Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) Evil Snowman válasza #56474624 (#64400) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez lenne a típus. Kollega Toshiba topicban is feltette a kérdést. :)

(#64402) #56474624 válasza Evil Snowman (#64401) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem a driverekkel lehet valami gubanc. A windows alapból nem rakta fel a drivereket? (Persze ezt nem tőled kérdem. :) )

(#64403) mirci18


mirci18
addikt

Na sikerült végre a fénykép.
Még mindíg arról van szó hogy képfájlból csináltam pendriveot.
És telepítés nélkül kb fél perc után kidob ezzel a szöveggel:

Mi lehet a gond?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64404) Syl


Syl
nagyúr

Hogy lehet 8.1 alatt OneDrive desktop sync-et használni, ha local user profil van beállítva?
Kérem, mellőzzük az olyan "okos" beszólásokat, hogy állítsam be a live fiókot... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64405) tom_tol válasza mirci18 (#64403) üzenetére


tom_tol
addikt

Milyen gépre szeretnéd telepíteni ? BIOS beállítások ?

(#64406) AtHoS válasza westlake (#64396) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennek megfelelően a jelzett 170MB-os takarítás valamikor hajnalban ért véget (nem tudtam/akartam megvárni a végét), ráadásul közel 7 GB-ot sikerült letakarítania a 170 MB helyett :DDD

read-only mode on the forum

(#64407) Воланд válasza Syl (#64404) üzenetére


Воланд
titán

ms fiok nelkul nem fog menni. max felcsatolod a onedrive-ot halozati meghajtokent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64408) MasterMark válasza Воланд (#64407) üzenetére


MasterMark
titán

Olyat lehet? :Y

Switch Tax

(#64409) Воланд válasza MasterMark (#64408) üzenetére


Воланд
titán

igen, lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64410) Syl válasza Воланд (#64407) üzenetére


Syl
nagyúr

>ms fiok nelkul nem fog menni

Okos emberek találták ezt ki... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64411) mirci18 válasza tom_tol (#64405) üzenetére


mirci18
addikt

Erre

Bios beállításoknál mire gondolsz?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64412) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy ha alvó módba rakom a win 8.1-et majd felkeltem, a gyári csempék (pl. msn időjárás, posta stb.) miért nem frissülnek? Ez gyári feature vagy bug vagy mi? Esetleg javítható? Win 8.1 pro 32-bit az op.rendszer.

Release the cable hounds!

(#64413) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Egy hónapja kezdtem el használni Win8.1 Pro 64bitet.
Egy jó hete viszont beleestem egy problémába.
A problémám a következő:
-Ha otthagyom a gépet egy kb. 5-10 percre, és utána megnyitom a Feladatkezelőt, akkor azt irja hogy CPU Használat 50-60% folyamatosan!
Ami pedig ezt használja ilyen mértékben, az nemmás mint a Gazdafolyamat a Windows Feladatokhoz Nevü Folyamat, És ha rámegyek jobbklikk-Tulajdonságokra, látható hogy ez a Taskhost.exe-nevü fájl.
És ha elkezdem használni a gépet, egy 2-3 perc mulván elis tünik a Feladatkezelőből, és a CPU Használat ismét 1-5% között fog menni. Ha otthagyom a gépet 5 percre megint, és megint ez lesz. És ez megy egy hete, nem tudom mi lehet, de azóta mintha kissé rosszabbult volna a Játékok-ban a teljesitmény. :F
Aztán megkérdeztem egyes embereket, akik azt mondták , és persze Google-ön is utánanéztem - hogy ez az Automatikus Karbantartás-nak a jele. Oké, de ezt nem lehet valahogy kikapcsolni vagy letiltani?
Próbáltam Feladatütemzőben letiltani de másnap ugyanúgy leszivja a gépemet, és már felrobbanok miatta, nagyon idegesitőő!!!! :W
Ha bárki, bárhogyan, akármit tud segiteni Annak előre is NAGYON Megköszönném, mert már tényleg nem tudok mit kezdeni ezzel! :F

(#64414) MasterMark válasza Воланд (#64409) üzenetére


MasterMark
titán

Azta, Köszi, otthon kipróbálom.

Kétlépcsős azonosításnál alkalmazásjelszóval is megy?

Switch Tax

(#64415) Воланд válasza MasterMark (#64414) üzenetére


Воланд
titán

ugy remlik, hogy igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64416) cattus válasza Norbi095HUN (#64413) üzenetére


cattus
őstag

Talán segít:
"Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Műveletközpont\Automatikus karbantartás" alatt állítsd át az időpontot pl. 3:00-ra, amikor úgyis ki van kapcsolva a gép.

Do the thing!

(#64417) Norbi095HUN válasza cattus (#64416) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Megnézem és irok a változásokról. :K

(#64418) Nimda válasza Norbi095HUN (#64413) üzenetére


Nimda
addikt

Ha itt kikapcsolod nincs rá hatással?

[ Szerkesztve ]

(#64419) juhiati válasza mirci18 (#64411) üzenetére


juhiati
tag

Anyumnak is ilyen gépe van ( csak az x59sl néven futó), hivatalos asus fórumon lehurrogrtak, a windowsnál meg kijelentették hogy erre bizony te fel nem teszed.
Igazából a PAE support hiánya az ami régebbi P-s prociknál van. Van rá mindenféle feketekakas áldozás, de én nem szutyakolnék vele.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#64420) mirci18 válasza juhiati (#64419) üzenetére


mirci18
addikt

Fasza akkor amíg nem veszek új gépet nem élhetem át a csempés rendszer élményét.

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64421) Norbi095HUN válasza cattus (#64416) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Semmi változás... :(
Ugyanúgy csinálja...................

(#64422) Nimda válasza Norbi095HUN (#64421) üzenetére


Nimda
addikt

Pedig olyan nincs, ha letiltasz egy funkciót, ergo kiadsz egy parancsot és a program ugyanúgy működik tovább :F

Valami más lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#64423) BluEyes válasza Norbi095HUN (#64421) üzenetére


BluEyes
őstag

2-3 perc mulván elis tünik a Feladatkezelőből, és a CPU Használat ismét 1-5% között...
...már tényleg nem tudok mit kezdeni ezzel!

Nem is kell vele kezdened semmit. Hagyjad, hadd fejezze be, oszt annyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#64424) Norbi095HUN válasza Nimda (#64422) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

De hát az nem lehet, mivel ESET Nod32-vel is védve van, és sohasem járunk warez oldalakon sem, és mindig vigyázva van rá. Alig 1 hónapos a Win, nem tudom mitől lehet ez. :(
Most megpróbáltam ismét letiltani a Feladatütemzőben aztán meglátjuk.
Ha holnap ismét ez lenne, akkor már csak egy dolog maradt. Törölnöm kell az egészet a Feladatütemzőből-más nem maradt úgy néz ki- na de az biztonságos lenne? Mert ugyan van rá opció külömben ott... És úgy megnyomnák a f...-ba mert a tököm tele van ezzel 1 hete már. Másnak semmi baja a Windows 8.1-ével én meg itt szivok vele 1 hete..

(#64425) cattus válasza Norbi095HUN (#64424) üzenetére


cattus
őstag

Túlreagálod. Hagyd, hogy végigmenjen a karbantartás, utána nagy valószínűséggel nem fogod látni. Én is kb. az OS telepítés utáni max. pár héten belül találkoztam vele, azóta (kb. egy év) egyszer sem láttam.

Do the thing!

(#64426) Norbi095HUN válasza cattus (#64425) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Rendben van, akkor hagyom had csinálja, aztán majdcsak abbahagyja.
Köszi srácok a segitséget tényleg!
:K

(#64427) BluEyes válasza mirci18 (#64420) üzenetére


BluEyes
őstag

Filléres - na jó, 2-4k körül - kapsz egy C2D procit, Merom magosat vagy még újabbat, és voilááá, menni fog a 8.1. Én egy M530 Merom celeronra tettem fel, símán fut. CPU listák hardverapro

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#64428) mirci18 válasza BluEyes (#64427) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm még meggondolom mert érdekelne a win 8 és a 10 is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64429) mirci18 válasza BluEyes (#64427) üzenetére


mirci18
addikt

Megnéztem a procim honlapját:
Ez az
És itt az szerepel hogy merom-os.
Akkor ez a proci biztos hogy nem jó hozzá?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64430) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Ebben valaki tudna segíteni?

(#64431) mirci18 válasza BluEyes (#64427) üzenetére


mirci18
addikt

Közben még jobban utánanéztem a procinak a saját honlapján:
Ezen
És az 5-ös pontot megvizsgálva a procim képes windows 8.1 használatára:
Proci honlapja

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64432) tom_tol válasza mirci18 (#64431) üzenetére


tom_tol
addikt

Csak tipp. Írd ki a telepítőt lemezre és próbáld meg arról. Ha másképp nem megy tedd vissza a win7-t, és os alól telepítsd a 8.1-t.

(#64433) mirci18 válasza tom_tol (#64432) üzenetére


mirci18
addikt

Win 7-ről próbáltam telepíteni a 8.1-et.

Akkor kiírom lemezre köszi a tippet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64434) fuze


fuze
őstag

Ezt komolyan nem értem... Semmit nem csináltam és a 18 gb helyből 6 maradt a c meghajtón. Csak windows update van és rohadtul bosszant már ez... Eddig minden alkalommal találtam megoldást erre, viszont most képtelen vagyok helyet felszabadítani a gépen. Lemezkarbantartó nem csinál semmit, CCleanert meg nem vagyok hajlandó feltenni, mert nálam minden használat után újratelepítés volt a vége. Mi a fenét csináljak?

adms.hu | UI Designer

(#64435) VoidXs válasza fuze (#64434) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én minden gépemre rakok CCleanert, és nagyon jó munkát végez. Megpróbálhatod haladó módban a lemezkarbantartót, akkor több opciód van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64436) King Unique válasza fuze (#64434) üzenetére


King Unique
titán

Futass első körben lemezkarabantartót [link], biztos tud valamennyi helyet felszabadítani. Aztán lapozófájl méreténél (ha van elég RAM, pl. 8 GB), akkor be lehet állítani vmi minimális fix méretet (~400 MB). Valamint felesleges visszaállítási pontok törölhetőek, illetve, ha nincs rá szükség, akkor hibernálás is kikapcsolható.

Amúgy még a CC jónak mondható, de az igaz, hogy nem árt vigyázni az ilyen külsős karbantartó, optimalizáló programokkal, mert elbarmolhatják a rendszert....

[ Szerkesztve ]

(#64437) fuze válasza King Unique (#64436) üzenetére


fuze
őstag

Rendben, de nálam valamiért buta a lemezkarbantartó és nincs benne ennyi beállítás. Egyéb beállítások fül sincs ott, illetve a nem használt wu fájlok törlésére sem látok lehetőséget. Az is 7 gigát foglal...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#64438) Воланд válasza fuze (#64437) üzenetére


Воланд
titán

ez sincs ott?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64439) fuze válasza Воланд (#64438) üzenetére


fuze
őstag

De ott van, nem lett vele több helyem. Minden ki volt pipálva. Az érdekes még az, hogy mindig ugyanannyi adatmennyiséget mutat, törlés után is.

Továbbra sem értem, hogy nálam miért nincs kiterjesztett disk cleanup. Elvileg volt egy ilyen update, én mindent fel szoktam tenni

adms.hu | UI Designer

(#64440) King Unique válasza fuze (#64439) üzenetére


King Unique
titán

Rámentél rendszerfájlok törlése lehetőségre, behozta az új ablakot és ott nem volt x MB/ GB felszabadítható adatmennyiség, v egyéb, ha lefuttattad nem változott semmit? Hát ez fura, de nem elképzelhetetlen.
Akkor maradnak a fentebb említett egyéb megoldások.

Aztán amúgy mekkora a rendszerpartíció (remélem nem centizted ki), vagy mit jelent az, hogy csak WU van, más tárhelyzabáló program, v netán MSO 2013 nincs fent?? Mert pl. utóbbi WU-ja is eléggé eszi a helyet, én többek között azért váltottam 365-re.

(#64441) BluEyes válasza mirci18 (#64431) üzenetére


BluEyes
őstag

Várj, én tévedtem, a processzorod Merom magos, tehát megy rajta a 8.1, a kompatibilis listában is szerepel. Tehát a hiba máshol van. Bocsánat!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#64442) mirci18 válasza BluEyes (#64441) üzenetére


mirci18
addikt

Semmi legalább tudom hogy működik az én gépemmel.
Köszönöm az eddigi segítséget.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64443) fuze válasza King Unique (#64440) üzenetére


fuze
őstag

Ha rámentem a rendszerfájlok törlésére, behozta megint a lemezkiválasztó ablakot és nem történt változás. Továbbra sem értem, hogy nálam miért van lebutítva ez az eszköz, mikor jött ki rá frissítés.

Eredetileg office 2013 volt rajta, viszont egyetemistaként kaptam 365-öt és lecseréltem arra. Egyébként hülye a cucc, mert hiába takarítottam le rendesen (tényleg mindent letöröltem) Mindig azt hiszi, hogy a sima 2013 van fent és wu-en akarja frissíteni. Ezeket a frissítéseket mindig elrejtem és le sem töltötte őket. Borzalmas, hogy ennyire megeszi a helyet. 111 GB ssd nem igaz, hogy nem elég... (jó program is van rajta, de volt nekem már 30 giga helyem is. HOVA LETT?)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#64444) King Unique válasza fuze (#64443) üzenetére


King Unique
titán

Milyen frissítés, 8.1-ben alapból benne van, W7-hez kellett külön frissítés ehhez a funkcióhoz?
Az, hogy 2013-as után még telepíteni a WU, azt jelenti, hogy mégsem lett rendesen leszedve, mert én saját eltávolítójával kaptam le, majd ment fel a 365 nem, de nálam nem ajánl fel semmit az előző után.
Akkora SSD-nek valóban elégnek ell lennie. Nézd meg hibernálást, visszaállítási pontokat, vedd kisebbre a lapozófájlt, más nem tudok mondani. Esetleg futtass le egy CC elemzést, az mennyi szemetet talál?

Illetve nálad mekkora a Windows mappa, mert nálam ezek az értékek vannak [link].
Valamint ott az ingyenes Windirsat, vagy a TreeSize freeware és sharware verziója, amikkel egész jó diagramokat, grafikonokat lehet rajzoltatni, feltérképezni a rendszerpartíció egyes elemeinek, mappáinak helyfoglalását. Ezeket nézd meg, akár screenshotot is dobhatsz és akkor látszani fog, mi ette meg a tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

(#64445) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Sziasztok!

Mi az a steg.exe? És miért zabál ennyi procit?
Kicsit zavaró, hogy fogalmam sincs mit csinál és csak miatta hangosabb a hűtés.

(#64446) fuze válasza King Unique (#64444) üzenetére


fuze
őstag

Na ezaz, én is a saját eltávolítóját használtam. Mindegy, ez annyira nem is érdekes, mert amit wu-n erőltetett azt már elrejtettem, így az nem foglalhat helyet.

Jó ez a statisztika, már sejthető, hogy mi lesz itt a "szemét". Kérdés, hogy hogyan távolítsam el biztonágosan


adms.hu | UI Designer

(#64447) King Unique válasza fuze (#64446) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, a Windows mappa itt is elég terebélyes....Installer és Winsys esetében, ha lemezkarbantartó nem pucolja, akkor manuálisan nem tudom, hogy lehetne kisebbre szabni, mit lehet belőle törölni, ha lehet...? Elvileg 8.1 alatt használható a DISM, vannak rá leírások [link], [link]. De várd meg ez ügyben más válaszát is, hogy mit, hogyan lehet!
Illetve a fentebb javasoltakat tudod még megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#64448) worxland válasza Kelecar (#64445) üzenetére


worxland
addikt

Nézd meg a részletek fülön, hogy melyik mappában van, akkor többet fogsz tudni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#64449) Kelecar válasza worxland (#64448) üzenetére


Kelecar
aktív tag

C:\ProgramData\steg mappa. Elég érdekes... Restart után leállt. Lehet időszerű lenne egy víruskeresés.

(#64450) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Kérlek segitsetek ha tudtok valahogy, mert megőrülök!
Valamiért még mindig zabálja a CPU-mat a taskhost.exe, de mostmár akkoris ha használom a gépet. :F :o
Mostmár tényleg nem tudom hogy mihez kezdjek mert mostmár az összes játék is szaggat!
Egyetlen jele annak hogy mi lehet az az hogy a Feladatütemező azt irja hogy az Idle Maintenance Fut. De miért mikor letiltottam a Müveletközpontban is, meg már mindent megpróbáltam?
Szerintetek miért csinálja ezt velem? Próbálja meg a Feladatütemzőből teljesen kitörölni az Idle Maintenancet, és a Regular Maintenancet?
Válaszokat előre is köszönöm! :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.