Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) cattus válasza #63761920 (#64299) üzenetére


cattus
őstag

Én is erre gondoltam.

Do the thing!

(#64302) ghoul_


ghoul_
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudjátok mitől ha pl zenét hallgatok online(youtube, stb...), mikor kikapcsol a kijelző kb 10 perc után elkezd szaggatni? Olyan mintha le venné a gép teljesítményét.

OS Windows 8.1

Config: I7-5500 8GB DDR3 240GB SSD

(#64303) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérésem, hogy valaki tudna mondani fájlküldő programot? Lenovo z50-70-em van. Olyanra lenne szükségem ami egyszerre több fájlt is tud küldeni. A gyárival semmit nem lehet csinálni. Egy windows phone-ra és androidos tabletre küldenék fájlokat.

(#64304) VoidXs válasza ghoul_ (#64302) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert le is veszi. Nyomd át kiegyensúlyozottról maximális teljesítményre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64305) #63761920 válasza cattus (#64301) üzenetére


#63761920
törölt tag

Rendben.
Köszi!

(#64306) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Nem sűrűn youtube-zok de tegnap akartam és észrevettem ,hogy egyik youtube alkalmazásom (metrotube és hyper for youtube) sem megy, www.youtube.devicesupport ezt dobja mindkettő!.jobban szeretek ezekkel youtubozni mert sokkal simábban szebben megy.Nálatok jók ezek az alkalmazások?A google variált valamit és már csak böngészőből tudok youtubozni? Kösz a választ előre is!

(#64307) VoidXs válasza Imi1981 (#64306) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a YouTube rendszeresen változtat a titkosítás aláírásán, ez okozza minden hónapban más programok és kiegészítők vesztét. Majd frissülnek, megoldják a fejlesztők. Én SVPTube-ot használok, ott másnap már kész is a patch.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64308) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Három felhasználó van a gépen és szeretnék minden felhasználói oldalra egy "Felhasználóváltás parancsikont" létrehozni.

Van erre valami megoldás?

üdv.
Zsolt

(#64309) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Az vajon mitől lehet, hogy minden egyes alkalommal, mikor bekapcsolom a gépet az internetbeállításokban, a helyi hálózatokon belül ki kell kapcsolni a "proxikiszolgálók használatát"?
Rejtélyes módon mindig bekerül elé a pipa.
Ezt csütörtök óta tapasztalom, amikor is vírusírtóval egy pár káros dolgot eltávolíttattam.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64310) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Olvasgattam vissza!
És én úgy értelmeztem az újra telepítést hogy,
8.1 dobozos verzió vagy attól komolyabb verziók-nál
lehet újra telepíteni ahányszor akarja az ember.
Ha felhívja a Microsoft központot kisebb nagyobb
torturával és kér minden egyes újra telepítésnél licenc kódot.
Így történik? :F
Ahogy leírtam!

(#64311) petymeg válasza petymeg (#64309) üzenetére


petymeg
addikt

Tovább is van: a plug in-ek futtatása is kikapcsol, minden egyes gépindításnál.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64312) Imi1981 válasza VoidXs (#64307) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi.Most letöltöttem az mytube meg a tubecastot és azok jók .Sajnos androidon is így jártam a supertube appal csak azt már nem frissítik sajnos.Amúgy a google most ezzel elkezdett szemétkedni?Csak azért mert eddig(és már régóta használok ilyen programokat)nem volt gond velük .

(#64313) cattus válasza Imi1981 (#64312) üzenetére


cattus
őstag

Igen, mostanában változtatott az API-n. Én a tubecast-et használom és ajánlom is, az rendszeresen frissül.

Do the thing!

(#64314) Imi1981 válasza cattus (#64313) üzenetére


Imi1981
veterán

Tubecastot is felraktam és tényleg nagyon jó és reklám mentes! :-)

(#64315) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Tegnap telepíteni akartak a windows 8.1-et pendriveról a gépre.
És hiába próbálkoztam folyton a pendrive elindítása után kb fél perccel ezt az oldalt dobta ki és újraindította a gépet:

Windows 7 után akartam telepíteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64316) VoidXs válasza mirci18 (#64315) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem akkor volt ilyen, amikor sérült a telepítő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64317) mirci18 válasza VoidXs (#64316) üzenetére


mirci18
addikt

Értem köszi a választ de azért meglepő mert próbáltam többször fet 32-ben és ntfs-ben is windows pendrive programjával és próbáltam a másik windows pendrive készítővel a media creation tool.
Tehát több programmal többféleképpen csináltam és mégsem jó.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64318) qqcqqc válasza mirci18 (#64317) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert az ISO sérült, amit használsz... :)

(#64319) mirci18 válasza qqcqqc (#64318) üzenetére


mirci18
addikt

Ezt értem.
De mint írtam nem csak iso-t használtam hanem a windows media creation-t is ami a netről szedi le a cuccot magának így több helyről is volt lehetőségem pendrive-ot készíteni mégsem jó.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64320) MasterMark válasza mirci18 (#64315) üzenetére


MasterMark
titán

Ez valami netről szedett kép? Alig látni mi a hiba. Az a sor fontos lenne.

Switch Tax

(#64321) cattus válasza MasterMark (#64320) üzenetére


cattus
őstag

ALWAYS_LOOK_ON_THE_BRIGHT_SIDE_OF_LIFE

Do the thing!

(#64322) MasterMark válasza cattus (#64321) üzenetére


MasterMark
titán

Ok, szóval akkor nem ezt dobja gondolom a gépe.

Switch Tax

(#64323) testardo


testardo
újonc

Üdv !
Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni a következő problémám orvoslására:
A frissen telepített 8.1-es Pro változatával tökéletesen működött az internet, majd egyszer azt vettem észre, hogy néhány weboldal nem nyílik meg, vagy az oldalon lévő képeket nem lehet kinagyítani. Ez a probléma valamennyi böngészőben egyformán fenn áll. Ha esetleg valaki segítene a megoldásban, megköszönném.

(#64324) mirci18 válasza MasterMark (#64320) üzenetére


mirci18
addikt

Igen mert 1 másodpercig láttam a képet gyorsan elment.
Elvileg ez volt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64325) MasterMark válasza mirci18 (#64324) üzenetére


MasterMark
titán

A kisbetűs sor a lényeg, fölül mindig ugyanazt írja.

Szóval ez a HAL-os izét írta? Mint mondtam az a fontos ott mit ír...

Switch Tax

(#64326) Attila2003


Attila2003
tag

Hali. Volna egy olyan gondom hogy egy Medion laptopra telepítettem Windows 8.1-et, 32 bitest. Minden driver fel van telepítve, de a P.C.M.C.I.A. port nem működik, Eszközkezelőben kiírja hogy a Texas instruments driverrel minden ok, semmi felkiáltójel, a honlapján a laptopnak is ezt az eszközt adja meg, de persze külön W 8.1-es driver nincs. A windows magától szedte le. Na mármost, beletettem különböző pc cardokat, úgymint PC card USB alakítót, (amit szeretnék használni), WI FI alakitót, LAN -t, de semmi. Nem jelenik meg eszközkezelőben semmi, mintha nem is dugtam volna rá semmit. Pedig az USB alakitó például Linux alatt működött, tehát valami driveres gond lenne, de mivel semmi hibát nem találok, nem tudom mivel is próbálkozzak. Valami ötlet?

(#64327) poirot válasza Attila2003 (#64326) üzenetére


poirot
senior tag

Előfordul, hogy nem oszt ki meghajtó jelet, és ezért nem látja a windows. Nézd meg a vezérlő pult/ minden vezérlő elem/ felügyeleti eszközkök/ számítógép kezelés/tárolás/ lemezkezelés.

Itt nézd meg, hogy minden hardvernek van-e meghajtó jele, amelyiknek nincs annak adjál. Pont így jártam egy laptoppal a múltkor. Hátha bejön.

(#64328) mirci18 válasza MasterMark (#64325) üzenetére


mirci18
addikt

Bocs nem tudtam holnap meglesem illetve lefényképezem.
Köszi a tippet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64329) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Újra telepítem a munkára és játékra szolgáló gépemet. 250GB-os WD Velociraptor winyón lesz a rendszer. Kb. 200GB-ot nyomnak a progik felinstallálva: Visual Studio, Android Studio, Autodesk, Adobe és Corel progik, játékok, stb., és nem szeretnék most SSD-re költeni.

Sokan mondják, hogy Win8/8.1 alatt a nagyobb progik lassabban töltődnek be, mint Win7 alatt.
Melyik az igaz?
a.) Ez kamu.
b.) Kezdetben így volt, de azóta javult.
c.) Ismert jelenség, és az oka a következő: ...

Kössz! :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64330) worxland válasza Bici (#64329) üzenetére


worxland
addikt

d) Soha nem hallottam ilyesmiről.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#64331) kispx válasza Bici (#64329) üzenetére


kispx
addikt

Kamu

(#64332) kertsa


kertsa
senior tag

(#64333) mttssz válasza kertsa (#64332) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha Pro/Enterprise van a gépen:

1, Nyisd meg a C:\Windows\System32 mappát
2, Keresd meg a tsdiscon.exe fájlt
3, Csinálj hozzá egy parancsikont az asztalra.
4, Nevezd el ahogy szeretnéd, opcionálisan rendelj hozzá ikont.

(#64334) petymeg válasza Bici (#64329) üzenetére


petymeg
addikt

Tapasztalatom szerint: a.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64335) Bici válasza petymeg (#64334) üzenetére


Bici
félisten

worxland, kispx, petymeg: Kössz a válaszokat, akkor nem kérdés, Win 8.1 kerül majd fel. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64336) Dilikutya válasza Bici (#64329) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kamu. Két éve használom, nem tapasztaltam. Nem nagyobb a rendszerigénye sem, szerintem ez baromság. Amúgy meg ha valami 1-2 másodperccel lassabban indulna, nem mindegy? :)
De nincs ilyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64337) kertsa válasza mttssz (#64333) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszönöm! :R

(#64338) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy számítógép 16 Giga rammal Windows 8.1 pro oprendszerrel, az lenne a probléma hogy amikor kilépek a játékokból pl GTA V akkor azt írja a feladatkezelő hogy 98%-a foglalt a ramoknak és nagyon belassul a gép, de egyik program se használ annyit, hogy megszűnjön a probléma újra kell indítani a rendszert, ez eléggé zavaró.

Köszönöm válaszotokat!

(#64339) kokuszdio01 válasza SoundBox (#64338) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Helló!

Szintén ezzel találkoztam bár nekem 8 Giga de zavaró és nem csak játékoknál, hanem véletlenszerűen.

Így sikerült megoldani ( eddig nem jött elő a "hiba" ) :
regedit megnyit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

majd itt a Start értékét megváltoztatod 4-re.

Remélem segít . :)

[ Szerkesztve ]

(#64340) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A profilomon található gépre mekkora lapozófájlt érdemes beállítani?
A gép játékra van használva.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#64341) F_Zolee válasza Ra's al Ghul (#64340) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én régóta 1000-2000 MB-ra állítottam. Nem volt gond vele.

(#64342) MasterMark válasza Ra's al Ghul (#64340) üzenetére


MasterMark
titán

400 MB fixen az SSD-n szvsz.

Switch Tax

(#64343) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most probálgatom a 8.1 et. Az a baj hogy a mediaplayer csatlakozik a routerhez és igy játszanék le mediat a PC ről.De a player mindig jelszót és felhasználonevet kér. Win 7 ben egyszerűen kikapcsoltam a speciális megosztásoknál. A 8.1 ben is a jelszóval védett megosztás kikapcsolása van bejelölve mégis kér jelszót a player.Valamit kell még állitani ??

üdv

(#64344) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Korábban már feltettem a kérdést.
De most már van hozzá képem is amin a pontos hiba van.
Tehát próbáltam windows 8.1 telepítő pendriveot készíteni.
De hiába akartam képfájlból windows 7 pendrive készítő programmal.
Vagy próbáltam Windows media creation programmal a Windows oldaláról leszedni a szükséges fájlokat a gép újraindítása után elindult a pendrive és kb 30 másodperc múlva 1 másodpercre ez a kép jött fel és a gép újraindult:

Szerintetek mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64345) rgeorge válasza mirci18 (#64344) üzenetére


rgeorge
addikt

A lényeg megint lemaradt a képről...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64346) juhiati válasza mirci18 (#64344) üzenetére


juhiati
tag

Az alsó sor volna a legérdekesebb. Igaz csak egy két mpig marad ott de addig is ki tudsz valamit a sor végén lévő nagybetűs cuccból olvasni. Ha csak keveset akkor indítsd újra többször mindig keveset, írd fel, azt mondd nekünk.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#64347) Attila2003 válasza poirot (#64327) üzenetére


Attila2003
tag

Hali, kösz a segitséget most értem gépközelbe, sajna nem az a probléma, ha az egeret bedugom az átalakitóba, még a led sem gyúl ki, tehát az alakitó valamiért nem kezel semmit. Sem ez, sem a wi-fi ha rá van csatlakozva nem jelenik meg az eszközkezelőben. Azért akadtam meg mert semmi hibát nem jelez a drivereknél.

(#64348) mirci18 válasza rgeorge (#64345) üzenetére


mirci18
addikt

Semmit nem ír az alsó sorban ennyi volt rajta.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64349) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Azt tudja valaki, hogy miként lehet megadni alapértelmezett programot a Mailto protokollhoz? Ha rányomok a program választásra akkor csak a kis ablakot dobja fel de abban csak az áruházat ajánlja meg egy másik programot amit betett magának de tallózni nem lehet telepítetteket. -.-
Ezért nem akarom újratelepíteni az outlook-ot, hogy visszaállítsa amikor lehetne egyszerűbben is.

(#64350) Out


Out
addikt

Hol találok információt arról, hogy a munkahelyen használatos Windows verziót, milyen feltételekkel használhatom az otthoni gépemen?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.