Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) OddMan


OddMan
őstag

Van néhány felcsatolt hálózatos mappám a fájlkezelőben. Néha előfordul, hogy valamelyik hálózatos mappa elérhetetlenné válik, mert mondjuk leállt az adott szerver. Ilyenkor baromi idegesítő, hogy akár percekre kifagy a file explorer, mivel a win megállás nélkül próbálja megtalálni és újracsatlakoztatni az adott megosztott mappát. :W
A kérdésem, a registryben nem lehetne valamit átállítani, hogy a win maximum csak 2-3 másodpercig keresgéljen, és ha ez alatt az idő alatt nem elérhető az adott megosztott mappa, akkor hagyja a csudába a keresést és jelölje elérhetetlennek, és ne is próbálja meg újracsatlakoztatni. Csak akkor keresse újra az adott megosztott mappát, ha rákattintok az egérrel.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#64752) stefi68


stefi68
addikt

Nem kifejezetten Win 8.1 téma, de kapcsolódik hozzá (Hp topikba is beírtam):

Szóval Win 8.1 -et használok és már a belakáskor szembesültem a problémával, amikor a Laserjet M1120 MFP nyomtatóm printer szoftvere a telepítéskor jelezte, hogy nem kompatibilis a win ezen verziójával.

Mivel sokat nem nyomtatok nem foglalkoztam nagyon a problémával.
A driverek fent vannak, tehát alapvető nyomtatási feladatokat tudok végezni.

Tegnap viszont szükségem lett volna egy-két mélyebb beállítási lehetőségre (minőség, fekete-fehér nyomtatás, stb.)

A kérdésem az lenne, ha már elfelejthetem a HP nyomtatószoftverét Win 8.1-en, nincs valami univerzális nyomtatószoftver (olyan mint a szkennerhez a Vuescan) amivel nyomtatásnál tudok egyéb beállításokat végezni, mint pl. a minőség (dpi), világosítás/sötétítés, fekete-fehér nyomtatás, stb. ?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#64753) AMD Power


AMD Power
titán

Az automatikusan indul programokat hol tudom előhozni 8.1-nél?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64754) szabonagyur válasza AMD Power (#64753) üzenetére


szabonagyur
félisten

MSconfigban megtalálod ha erre gondoltál.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64755) genndy válasza AMD Power (#64753) üzenetére


genndy
addikt

Feladatkezelő (Ctrl+Shift+Esc), Indítás

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#64756) AMD Power válasza genndy (#64755) üzenetére


AMD Power
titán

Igen erre. Köszönöm szépen. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64757) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van 100 mappám mappánként kb 300 képpel. Az összes képet szeretném egy mappában tárolni ömlesztve. Van ötletetek hogyan lehetne ezt pár kattintással és nem mappánként egesével kimásolgatni? Esetleg valami progival? :R

[ Szerkesztve ]

(#64758) v.tom válasza bigdady (#64757) üzenetére


v.tom
őstag

Töltsd le a Total Commander-t, és kapcsold be a menüsoron a "Minden fájl megjelenítése a jelenlegi is minden almappában" gombot. Ha éppen abban a mappában állsz, amelyik tartalmazza az említett 100 mappát (300 képpel), akkor mappák nélkül fogod látni ömlesztve az összeset. Így nincs más dolgod, mint kijelölni (CTRL+A), és átmásolni mindent egy másik helyre.

(#64759) bigdady válasza v.tom (#64758) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y :R

(#64760) King Unique válasza stefi68 (#64752) üzenetére


King Unique
titán

Jobb klikk a program telepítőjén ---> kompatibilitási problémák megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#64761) stefi68 válasza King Unique (#64760) üzenetére


stefi68
addikt

Kipróbáltam már több módon is.

Maga a telepítő szoftver elindul, de mindjárt az elején feldobja hogy:

Az az érdekes, hogy Win 8 alatt még jó volt. :W

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#64762) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

A következő problémám lenne,adott egy teljesen legális Win 8.1pro,a rendszer egy SSD-re van telepítve az indulással semmi gond nincs viszont leállításnál vagy újraindításnál a gép borzalmasan lassan hajtja végre a műveletet. Semmilyen programot nem ír ki ami esetleg beragadna de mégis hosszú perceket kell várni mire a gép leáll vagy újraindul.
Mivel vagy hol lehetne megnézni azt hogy mi okozza a lassúságát.

Köszönöm.

(#64763) Dedkov76


Dedkov76
tag

Sziasztok!

Következő a gondom : Win7 64bitről váltottam win8.1 64bitre.Eltűnt a hang a spdif kimenetről.Látja win,de egyszerűen nem megy át a hdmi kábellel a hang.Win7-en semmi gondom nem volt.Csak az oprendszer cseréje volt a változás a gépen.....Legalább 10 drivert kipróbáltam a realtektől,de semmi.Valakinek valami épkézláb ötlete esetleg?

[ Szerkesztve ]

"miért vagytok gyengék?"

(#64764) #41133696 válasza #41133696 (#64173) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 7-en is volt vele gond. Szerencsére reflexből tudtam, hogy ez lesz :D

(#64765) King Unique válasza #41133696 (#64764) üzenetére


King Unique
titán

8.1-en én nem tapasztaltam problémát, de ajánlott leszedni, vagy hagyjam :F
Win7-nél az utóbbi időben a boot idő nőt meg kicsit, ez okozhatja, le kell kapni ott is?

(#64766) #41133696 válasza King Unique (#64765) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nálam két rendszerből kettőnél cseszte el az SFC-t, és másnál is.

Ha az SFC rendben működik, akkor hagyd, de én eltávolítottam, mert itt elcseszte.

(#64767) King Unique válasza #41133696 (#64766) üzenetére


King Unique
titán

OK, okvetlenül kipróbálom.
Akkor ezek szerint a boot elnyúlása más miatt van...

(#64768) Syl válasza #41133696 (#64766) üzenetére


Syl
nagyúr

Mi ez az SFC? Mert itt a 8.1-en ugyanilyen hibát jelez a "sfc/scannow"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64769) King Unique válasza Syl (#64768) üzenetére


King Unique
titán

Valami rendszer /-rendszerfájlok ellenőrzése aszem.
Nálam 6x%-nál jár, eddig nem dobott hibát, remélem nem is fog.

(#64770) #41133696 válasza King Unique (#64767) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az más miatt lehet, mert anyum gépe gyorsan bootol SSD-vel, pedig 10 éves gép X2-es procival, és Windows 7-tel.

(#64768) Syl: Pontosan az, amit beírtál SFC = System File Checker

(#64769) King Unique: Hibát a végén fog, ha talál.

[ Szerkesztve ]

(#64771) King Unique válasza #41133696 (#64770) üzenetére


King Unique
titán

Talán azóta kezdte, hogy másik felhasználói fiók is be lett állítva, + programok (PIcase és hasonlók) telepítve a használójának. Nem sikerült rájönnöm mi okozza... :F
A végén...óóó, izgatottan várom. :DDD Ha elcseszi, akkor meg le nálam is.

(#64772) #41133696 válasza King Unique (#64771) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet egyszerűen csak már régi telepítés, vagy sok progi van rajta, sok indul el automatikusan.

(#64773) King Unique válasza #41133696 (#64772) üzenetére


King Unique
titán

Réginek régi, mert nem szokásom x havonta újratelepítgetni, de eddig egész gyorsan bejött, ahhoz képest, hogy sima notivinyó van alatta. Nem értem...

Nálam is a fenti hibaüzenetet dobta az SFC...na + munka megint. :((

(#64774) zolee0307 válasza #41133696 (#64764) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez volt az a frissítés, ami nem akart települni, csak egy korábbi frissítés eltávolítása után lehetett feltenni. Nekem sem volt jó az sfc. A frissítés eltávolítása után jó lett az sfc, nem talált semmi hibát.

Ezek alapján várni fogok pár napot a frissítések telepítésével, mostanában van egy két gond.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64775) Imy


Imy
veterán

Sziasztok! Ma megjelent egy ablak, ami szerint ingyenesen lehet regisztrálni a windows 10 frissítésre. Nem lesz ebből baj, jó az?

(#64776) poirot válasza Imy (#64775) üzenetére


poirot
senior tag

Pont ezt akartam én is beírni.

Viszont a tálcára települő ikont, hogy lehet onnan eltüntetni, hogy ne jelenjen meg? Néztem your uninstaller-rel, de nem látom az indítások között.

Köszi a választ.

(#64777) Borisz76


Borisz76
veterán

Win 10

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64778) poirot válasza Borisz76 (#64777) üzenetére


poirot
senior tag

E-mail cím nélkül, mivel én jelenleg nem akarok frissíteni?

(#64779) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Van egy Sony laptop, amin előtelepített Win 8 van. Csináltam újratelepítést és 1,5 napja csak a frissítéseket pakolgatom, hogy végre 8.1 legyen. Legközelebbi telepítéskor, hogyan lehetne ezt a procedúrát lerövidíteni úgy, hogy az OEM partició is megmaradjon és a win 8.1 kerüljön fel?

Másik kérdés: Okoz-e gondot, ha ketté particionálom? Tehát ha újratelepítésre kerül a sor, akkor bekavar e az új partició?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#64780) PuMbA válasza Imy (#64775) üzenetére


PuMbA
titán

De, nagyon nagy baj lesz. Ingyen Windows 10-et adnak ;]

[ Szerkesztve ]

(#64781) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello!
Most dobtam fel először a win8.1 pro 64 bit -et.
A start menüt próbáltam klasszikusra vissza állítani, de nekem nincs olyan menü a vezérlőpultban, hogy Tálca és Start menü. Ha vezérlőpult keresőbe beírom, hogy start menü, akkor nem talál semmit.
Most akkor hogy is van ez?
Hogy tudok klasszikusra váltani?
Nem érdekelnek a start menü programok, mivel alapból tudja....elvileg.

Itt írja ms nagybarát, hogy így kell: [link]

(#64782) Syl válasza lanszelot (#64781) üzenetére


Syl
nagyúr

8.1-ben nincs Start Menü. A linked meg Vistara vonatkozik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64783) donmackó válasza lanszelot (#64781) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem te ezt keresed -> Classic Shell

poirot: El is lehet tüntetni az ikont az értesítési területről. ;]

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#64784) poirot válasza PuMbA (#64780) üzenetére


poirot
senior tag

Bocs, hogy válaszolok, részben nekem is szól.

Nem az ingyen windows a baj, hanem ez az erőszakosság, ahogy rám akarják tukmálni a win10-et, olyan módon, hogy csak úgy tünik el az ikon, ha regisztrálsz egy e-mail fiókot. Azért gondolom, Te is érzed ezt a "keserédes ízt". Saját gépemen egy olyan reklám, amit csak úgy tudok "lelőni", ha foglalkozok vele a fenti módon.

(Bele sem merek gondolni, hogy frissítések alkalmával esetleg nem csak adnak, hanem visznek is...)

Természetesen továbbra is várom a tippeket, az ikon regisztrálás nélküli eltüntetéséről.

[ Szerkesztve ]

(#64785) donmackó válasza poirot (#64784) üzenetére


donmackó
őstag

Alul a felfelé mutató nyílra bal katt -> testreszabás -> CWX ikont megkeresed -> legördülő menüben kiválasztod az " ikonok és értesítések elrejtése" opciót -> jobb alul ok gomb és eltűnt az ikon.

Release the cable hounds!

(#64786) lanszelot válasza Syl (#64782) üzenetére


lanszelot
addikt

Start menü van, csak új. /jobb klikk az ikonon, vagy bal klikk és az a béna kocka újítás/
Azt olvastam, hogy vissza hozták a start menüt, és azt hittem, hogy csak beállítás.
Ezek szerint telepítős :(
Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#64787) poirot válasza donmackó (#64785) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi, végül ez is egy megoldás. :)

(#64788) Storms


Storms
őstag

Üdv
Érdemes jelenleg Windows 7 Ultimate-ről, Windows 8.1 Pro-ra váltani? Vagy várjam meg a Windows 10-et? (úgy tudom július végén már lesz :) )

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#64789) Syl válasza lanszelot (#64786) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából az csak egy ikon, ami vagy a "szaracsempe"-t hozza be, vagy a rendszerbeállítással kapcsolatos jobbgombos menüt. Windows 10-ben jön vissza a(z átszabott) Start Menü.

(#64788) Storms

Most már teljesen értelmetlen pénzt adni a 8.1-ért, elvégre nemsokára jön az ingyenes frissítés.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64790) st6969


st6969
őstag

Üdv,
mi lehet az oka, hogy nem lép alvó módba a gép? Win 8.1, Asrock E350M1. Képernyő kikapcsolás: 10 perc (ez működik), alvó mód: 20 perc, de nem "alszik el", egész nap mennek a ventillátorok. Taskbar-on csak az AVG vírusírtót mutatja, hogy fut. Frissen telepített rendszer.
Köszi

(#64791) premete válasza Storms (#64788) üzenetére


premete
veterán

Nem érdemes szerintem; de ha már választani kell, akkor a 8.1-es, a w10 egy bughalmaz, nem valószínű, hogy minden működni fog benne, amikor kiadják. A windows 10-re úgyis lehet ingyen frissíteni 1 évig, addig meg csak összetákolják MS-ék.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#64792) Storms válasza Syl (#64789) üzenetére


Storms
őstag

Igen, épp ma jött egy értesítés a Microsoft-tól:

Akkor hagyom még a Win 7-et. Bár ahogy nézem, még driver sincs a Geforce GTX550 Ti-m hez Windows 10-re, és sztem nem is lesz még amikor megjelenik a Windows 10-se.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#64793) PuMbA válasza poirot (#64784) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem regisztrálás után sem tűnik el :)

(#64794) zolee0307 válasza poirot (#64784) üzenetére


zolee0307
őstag

Volt egy windows frissítés, ami egy win 10 frissítéshez kapcsolódó mappát, fájlokat telepített a system 32 mappába, lehet az csinálja ezt. A frissítés a KB3035583.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#64795) Compika válasza poirot (#64776) üzenetére


Compika
aktív tag

A KB3035583-as frissítés törlésével

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#64796) Gubek-Einste válasza Compika (#64795) üzenetére

How to uninstall KB3035583 – The Windows 10 Downloader for Windows 7 and 8.1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64797) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok Hölgyek és urak! Légyszíves vki mondja már meg nekem,hogy ez a Windows 10-es frissítés előtt ,miért nem lehet biztonsági mentést készíteni? nálam fel sem ajánlja,de miért ? (jobb alul majd közvetlen az óra mellett ott van egy kis miniatűr start gomb és az a választás van,hogy regisztráció,de hiányolom a bizt mentést

Üdv:Balázs

(#64798) Воланд válasza Kezdő Balázs (#64797) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt meg nem jelent meg a windows 10, szoval nem fog semmit letolteni meg telepiteni, masreszt a frissitesi folyamat csinal mentest az elozo rendszerrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64799) Kezdő Balázs válasza Воланд (#64798) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm szépen a felvilágosítást,további szép napot mindenkinek

Üdv:Balázs

(#64800) Sátán44 válasza Sátán44 (#64779) üzenetére


Sátán44
addikt

Erre valaki? Fontos lenne :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.