nem tudom, hogy miért megy.

[ Szerkesztve ]

(#122455) King Unique válasza pusihusi (#122448) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a linkelt leírás használható, meg amit a másik válaszban is írtak, vagyis a szolgáltatásoknál bekapcsolni a WSL-t, majd Windows restart, majd telepíteni a Store-ból a kívánt Linuxot, amit egy másik leírás is jól szemléltet. + Ha a 2004-es verzióban megjelent WSL 2-t akarod használni, akkor a Microsoft weboldalán ahhoz is vannak instrukciók.
Ha az előbbiek megfelelő alkalmazása után nálad továbbra sem működik a WSL, akkor vagy nem megfelelően csináltál valamit, vagy a nálad telepített Windowsnál nem stimmel valami.

(#122456) Teodor52 válasza King Unique (#120738) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Tegnapelőtt 35 napos szüneteltetést követően automatikusan keresett frissítéseket a windows, talált is kettőt(2020-07 kumulatív frissítés NET keretrendszerhez 3.5 és 4.8 verzióhoz és a júliusi összesítőt). Alatta, választható frissítések érhetőek el 2020-07 Halmozott frissítési előnézet windows 10 version 1909 rendszeren(KB4559004)

Először lefuttattam az előbbi kettőt, mi sikeres is volt, majd még egy kumulatív frissítést talált a windows, 2020-07 Kumulatív frissítés előnézete NET keretrendszer 3.5 és 4.8-as verzióhoz(KB4562900), azt is telepítettem és végül megjelent ismét a Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára.

Mind ezt csak azért írtam le, mert ugye a korábbi hozzászólásomban elindítottam a 2004-es frissítés letöltését és telepítette, de 5-10%-ál felfüggesztettem 35 napra.

(#122457) King Unique válasza Teodor52 (#122456) üzenetére


King Unique
titán

Ha letelik a 35 napos szüneteltetés, akkor utána nyilván nem meglepő, ha a Windows Update frissítéseket keres és telepít. Ha az megtörtént, akkor utána viszont újra lehet max. 35 napig szüneteltetni a gépházban.
A hónap standard patch keddje után kiadott további összesítő frissítéseket, azaz 1909-es verziónál most a KB4559004 számút meg ugye max. csak választhatóként ajánlja fel a Windows Update, vagyis nem kötelező telepíteni. Sőt, nálam pár napja az akkor naprakész (18363.959) 1909-re fel sem ajánlotta, hanem a katalógusból manuálisan letöltve telepítettem. :D
A korábbiak alapján megkezdted a 2004-es funkciófrissítés letöltését és telepítését, majd megszakítottad, ami akkor ezek szerint visszavonásra került és újra a 0-ról telepítené, ha azt választanád. Meg gondolom továbbra is csak választható frissítés formájában jelenik meg a gépházban, azaz nem kötelező telepíteni. Sőt, ha Pro vagy magasabb rendű kiadást használsz, akkor ha a WUfB-nél a csoportházirendben a "Select the target Feature Update version" lehetőségnél ≤ 1909 verziószámot adsz meg, akkor nem is fogja felajánlani a Windows Update a 2004-es funkciófrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#122458) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

King Unique ki fog akadni (mondjuk nem szokott, hihetetlen türelmes :R ), de offline fiókkal telepítettem a Windowst, és most szeretném azt onlinera változtatni. De nem nagyon megy. Hogyan csináljam?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#122459) Lenry válasza Hegyirabló (#122458) üzenetére


Lenry
félisten

hozzáadsz egy MS fiókot a profilodhoz a Gépházban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122460) Teodor52 válasza King Unique (#122457) üzenetére


Teodor52
senior tag

2004-es frissítésre az előzmények szerint 0x800704c7-el sikertelen telepítést ír.

Igen továbbra is választható frissítésként jeleníti meg a 2004-est.

(#122461) King Unique válasza Hegyirabló (#122458) üzenetére


King Unique
titán

Miért, a hivatalos leírás, + egy bővebb útmutató alapján talán nem megy, Microsoft-fiókod van, létrehoztad már?
+ Ha esetedben is (?) a jelszó nélküli automatikus bejelentkezés a cél, akkor a következő kérdés gondolom majd az lesz, hogyan lehet a PIN-kód kérését kikapcsolni, amiről szintén volt szó itt: kérdés | válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#122462) Hegyirabló válasza King Unique (#122461) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt kivételesen tudom. :D

Csak ilyen offline fiókkal nem telepítettem még soha.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#122463) Dumi86 válasza King Unique (#122457) üzenetére


Dumi86
senior tag

Fel ajánlja már az Update is :R Lehet pillanatnyilag nem volt nálad elérhető vagy egy időre visszavonták.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#122464) pinnacle válasza pinnacle (#122454) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy mi ez a vEthernet (Hvsilcs), illetve, hogy lehet kikapcsolni?

(#122465) Lenry válasza pinnacle (#122464) üzenetére


Lenry
félisten

ha problémát nem okoz, akkor ne piszkáld.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122466) pinnacle válasza Lenry (#122465) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért jó lenne tudni, hogy mi ez. Elméletileg már tavaly is volt, de nekem biztos nem. És az a furcsa, hogy nálam ki van kapcsolva, mégis látszódik. Nektek nincsen? Azt hittem valami Windows frissítés. Ezen még 1909 van, 2 laptopon, amin nincs, már 2004.

[ Szerkesztve ]

(#122467) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most jutott eszembe, hogy a vírusirtó topikban mondták, manapság már nem kell külön vírusirtó, elég a Defender, de az alkalmazásőr is ajánlott hozzá. Az nekem amúgy sem működött, de ahogy a fenti linken is írták, ez okozza. Kikapcsolva eltűnt a vEthernet.

(#122468) Lenry válasza pinnacle (#122466) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is ott van, nekem se aktív a HyperV

(#122467) pinnacle
és Avastot használok, az alkalmazásőr meg nem tudom micsoda

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122469) Lenry válasza Lenry (#122468) üzenetére


Lenry
félisten

a gépen kívülről nem érhető el, tehát plusz támadási felületet nem jelent, innentől én nem érzem különösebben problémának hogy ott van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122470) C. s. válasza King Unique (#122446) üzenetére


C. s.
addikt

Hogy érted, hogy állítólag? Hazudok? Milyen bizonyíték kell? Hidd el, hogy jobban is el tudnám szórakoztatni magam, mint hogy ezzel vergődjek! :D

Az első 2 alkalommal ezt adta: IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE, a harmadiknál ezt: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

Le is fényképeztem a monitort, de most töltőn van, nem tudom átrakni a képeket. A készítésük időpontja: 19:38 - 20:18 - 20:58.

A verzióváltás szokta megviselni. Észrevettem, hogy valamit nagyon dolgozik a háttérben (főleg a háttértár, de a proci is), aztán elkezdődött a kékhalálozás. Amikor sikerült fölszenvednie az 1903-at, megjavult. Máskor is ez volt, azért (is) utálom ennyire a verzióváltást. Az sem tetszik, hogy nem értesített a próbálkozás megkezdéséről, mert akkor nem idegeskedtem volna, hogy mi leli, talán még segíthettem is volna valahogy, bár nem tudom, hogyan.

Köszönöm a linkeket, a jövő héten tudok vele foglalkozni.

Igen, a Konfigurált frissítési házirendek megtekintése alatt valóban kilistáz ezt-azt. Van ötleted, honnan áshatom elő? Eddig a gpedit.msc paranccsal csináltam, de ott csak az a néhány van, amit mutattam is, és nem befolyásolják a frissítéseket.

Hol van pl. ez beállítva?
"Illesztőprogramok kihagyása a Windows minőségi frissítéseiből
Forrás: rendszergazda
Típus: csoportházirend"

(#122447) King Unique:

Hát az előfordulhat, mivel nem megy olyan jól az angol, mint a magyar. :) Főleg, ha szakszöveg. Köszönöm, hogy leírtad a lényeget! Majd kezelésbe veszem.

"Micsoda aláírás..."

Egy kicsit elsült az agyam, majd begyógyul! :D

[ Szerkesztve ]

(#122471) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Powercfg -requests a 2004 windowson megint semmit mutat. A monitor sem a pc viszont nem vált alvó módra. Ez volt a fő problémám másik vgaval, de ez szerint nem driveres probléma.

Most megint váltsak vissza 1809re? Mert ez sose fog magától megoldódni. Help!

[ Szerkesztve ]

(#122472) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Power Efficiency Diagnostics Reportban sem ír semmit ami akadályozná az alvó módot.
USB Suspend:USB Device not Entering Selective Suspend
ez van pirossal írva de oda írták még hogy Note that this issue will not prevent the system from sleeping.

[ Szerkesztve ]

(#122473) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Tegnap megérkezett a frissítés az egyik céges gépre.
Teljesképernyős módban (vagyonvédelmi biztonságtechnikai szoftver fut a pc-n nonstop) megkérdezte hogy akarom-e halasztani, rányomtam hogy igen, leglább 1 napot erre pár óra múlva szó nélkül legyilkolta a szoftvert, ami amúgy lehetetlen csak konnektorból kihúzással mert a szoftver kilépési passwordot kér.
És nekilátott frissíteni, pontosan 47 percig.
Ha nincs nálam az én pc-m és nem indítom el rajta a biztonságtechnikai szoftvert akkor az nagyon kellemes lett volna, 1 órán keresztül 17 kamera nuku és a beléptetési rendszer is állt volna. Ha pont nem én hanem az egységsugarú váltótársam van szolgálatba akkor meg is dugtak volna minket az biztos.

Congratula a frissítés agresszivitásának.

És akkor itt többen totál negatívan állnak azokhoz akik orrba-szájba tiltogatnak updatet meg egyéb szolgáltatásokat. El lehet jutni eddig az állapotig.

Semmi flamet nem akarok ebből csak leírtam hogy durván agresszíven frissített és ez bizonyos szituban eléggé kellemetlen is lehet.

(#122474) Geth válasza tordaitibi (#122473) üzenetére


Geth
addikt

Semmi extra. Akinek a gépet kellett volna jól konfigurálnia, az nem volt a helyzet magaslatán, vagy nem létezik. Hány ilyet láttunk már...

Pontosan nem látom hogy ettől a sztoritól miért kellene kevésbé furcsán nézni arra aki egy abszolút nem ilyen kiosk szerű gépen nekiáll serviceket tiltogatni. Lehet csak nagyot akartál írni? :D

[ Szerkesztve ]

(#122475) svgyula válasza tordaitibi (#122473) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez ugye valamelyik swinger klub rendszere és megy fel egyből valamelyik oldalra a videó? Vagy talán a big bráner? Hát irigyellek! Mert ha nem akkor ki volt az az okos aki online rendszerrel rakta össze? Ha a windows frissítés is simán hozzáfér akkor bárki más is. Ezért szoktak zárt láncu biztonsági rendszert üzemeltetni! Nincs net nincs frissítés :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122476) Kátai


Kátai
senior tag

Elnézést,ha nem idevaló,de hátha tud valaki segíteni.
IP cím elrejtésére ez [link] elég lehet,vagy inkább ez [link]?

(#122477) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy pár napja kezdődően laggol a windows-om. a legújabb frissítés van rajta fenn, erre ráengedte már a májusit is a Microsoft.

Időközönként fogja magát és egy weblapon, vagy játékban (2 monitoros setup, egyiken játék másikon egyéb) és laggol egy 3-4 másodperceset és megy tovább minden. Olyankor nem fullscreen de nagy képernyős(látszik a játék címsora+ a tálca ) módból kilép és kisebb lesz maga a játék ablak. Nem a játéktól függ az fix, mert most is csnálja amikor csak ide írom ezt a hsz-t. Karban tartott gépről van szó, ne mmelegszik túl, nincsen rajta ökörség telepítve.
Proci+ram nincs kihasználva teljesen, szóval egyik erőforrása sem fogy el.16Gb ram+ 3.gen i5 proci.
Van ötletetek, hogy tudnám kideríteni a lagg okát, s megszüntetni azt?

(#122478) mefistofeles

Üdv urak! Anno, a rendszer telepítése után letiltottam a skype-ot, hogy ne induljon automatikusan (sosem használom) Most meglepődve vettem észre, hogy megint elindul bekapcsoláskor. Ez valami frissítés eredménye lenne? Ha totál letörlöm annak lehet bármi negatív hatása a gép működésére?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122479) Lenry válasza mefistofeles (#122478) üzenetére


Lenry
félisten

Nyugodtan letörölheted

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122480) #93794560 válasza mefistofeles (#122478) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is letöröltem.

(#122481) mefistofeles

Köszi a gyors infót srácok! :R már ment is a levesbe....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122482) mpo válasza mefistofeles (#122478) üzenetére


mpo
veterán

Beállítások->Általános
Automatikus indítás és indítás háttérben kikapcsolva és nem is indul.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122483) tordaitibi válasza Geth (#122474) üzenetére


tordaitibi
veterán

"Akinek a gépet kellett volna jól konfigurálnia, az nem volt a helyzet magaslatán, vagy nem létezik."
Így van, megörököltem a rendszereket (3 helyről van szó).
Aki az egészet kivitelezte, már nem elérhető, meg nincs is igény ennyi miatt egy rendszergazdára.
És annyit nem ér nekem hogy a napi 16 órák után/mellett még konfigolgassam őket.
Annyi hogy ha eszembe jut készítek teljes mentéseket mert ha megnyúvad valamelyik gép vagy hdd, akkor fél-1 óra múlva már mehet is tovább. Amúgy jól működik minden.
A 6-ból 3 pc-nek semmi más dolga nincs csak amit leírtam, ezeket akár le is lehetett volna fagyasztani a telepítéskori 1607-es buildon.
Linux még jobb lenne de nincs rá még közelítő, hasonló szoftverek se amikkel ki lehetne váltani a Wint.

Svgyula, mivel a gépeken futó szoftverekkel sokszor kell kapcsolatba lépni kívülről, pl. a tulajoknak, néha nekem, ez elég nehezen lenne megoldható internet kapcsolat nélkül.

(#122484) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Következő lépésem: nagytakarítás az előző rendszer winyón. Windows 7 van rajta, de már ugye nincs rá szükségem és a hely is kell a winyón másnak. A kérés az, hogy ezekből mit törölhetek teljes biztonsággal, ami a C: meghajtón lévő Win10-nek tutra nem kell semmire.?

C: a mostani Win10 rendszer SSD és D: a régi Win7 rendszer winyó

A mappák amiket kinéztem:
Windows
Program Files
Program Files (x32)
ProgramData
Users
SystemVolumeInfo
Documents and Setting

Ezek törlésével kb. 100GB-ot tudnék nyerni.
Mondjuk az Users mappa eléggé kétséges, mert ha be belemegyek, akkor a C:-n lévő Users mappa nyílik meg. Ezt sem értem miért van???
Szóval melyeket lehet ezek közül 100%-os biztonsággal törölni, bele értve a gyökérkönyvtárban lévő file-okat is? Mert arra gondolnék, hogy lehetnek olyan file-ok, mappák, amikbe a mostani Win10 is beleirkál valamiért, esetleg tárol rajta valami fontosat??? Bár ez elvileg fizikailag egy teljesen független meghajtó, így nem értem miért tenné, de lásd az Users mappa esetét... Szóval inkább szeretnék tutira menni....

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#122485) mefistofeles válasza mpo (#122482) üzenetére

Mint írtam is, kikapcsoltam és egy ideig nem is indult. Konkrétan ma vettem észre, hogy fut a háttérben, de pontosan mióta azt nem tudom.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122486) qdak válasza SunMount3r (#122390) üzenetére


qdak
addikt

Okés, 7 DB az már szép :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122487) #86564352 válasza mefistofeles (#122478) üzenetére


#86564352
törölt tag

Frissült a Skype UWP-ről vissza hagyományos exe-re. Technikailag a frissítés új program és ezért alapértelmezetten elindult. Uninstalláltam én is.

SunMount3r: a Win10-nek nem kell semmi a Win7 maradékból, akár formázhatod is azt a meghajtót

(#122488) King Unique válasza SunMount3r (#122484) üzenetére


King Unique
titán

Ez normál esetben úgy megy, hogy a másik, már nem használt Windows rendszerpartícióját 1:1-ben törölni szokás, szükség esetén előtte lementve róla máshova a szükséges fájlokat, majd utána újraparticionálni, újraformázni, vagy kiterjesztéssel hozzáadni másik partícióhoz, stb. Vagyis nem fájlonként, mappánként, pláne hogy alapesetben jogosultságod sem lesz egyes rendszerfájlok, rendszermappák törléséhez... Sőt, pl. a másik Windows Users mappájának már a megnyitásához is megfelelő jogosultság, saját tulajdonba vétel kellhet, nemhogy a törléséhez. + Itt rengeteg apró méretű fájlról van szó, amik törlése nemhogy a telepített Windows, de még pl. WinPE / Linux Live alól is nyögvenyelősen megy. Szóval ha tényleg ez a célod, akkor sok sikert hozzá! :D
+ Normál esetben az "A" fizikai meghajtóra telepített Windowsnak nincs köze a "B" meghajtón lévő Windowshoz, vagyis lehet 1:1-ben törölni az utóbbit, ha már nem használják. Ha esetedben a C-n lévő felhasználói mappák utólag netán át lettek mozgatva a D-re, akkor az viszont más eset, de ezt nem ártana pontosan tudni. Meg ha a nem megfelelő telepítés miatt a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók a másik fizikai lemezre kerültek (példa), az szokott még gondot okozni, de screenshot nem lett mellékelve a lemezkezelőről és a partíciók elhelyezkedéséről.

(#122489) Lenry válasza SunMount3r (#122484) üzenetére


Lenry
félisten

ha ez fizikailag másik HDD, akkro kösd ki, indítsd el a géped és láthatod, hogy valami nyűglődik-e a hiányától vagy sem (egyébként valószínűleg nem fog)
utána formázd le a francba az egészet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122490) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

A win10-hez(ben) van microsoftos levelező kliens program?

[ Szerkesztve ]

(#122491) King Unique válasza kenguru99 (#122490) üzenetére


King Unique
titán

(#122492) svgyula válasza tordaitibi (#122483) üzenetére


svgyula
addikt

Hát igen! Ez a bla-bla-bla része a dolognak a tulaj(?) részéről. Max annyit néz, hogy nem lazsáltok-e és adjon fizetést :D Mert ugye csekkoló pontok is a biztonságot hivatottak ellenőrizni és nem a dolgozókat :DDD A helyzet az, hogy arra amit mondasz elég lenne egy gép ami online és független a többitől mert azon simán át lehetne az adott időpontra vonatkozó adatot küldeni. De ezekből is látszik az, hogy csak rabszolgák vagytok ott akiket ellenőrizni kell........ Én a helyedben hozzá sem nyúlnék a gépekhez! Ha lefagy oldja meg a tulajdonos! Persze ez azt is jelentheti, hogy amíg nem működik a rendszer addig arra az időre nem kaptok fizetést mert nincs bizonyítva az, hogy dolgoztatok :K De sok sikert a további buherálásokhoz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122493) SunMount3r válasza King Unique (#122488) üzenetére


SunMount3r
nagyúr


Mit kellene nézni? Ja és persze van még egy E: meghajtó is.

A többi winyót nem húztam le Win10 telepítés közben, csak simán a brad new/üres SSD-re nyomtam és csinálta magától.

A jogosultság probléma gondolom megoldható Win10 alatt is, hogy átállítsam? De akkor ezért nyitja meg a Win10 C: meghajtós User mappáját, mikor az E: meghajtón akarom megnyitni, vagy miért?

Ha esetedben a C-n lévő felhasználói mappák utólag netán át lettek mozgatva a D-re, akkor az viszont más eset, de ezt nem ártana pontosan tudni.-> Hát én semmi olyasmit nem csináltam, ami a linkeden szerepel. De akkor honnan is lehet pontosan tudni, hogy biztos nincs ilyen?

(#122486) qdak: Okés, 7 DB az már szép -> ??? :F

(#122494) King Unique válasza SunMount3r (#122493) üzenetére


King Unique
titán

Ha a disk 2 a jelenlegi rendszermeghajtó, azon az SSD-n van a Windows 10, akkor ránézésre megvannak ott a szükséges partíciók, az stimmel. Bár az 50 MB-os System Reserved partíció alapesetben elég kicsinek számít, hivatalosan 100 MB a minimum méret, amiről nemrég más esete kapcsán is volt szó.

Igen, elvileg megoldható, de egyrészt macerás, mivel windowsos rendszerfájlokról van szó. Másrészt a nagyon sok apró méretű fájl törlése elég lassan fog menni, ezért lenne célszerűbb és gyorsabb kapásból az egész partíciót formázni/törölni, előtte szükség esetén az adatokat lementeni. + Kipróbálni akár azt, amit más is írt, azaz lecsatolt HDD (disk 0) mellett indítani az SSD-ről a Windowst, aztán ha nincsen gond, nem hiányol semmit, akkor pláne mehet a HDD formázása/törlése.

[ Szerkesztve ]

(#122495) Stam1029


Stam1029
újonc

Sziasztok!

Adott egy Lenovo ideapad 330. Este kikapcs, másnap bekapcs, de csak kék hátterű hibaüzeneteket kapok. Ezek többnyire arról szólnak, hogy hiányzik egy fájl, vagy egy külső adathordozó sérült....stb. Win 10 van rajta, gondoltam újratelepítem. Rendszerpartíció format, win 10 telepítése usb-ről. Mikor kész a telepítés, és újraindul a gép, már az első bootolásnál ugyanaz a probléma. Lemezek ellenőrzése elindul, de semmi eredmény. Mi lehet a gond? Javítható-e? Menthetőek-e a másik partícióról a fájljaim?
Néhány hibakód:
0xc00000e9
BAD SYSTEM CONFIG INFO
Fájl: \Windows\System32\drivers\arcsas.sys Hibakód: 0xc0000001

Köszönöm ha próbálsz segíteni!

(#122496) King Unique válasza Stam1029 (#122495) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 USB-s meghajtóról történő megfelelő telepítéséhez lásd az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtakat. Ahol nem derült ki, hogy a telepítés az előbbieknek megfelelően történt-e, gyári / mókolt W10 ISO-val, stb. + A "Rendszerpartíció format" sem stimmel, mert egy clean install esetében kompletten törölni kellene a korábbi Windows-telepítést annak összes partíciójával együtt, nem szimplán csak a C-t formázni. Ha a másik partíción fontos adatok vannak, akkor azt nyilván nem kell, de előtte a C-t + a kicsi rendszerpartíció(ka)t illene. Meg ha annyira fontosak azok az adatok, akkor már az újratelepítés megkezdése előtt le kellett volna menteni azokat máshova. + Ha valakinek nem megy a standard clean install, akkor ott van a gépházban, illetve pendrive-ról bootolva a WinRE környezetben is az alaphelyzetbe állítás lehetősége.

A kapott hibaüzeneteket lehetséges okairól és azok megoldásáról meg pl. az ezen, ezen és ezen bejegyzésben leírtakat kellene átnézni, kipróbálni. Az meg alap, hogy a telepítés idejére a szükségtelen egyéb eszközöket, USB-s tárolókat stb. lehetőleg el kellene távolítani. Aztán szükség esetén ellenőrizni az egyes hardverelemeket (pl. RAM, HDD/SSD), meg hogy azok esetleges hibája nem-e játszik közre.

[ Szerkesztve ]

(#122497) betyarr


betyarr
veterán

ha még sikerül szerezni win7 licenszkulcsot,azt még mindig elfogadja a win10 telepítője?vagy már nem?

(#122498) Lenry válasza betyarr (#122497) üzenetére


Lenry
félisten

2-3 euróért vehetsz Win10 kulcsot, én nem szórakoznék Win7 kulccsal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122499) betyarr válasza betyarr (#122497) üzenetére


betyarr
veterán

eredetit szeretnék és használt,továbbértékesített w7 van 6k-ért,tanúsítvánnyal.ha meg az frissíthető,akkor gondolom a 10 is eredeti marad.vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#122500) King Unique válasza betyarr (#122497) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag még mindig működhet, elfogadhatja a W10 a W7 termékkulcsot az aktiválásnál, de hivatalosan jogtiszta már nem feltétlen lesz, lásd az alábbi cikk végén leírtakat.
Bővebben meg egy másik válaszban leírtakat a témáról, termékkulcs vásárlásáról, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.