Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122201) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Mennyire kell komolyan venni? [link]
Szeretném használni az EasyMail-t.
Lesz problémám vele?

(#122202) Male válasza Valdez (#122179) üzenetére


Male
nagyúr

Ahol beállítod a hangszórót, hogy sztereó, 2.1, 5.1, stb... azon végigmentél? Lehet, hogy ott szerepel valami hülyeség, nem a hangszóróidnak megfelelő konfig van beállítva.

(#122203) májkimiki válasza ElektrikusDE (#122200) üzenetére


májkimiki
őstag

A reset után nézted a csökkentett módot?
Pontosan mi neve a resetnek? Rendszer alapra állítás vagy ilyesmi?

(#122204) ElektrikusDE válasza májkimiki (#122203) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

1.

Igen, a csökkentett mód is magyar lett.

2.

Igen, alapállapotba állítás. (Fájlok megtartása)

Funkció:

Windows 10 újratelepítése a személyes fájlok megtartásával.A telepített alkalmazások és illesztőprogramok el lesznek távolítva.A beállítások módosításai elvesznek.

A telepített alkalmazások ilyenkor persze elvesznek, de a fiókom megmarad, És persze a dokumentumaim meg a létöltéseim is (nekem fontos volt több éves anyag...)

Te persze csinálhatod a fájlok megtartásai nélkül is mivel nem belakott rendszer.

Én már egy hónap után csináltam...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122205) attiati


attiati
veterán

mitől lehet az alábbi?

Itthagyom a gépet pár órára tölteni.
Egy idő után alvó állapotra vált. (HDD-t is leállítja)
A gép felébreszthető a főkapcsoló gomb benyomására.

A monitort viszont nem tudja felébreszteni.
Végigpróbálja a bemeneteket és no signal üzenettel alvóra megy újra.

Az alvó állapotot sem értem, mert ki van kapcsolva ez a funkció teljesen.

(#122206) hhgygy válasza ElektrikusDE (#122204) üzenetére


hhgygy
senior tag

Működik a fórum?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122207) mpo válasza attiati (#122205) üzenetére


mpo
veterán

Ha a leállítás menüben ez van (mint nálam), akkor ki van kapcsolva az alvó mód:
Kijelentkezés
Leállítás
Újraindítás

Ha érted, akkor már elavult.

(#122208) SunMount3r válasza attiati (#122205) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A gép felébreszthető a főkapcsoló gomb benyomására.-> Lehet semmit sem számít, de egér gomb, vagy billentyű lenyomásával próbáltad ébreszteni?

A monitort viszont nem tudja felébreszteni.
Végigpróbálja a bemeneteket és no signal üzenettel alvóra megy újra.->
Ezt a részt nem nagyon értem. A monitor, vagy a gép próbálja és a ki, vagy a bemeneteket? Ha jól értem akkor a monitor és fel is ébred, csak olyan, mintha nem kapna jelet? Másik VGA kimenetben próbáltad?

Az alvó állapotot sem értem, mert ki van kapcsolva ez a funkció teljesen.-> Ha nem sikerülne rájönni a megoldásra, akkor ezt ajánlom.

(#122209) ElektrikusDE válasza hhgygy (#122206) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122210) hhgygy válasza ElektrikusDE (#122209) üzenetére


hhgygy
senior tag

Lehet, hogy függő lettem, de olyan még nem volt, hogy estéről reggelre 1 comment se legyen :N

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122211) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
2004-es verziónál tapasztalta már valaki, a kétujjas görgetés fura viselkedését? Bármelyik böngészőben a tapipadon görgetve kétujjal. Néhány másodperc alatt feldobja teljes képernyőre a stratmenü keresőjét, amit az ESC-vel lehet eltávolítani. Ami nagyon zavaró, viszont semmilyen beállítás nem történt erre vonatkozóan. Külső egérrel ez nem jön elő.

(#122212) #93794560 válasza májkimiki (#122211) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam teljesen rendben van a kétujjas görgetés 2004-en.

(#122213) attiati válasza SunMount3r (#122208) üzenetére


attiati
veterán

kettő eset szokott lenni

Csak a monitor megy alvóra (és a gép éber): ilyenkor egér/bill felébreszti az esetek 90%-ában a monitort. De 10%-ban nem és nem értem miért?. Régi gépemnél is ez volt, de azóta már mindent lecseréltem. Más a videókártya, más a monitor, más az oprendszer.

Másik eset: hogy gép is alvóra megy, ilyenkor csak a főkapcsolóval lehet ébreszteni. Bill/egérre nem reagál.
"Ezt a részt nem nagyon értem."
Ilyenkor felébreszti a gépet. A monitor is bekapcsol, végigpróbálja a bemeneti jeleket (dvi, displayport, automata) és úgy érzékeli, hogy nincs jel, ezért no signal felirat jelenik meg és újra alvóra megy.

mpo: van ott alvó állapot is. Ezek szerint mégsincs kikapcsolva.

(#122214) Bal0924 válasza Bal0924 (#122201) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ti milyen levelező programot használtok win10 alatt?

(#122215) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Kellene egy-két tanács.
Szerettem volna hozzáférni az autóm service manualjához, valamikor edge lett az ie-ből, azóta nem nyitja meg.

Nem megy a kompatibilitás varázsló, meg egy csomó minden nem úgy működik mint kellene.
3 hónappal ezelőtt, amikor tiszta telepítéssel felment, minden ment.
Azóta csak a frissítések jöttek le.
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ne telepítsen frissítéseket? Soha!! Ne is keressen!

Ide jutottam, hogy több évtizednyi win használat után, ami folyamatosan friss volt, és eszembe nem jutott soha letiltani, sőt még kampányoltam is mellette, mindenkinek mondtam hogy kapcsolja be, mert kell, fontos, nem lesz semmi gond ha frissít.
Most nekem is le kell tiltanom.
5-7 évig volt fent egy rendszer reinstall nélkül, mióta megszűnt a W7 támogatás és áttértem erre a műremekre, azóta ez lesz a negyedik reinstall.

Üdv:
L.

(#122216) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mikor külső meghajtót csatlakoztatok a szgéphez, akkor magát a meghajtót nem látom. Az usb ikonon rákattintva látszik, de maga a kötet nem. Ilyenkor win+x lemezkezelés elérhetőségnél minden egyes csatlakozáskor be kell állítanom. Ez azóta van, mikor egy pendrivra coreelecet írtam ki. Valami elcsesződött.
Lehet ezt a (nekem H) meghajtót véglegesíteni?

szódabikarbabónábó'

(#122217) qdak válasza Lacpac (#122215) üzenetére


qdak
addikt

Hy

Csinálsz egy mondjuk: stop updat.bat filet

sc config wuauserv start= disabled
net stop wuauserv
sc config bits start= disabled
net stop bits
sc config dosvc start= disabled
net stop dosvc

nyitsz egy intézőt (fájlkezelőt)
fentre:

%SystemRoot%\explorer.exe "%ALLUSERSPROFILE%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

Ebbe a nappába elhelyezed a bat filet

[link]
Link alapján beállítod, hogy adminként futtassa.

Így, ha csak nem tünteti el a W10 az autó indítóból, (vagy más programod) minden indításnál kilövi, sajnos már amit csináltam nem találom, de elvileg ennek mennie kell.

Mod:

Ha eltüntetné a startból, regeditbe is beírhatod:
[link]
4. To Delete Startup Programs for "All Users"
Csak nem törlöd, hanem hozzáadod a "Run" hoz a készített bat filet.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122218) hhgygy válasza Bal0924 (#122214) üzenetére


hhgygy
senior tag

Én még Netscape-pel kezdtem, utána volt évekig SeaMonkey, most meg évek óta Thunderbird.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122219) Pyttawrx válasza Bal0924 (#122214) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Thunderbird

[ Szerkesztve ]

(#122220) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Néhány hónapja alaplapot és CPU-t cseréltem a gépemben (ASUS ROG Strix X570-E Gaming - Ryzen 3600X), és azóta kb. 1-2 hetente 1x kékhalál van, jellemzően hibernálásból visszatérés utáni másodpercekben.

A kékhalál képernyőn ezek az infók vannak:
Stop code: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
What failed: netwtw08.sys

Van valami ötletetek, hogy ezt mi okozhatja? Mit érdemes frissíteni/újrarakni, de legfőképp hogy lehet kideríteni, hogy pontosan mi okozza a hibát? Driver?
Windowsban kékhalál után nincs valami log, ahol részletesebb technikai infókat is meg lehet tudni arról, hogy mi és miért okozhatta?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#122221) SunMount3r válasza attiati (#122213) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az elsőre akkor nem lehet mit írni, valszeg a monitor hibája.

Másik eset: hogy gép is alvóra megy, ilyenkor csak a főkapcsolóval lehet ébreszteni. Bill/egérre nem reagál. -> Pedig kellene, bill. leütésre és egér klikk-re biztos (ha csak mozgatod arra nem). Vagy Win-ben, vagy az alaplap BIOS-ában kellene keresni erre beállítást.

(#122222) attiati válasza SunMount3r (#122221) üzenetére


attiati
veterán

tök más a monitor is és a régi monitor is hasonlót produkált (kábel is más)

megnézem azért a programot, amit írtál, köszi

(#122223) Pyttawrx válasza Sidorovich (#122220) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én mindig kikapcsolom a hibernálás minden gépen. CMD-t indítsd rendszergazdiként, majd írd be:
powercfg.exe -h off és enter, majd írd be az exit és enter.
a windows hibanaplót nézd meg.

(#122224) movax válasza Bal0924 (#122214) üzenetére


movax
őstag

Gmail, a saját webes felüléten, két fiókot is egyszerre, reggeltől estig.

(#122225) májkimiki válasza ElektrikusDE (#122204) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez bejött, köszi szépen.
A fájlok megtartásával csináltam, mert volt letöltve már pár installer. A Windows újbóli letöltését választottam a helyi média helyett. Úgy gondoltam, hogy német ISO-t húz le, de nem.
Az egész folyamat az eredeti magyar nyelven ment le, gondoltam is, hogy nem lesz jó teljesen. Gyakorlatilag az a pár magyar kifejezés megmaradt. Hát mindegy, gondoltam magamban.
Már neki fogtam volna a német MCT-t megcsinálni. Benéztem a régió beállításoknál az átmásolási beállításokra. Ott volt még az üdvözlő képernyő magyarul. Kipipáltam mindkét opciót. Restart és most nincsenek magyar kifejezések.
Csökkentett módot nem néztem. F8 boot közben, mint az XP-n régen?

(#122226) májkimiki válasza májkimiki (#122225) üzenetére


májkimiki
őstag

Meg is találtam a csökkentett módú indítást. Ott is német minden.
Vissza telepítem azt a pár progit, ami fenn volt visszaállítás előtt.
Problem gelöscht. :B

(#122227) Doky586 válasza májkimiki (#122225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MCT: [kép] kiválasztható milyen nyelvűt töltsön le.

[ Szerkesztve ]

(#122228) Ga3rieL válasza Doky586 (#122227) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

(#122229) májkimiki válasza Doky586 (#122227) üzenetére


májkimiki
őstag

Őszintén szólva a német MS oldalra gondoltam menni, de ez eszembe se jutott. Köszi.

(#122230) King Unique válasza Lacpac (#122215) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-ben most is van Internet Explorer, a szolgáltatásoknál is be/ki kapcsolható stb., nem tudom honnan jött az, hogy Edge lett belőle... :F Ez úgy pontos, hogy IE + Edge is van, meg max. a régi Edge frissült az új Chromium-alapú verzióra. Illetve már akinél, mert még nem mindenkihez ért el a Windows Update-en az sem.

Ha azt akarod, hogy ne legyen automatikus frissítés, akkor az beállítható, konfigurálható mind az általános frissítések, mind a driverek esetében, + egyéb módszerek is vannak a tiltáshoz. Továbbá Pro kiadástól kezdve ott van a csoportházirendnél a WUfB és annak a lehetőségei a halasztáshoz.
Viszont végérvényesen letiltani a frissítéseket nyilván nem javasolt, azért meg pláne nem sok értelme van, mert elsőre nem sikerült megtalálni az IE-t... :DDD + Attól, hogy frissítve van a Windows, még működik és használható a kompatibilis mód a régi programok futtatásához. Aztán ha esetleg gondot okoz egy frissítés, akkor azt van lehetőség eltávolítani/visszavonni + elrejteni Windows 10 alól és a telepítési adathordozóról bootolva is (bővebben). Vagyis nem feltétlen kell egyből újratelepíteni a 0-ról. Úgy meg pláne nem, hogy ott van az MCT, vagy ISO-val az in-place upgrade lehetősége annak felcsatolásával, majd setup.exe fájl futtatásával, illetve a személyes fájlok és alkalmazások megtartásával. + Időnként rendszermentést is lehet készíteni és szükség esetén azt visszaállítani, vagyis újabb -1 ok az újratelepítésre a 0-ról. :))

[ Szerkesztve ]

(#122231) King Unique válasza májkimiki (#122229) üzenetére


King Unique
titán

Az már az egyik előző válaszban említve volt, sőt direkt linkelve egy screenshot szemléltetésképpen, hogy az MCT-nél többféle nyelv közül lehet választani (németet is), de úgy látszik elkerülte a figyelmedet. :))

Egyébként próbálgattam ezt az utólagos nyelvmódosítást (magyar —► német) 2004-es verziónál a korábban linkelt leírás alapján. Volt ki/be jelentkezés, újraindítás stb., ahol először nálam is felemás nyelven meg pl. a bejelentkezési képernyőn, voltak "átvillanások", de aztán "beállt" németre és maradt is úgy. A csökkentett módot igaz nem néztem, de máshol átállt rendesen, legalábbis rövid tesztelgetés után ezt tapasztaltam.
Az alaphelyzetbe állítás mellett esetleg egy másik opció lehetett volna német nyelvű ISO-val az in-place upgrade (ISO felcsatolása a fájlkezelőben —► setup.exe fájl futtatása a személyes fájlok és alkalmazások megtartásával), már ha engedi eltérő nyelvű frissítési alapnál.
A csökkentett mód elérhető Windows 10-nél többféle módon is, sőt a korábbi F8-as menü is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#122232) májkimiki válasza King Unique (#122231) üzenetére


májkimiki
őstag

A magyar MCT-s pendrájvot nem akartam feláldozni. Ha ezt tudom, annyival lettem volna csak előrébb, hogy nem húzom le a ms.de-ről az MCT telepítőt. Mindenképp új pendrájvot írtam volna.
Mint mondtam, hiába volt az alapra állítás előtt is minden magyar nyelvi cucc eltávolítva. Még a művelet után is ott volt a magyar nyelv az üdvözlő képernyő beállításaiban. Át kellett másoltatni. Aztán lett teljesen német, a csökkentett mód is.

(#122233) King Unique válasza májkimiki (#122232) üzenetére


King Unique
titán

Amit korábban és most is linkeltem leírást, abban eleve ott van az átmásolás, amit megtettem én is, meg az értelemszerűen része a megfelelő beállításnak. Vagyis nem világos miért van ez most úgy elítve, mintha új információ lenne, de mindegy. :))

(#122234) ElektrikusDE válasza King Unique (#122233) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Így van.

Én is leírtam hogy az üdvözlő képernyőt sikeresen átállítottam.(már a reset előtt)

Nekem a csökkentett móddal maradt bajom. (pontosabban az egész recovery környezettel)

Nem elég hogy az (nálam) román maradt, még a saját jelszómat se fogadta el.

Oka?

Nem tisztázott, DE visszaállítás után már elfogadta csőkéntett és normál módban is, és ahogyan is írtam a recovery környezett is magyarra változott. (visszaállítás után nekem is újra be kellett állítanom az üdvözlő képernyő nyelvét csak már nem tudtam szerkeszteni az aktuális hozászolásomat...)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122235) Lacpac válasza King Unique (#122230) üzenetére


Lacpac
őstag

"Viszont végérvényesen letiltani a frissítéseket nyilván nem javasolt, azért meg pláne nem sok értelme van, mert elsőre nem sikerült megtalálni az IE-t... :DDD "

Szerinted tényleg ennyi a gondom?

"Attól, hogy frissítve van a Windows, még működik és használható a kompatibilis mód"

Nálam valamiért nem... Fogalmam sincs mi történt, mikor hülyült meg, de nem is akarom már kideríteni.

Volt egy beírásom, akkor elgurult a gyógyszer, nem voltam durva, mégis figyelmeztetést kaptam és törölték a post-om.
Ahelyett hogy törölte volna belőle azt ami fájt a kedves modinak, (ezért még mindig nem tudom mi volt a gond, csak sejtem) ezért választ sem kaptam.

Tömören a gondom:
Vettem egy oprendszert, ami minden frissítéssel egyre szarabbul működik, ha leülök a gép elé, nem azt akarom bújni, hogy most ez vagy az miért nem megy rendesen. Használni akarom a gépet, nem fórumot bújni hogy ez vagy az miért nem megy, az adott frissítés mit cseszik szét..
Szóval nálam Update off mostantól. 40 múltam. Nem most telepítettem az első win-t, de most kapcsolom ki először az update-t.

Egy biztos, soha többet nem fogok venni operációs rendszert.

(#122236) King Unique válasza Lacpac (#122235) üzenetére


King Unique
titán

Akkor leírhattad volna világosabban, hogy pontosan mi/mik a gond és azokra hátha tudnak itt mások valami megoldást. Vagy szerinted talán nekünk kellene kitalálni? Illetve arra is ment a válasz, hogy IE-ből állítólag Edge lett, ami ilyen formában nyilván nem igaz.

Az egyes frissítéseknél igen, előfordulhatnak kisebb-nagyobb bugok, de ezek egyrészt korántsem mindenkit érintenek, másrészt előbb-utóbb javításra kerülnek. Meg pl. én frissítek rendszeresen, sőt még a havi opcionális frissítéseket is telepíteni szoktam, naprakész minden Windowsom, aztán mégis működnek rendesen. Ha számodra ekkora gond a frissítés, akkor az előző válaszban le van írva, illetve linkelve hozzá a leírások, hogyan lehet konfigurálni, akár tiltani, stb. + Az is, hogy szükség esetén egy in-place upgrade-del hogyan lehet javítani úgy, hogy ne kelljen a 0-ról újratelepíteni a Windowst. Az pedig nyilván továbbra is érvényes, hogy végérvényesen letiltani a frissítéseket és ezzel foltozatlan Windowst használni nem javasolt, pláne nem online. De ha valaki annyival jobban tudja, hát akkor tegye saját felelősségére. Bár ennyi erővel használhatna akár EOL OS-t is, mint pl. a W7, sőt ha esetedben ekkora gond a frissítés, akkor akár maradhattál volna annál. :))

[ Szerkesztve ]

(#122237) májkimiki válasza King Unique (#122233) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezen kár vitatkozni, nem sztenderd módon lett a változás, mint annak elméletileg lennie kéne.
Az normális szerinted, amikor eltávolítasz minden eredeti nyelvi fájlt és online telepítő reset után csak ott marad a magyar üdvözlő képernyő beállítás? Úgy, hogy azt egyszer már átmásolásra állítottad! Nem ki hagytad a megfelelő lépést?
Úgy látom szereted, ha a Tied az utolsó szó. Csak nem értem minek magyarázni ugyanazt többször, ha nem úgy működnek a dolgok, ahogy annak elméletileg működnie kéne. Egyedi eset volt ez is és amit a másik fórumtárs vázolt az is.
A csökkentett mód meg azért volt fontos számomra. Ha egy német ajkú emberhez kerül később javításra a noti. Az ne legyen már gáz, hogy ott nem németül fut a rendszer.

Még reset előtt, a nyelv eltávolítása után is megnéztem az átmásolási beállításokat. Nem szerepelt magyar nyelv, de a rendszerben ott volt.

[ Szerkesztve ]

(#122238) King Unique válasza májkimiki (#122237) üzenetére


King Unique
titán

Ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet ez is, akkor az már a legelső válaszban említve volt, hogy az utólagos nyelvmódosítás nem feltétlen lesz 100%-os mindenhol, nem feltétlen lesz tökéletes, de ugyanakkor lehet akár beállítás kérdése is. És a leírtak alapján lám, végül csak sikerült megoldani. Illetve esetemben alaphelyzetbe állítás és a másik nyelv eltávolítása sem kellett hozzá, ezek szerint működhet akár anélkül is.
Az előző válasz meg amúgy arra ment, ha esetleg nem sikerült volna megfelelően értelmezni, hogy a linkelt leírás alapján az az "átmásolás" már korábban említve volt, a leírás is tartalmazza szükséges lépésként, vagyis nem világos miért volt most úgy kihangsúlyozva, mintha akkora újdonság lenne, holott nem az, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#122239) májkimiki válasza King Unique (#122238) üzenetére


májkimiki
őstag

Semmi újdonságot nem mondtál, ismertem az összes lépést a nyelv átállítására. Csináltam máskor is, csak akkor nem volt zavaró tényező az a pár magyar kifejezés a rendszerben.
ElektrikusDE adott új instrukciókat a rendszer resettel. Az eredeti nyelv eltávolítása is saját elhatározás volt, csak rákérdeztem okozhat-e problémát.
Kurvára unom már, hogy hülyének akarsz beállítani.

(#122240) King Unique válasza májkimiki (#122239) üzenetére


King Unique
titán

Akkor már a legelső kérdésben le lehetett volna írni, vagy leírással szemléltetni, hogy pontosan mit jelent az a "átállítottam mindenhol", mert akkor meg lehetett volna spórolni azt a kört és másfelől megközelíteni. Mivel ez akkor nem, hanem csak utólag történt meg, derült ki, azért volt linkelve az a leírás a megfelelő átállítás szemléltetéshez.
Nem tudom miről beszélsz, de én meg azt unom már nagyon, hogy direkt ragozod itt a nagy semmit, holott már megoldódott a problémád... Meg ha esetleg nem lett volna világos, az imént az a válasz kiegészítésképpen szolgált, pl. a MCT-nél is, hogy nem kell ahhoz német nyelvű weboldal stb., hogy német nyelvű ISO-t lehessen vele letölteni (ami már korábban említve volt), + a nyelvmódosításnál a saját tapasztalatom volt leírva csak példaként. Ha nem tudsz rá megfelelően válaszolni, akkor inkább ne tedd, nem kell itt a műhiszti, ilyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#122241) Doky586 válasza májkimiki (#122239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűbb lett volna (mindenkinek) ha olyan nyelvűt telepítesz ami kell. [link] :K

(#122242) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok. Kisebb problémám van. Remélem tudtok segíteni. Szóval a számítógép nálam éjjel- nappal megy. Rá van kötve egy 4k-s televízió De szerintem ez mindegy. Szóval néha, amikor bekapcsolom a televíziót, és megmozgatom az egeret, a Windows nem tölt be. Csak a felirat a tévén, hogy nincs jel. Újraindítás segít. Szerintetek?

Holnapkészítést vállalok.

(#122243) májkimiki válasza Doky586 (#122241) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem okozott ez nagy problémát nekem. Nektek meg végképp miért fájna?
Amit King Unique művel, annak nincs értelme. Hússzor leírja ugyanazt csak másképp, hogy az utolsó szó az övé legyen. Megfigyeltem már másik szálban is.

(#122244) King Unique válasza májkimiki (#122243) üzenetére


King Unique
titán

Miért, te most mit művelsz itt májkimiki? :U
Már rég túl lett volna tárgyalva a téma, ír az ember jóhiszeműen egy választ kiegészítésképpen, ami egyéb hasznos információkat is tartalmaz (pl. MCT-s upgrade, csökkentett mód elérése), erre ahelyett hogy megköszönnéd, elkezded ragozni a nem tudom mit és még neked áll feljebb, ez igen... + A másik fórumtag megemlíti jogosan és szintén jóhiszeműen, hogy lehet célszerűbb lett volna egyből inkább német nyelvű ISO-t letölteni és azzal telepíteni, ami egyébként már korábban is említve volt, de neked ez sem tetszik, valamiért ebbe is belekötsz. Leírni meg egyes dolgokat úgy látszik azért kell újra és újra, mert egyszerűen nem olvasod el rendesen, amiket korábbi válaszokban leírnak, linkelnek neked... Az meg a másik, hogy ebben a topikban nem te szoktál nekem segíteni, válaszolni a kérdéseimre, hanem éppen fordítva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#122245) májkimiki válasza King Unique (#122244) üzenetére


májkimiki
őstag

5 posztoddal ezelőt megoldódott a téma. Te semmit nem tettél hozzá, az okoskodáson kívül. Köszönetet meg ne várj azért, mert többször rámolvasod azt, hogy nem figyeltem. Ez nem igaz! Semmi újat nem mondtál.
A megoldáshoz nem Te járultál hozzá, hanem ElektrikusDE.
Az meg neked nem mindegy, hogy honnan húzom az MCT-t és hogy csinálok magamnak telepítőt?
Alászolgája.

(#122246) Bogyó bá' válasza májkimiki (#122243) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tévedsz: ő az, akinek van türelme minden júzer minden hülye kérdésére kimerítő választ adni. Én nem tudnám csinálni, és nem csak a hozzáértés hiánya miatt....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#122247) King Unique válasza májkimiki (#122245) üzenetére


King Unique
titán

Igen, megoldódott, sikerült elolvasni, meg hogy a másik tag módszere vált be végül. Itt utólag pusztán csak a személyes tapasztalat volt abban a hsz-ben vázolva, meg kiegészítésképpen az, hogyan lehet fájlokat és programot is megtartani MCT-vel, csökkentett módot elérni, stb., mivel pl. az utóbbi is kérdés volt De igaz, nincs ezekben semmi újdonság, meg úgyis mindenki mindent jobban tud. :D
Nekem mindegy, meg nem mintha annyira érdekelne, csak le volt írva, hogy nem kell ahhoz a német nyelvű weboldalról tölteni, hogy német nyelvű ISO-t, telepítési adathordozót lehessen vele készíteni. + Ha ismert előre, hogy az ügyfélnek német nyelvű Windows kell, akkor adja magát kapásból a német nyelvű telepítő használata.

(#122248) májkimiki válasza King Unique (#122247) üzenetére


májkimiki
őstag

Van még valami, ami bennragadt?
Köszönöm, ha abbahagyod.

(#122249) #86564352 válasza májkimiki (#122245) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tipp: neked kell elengedni a témát, mert ő nem fogja, századszorra is leírja a sérelmeit 10 soros sablon hozzászólásokban

Arra jó volt a sztori, hogy kiderült az a biztos eleve adott nyelvű ISO-val áll neki az ember. Utólag hozzáadni anomáliákat eredményezhet, az sem megoldás majd "beáll" ennek 100%-osnak kellene lenni első újraindítás után.

(#122250) King Unique válasza szeky81 (#122216) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a lemezkezelőt említed, akkor részletezhetnéd ott milyen partíciók vannak a pendrive-on, akár screesnhotot is berakhatsz róla. Meg ha DD képfájl módban lett kiírva az ISO és ilyesmi történt, akkor ott törölni, majd újraparticionálni, újraformázni kellene a pendrive-ot a leírás alapján. Persze előtt a fontos adatokat lementeni a pendrive-ról, ha vannak rajta!
Ha nem az előbbi a gond, akkor kérdés, hogy az automount működik-e, nem-e lett rejtettként beállítva a pendrive-on lévő partíció, lásd egy másik leírásban lévő információkat. Mármint ha arra célzol, hogy nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet és neked kell beállítani minden egyes csatlakoztatásnál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.