Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) fuze


fuze
őstag

Nálam nem jött le a KB3035583 frissítés ai kiteszi a win10 ikont. Nem lenne baj, de nem talál új frissítést a rendszer hiába keresek. Utoljára 24-én updatelt. Lehet, hogy tropára ment a windows updatem?

adms.hu | UI Designer

(#64902) zolee0307


zolee0307
őstag

Ennél a win 10 update-nél lehet majd választani tiszta telepítést, vagy csak frissíteni lehet?

Mi lesz a most feltelepített programjaimmal, játékokkal? Ezeket átveszi, vagy újra kell telepíteni?

Esetleg érdemes egy tiszta telepítéseses (felújított) win 8.1-et frissíteni 10-re?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64903) Maszi65 válasza Maszi65 (#64872) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Megoldottam windows felújítása opcióval és automatikus frissítéssel.

Karoly

(#64904) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Adott egy telepített, belakott win 8.1. Ezt szeretném átvinni minél egyszerűbben egy ssd-re, gyakorlatilag a C meghajtót kellene áttenni. Egy notiról van szó, ráadásul az odd helyére betett lemezről nem hajlandó bootolni...

A google nem volt a barátom, vagy rosszul kérdeztem.

(#64905) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni mert lövésem sincs hogy mi a megoldása a következő problémámnak. Adott egy Bluetooth usb adapter ami működik is szépen, látja a teló is és a hangfalam is. Na most én azt szeretném elérni, hogy a Windowsos rendszerhang Bluetooth-on keresztül menjen a Bluetooth eszközre. A probléma ott kezdődik, hogy nem jelenik meg a Hang beállítások között a BT adapter hogy ki tudnám választani alapértelmezett eszköznek. Esetleg külön progi kell hozzá? Igazság szerint egy Bluetooth fejhallgatóval szeretnék játszani a PC-én és a rendszerhangot kellene rátolni.

[ Szerkesztve ]

(#64906) Nimda válasza ngabor2 (#64904) üzenetére


Nimda
addikt

Ha klónozni szeretnél akkor a Macrium talán segít, én még sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#64907) cattus válasza ngabor2 (#64904) üzenetére


cattus
őstag

[link]

[link]

Összefoglalóban találsz pár leírást a klónozásról.

Do the thing!

(#64908) #56474624 válasza ngabor2 (#64904) üzenetére


#56474624
törölt tag

Személy szerint minden esetben tiszta telepítést javaslok ssd-re, volt már rá példa, hogy az ssd-re így áttéve a rendszert az nem hozta azt a tempót, amit tud (nem benchmark huszárkodásra gondolok, hanem gyakorlatban is tapasztalható, nagy különbségre). Flash SSD topikban volt ilyen eset régebben.

[ Szerkesztve ]

(#64909) Joshi válasza Joshi (#64905) üzenetére


Joshi
titán

Sikerült megoldanom, a BT adapteres programot törölni kellett és a Windowsos Bluetooth rendszert kellett használni. Így már működik. :K

(#64910) zolee0307


zolee0307
őstag

Feliratkoztam a win 10-re. Kell kapnom visszaigazoló emailt? Mondjuk érdekes, hogy a kis program ugyanúgy engedi a feliratkozást.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64911) ngabor2 válasza Nimda (#64906) üzenetére


ngabor2
nagyúr

...és cattus: köszi a választ, ha a levelezést nem sikerül rendesen helyre állítani a friss telepítésen, akkor rámegyek erre. Mindenesetre elraktározom az infót.

Ba cy lus: az tegnap meg is történt, csak a Thunderbird alatti levelezés nem úgy jött össze, ahogy kellett volna. Ha sikerül mégis összekalapálni, akkor marad, nem kell a klónozással játszani.

(#64912) v.tom válasza ngabor2 (#64904) üzenetére


v.tom
őstag

Milyen SSD-d van? Ha Samsung, akkor talán szerencséd van, mert a Samsung honapján le tudsz tölteni egy szoftvert, ami az egész rendszert migrálja az új (Samsung) SSD-re.

Nem próbáltam még ki, de ha működik, akkor szívesen vennék róla egy visszajelzést. :)

(#64913) Syl válasza v.tom (#64912) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel a programmal tavaly költöztettem a lányom 8.1 rendszerét HDD-ről Samsung 830-ra. Hibátlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64914) worxland válasza zolee0307 (#64910) üzenetére


worxland
addikt

Kell, én pár órán belül kaptam egy "Thanks for reserving your free upgrade " szövegű levelet.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#64915) ngabor2 válasza v.tom (#64912) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ez lesz az én barátom, egy 250 GB-os 850 EVO kerül a gépbe. Köszi.

(#64916) AtHoS válasza v.tom (#64912) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én kipróbáltam, működött, de kellett utólag kézzel még dolgozni a végeredményen: [link] 250-es méretű 850 EVO-ra klónoztam a rendszert

read-only mode on the forum

(#64917) zolee0307 válasza worxland (#64914) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem jött nekem még semmi, pedig jó emailt adtam meg, legalábbis szerintem. Lehet valahogy ellenőrizni a megadott email címet?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64918) v.tom válasza ngabor2 (#64915) üzenetére


v.tom
őstag

Ugyanilyen SSD-t használok én is pár hete, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#64919) zoltan6 válasza zolee0307 (#64917) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem jött email,de ha a kis ikonra rákattintasz jobb gombbal a tálcán,akkor ott frissítési állapot ellenőrzése,majd az ablakban menü,és visszaigazolás megtekintése menüpont.

(#64920) zolee0307 válasza zoltan6 (#64919) üzenetére


zolee0307
őstag

A kis programban ott van, hogy feldolgozták a kérést, meg a win update is írja. Elküldtem megint, meglátjuk.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64921) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Légyszíves ha vki tud segítsen ,meg jelent jó pár napja nálam is a Windows 10 frissítési lehetőség,vissza olvastam a hozzászólásokat és én is úgy tettem,ahogyan előttem le írták,hogy töröltem a A KB3035583-as upfrissítéstés újra indítottam a gépem ,de még mindig ugyanúgy meg jelenik ez Mit tanácsolnátok,hogyan lehet ezt megszüntetni? Előre is köszönöma segítséget Illetve mivel töröltem az említett frissítést, lesz nekem még arra lehetőségem,hogy majd a Windows 10 végleges kiadása után frissítsem 8.1-ről 10-re?:R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#64922) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#64921) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eredeti a Windows? Ha igen aktiváld be a kulcsoddal... ha meg nem.... :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64923) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#64922) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia anno mikor megkaptam ajándékba a gépem ,akkor már rajta volt a jelenlegi operációs rendszer az-az a Windows 8.1,de nekem csak doboz és papírok vannak hozzá ,nekem amit írsz kódot olyanom nincs,most mit csinálhatok ilyen esetben?

Üdv:Balázs

(#64924) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#64923) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom az OS része volt a renndszer, ebben az esetben automatán beaktiválja magát. Ha csak valaki rárakta akkor gondolom nem eredeti, meg kell venni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64925) King Unique válasza Kezdő Balázs (#64921) üzenetére


King Unique
titán

Én is leszedtem 8.1-ről az említett frissítést, de nekem nem volt ilyen gondom. Igaz én nem vártam meg, hogy feldobja az ablakot, "lefoglaljam" a Win10-et stb. Nálad az megvolt, lehet az állított el vmit | illetve a rendszer jogtiszta volt, géphez adták, van rajta matrica stb.... :F Na meg megnézed vezérlőpultban, vagy gépházban, hogy aktiválva van-e? (vsz nincs).
Upgrade-hez kell egy jogtiszta / kalóz verzió, de vsz követelmény, hogy aktivált legyen, vagy legalábbis nem "lejárt" rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#64926) Kezdő Balázs válasza King Unique (#64925) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Van a gépen matrica,Megnéztem a vezérlőpult/rendszer és ott azt írja ki,hogy a Windows aktiválva van és alatta pedig,hogy a termék azonosítója ez csupa számokból áll kötőjelekkel elválasztva ,akkor ezt kell valahová újra be írnom?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#64927) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#64926) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem majd helyrejön akkor :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64928) King Unique válasza Kezdő Balázs (#64926) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha be van aktiválva a 8.1, de ilyen hibaüzenetet dob, az elég fura...
Az eredeti termékkulcsot kiírja a Nirsoft Produkey program, esetleg, amit kiad, azt lehet beírni még egyszer, ha kéri.
De itt az a fő kérdés, hogy géphez adott, eredeti, előtelepített OEM (matrica rajta stb.), vagy külön vásárolt 8.1 (doboz, számla, matrica), esetleg vmi MSDN / MSDNAA verzió, vagy a barátod fabrikálta fel rá és "okosította" be?? Mert, ha utóbbi eset, akkor nincs miről beszélni.... max újra be kell okosítani.

(#64929) Kezdő Balázs válasza King Unique (#64928) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm a linket,de én ha belépek a rendszerbe,akkor látom,hogy mi a termék kulcsom és ha én ezt ki másolom, a nagy költői kérdésem,hogy hová kell ezt újra be írnom?

Üdv:Balázs

(#64930) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#64929) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit látsz az nem a kulcs, csak egy sima azonosító. Az a kulcs kell amit a kolléga is mondott.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64931) King Unique válasza Kezdő Balázs (#64929) üzenetére


King Unique
titán

Az, mint Windowsban is oda van írva, csak a sima termék azonosító, nem= termékkulcs.
Hova? Oda, ott van mellette, a "másik kulcs megadása", vagy a screenshoton lévő főablakba, ha van olyan opció.
De a fenti kérdésre nem válaszoltál, az alapján tisztább lenne a kép, hogy csak vmi bug, v alapból a kétes aktiválás-e a gond?

[ Szerkesztve ]

(#64932) bunygyi válasza zoltan6 (#64919) üzenetére


bunygyi
tag

Szia szükséges az Outlook?
Nekem csak gmail van, nincs beálítva
a Outlook!

(#64933) zoltan6 válasza bunygyi (#64932) üzenetére


zoltan6
őstag

nem hiszem hogy feltétele,itt nem írja:
Windows 10
Kérdések és válaszok

(#64934) Gergosz2 válasza zoltan6 (#64933) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem csak egy kérdés nem tiszta:

Ha frissítek pl win 8.1-ről Win 10-re, akkor a 8.1-es kulcsom el fog veszni vagy mi?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#64935) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Laptopomon win8.1 van, es azt vettem eszre, hogy ha hosszabb ideig itt hagyom tetlenul, akkor nehany perc utan (kb. 5 perc, epp mielott kikapcsolna a kijelzo) elkezd porogni a ventillator nagy sebesseggel, mint amikor eros processzor terheles van. Megneztem a feladatkezeloben mi okozza ezt, es egy "DISM Host Process" nevu folyamat 25-50% proceszor terhelest csinal ami miattt a processzor felmelegszik 53-56 fokosra, ezert porog a ventillator nagyon. Mindez kizarolag akkor, amikor tetlen a gep! Hasznalat kozben nem megy ez a dism host process folyamat, a processzor 42 fokos koruli es a ventillator alig megy, csendes a gep.

Kerdes az, hogy mi ez a dism host process, miert indul el magatol ha tetlen a gep, es szukseg van e erre?
Ha nincs ra szukseg, akkor hogyan lehet letiltani hogy ne menjen amikor tetlen a gep?

[ Szerkesztve ]

(#64936) szabonagyur válasza anonym1s (#64935) üzenetére


szabonagyur
félisten

Karbantartás fut, action centerben vagy a processes között tudod letiltani, kikapcsolni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64937) dodopek


dodopek
addikt

Szevasztok!
Win 8.1 Pro x64-ben át lehet valahogy tenni az asztal megjelenítése gombot? Nagyon rossz helyen van. Valahogy úgy lenne ideális, mint az XP-ben volt...

(#64938) szabonagyur válasza dodopek (#64937) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7 alatt még ment... próbáld meg: [link]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64939) dodopek válasza szabonagyur (#64938) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm! Nem igazán sikerül, de majd még játszom vele...

(#64940) bunygyi


bunygyi
tag

Szasztok!
Ha Win. 8.1 frissítem Win. 10-re mert ingyenes 1 évig!
Esetleg valamiért újra kell telepítenem pl.SSD cseréje
véget 2 év múlva, akkor már nem fogom tudom, vagy
hogyan lehetséges a Win.8.1 Op.rendszert Win.10-re
frissíteni?
Esetleg azzal hogy email-be jeleztem most a frissítési
szándékomat, dobja a csomagot automatikusan?

(#64941) vigyori78 válasza dodopek (#64939) üzenetére


vigyori78
őstag

Most próbáltam működik kicsit görgess le mert xp-vel kezd : Quick Launch Toolbar in Windows 7 and Windows 8

(#64942) #93794560 válasza bunygyi (#64940) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valószínűnek tartom, hogy az egész úgy működik, hogy egy évig úgymond "megrendelheted" az ingyenes frissítést, ami 2016. július 29-ig él. Ha ezek után újra szeretnéd telepíteni, a frissítő az accountod, a Windows termékkulcsa és a géped hardverazonosítója alapján megállapítja, hogy ezt te már jogosan megszerezted, és minden további nélkül feltelepül a gépedre. Ezt a verziót azért tartom valószínűnek, mert így lenne logikus, valamint tableten, és a Win 8.1 áruházában is ilyen megoldás van, amikor már egyszer megvettél egy app-ot, újratelepítés után már nem kell ismét megvenned, az áruházban letölthető.
Remélem, nem tévedek!

Hogy automatikusan települ-e, vagy először szól, az majd kiderül július 29-én. A megrendeléskor kiírta, de én sem olvastam el részletesen.

(#64943) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Lehetséges win 8.1 enterprise-ról pro-ra telepíteni a gépet anélkül, hogy minden programot újra kellene telepítenem?

(#64944) Воланд válasza #74459392 (#64943) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64945) #74459392 válasza Воланд (#64944) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi

(#64946) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Gyári visszaállítást akarok eszközölni a Win 8.1-es Acer tabletemen és azt írja, hogy az összes program törlődni fog a gépről. Az eredeti Office is ami alapból rá volt telepítve mikor vettem. Hogyan tudom ezt visszatenni rá mert erre szükségem lenne. Kulcsot kaptam hozzá és ennyi. Home and student 2013 van fent.
Továbbá: van ugye egy rendszervisszaállító partíció a nem túl nagy tárhelyen(64Gb). Ha jön a Win10 és lefrissítem akkor a partíció ugyanúgy 8.1 marad vagy esetleg lehet rajta változtatni, hogy oda kerüljön a Win 10 helyreállító? Mert nem szeretném ha még a Win10 is meg a 8.1 is plusz helyet venne el. Meg azt sem hogyha később gyári visszaállítást csinálok(vagy Windows újratelepítést) akkor a 8.1-et állítsa vissza a partícióból.

(#64947) szabonagyur válasza tomboy0013 (#64946) üzenetére


szabonagyur
félisten

Office kulcsot mentsd ki aztán majd rakd vissza.
A kulcsot Aida 64 kiirja.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64948) tomboy0013 válasza szabonagyur (#64947) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azt sikerült megoldani éppen most, hogy a Word súgója elnavigált egy Office-os weboldalra ahol beíírtam a kulcsom és így most már ha fellépek oda, le tudom tölteni a kulcs és a Microsoft fiókom segítségével.
A másik, hogy a windows-hoz nem igazán találtam kulcsot a tablet csomagolásában, a vezérlőpult/rendszeren belül pedig Termékazonosítót találok ott ahol írva van, hogy a "Windows aktiválva van". El akarom menteni azt is, hogy meglegyen ha gáz van. A termékazonosító lenne az? Vagy pedig ami a csomagolásban van Office kulcs az nem csak Ofiice kulcs hanem Windows kulcs is egyben? Mert az van írva a kis kártyára, hogy: "Windows 8.1 SmScrn Touch w/H&S 2013" és alatta van a kulcs amit az office-hoz is beírtam.

(#64949) szabonagyur válasza tomboy0013 (#64948) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aida is kirja a Windows kulcsot is, amit te latsz csak egy azonosito sorszam.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64950) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Nemrég váltottam Win8-ra és azonnal feltűnt, hogy a Vsync-kel valami nem stimmel. Először a Splinter Cell: Blacklist-en látszott, hogy ugyan limitálva van 60 fps-re, mégis látható tearing, de betudtam annak, hogy régebbi játék. Viszont ugyanez a helyzet a BF4-gyel is, ami annyira már nem vicces.

Mit kellene állítani? Ha driverben beerőszakolom a Vsync / triple buffer párost, akkor sincs változás. A fura, hogy neten sem találni sokat ez ügyben. Ennyire csak nekem folyik ki a szemem tőle? Konfigom az adatlapon, driverek fent vannak, még a monitoré is.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.